Юлски бебета 2016 - тема 5

  • 30 801
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 700
Имаше кашлица и като хрипове и на консултацията педиатъркара каза, че е от зъбите изписа спрей за нос и витамин ц. Това в сряда. И от тогава до днес: веднъж вдигна температура, нос тече, кашлица с храчки, така кашля, че му сълзят очичките Sad И днес на спешно и се оказа възпаление на горните дихателни пътища Sad Сега АБ Зефацет или нещо такова, капки за нос, пробиотик и противоалергично.
Африканчо, как сте?
Мерилин, честито зъбаче Simple Smile
Фифи, дано подмине бебето тази настинка.
Мелисандра, не знам и аз вече с тея доктори Sad
Ели, а двете в една стая ли са?

# 676
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Добро утро,момичета!
И ние с ММ вчера се изпокарахме ! Явно витае нещо във въздуха   Laughing
При дъщеря ми нещо колита се раздразни и два дни много й къркори коремчето. Сега пак аз на диета и тя на диета докато се оправи и разбера кое е раздразнило червата.
 Две нощи не съм спала. Заспивам и се събуждам и все се вслушвам в коремчето,а в малкото време в което спя , сънувам разни кошмари и гадости и това допълнително ме напряга. Вече ще лудна!
 И аз в началото като родих много се потях. Сега и при мен остана потенето през нощта и няколко пъти се схващах и разболявах , понеже ставах мокра или да кърмя,или до тоалета. Започнах да си слагам резервни дрехи и ако се изпотя първо се преобличам в леглото и така ставам.
Като цяло чувствам, че ми е по-топло , което е добре за мен. Преди бях много зиморничева и ходих с 200 ката дрехи,спях с чорапи и 2 завивки и зимата не можех да сложа някоя по- секси блузка , че да не ми истинат дробовете и гърлото. Сега мога,но пък изобщо не се чувствам секси  Laughing
А вие как сте със самочувствието?
Аз се обличам,гримирам ,отслабнах,старая се,но нещо не се чувствам достатъчно хубава! Мъжът ми казва, че съм секси и много красива,но аз не му вярвам и си мисля, че го казва за да си изпроси секс.
Казват ми, че бременността ми се е отразила много добре,но аз нещо не вярвам и самочувствието ми хич го няма! Дали някога ще се възвърне,дали е заради коремчето на малката и все се чудя как да й помогна?
Секс не ми се прави,защото по цял ден обгрижвам детето и вечер като я приспивам ,аз едва дочаквам да заспи. Мъжът ми като почива, не ми помага,нито с пюрета,нито с почистване и ако го помоля за нещо го прави на 2 на 3 колкото да мине номера и предпочитам аз да си го свърша. После вечерта и него да обслужвам,малко в повечко ми идва!
Не знам,но не ми харесва така!
Вчера се скарахме,защото вследствие на раздразненото коремче се изака със слуз и имаше мъничко кръв. Много се разтроих , защото давам всичко от себе си и тъкмо минем две крачки напред и хоп пак една назад. Едва я захранвам. Разплаках се,а той грабна малката,каза ми че я плаша и я занесе в другата стая да я глези ,целува и да я хвърля във въздуха,а тя да се смее. Направо побеснях. Изкара ме като някакво чудовище и лоша ,страшна майка на която трябва да й се отнеме детето,защото ще му нанесе психическа травма за цял живот! Вместо да ме подкрепи и успокои той отиде отатък да се прави на добрия татко! Лошата,страшна мама да се спасява сама! Изобщо не е правилно така! Знае колко е важно да й е здраво коремчето и не разбирам как може да е толкова спокоен!
 Сега като съм толкова лоша майка страшилище,изобщо няма да му говоря няколко дни.
Айде и аз се оплаках. Tired
Съжалявам, че стана дълго излияние, но много ми идва вече и чесно казано се замислям за посещение при психолог.
Благодаря, че ме изчетохте  Hug
 

