Математически турнири - 42

  • 107 113
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 455
А  задачи от минали години има на класиране.com
В този сайт някои от състезателните теми съдържат задачи, чиито условия не са съвсем коректни.

# 16
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016

втори и трети май ги затрудняват  Blush


И ние минахме през МБГ... Математикът каза, че задачите били лесни, половината ги решил наум, от което изпадам в потрес...  Crazy

 Blush с това не мога да се преборя  Blush на ум му било по-интересно Blush

# 17
  • у нас
  • Мнения: 5 710
И ние минахме през МБГ... Математикът каза, че задачите били лесни, половината ги решил наум, от което изпадам в потрес...  Crazy

За кой клас става въпрос?

# 18
  • Мнения: 2 352
      Пиша като майка на дете,записано,но неявило се в ДАНИС.Информацията,че в нашето училище също ще се провежда състезанието МБГ,излезе след като бях направила електронната заявка.При вземането на дъщеря ми от съботните занимания на 21.01 попитах госпожата,която беше замествала този ден титулярната преподавателка,към кого да се обърна за отмяна на направена заявка.Отговорът беше -към г-жа Шопова.Още в понеделник - 23.01 се обадих на г-жа Шопова и разясних казуса.Тя ми отговори,че няма нужда нищо да правя,просто детето да не се явява.Нито ме е питала за името на детето,нито за часа,който сме заявили.
    Така че ми се струва малко некоректно да се налага някакво санкциониране(не е въпросът в 6-те лева),при положение че сам си предложил на хората "неявяване" като начин за анулиране на електронната заявка.
Подозирах за подобна причина.
Как точно ще санкционират? Децата с ЕГН ли се регистрират за участие, за да са сигурни, че това дете не се е явило?

# 19
  • Мнения: X
Ами то си пише какво смятат да предприемат.
Аз въпреки това смятам, че неявяването на толкова много записали се участници изобщо не е коректно. Адмирации, че вие сте се обадили и вероятно за да ви отговорят така не са очаквали подобно развитие на нещата и масово неявяване. И вашето и тяхното поведение е коректно.
Всичко това се случва защото записването е он-лайн и парите се взимате НЕ предварително така, че родителите да се чувстват поне малко ангажирани, а се събират на място преди състезанието. И това е направено така за улеснение именно на тези некоректни родители. Очевидно не са го оценили. И от ДАНИС са си взели поука и са решили как да процедират от тук нататък.

# 20
  • Мнения: 395
Наистина е удобно, че от ДАНИС не разкарват родителите за предварително записване за състезание. Надявам се да намерят решение, напр. предварителен банков превод.
(във ФБ са отговорили публично на поста на rstamova  Thinking )

# 21
  • Мнения: 8 226
Благодаря за темата на Дидева!
Интересно ми е какви ще са задачите от ЗМС. Тези които гледах от предишни години са много различни като формати.

# 22
  • Мнения: 6 924
(във ФБ са отговорили публично на поста на rstamova  Thinking )
Никога не сме ползвали услугите на ДАНИС, но тонът с който отговарят на коректно подходил родител ми направи много лошо впечатление.

# 23
  • Мнения: 839
Благодаря за темата на Дидева!
Интересно ми е какви ще са задачите от ЗМС. Тези които гледах от предишни години са много различни като формати.
ЗМС са състезания за гимназисти. Проведоха се в Сливен преди 2 седмици. Задачите ги има в другия форум.

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 11:22 от B.L.A.Z.E

# 24
  • Мнения: 4 017
Т.е въпреки че не са питали потребителката за името, от ДАНИС са били наясно с кого говорят.

И са си отбелязали кое дете няма да се яви. Това не е разбрала rstamova.

# 25
  • Мнения: 4 753
И ние минахме през МБГ... Математикът каза, че задачите били лесни, половината ги решил наум, от което изпадам в потрес...  Crazy

За кой клас става въпрос?

Втори

# 26
  • Мнения: X
А на мен пък сега след като прочетох отговора съвсем ми стана ясна ситуацията. Тонът си е прекрасен на фона на факта, че вместо да се комуникира с ДАНИС директно и както е коректно, се пишат тук постове, които очевидно не казват всичко.

От отговора аз разбрах, че родителите, които са си направили труда да се обадят няма да бъдат "санкционирани".

# 27
  • София
  • Мнения: 9 108
Здравейте.
Благодаря за новата тема  bouquet.
Как се взема участие в пролетните математически състезания - за дете от 4 клас - трябва ли да е част от отбора на даден град, може ли да се явява индивидуално  newsm78?

# 28
  • Мнения: 798
Благодаря за темата.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 022
Благодаря за темата!   bouquet
zazu1, може да сте част от отбора на вашето у-ще или да участвате индивидуално. Когато пуснат подробностите за участие в РУО-тата се свържи с организаторите, за да ви запишат, ако сте индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт