Новородено октазва да се храни? Разреждат му кръвта?

  • 8 861
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 150
Напьлно вьzможно  и естествено е да се храни детето с май4ина кьрма,дори когато е на системи.Щом може да поема АМ,по сьЩия на4ин може майката да се иzцеди с помпа или рь4но и да му се дава кьрмата вместо иzкуственото мляко,което няма ниЩо обЩо с май4ината кьрма.На вси4ки е иzвестна полzата на кьрмата особено в такива слу4аи zа по бьрzо вьzстановяване на бебето.
Ама бьлгарска работа както каzвате.А и майката е уплаШена явно и я е страх да си поиска каквото така или ина4е й се полага.

Цитат
кърма не предлагат от хигиенна гледна точка
Това не го раzбирам,zаЩото кьрмата е стерилна сама по себе си и не виждам кое може да е по хигиенно от нея... Simple Smile

Майката да си поддьржа млякото,zаЩото при такива обстоятелства,ако няма сучене или помпане,кьрмата може да спре.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Изцедена кърма не се предлага...

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Това не го раzбирам,zаЩото кьрмата е стерилна сама по себе си и не виждам кое може да е по хигиенно от нея... Simple Smile


Сама по себе си е стерилна, но при изцеждане, преливане, съхранение може да се внесе инфекция. Трябват стерилни помпи, шишета.
На лекарите в Бг им е по-лесно да НЕ поемат този риск и така постъпват.

# 18
  • Мнения: 750
Сега да се намеся и аз. Дъщеря ми се роди на термин и тежеше 2600. Каква е тая простотия за теглото от 3100 при момичета и смятането им за родени под тази граница за недонодени #Crazy И се чудя кога тия доктори ще започнат да се изразяват правилно, защото има семейства, които черпят информация само от медиите и такова изказване може да ги хвърли в шах.
Christian, моля обясни как да се храни в болницата дете с майчина кърма, ако самата болница не предлага стерилни прибори, за да се изцеди майката и да предложат на детенце? И съм съгласна, че по този начин могат да навредят на жената и да й спре кърмата. Това е безобразие, което правят в болниците ни в по- голямата си част. а за липсата на даване на информация на родителите няма да говоря.

# 19
  • Мнения: 4 150
Кон4е,колко си права...но уви явно такава е практиката в бг болници (макар не навсякьде).
Не мога да раzбера как може болницата да предлага АМ стерилно (което на практика не е вьzможно),а май4ина кьрма НЕ? #Cussing out
Кьрмата е пьлна с антитела,които паzят бебето от пове4ето инфекции,а в АМ няма и следа от такива.Една майка не си стерилиzира гьрдата или млякото когато кьрми и не е нужно такава педанти4на хигиена да се спаzва,а в сьЩото време да се иzлага детето на оЩе по голям риск с тоzи боклук наре4ен АМ.
Ако не дават на детето кьрма,редно е да осигурят на майката да се помпа докато детето има сили само да zасуче.Или най добре тя да си купи или вzеме под наем помпа zа тоzи период.
За болните моzьци на zдравеопаzването в БГ не намирам подходяЩи думи от форумната култура. #Crazy

# 20
  • Мнения: 599
Мен също ме вбеси това, че не дават изцедената от майката кърма!!! Скоро имаше такъв случай с колежка - тя им носи коластра, те дават АМ  #Cussing out Просто е безумно. Не мога да коментирам даже повече.

Аз родих в Св. София. Имаше ел. помпа, чиито части след ползване  се стерилизират в р-р за студена стерилизация. Всяка майка можеше да я ползва. Това не значи, че съм доволна от отношението по други параграфи там, но да не измествам темата...

# 21
Аз и детето ми също имахме несъвместимост,макар без усложнения,но пак прекара по-тежка жълтеница.Абсолютно грешно и неподходящо е при тази борба на малкия организъм с антителата,да му се дава кърма,която е пълна с такива,и вместо да му се помага,да се усложнява състоянието му.Нищо няма да и стане на майката като се изцежда,нито пък на бебето,като се храни с АМ.Все пак това са случаи,в които се налага това да се прави,а и мисля,че докторите трябва да си знаят работата,колкото и некадърни да има сред тях.Специално за това съм сигурна,защото съм го преживяла.

# 22
  • Мнения: 190
Нека да ви обясня, защо /според мен/ не търсят кърма от майката. Такива бебета се хранят под определен час, който е различен за всяко от тях. В зависимост от преценката на лекаря може да е през един час, на два часа или на постоянна инфузия, така че не би могла да се използва кърмата на майката по обясними причини Мислите ли, че майката може да стои на разположение и когато трябва да се храни детето да е готова с прясна кърма. Това, че на този етап детето се храни изкуственно няма особенно значение, когато му се подобри състоянието и е готово да отиде при майка си, ако тя е съхранила кърмата си ще си го кърми. Единственният съвет, който мога да и дам е да се цеди редовно за да може да запази кърмата си. Пожелавам им скорошно оправяне.

# 23
  • Мнения: 4 150
ЗаЩо беШе иzтрито мнението ми в отговор на Деили 1?
Нима не е истина?
Жената неzнае какво са антитела и си мисли,4е детето трябва да се бори среЩу тях....от там идва и логиката й да не се дава на бебето кьрма,zаЩото Щяло да го натовари оЩе пове4е....
При такива мнения,ако майката,която тьрси отговор тук ,Ще полу4и вьzможно най греШната информация.

Кьм Рогесте,
Напьлно вьzможно е една майка да се цеди или помпа и да паzи млекото си в хладилник (до 24 часа) и да бьде давано на детето.Вси4ки теzи процедури в болницата са само zа улеснение на персонала и НИКОЙ друг.Никой не профитира от това освен те.Бебето полу4ава АМ,което няма ниЩо от това,което има в кьрмата,майката ако няма помпа и не се цеди,й спира кьрмата.Супер.

Цитат
Мислите ли, че майката може да стои на разположение и когато трябва да се храни детето да е готова с прясна кърма

Ако майката е наясно с какво Ще допринесе с кьрмата си на това бебе,Ще стои деноноЩно и Ще се цеди и помпа.Раzбира се има и майки иzклиу4ения....Кьрмата допринася zа по бьрzо отделяне на билирубина и колкото пове4е кьрма се дава,толкова по бьрzо zаминава жьлтеницата.Т.е. в болницата правят точно обратното...

Но не ме у4удва.Такава е масовата практика в Република Бьлгария и няма да се промени,докато самите майки не се информират достать4но zа полzата на кьрмата,да отстояват правата си над собственото си дете.Дотогава,чужди хора Ще правят с него каквото сметнат zа добре.

http://www.promom.org/bf_info/sci_am.htm  Сайт zа кьрмата.

http://www.askdrsears.com/html/2/T021600.asp   Сравнение на кьрмата с АМ

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 10:53 от Christian

# 24
  • Мнения: 4 414
Christian, успокой топката  bouquet
така и да си прав/а, никой няма да те чуе...
това за висенето нон-стоп в болницата е твърде пресилено. става, ако майката не са я изписали. съгласна съм, че могат да съхраняват кърмата в болницата, но в БГ не го правят. просто още не е достигнало до мозъците им, че правилното хранене е основната предпоставка за здравето Sad
за успокоение на майката искам да кажа, че детето ми беше 12 дни в интензивното, но успях да запазя кърмата/изцеждах на 3 часа/ и кърмих дъщеря си 14 месеца - не е невъзможно, даже не е и трудно - просто трябва информация.
обаче ми се струва, че изместихме темата и прехвърлихме кърмаческия форум тук, за което се извинявам Blush
аз исках да попитам какво представлява тази несъвместимост на кръвните групи и какви мерки се вземат...аз съм чувала само за Rh несъвместимост Embarassed

# 25
  • Мнения: 4 150
Реzус фактора имат в пред вид теzи майки,но така им се каzва от персонала,ина4е думата Реzус  Ще породи оЩе вьпроси,които са нежелателни.
Успокоявам топката. Simple Smile

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз и моята дъщеря също имаме несъвместимост на кръвните групи, но НЕ говоря за резус фактора. В болницата ми обясниха, че най- често се получава при майки с нулева положителна група и бебета, които са взели групата на бащата, различна от тази на майката. Слава Богу, жълтеницата й отмина бързичко! Но по принцип при тази несъвместимост понякога се налага разреждане на кръвта на бебето или няколкократно кръвопреливане.