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 07:54 от Pipppa

# 677
  • Мнения: 615
Фифи, и моята мома не иска да си стъпва на краката, на нея сега и е интересно да стои седнала и да си играе с играчките около нея или пък като е по корем да докопа нещо с опити за пълзене, въртене, гъне се като червей и т.н.
Пипа, нашия татко е същия, хич не му идва от вътре да се грижи за деца и къща, трябва да го карам. И като чисти с прахосмукачка например минава без да размества маси, столове и то после пак има боклуци, но той чистил ли е, чистил е, че даже чака и похвала, все едно мен някой ме хвали за подредено, сготвено и спокойни деца ...  Спомням си един епизод на Всички обичат Ремънд, в който дядото и Реймънд се правеха, че не могат да свършат нещо домакинско и жените им предпочитаха те да го направят добре, вместо мъжете им, които уж не се справяха  Laughing та ние вече караме така 11-та година. Има си добри страни мм, но домакинската работа и гледането на деца не са от тях и определено не успях да го променя. В такива моменти се опитвам да си припомня кое е доброто в него - работи много, нищо не ни липсва и винаги в трудни моменти е до мен, той е най-добрият ми приятел. И понякога си казваме - понякога ме дразниш, но те обичам. Та не му се ядосвай чак да не му говориш - дядо ми разказваше, че баба ми като била млада булка много се сърдела и не му говорела, а той понякога дори не знаел защо, за това все ме съветва - трябва диалог!
Относно самочувствието - не те познавам, но от това, което си написала личи, че на външен вид хората смятат, че изглеждаш добре, но нали всички знаем как самочувствието идва и от вътре - тревогата за бебето и умората понякога са по-силни от нас, НО Пипа, това е ВРЕМЕННО! Всичко минава, трябва време, търпение и позитивна нагласа Wink

# 678
  • Мнения: 60
Момичета,честита първа пролет!Нека с настъпването й и предстоящите слънчеви дни и настроението да е по -положително и приветливо!
Като чета постовете виждам,че всички сме се поизнервили.И при мен положението е същото..Сега стресът ми е морбили.Пази Боже,дано не се случи някаква епидемия...Както и да е разбрахме се,край с лошите мисли  Embarassed
Pippa, може от напъни да има леко кръв...спокойно.
Хубав ден!

# 679
  • Мнения: 580
Fifi тази пък веднага на невролог, малко странно звучи, според мен могат да се правят гимнастики и упражнения за стимулиране на бебето. Даже някое от момичетата тука ходеше, може да ти дадът съвет. Според мен бебето ти си е напълно здраво, просто иска малко мотивиране и упражнения.  На нас ни е 3то зъбче като общо. Имаме 2 долу и това е първия избил от горе.

Pippa и аз се чувствам ужасно, напоследък даже не ми остава ред да се гримирам. Косата ми е ужасна ( тук е много скъпо да отида на фризьор 150 евро да хвърля просто така- нямам), кожата ми е съсухрена, гърдите ми станаха на 2 торбички, изобщо никакво желание за секс.  Имам нужда от пълно освежаване на външния вид, да се поглезя и аз като другите жени. Особено с настъпванвто на пролетта ми се иска и аз да изглеждам по-свежа.

# 680
  • Мнения: 1 119
И ние с ММ напоследък сме в опънати отношения и все за нещо се караме Rolling Eyes Определено ни липсва интимността и това, според мен, се отразява на отношенията ни. Осъзнавам го, но нещо не успявам да го променя Confused

# 681
  • Мнения: 341
И аз съм така. Караме се с мъжа. Все му е тежко да помага, изнервя се като гледа бебето повече от половин час. Много се промениха отношенията ни след бебето. Непрекъснато се джафкаме и всеки гледа за какво да се заяде.
И самочувствие нямам. И как да имам като съм 10кг отгоре. Не успях да направя диетата. Нямам воля. То яденето ми е едно от малкото удоволствия. А пък косата ми на какво прилича, не ми се говори. Не е спряла да пада.
Но пък не всичко е зле. Имам си малко слънчево съкровище със сладка усмивка и звънко гласче, което ми стопля сърцето. Животът ми има смисъл заради нея.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Елена , много те бива да успокояваш хората и да вдъхваш кураж!  Hug
 Той много добре знае за какво не му говоря! Вчера 3 часа му разяснявах,а той ми се прави на интересен. Преди малко ме прегръща и целува и ми вика, че не искал да са ни такива отношенията ,но аз съм инато магаре  Crossing Arms
 Даже и пасира пюрето и изми машината за пара.
Много ме обиди вчера!
Аз също си мислех за това, че имам нужда от цялостно освежаване. Нещото което най ме дразни е петната по скулите,които ми излязоха по време на бременността. Бяха се скрили ,но пак цъфнаха. Имам нужда да ходя да си изправя косата,но знам че няма смисъл да дам 20 лв и на следващия ден да съм като накълвана от чайки ,не си струва.
 Това е съвсем вярно, че ти сам ако не се харесваш и околните няма да те харесват.
 Дори като бях бременна и приличах на плондер и то със счупени ребра се харесвах повече!
Сега като гледам снимките се чудя как съм излизала изобщо!  Laughing
 Честита първа пролет и дано с пролетта да се подобри и настроението на всички ни!  bouquet

# 683
  • Мнения: 580
Точно преди раждането бяхме най- влюбената и разбираща се двойка на света, още първата седмица след раждането почнахме да се караме за неща, за които никога не сме се карали. Да не говорим че малките жестове изчезнаха напълно. Как да легна да съм интимна с него, като цял ден една целувка и една прегръдка не сме си разменили. Като не сме близки през деня, как да сме интимни през нощта?!

