Първокласници 2016/2017 - тема 6

  • 53 456
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 558
Ели  bouquet

А такива ластичета къде могат да се намерят в София? Изглежда много практично за такива като моята, която също всеки път е последна, когато се преоблича за спорт.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 285
Такива силиконови връзки съм купила от един магазин тип левче и сега дебна да заредят пак  Peace

И да се похваля. То ще е смешно на фона на всичките ходещи по състезания с чудесни резултати, ама сигурно има и други като мен, с по-"средни" деца, та... Вчерашният ден се пада за нас паметна дата. Първолакът има първата си диктовка в училище без никакви грешки, с "Отличен" и стикер + допълнителен стикер за добро поведение.

# 32
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Ооо, мила, моето дете ходи на състезания и се представя добре , но диктовки  ooooh!
Тази седмица и за нас беше паметна - последната диктовка беше само с 3 грешки  Grinning
Това си рекорд  Laughing
Аз се радвам , че има желание и предпочитам да ходи , да свикне и да не се притеснява.
А колко ще изкара ....колкото - толкова .
Кака му и тя от първи клас е по състезания, лесните греши ,на трудните е на първо място Laughing

# 33
  • Мнения: X
Моят редовно се връща с отлично, браво и цветни стикери.
Даже почвам да си мисля, че това е нож с две остриета, защото, когато го карам да работим той все мрънка, че нямало нужда, нали отличник бил...  newsm78

# 34
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Браво на децата, като сте тръгнали да се хвалите, и аз да похваля моето гардже. Вчера са правили самостоятелни работи по БЕЛ и Математика за края на срока, само тя се е справила и на двете без грешки. По състезания не ходи, ама то и и нищо организирано май няма в училище. У нас се занимаваме само почивните дни, през седмицата само чете допълнително. Още не са им дали програмата за втория срок, вероятно днес.

# 35
  • Мнения: 397
EliG, благодаря за темата!  bouquet
Здравейте, момичета!
И мойта дъщеря не се справя добре с диктовките, но пък се радвам, че има непредък. Класната ни каза, след посещение от логопед кои деца е добре да ходят на консултации - и ние сме сред тях - към 8-9 деца от класа. За съжаление аз ходя на работа, а след това имам и по-малко дете, което да взема от градина и няма как да я водя  Rolling Eyes . Сега проучвам въпроса да ходим някъде събота и неделя. Според класната
проблемът с произнасянето на някои звуци води до проблеми с правопис и диктовка.
Някои знае ли къде в интернет могат да се изтеглят някакви упражнения - специално имаме проблеми с ч, понякога с р и л, както и заместване на о, е в а?
Имаме постепенно подобрение - напр. по-миналата Коледа искаше за подарък кучето Уши. Аз не бях чувала за такова, а то се оказа Луси   Laughing

Последна редакция: пт, 03 фев 2017, 09:05 от Mishe333

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моето гардже вчера го похвалили,че нямала нито един ден отсъствие.Единствената в целия клас.Дотук с хваленето  Joy

Зелено човече,браво.Диктовка без грешка е трудна работа

# 37
  • Мнения: 8 076
Имаме такива ластици,но все пак ми се иска дъщеря ми да се научи да връзва връзките сама.
Сега тренираме с картонена обувка.
Моята сладурана си ги връзваше сама в трета група в градината, като госпожите с ужас погледнаха кецовете с които се появи една сутрин  Crazy но след като тя каза "Ама аз мога сама, да покажа ли!" (а те си я знаеха, че е супер старателна) приеха кецовете с удоволствие и я ползваха за пример "Ето сега Поли може да си връзва връзките, ти се правиш че една пижама не можеш да си сгънеш!" hahaha

С картонена обувка еднократно пробвахме, оказа се че след това не може на краче... та навървих връзки на едни плетени терлички, че да е на обуто краче, и на кроксовете може да се наниже връзка Simple Smile

Вчера девойката след училище седна и си написа цялото домашно по математика за ваканцията и всичко, което знаеше, че ще е за по български Simple Smile като иска да кара ски и да плува през почивката, предварително си осигурява време "на маминка плановичката" (цитирам таткото)  Blush