# 27
  • Мнения: 730
Моите уважения към всички мами,много добре знам какво са антителата,както и всичко относно Rh-несъвместимостта,както не само знам,но и съм преживяла всичко относно проблема.Добре,че имаме кадърни доктори,които да се грижат за бебоците и добре,че не кърмих детето си,точно,когато то трябваше да се очиства от това,което е приело от мен,няма да коментирам повече това,всеки си има мнение,аз уважавам вашето.Има случаи,в които кърменето на детето не е полезно,даже напротив,макар и временно!

# 28
  • Мнения: 68
Здравейте,

темата малко се е позавъртяла и се повдигат различни други темички,което мисля е нормално, когато се води диалог. Та аз бих желала да кажа нещичко по няколко от под-темичките..
Изцедена кърма не се предлага...

 тук мога да да кажа, че изедена кърма се предлага. Когато аз родих преди 1 година в Св. София, момичето в стаята с мен изцеждаше кърма и я носеше на бебето,което имаше силна жълтеница и лежеже в детското. Шишето и помпата и ги стерелизираха но къде - незнам). Факт!!!

Аз и детето ми също имахме несъвместимост,макар без усложнения,но пак прекара по-тежка жълтеница.Абсолютно грешно и неподходящо е при тази борба на малкия организъм с антителата,да му се дава кърма,която е пълна с такива,и вместо да му се помага,да се усложнява състоянието му.Нищо няма да и стане на майката като се изцежда,нито пък на бебето,като се храни с АМ.Все пак това са случаи,в които се налага това да се прави,а и мисля,че докторите трябва да си знаят работата,колкото и некадърни да има сред тях.Специално за това съм сигурна,защото съм го преживяла.


С Дейли1 съм съгласна логически- не съм чела много точно за този проблем, но има логика. Само ще допълня, че аз кърмих и малкия беше с жълтеница повече от месец. Оказа се, че от КЪРМАТА не минавала жълтеницата. Някакви ензими да речем от кърмата пречели на белирубина да се свърже с нещо си или нещо от сорта- не сам медицинско лице и не това е вайното в случая. Но Не спрях да кърмя, а бебо пи някакви хапчета и му мина.  Но си мисля, че кърмата само ще е от полза за бебето, дори и с антителата,които уж му пречат в случая.  По принципа на хомеотерапията детето ще се пребори с проблемчето на кръвните групи.


Другото, от което аз сум възмутена е Щейново. Съвсем скоро моя приятелка роди там и на нейното дете разреждаха кръвта и не даваха кърма( да не говорим за Никаквото стимулиране на майката да кърми) Вярно е, че и в Св.София дажаха АМ на бебоците, но и ни насърчаваха да кърмим. Даже в 5ч сутринта една от жените,които гледаха бебетата ,ми го донесе ( иначе ни ги носеха в 7ч), защото бил гладен и да не му давали АМ, а да съм си го накърмела.  В Шейново- трудно дават инфо за бебето, не насърчават кърменето и почвам да си мисля, че има проблем в начина на израждане, заради броя на родени бебета със сгъстена кръв. 

Цитирам Бърди  като изказването е в отговор не само на сгъстената кръв и само ме НАВЕЖДА на мисълта за проблем в Шейново. ДА НЕ ГО ПРИЕМЕ НЯКОЙ ЗА ФАКТ!!!:
"Не мога да разбера как практически ще правим "разреждане на кръвта". Ако са прекъснали по-късно пъпната връв, или са държали детето под плоскостта на раждащата майка, може да премине към плода (при непрекъсната пъпна връв) огромно количество кръв от плацентата и да стане причина за последващи дихателни проблеми"

Приятен уикенд от мен  bouquet

# 29
  • Мнения: 4 150
Аz мисля,4е има и друг проблем в бг болници.

Цитат
Даже в 5ч сутринта една от жените,които гледаха бебетата ,ми го донесе ( иначе ни ги носеха в 7ч),

ЗаЩо децата иzобЩо се отделят от майката след раждането и се НОСЯТ в определени часове (според смените на сестрите и акуШерките),а не когато майката иска да кьрми или да утеШи бебето си.???   #Cussing out
Ето таzи гроzна и неестествена практика я има в БГ и не виждам как може да се промени,освен ако самите майки не надигат глас и да си искат детето нон стоп при тях.Нарича се Rooming in-day and night.
Май много искам... Peace

Общи условия

Активация на акаунт