# 684
  • Варна
  • Мнения: 1 185
http://ciela.bg/books/book/da-otseleesh-kato-roditel/2554
 Препоръчвам ви тази книга! Четем я с ММ и умираме от смях! Поне разбра защо нямам желание за секс и не ми се сърди като му откажа  Wink
 Много е смешна!

# 685
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Фифи, и за баткото така ме бяха стреснали, и за Катето сега. Е, вече стъпва супер стабилно.
Иначе тиковете продължават с все сила. Даже се засилват според мен. Гледах стари клипчета и установих, че ги има от над месец, отпреди падането (аз и не съм мислела, че е от падането честно казано). Просто не съм забелязвала. Аз бях забелязала, че докато я храня ги прави, но не обръщах внимание, мислех, че се потриса от храната, то реално се потрисаше понякога де, и вдигаше рамо. Но сега ги прави постоянно вече. Колкото повече седи седнала, толкова повече ги прави. С времето стават повече - откакто седи седнала имам предвид. А и на стари клипчета гледам, че тук-таме ги е правила. Снощи ми се стори и че мига и има тик с очите. Абе...
ММ е супер спокоен. Вика, че не можело детето да напредва в развитието си и тикът да е от "лошите". Има резон, но аз съм адски притеснена. Следя я под лупа. По цял ден седя и следя, буквално. Прави си ги. Сега избиват нови зъби, ММ мисли, че е от тях главно и от незряла нервна система. Аз чета опасни работи из интернет, може да са 100 ужасни неща. И се побърквам. На мен не ми се струва възможно това да е от зъби.
https://www.youtube.com/watch?v=Beh_95Sfre0
https://www.youtube.com/watch?v=QACYCYXKoXQ
Подобни са.

Чета из нета, че заъдлжително се прави ЕЕГ и ЯМР, за да се види (ако неврологът прецени разбира се).

# 686
  • Мнения: 615
Африканчо, какво ще правиш сега? Какво следва?
Ние бяхме на очен - малката вероятно е със запушени слъзни каналчета, ще правя масаж два месеца, ако няма нужния ефект, следва операция, 5 мин., но под пълна упойка. Кофти работа, но дано да оправим положението с масаж Simple Smile

# 687
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Ами почвам да търся добри невролози и почва ходене по невролози. Да видим какво ще кажат. Предполагам ще изследват мозъка, функциите му, ще го гледат него самия. Нямам идея. Но тиковете се влошават определено. Постоянно ги прави. Като децата от клипчетата. Не толкова начесто все още де. Ама се влошава.

# 688
  • Мнения: 784
Afrikancho и моето момиче от време на време точно така повдига рамената. Незнам защо трябва всичко да е лошо, а и честно казано от толкова ходене по лекари се убеждавам в едно-ти за едно отиваш, а те хиляди други глупости намират и после ново ходене при други за това което предишния е намерил и така нещата се завъртат.
Не съм специалист и затова е само мое мнение, но според мен когато научат някое движение и го повтарят. Тази не зряла система не може да работи като при възрастните.

# 689
  • Мнения: 615
Как ме финтира снощи моята дъщеря - действам според книгата и тя спи три поредни нощи от 6:30 вечерта до 6:30 сутринта. Е, събуждаше се по веднъж към 1 ч да помърмори няколко минути. Въобще живот! Да обаче снощи към 12:30 като ревна и рева дълго, аз аи представям, че върху нея се изсипват какви ли не катаклизми и станах да видя защо реве като че я колят. А тя като ми се ухили с най-голямата си усмивка, доволна, гука ... скрои ми шапката и я взех при мен, голяма грешка, то в книгата си пише да не го правя, но тя като рева и не издържах. Довечера обаче няма да я оставя да ме разиграва, малката лисица.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 06:59 от Elena2016

Общи условия

Активация на акаунт