Как да реагирам?

  • 16 751
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте! Искам да споделя нещо с вас,за да мога да получа мнение и съвет,защото наистина съм объркана.
На 22 години съм. Срещнах много готино момче,намерихме прекалено много общи теми на разговор,имам еднакви интереси,възгледи за живота и така нататък.
Първият път когато излязохме,отидохме на кино. Не знам това как ще прозвучи,но за мен има значение. Не съм момиче,което се интересува само от парите,но мразя хора,които са скръндзи,защото аз самата не съм такава и не си падам по тънките сметки. Бяхме на касата и купувахме билети. Естествено,че предложих да платя,но той отказа.
Това,което ми направи впечатление,беше- попита дали има намаление за студенти,като той самият вече не е. На 25 е. Но си казах,че не е толкова зле.
Вторият път когато излязохме,отидохме да хапнем и аз отново предложих да платя и тогава си разделихме сметката. ТОва беше нещото,което вече ме накара да се замисля. Не казвам,че той е длъжен да ми плаща,но знам,че когато се излиза с момиче,се постъпва по друг начин.
Как мислите вие? Трябва ли това да ме притеснява или той просто е предпазлив в началото.. Струва ли си да продължа да излизам с него,за да видя как ще се развият нещата,защото той наистина ми харесва, най-вече като човек,а това за мен е много важно.
Но не искам човекът до мен да е скръндза,защото аз също съм готова да давам,като става въпрос за общи планове и така нататък. Но това мъжът да плати една вечеря например за мен означава един вид грижа,защото после аз бих вирнала жеста по някакъв друг начин.
Объркана съм и не ми се иска да прекъсна всичко само заради това.. но не знам дали ще е само в началото.. Моля за съвет!

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
На 24 години синът ми работеше "за безпари" в една фирма, която всъщност го изстреля в професията и той стана това, което е днес.
Учеше задочно, пак по причина липса на пари.
Баща му беше болен, аз хранех семейството.
И тогава, той спря да излиза с момичета, защото след кафето, им се ходеше на кино, а след киното- да хапнат, а после- на клуб............
Е, не можеше да си го позволи, но пък девойките си го искаха и бяха готови да го квалифицират като скрънза.
ПП. Разбира се, той имаше грижата да ми помага, колкото може, затова природната му готовност да дава, не можеше да се развихри. Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
От две срещи с някого трудно ще определиш дали е скръндза. Може в момента да има финансови затруднения, може да е решил, че ще те обиди (все пак ти си предложила да си платиш). Възможности много.
Аз бих те посъветвала да му дадеш време. За да го опознаеш. И тогава да решиш дали искаш да си с него или не.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 045
Скрьндза е човек, който има, но не споделя. Ако младежьт не работи или работи, колкото да се издьржа на минимума, не виждам какви очаквания можеш да имаш.
Гледай дали има потенциал като човек, професионално и дали е мьрзелив.

# 4
  • Мнения: 1 782
Първото, което ми мина през главата докато четох поста ти, беше че най-вероятно момчето не разполага с финанси, които да му позволяват кино, ресторанти и т.н. за двама.  Peace
На 25 колко да изкарва ? Може да пести за автомобил, за черни дни, един Бог знае...
Но ако знаеш, че изкарва "добри пари" (това е относително понятие) и се скрънзи, си в правото си да се чудиш и маеш. Но чуденките и маенките са заради последствието, а не заради първопричината.  Peace
Не може да искаш да живееш в свят, в който мъжете и жените са еднакви, и да те черпят, и да те ухажват.
В един такъв свят, в който жените се борят наравно с мъжете за заплащане и работни места, е нормално да се делят сметките наполовина.

# 5
  • Мнения: 477
Проучи го малко по-добре, това ще те посъветвам аз . Преди да му даваш определения, разбери дали го прави наистина от стиснатост или от невъзможност, както са те посъветвали и другите .

# 6
  • Мнения: 2 650
От моите динозавърски принципи, наследени от  сладката ми баба - когато един мъж те кани  някъде, би трябвало той да поеме сметката или поне да е готов за това.   Не знам при вашите две срещи какъв е бил случая обаче.  Щото ако ти си била инициатора - нищо притеснително не виждам в така поднесените ситуации  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 14 408
Аз пък изобщо не очаквам всяко потенциално гадже да ми плаща сметките. И ако бях мъж нямаше да плащам сметките на всяко потенциално гадже. По ред причини. Със съпругът ми почнахме да не обръщаме внимание кой какво плаща чак когато ни стана ясно, че отношенията ни са сериозни и ще си караме двамата. Преди това е просто проекто гадже и "инвестицията", за мен, трябва да е на друго ниво.