# 38
  • Мнения: 1 705
На родителската среща снощи ми хвалиха детето, на контролните няма грешки, освен една странна по околен свят, където писал, че денят се удължава през есента  Grinning Но на много контролни и диктовки, че и на писмени работи по математика, има забележка - пиши по-красиво  ooooh! Не знам другите деца казват ли, но аз нямах идея, че са писали толкова контролни, да ги наречем, моето дете не ми казва, като правят. Даже и снощи, като го пита, вдига рамене. Иначе дежурните думи, справят се децата, имат голям напредък от началото до сега, много са се променили, пораснали са... Подробно за екскурзиите, яка агитация  Grinning За проблемите с децата от другите класове и боя между децата - ами то е нормално, защото са повече момчета  ooooh! За лавката и разрешените и забранени храни, две майки питаме, никой не ни чува  Joy Ами мен лично тези неща ме интересуват повече от офертите за екскурзии, ама това е то... Иначе на състезанието много добре се е справил  Embarassed
Scrye, за състезанията питах снощи пак, училището можело да организира всички състезания, само да искаме, ами как да има родителски интерес, като не ни ги предлагат, аз дори имената на състезанията не знаех, а за Коледното лично ми каза директорката, че нямало за първи клас  ooooh! Следващото обяснение беше, че се плащали и не можело да се иска от родителите... Е, видя се, че все пак има желаещи, от нашия клас 5 деца участваха... За състезание се стесняват да поискат пари, а за екскурзии не се, три са за пролетната ваканция и постоянно слушам за тях... Оплаках се  Embarassed Мисълта ми беше, че може да питаш направо учителката, ако имаш желание, аз имам, защото за момента това мотивира най-много детето ми да учи стабилно.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За лавката и разрешените и забранени храни, две майки питаме, никой не ни чува  Joy Ами мен лично тези неща ме интересуват повече от офертите за екскурзии, ама това е то... Иначе на състезанието много добре се е справил  Embarassed

Разбира се,че е много по-важно какво се продава и какво хапват децата пред другото.Но училището не е контролиращ орган на лавката/стола.Предполагам те притесняват пакетираните в лавката.Какво може да се продава е уредено в наредба и го контролира агенцията по храните.Може да пуснеш сигнал до тях и да дойдат на проверка.Но специално училищните лавки/столове се проверяват често и едва ли има нещо забранено.Кои храни точно те притесняват?

# 40
  • Мнения: 2 352
Колко често да се проверяват. В лавката на училището при нас примерно има Сникърс и Марс, както и всякакви вафли и други подобни полезности. Имаме си и машина за хранителни боклуци. Въпреки това не забранявам, а се опитвам да обяснявам защо не трябва да се абонира продуктите. 

# 41
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
Един човек ако иска да се храни нездравословно, винаги ще го прави. Независимо от това, какво се обяснява, какъв контрол се упражнява над това какво се продава и прочие.
Отдавна съм разбрала, че това е ангажимент на семейството и не разчитам учител, съученици и училище да бъдат фактор.
Дано никой от тук списващите не се обиди, но от опита ми точно родители, които най-много претендират за здравословно хранене на децата в училище, извън него хранят отрочетата с пици, дюнери и т.н.

# 42
  • Мнения: 1 705
Ясно  Peace Мислех, че след като директорката избира фирмата и се гордее с избора си, има някакво отношение към предлаганите неща. Купуват си някакви желирани езици с пластмасови зъби вътре, желирани линийки, Яни даже и не ги яде, колекционира си ги  Mr. Green Г-жата им е забранила да ги купуват, явно прекаляват.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 025
Хвалете се, хвалете се, аз мога да се оплаквам от тук до края на света  Laughing Диктовките са с доста грешки напоследък, английският го намира за ужасен, състезателната математика не я харесва, училищната е с грешки периодично Thinking на плуване ходи 3 пъти с желание, 3 пъти с големи обещания и награди от мен и след това не иска, докара се дотам, че вдигна температура преди урока. Като се замисля май само шаха й харесва, танците и да чете книжки. Ааа, и един симпатяга от класа Laughing Вчера са правили т. нар. изходни нива, ще видя днес какво е надробила. Ех, никакви проблеми нямах с кака й едно време, та сега има двойно да ми се връща да видя и аз що е то първолак.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 635
Ели, разсмя ме твоята девойка. При нас - петък е "най-ужасния" ден, защото имало 6 часа български, а училището по принцип е "много скучно". Пианото всеки път е "гадно".

Общи условия

Активация на акаунт