***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит - 4

  • 112 236
  • 757
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
"От приложените към запитването документи са видни описание, брой. стойност, условия на доставка на получаваните стоки, номер за проследяване на пратката, както и начина на плащане (Aliexpress pocket), но не е еднозначно видно извършеното плащане и размера на сумата, който са преведени за съответната поръчка по банков път. Следва да имате предвид, че в случай на съмнение митническите органи са в правото си да изискат документи, които ясно доказват реално извършеното плащане като банково извлечение. "
Казали са ти го в прав текст - достатъчно е. Те ще погледнат на сайта и ще искат още документи според това дали цената на стоката е тази дето е на снимката или има разлика с много долари. Трябва да обосновеш ако има разлика. Като си сигурен, че цената е тази дето си я платил свиркаш си.

В случай, че не е възможно представянето на Pay Pal. то следва да представите друг документ, доказващ реално заплатената цена за стоките, закупени от Вас чрез електронна търговия и доставени Ви като пощенска пратка.

 или фактура съпоставими с номера за проследяване на пратката,



Вчера поръчах нещо за 14 долара поне миналата година същото не го спряха, издават ли фактури китайците

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 22:54 от musicdoubl3

# 646
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Че то няма и 25 лева не би трябвало да го спират , макар че се е случвало . Късмет .

# 647
  • Мнения: 2 373
Вчера поръчах нещо за 14 долара поне миналата година същото не го спряха, издават ли фактури китайците
Казано е в шапката за спирането и обмитяването. Явно няма кой да чете. Фактурите са pain in the rear. Тези дето са решили да си ги слагат да се оправят със счетоводството. Затова им плащате на счетоводителите.

# 648
  • Мнения: 1
Здравейте! За първи път поръчвам от Китай и ,разбира се, пратката ми е задържана на митницата... Става въпрос за 1 чифт обувки за 50евро, но проблемът е, че са менте. Изобщо преди да ми се случи това не съм знаела, че има проблем да си поръчаш менте, при условие че тук сме заринати с такива. Обаче никой не е коментирал това, аз си дадох всичко, което dhl поискаха, упълномощих ги да се разправят в митницата, но след като вчера платих ДДС-то - ни вест, ни кост. В проследяването на пратката ми се сменят clearance status update и clearance event. Чудя се дали не се забавят нещата, точно защото са менте? Но все пак ми звучи супер нелогично да видят изпечатаната фактура от пратката и никой нищо да не каже, след което да ми пратят платежно за ДДС. Дали се бавят просто така или има проблем според вас?

# 649
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Вчера поръчах нещо за 14 долара поне миналата година същото не го спряха, издават ли фактури китайците
Фактурите са pain in the rear. Тези дето са решили да си ги слагат да се оправят със счетоводството. Затова им плащате на счетоводителите.

Нещо не схванах за фактура, според митницата това замества справка от банка - искам малко обяснение за това
Преди доста години поръчах  нещо от www.gearbest.com и си спомням че ми пратиха фактура, как става този номер в алито.

# 650
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Мисля , че говорите за "invoice" . Аз поне не съм виждал .

# 651
  • Мнения: 15
Здравейте, някой поръчвал ли е чрез фирма в iherb, т.е. получателя да е фирма и съответно фактурата към поръчката, то не е точно фактура от сайта, но все пак. Има ли някакви особености?
Става дума за малка поръчка до 30 лв. и за по-голяма, за митница това има ли значение?

Благодаря предварително!

# 652
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Мисля , че говорите за "invoice" . Аз поне не съм виждал .

аз смятам ако ми се наложи да им дам като трети документ разпечатка от сайта, но преведена с гугъл преводаче

# 653
  • Мнения: 75
Някой има ли идея ако вкарам 6-10 телефона от USA, всеки на отделна доставка и разбира се си платя всички такси за тях както си му е реда на митницата дали ще има някакъв проблем ? Става въпрос предимно заради бройката понеже за 2 седмици ще взема 10 телефона?

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
много интересни неща има в - Регламент за изпълнение (ЕС) № 2015/2447 отнасящ се за митниците
Член 144 - минимални митнически стойности

# 655
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
в правелникка открих че се плаща данък и върху транспорта ако стоката идва от страна извън ЕС

При определянето на митническата стойност съгласно член 70, не се включва никое от следните:
разходи за транспорт на внасяните стоки след въвеждането им в митническата територия на Съюза;

# 656
  • Мнения: 1 795
Здравейте, имам задържана на митница пратка от Корея , на която със сигурност пише GIFT и 20долара стойност на кашона. Как ще изискват документи за плащане на нещо, което спокойно може да е ПР-подарък или спечелен Giveaway? В смисъл ако не знам какво е съдържанието/нямам ордер и нямам платежен документ какво се случва?Благодаря предварително!

# 657
  • Мнения: 1 459
Здравейте, имам задържана на митница пратка от Корея , на която със сигурност пише GIFT и 20долара стойност на кашона. Как ще изискват документи за плащане на нещо, което спокойно може да е ПР-подарък или спечелен Giveaway? В смисъл ако не знам какво е съдържанието/нямам ордер и нямам платежен документ какво се случва?Благодаря предварително!

Имат право да проверяват всяка една пратка, дори и да е маркирана като gift и с обявена ниска ст-ст.
Ако не може да се докаже стойността на продукта, ще я определят от митницата на база стойност на идентични продукти, и ще се плати ддс и мито евентуално върху тази ст-ст.
Ако не знаеш какво е съдържанието - по-добре не приемай пратката...

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Здравейте, имам задържана на митница пратка от Корея , на която със сигурност пише GIFT и 20долара стойност на кашона. Как ще изискват документи за плащане на нещо, което спокойно може да е ПР-подарък или спечелен Giveaway? В смисъл ако не знам какво е съдържанието/нямам ордер и нямам платежен документ какво се случва?Благодаря предварително!

в друга тема го сложих но ето ти и на теб отговора

когато в процеса на приемане на митническата стойност, митническите органи имат основателни съмнения дали декларираната и обявена стойност на пратката представлява общата платена или подлежаща на плащане цена при продажбата им за износ с местоназначение митническата територия на Съюза, посочена в чл. 70. параграф 1 от Регламент (ЕС) № 952/2013 г. се прилага разпоредбата на чл. 140, параграф 1 от Регламент за изпълнение (ЕС) № 2015/2447 г., като определянето на митническата стойност се извършва от митническите органи за всеки конкретен случай и съгласно характеристиките и вида на декларираните стоки и представените документи за декларирането за митнически режим на стоки, вложени в пощенски пратки.

# 659
  • Мнения: 177
Здравейте, имам две пратки от Iherb задържани на митница, едната по извлечение е 30.28 а другата е 33 лева. Стойността на продуктите и на двете пратки е по 17.50 долара, друго е транспорт. Въпроса ми е има ли смисъл да се разхождам до митницата и да доказвам че стойността на продуктите е под 30 лева ?

Общи условия

Активация на акаунт