Боледуване на децата ни - тема 49

  • 48 818
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 366
Левкоцити и црп са малко над норма при Мама стела. По-скоро нещо дребно действа в момента. Аз бих дала имуностимулант, но някакъв безобиден или пък стоене вкъщи известно време с чайчета и някакви бабешки методи.

Моята е настинала явно. Оказа се, че краката й са били чисто мокри. Вчера я закарахме у баба й след планината и сега чак разбрах. Погледнах обувките и са подгизнали. Яд ме е, че са маркови планински обувки на няма и два месеца.

# 61
  • Мнения: 588
Благодаря за темата! bouquet

# 62
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Да се оправят всички болни.
Мама Стела,аз бистър сопол не го броя за болест също.
Силве,ооф,тези зъби.Дано не я боли повече на малечка.
Тете,браво на детето.Добре,че не го е уплашила много тая зъболекарка.
Месечинке,странна е била тая Т при Вас.Да не би да е била от претопляне.
Моя Линхесед не понася.Веднъж му бяха изписали сироп и така се беше задръстил с храчки и яко бухаше,че бяхме стигнали до спешното.От тогава и да го изпишат не давам.
Аз моя днеска го пуснах на градина и ме сюрпризираха,че до края на седмицата трябвало да мине профилактичен и да им занесем в Понеделник най-късно бележка с мерки и теглилки.Ако не в Понеделник щели да го върнат.Ама те само,ако знаят как не искам да водя здраво дете при болните и съм бясна.

# 63
  • Мнения: 1 961
Да ме светнете този сироп за какво е. Не го намирам, пишете го все по различен начин
За задръстване бих пуснала вентолина аз

# 64
  • Мнения: 11 582
Спреят е за гърло - http://apteka.framar.bg/30041567/абофарма-лихенсед-спрей-за-гърло-30-мл
Има го и на сироп за кашлица.
Днес на 3 пъти го повръща от давене, но пък и успях да го пръсна няколко пъти - май трябва поне 1/2 час след хранене да го пръскам, и не 2 пъти едно след друго.
Тази вечер Панадола се изложи - 2 часа не може да смъкне 38,5. Чудех се да почвам ли компреси или да ги слагам да спи, за щастие най-накрая я смъкна. Сега пак е с някаква 37,4 - ред е на Нурофен, но хем знам, че няма сама да спадне, хем не ми се дава на такава темп лек-во, та ще побудувам са го видя накъде ще тръгнат стойностите. Утре е четвърти ден, предния път 6 дни ми вдигаше темп  ooooh!

# 65
  • Мнения: 1 874
Лино, Лихенсед сиропа е за кашлица- пише и за суха и за влажна- аз него давам сега.Преди това Тусавит,аже 1-2 дни паралелно ги давах.Сега е само на Лихенседа и Геломиртол, но понеже и сироп пие, Геломиртола го давам само по 2 перлички.То нали и Пулмикорт правим.

Още кашля моят пак сравнително на често снощи и таз сутрин, но още по втечнени храчките.Вчера и на обед по едно време доста зачести.
Размишлявам за четвъртак и петък дали да не взема бележка.Петъка специлано имат зипове само и рисуване и няма да изпусне кой знае какво.Днес трябва да ходим за да ни изпишат Пулмикорта при личната и ще видим.

Моме, дано преборите температурата скоро.

Мама Стела, малко са им завишени левкоцитите 14.Детето е голямо, до към 3-4г май бяха 14-15 за норма- нали имаше едни таблици.И утайка висока и малко црп...но пък само сополи щом има и то бистри...ми е много чудно  Thinking

Ние днес пак на зъболекар сме за зъбчето.

# 66
  • варна
  • Мнения: 1 228
Имам въпрос, ако детето прокашля оъ сопол назад, защото напред почти не излиза, ако пръскам назик ще тръгне ли напред сопола?