Скръндзите си личат от километри. Вместо на кино или на вечеря ще сте на някоя пейка в парка, защото няма смисъл да се дават пари за глупости. Или ще пие само чай или няма да яде или ще ти брои хапките...

Да отсвириш някого, защото не ти е платил киното ми е... незряло. Може човекът наистина да не разполага със средства в момента.

# 8
  • Мнения: 425
Ама че лигла! Объркана била... Егати комерсиалната *** С приятеля ми от ден първи си делим залъка и си помагаме, и се поддържаме. Дори не ми е хрумнало да си мисля дали ще ме черпи, че чак и на това да си базирам мнението за него. Ти знаеш ли какво са проблеми изобщо? Проблеми са когато баща му е на смъртно легло и същевременно изплащаме заедно ипотечен кредит. А на тебе ти се е припикало, пък ти си мислиш, че ти се *** Баси сбърканото поколение, дето расте...

# 9
  • Мнения: 1 487
От две излизания не можеш да прецениш точно. Ние с ММ при първите ни срещи също сме си делили сметките и сме се редували с черпенето, но изобщо не ми е минавало през ума, че е стиснат, какъвто по-късно определено се оказа, че не е.
Много се вторачваш според мен, изчакай малко. И това с билетите - ако ти си студентка, защо да не вземете намаление за твоя билет? Или изобщо, ако ви се полага такова.
 Щом ти е приятно с него, не прецаквай зорлем нещата. Simple Smile)

# 10
  • Мнения: 1 136
Съвсем е нормално е в тези дни да си разделите сметката . Аз лично предпочитам този вариант , за да поставя наясно границите . Съгласна съм , че ако той е инициирал поканата следва да си носи
последиците и да плати , дори и да няма една вечеря не е кой знае колко , след като е тръгнал да сваля момичета . Да е мислил . Не е необходимо да си крайна в преценките на този ранен етап , но си достатъчно интелигентна да ти светне червена светлина . Дай му шанс и е разбереш що за човек е . Успех

# 11
  • Мнения: 9
Явно мисля така,защото досега не ми се е налагало да се замислям по този въпрос. Всички момчета,с които съм излизала са плащали сметката с малки изключения. В първата ми сериозна връзка мога да кажа,че доста често съм помагала финансово колкото мога и не мисля,че замисляйки се над това кой плаща сметката ме прави лигла.
 Но имах връзка с човек,който беше на мнение,че един мъж щом кани някъде и е с жена задължително трябва да плати сметката и така и беше. Естествено,че аз оценявах това и се отблагодарявах разбира се,като например да напазарувам от магазина,взимах неща за вкъщи и така нататък. Подаръци често и без повод..

Другото нещо,което ме притеснява е,че химията между нас наистина е силна. А подобно усещане е доста рядко срещано при мен.
 Само от целувката ни се усети. И ако искам и нещо повече да се случи,а не съм сигурна в другите неща.. притеснявам се,няма ли да е прибързано
Благодаря ви за мненията!

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
Вие все още нямате сериозна връзка.Само два пъти сте излизали,а това не означава нищо.Нормално е да си поделяте разходите.
Освен това момчето може би не разполага с достатъчно средства.Ще мине още време докато се опознаете по-добре.Може да излизате и без да харчите много пари.А ти можеш да плащаш своите разходи сама.Той със сигурност ще го оцени.

# 13
  • Мнения: 712
Другото нещо,което ме притеснява е,че химията между нас наистина е силна.
Това горното въбще не е вярно за съжаление . Ако между вас имаше химия , тази тема въобще нямаше да съществува .

# 14
  • Мнения: 5 508
Първо не смятам, че момчето е длъжно да плаща всеки разход при всяко ваше излизане.
Второ - ти сама си предложила и двата пъти да платиш. Може би пък просто е решил, че не си от момичетата, за които най-важното нещо е да им се плащат сметките и е сметнал за редно щом втори път предлагаш да се съгласи с теб и да си разделите сметката.
Разбира се, може да не разполага с достатъчно финанси за да ти плаща всяко нещо.
Нищо лошо няма в намалението за студенти ... При все, че на повечето места то е по 50% и ако не е добре финансово е повече от ясно, че ще опита да се възползва.
Трето - щом се чудиш дали да продължиш, само защото видиш ли на втора среща не ти е платил нещата, е по-добре да се разделите. Да обвиняваш някой, че е стиснат за толкова кратко познанство е ... най-малкото глупаво.

Между другото аз позволих на приятелят ми да ми плати сметката едва след като бяхме заедно от месец и нещо, но тогава уговорката беше - днес плащаш ти, утре плащам аз.
Та хора всякакви и това, че той не ти плаща всяка сметка не го прави негоден за връзка или стиснат  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт