Милано - 7

  • 83 533
  • 752
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 031
Благодаря за отговорите, които получих до сега, чета и темите назад и се поориентирах отностно моите питания. В момента умувам, при 5 нощувки и 5 пълни дни, като единият ден отделям за Комо, други 3 само за Милано, и още 1 ден за екскурзия до някой що-годе близък град или по-скоро удобен за посещение от Милано, моля за предложения или съвет, кой град да посетим с отиване сутрин и прибиране вечер пак в Милано. Благодаря Simple Smile
Верона.
Торино.
Бергамо.
Генуа.
Това са напълно изпълними варианти. Преценете колко дълго ви се пътува.

Чета темата от близа един месец, но това така е не разбрах до край  Blush

Кой от трансфер препоръчвате от Малпенса до Centrale?

Извинявам се, сигурно доста е коментирано, но аз не се ориентирах.

Първият тръгващ автобус. Simple Smile

# 466
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205

Първият тръгващ автобус. Simple Smile

 Mr. Green

Благодаря! Логично  Joy

# 467
  • София
  • Мнения: 22 937
Аз бих заложила на Верона. Grinning

# 468
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Аз на Геноа,много ме влече там,не съм била още.

# 469
  • Мнения: 606
По мое скромно мнение -Верона😊Препоръчвам!Генуа не ми хареса последния път-много мръсно ми се стори п,почти като Неапол и  голяма блъсканица и навалица от емигранти ,направо неузнаваем .Иначе градът е хубав и има какво да се види.😊

# 470
  • Мнения: 14 486
Чета темата от близа един месец, но това така е не разбрах до край  Blush

Кой трансфер препоръчвате от Малпенса до Centrale?

Извинявам се, сигурно доста е коментирано, но аз не се ориентирах.



Специалният влак, който обслужва разстоянието летище - централна гара Peace

# 471
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Аз не съм  ходила никъде , освен в Рим. Но по мое желание бих ги подредила Флоренция, Венеция, Геноа, Верона, Пиза, Неапол Grinning Честно казано не знам защо обаче, но така ги чувствам  Blush

И да не съм много спам искам да питам, сега обсъждаме за нашето пътуване според ходилите за 20 евро може ли да се навечеряш нормално?

# 472
  • Milano
  • Мнения: 3 657
wwwrr, бих избрала нещо, което те влече по една или друга причина.

Венеция избирам аз.

Така ми се е приходило там.

За трансфер - Малпенса шатъл.


Зависи Тифани как се храниш и какво разбираш под нормално и къде?

Ако трябва да го разбирам нормално по италиански в ресторант - не. Laughing

''Вторите'' са ок. 20 евро.
''Първите'' около 10-15.

Ако си в пиццерия - стигат.


# 473
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Аз не съм  ходила никъде , освен в Рим. Но по мое желание бих ги подредила Флоренция, Венеция, Геноа, Верона, Пиза, Неапол Grinning Честно казано не знам защо обаче, но така ги чувствам  Blush

И да не съм много спам искам да питам, сега обсъждаме за нашето пътуване според ходилите за 20 евро може ли да се навечеряш нормално?

Зависи какво разбирате под нормално.
Пица може да се намери за 7-10 евро, салатите и пастата - и те са по толкова. За пиене - наливното вино е около 8 евро литъра, на места и повечко. Десертите са около 4-8 евро.

# 474
  • София
  • Мнения: 22 937
Венеция и Верона са ми фаворити. И Пиза ми хареса, Флоренция определено не е моето място.  Rolling Eyes

Ние хапвахме по едно основно и за пиене обикновено бира, понякога сме давали и по малко от 20 евро на човек. Зависи от заведението наистина.  Simple Smile

# 475
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Под нормално разбирам да не преяждам, едно ястие основно, тъй като аз съм ходила по ресторанти италиански и пицарии, но не съм плащала никога и сега дружките ме разпитват за кое колко и затова  Hug Благодаря ви!

# 476
  • Milano
  • Мнения: 3 657
За нас понеже нормалното не е никога само едно ястие, затова не може да е 20. Laughing

И аз съм с такова мнение за Флоренция.

# 477
  • Вестерос
  • Мнения: 38 242
Аз смятам следващата да е или Венеция или Флоренция Simple Smile

# 478
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
В събота и неделя ще бъдем в Милано, та се сетих да попитам - в неделя работят ли магазините и с какво работно време?

# 479
  • Мнения: 4 068
Здравейте, имам следното питане за транфер от Бергамо до Милано и обратно, който е букнат през Уизеър.

Пристигна ми електронния билет, но има нещо, което не разбирам.

Пише следното:
This e-ticket is valid for a journey between Milan Bergamo Airport and Milan at the date(s) stated below.
Please note that this e-ticket is valid for “Orio Bus Express” coaches only.


а по-долу продължават със:
Please choose a transfer start time from the timetable according to the guidelines of the airlines.
Recommended transfer start from the city to the airport: minimum 180 minutes before flight departure.
Recommended transfer start from the airport to the city: minimum 30 minutes after flight arrival.
We reserve the right to change the timetables.

като под тази информация има таблица с часовете на тръгване от летището и от Милано.
В така дадената таблица няма опция как да избера конкретен трансфер. Не открих такава възможност и никъде в самата форма за резервация.
Това означава ли, че мога да избера който поискам трансфер, стига да е на посочената дата?

Някой ползвал ли е трансфер, букнат през Уизеър?

Общи условия

Активация на акаунт