# 67
  • София
  • Мнения: 7 277
Мименцето, играли сме го много пъти със задна хрема и да ти кажа честно - сополът не тръгва напред от капки назик. Капките могат обаче да поосушат това, което тече назад. Ако сополът тръгне напред, то няма да е от капките, а ще е, защото понякога така се развива задната хрема. Причините не са ми ясни Simple Smile.

# 68
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Мименце,и при нас Назика не действа.
Моме,да се оправя скоро детето.Дано не вдига повече Т.
Аз звъннах на педи да я питам кога да го заведа и тя каза към 19 да е последен.Отидохме тогава и нямаше много хора,че минахме мерки и теглилки.За 5 месеца е качил 1 кг и е 19 кг и 111 см.Прегледа го педи и каза,че е здрав.

# 69
  • варна
  • Мнения: 1 228
А понеже малкия и той беше със зачеряено гърло и пръскахме Лихенсед,но вече не ми дава, голяма борба е, започнах Тусавит, дали би помогнал.
До като спеше на обяд се пизакашля 2-3 пъти и след ставане пак, предполагам че е от секретите назад, но дали сиропа би помогнал и на гърлото?Уж пише ,че помага ми възпаления на фарингса и др.

# 70
  • Мнения: 1 874
Мименцето, Тусавита е за кашлица, но помага и за успокояване на горните дихателни пътища.

Моят май че попребори кашлицата вече , след като вчера и към обед и вечерта пак се зачести кашлянето и го давеха храчките, сега тази сутрин до тук се е изкашлял точно 5-6 пъти. Обаче ще го оставя още в нас до края на седмицата- утре и петък да закрепне добре, че оправил се недоуправил съвсем да не ми лепне нещо ново веднага... че той има склонност към това да влиза в цикли. Само, че се сетих, че няма как  личната да ми даде бележка за по следваща дата, та май утре трябва да ида да ми даде за двата дни.

# 71
  • Мнения: 69 276
Никъде няма записано,че изискванията за бележките за ученици важат и за градината. Но на Лайт е май 1 клас... newsm78

# 72
  • Мнения: 1 874
Да Тет, той е първи клас. Става въпрос за това, че мислих още вчера да идем за Пулмикорта и да искам бележка за утре и петък, но не знам така може ли, да се взема бележка от днес, която да е с дата на първият ден- след два дни. Предната бележка за миналата седмица я взех  петъка и първата дата на отсътване е вторника... И тази седмица понеделника до сряда нали  са ваканция и не ми трябва бележка за тия 3 дни ,но за утре и петък ще трябва.

# 73
  • Мнения: 19 366
Нашата лична каза, че вече не мога да вземам бележки след боледуването. Нали въведоха амбулаторни номера и няма как да се запише със задна дата.
За ден по-рано би трябвало да е същото. Знам ли...
Моята още е с хрема и гъгне леко.

# 74
  • Мнения: 1 874
След боледуването не знам, но сега разболя се понеделника следобеда като взе да вдига температурата и понеже не беше много висока до 38-38.2 едната нощ  и не бързах да го водя още първият- вторият ден на лекар.. И понеже е голям и имам доста опит вече  почнах по мое усмотрение да го лекувам...До срядата си мислех че е хилав вирус, но като почна да кашля срядата следобеда и после вече тая пристъпна кашлица, петък го заведох на лекар за слушалки.Съответно бележката ми я издаде петък- която е от вторник до петък ( защото предстояха събота и неделя и 3 дни ваканция след това- до днес нали ).Даже аз вече я дадох на класната петък на обед като ходих да му взема тетрадките и да ми каже какво са взимали. Нищо не каза класната. Аз пък си мисля, че това с амбулаторните листове е формалност.. педи пише номер на амбулаторен лист на бележката, но аз амбулаторен лист да пише не виждам Rolling Eyes

Както и да е, утре ще взема бележка за утре и петък.

Общи условия

Активация на акаунт