***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит - 4

  • 111 970
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 368
т.е. да пита в пощата дали ще и доставят пакета срещу 3.5 лв, когато покаже необходимите документи или да ходи сам(а). При нас никой от пощеснките клонове не може или не иска да отговори на такава заявка - директно те пращат на гарата. Дано при тях да е различно.

# 751
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Мисля, че за да избегне представителството на пощите /12 лв/ , трябва да отиде сама. А после ще си вземе пратката от пощи или митница, както е редът в техния район.
Аз ходих първо до пощата, те поискаха да ги упълномощя да ме представляват, но аз отказах. Затова ми дадоха бележка за митницата. Посетих после митницата, представих разпечатките и документа от пощата, дадоха ми бележка за освобождаване. С нея в пощата, такса 1,50 и си взех пратката. Това беше.

# 752
  • Мнения: 10
Изчетох 10 страници назад, както и първият пост и не мога да разбера плща ли се ДДС за стоки под 30лв. и тези под 30 избягват ли митница по принцип. Питам защото прочетох това:

http://m.standartnews.com/biznes-finansi/dds_i_za_onlay%C2%A0…%C2%A0kitay-365870.html



Нови правила за облагане с ДДС ! А тук в темата пише, че няма ДДС за стока под 30лв !!!

Прочетох също, че и по закон се гледа стойноста на стоката без цената на доставката. Но ако не греша, митниците имат навик да спират пратката, когато общата сума е над 30лв. !

Сега може ли някой да напише какви са таксите и процедурите ?
Ако е под 30лв. има ли ДДС + какви други такси ?

Ако е над 30лв. до 150 евро - ДДС + какви други такси, със поща посредник, със лично освобождаване ?

Извинявам се, но заради така написани подвеждащи зъглавия, а и в една статия прочетох, че влизат в сила от 1 януари 2018г. и съм се заблудила като патка Persevere

А чак в самият край прочетох на статията в стандарт, че трябвало да го въведат до края на 2020г.

Ето и това прочетох, което е от 2016г., но точно тук пише, че влизало във сила от януари 2018г. и аз повярвах на тез тъпунгери. Triumph

https://www.monitor.bg/bg/a/view/1615-Облагат-с-ДДС-онлайн-пратк … т-страни-извън-ЕС

Добре, че видях тази статия:


https://m.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2016/12/04/28767 … lkite_pokupki_ot/

В която пак има подвеждащо зъглавие, но поне в самата статия е споменато в началото:

"Европейската комисия смята да въведе ДДС за малките поръчки от трети страни (извън ЕС) под тази сума."


И явно са го приели и до 2 години ще го въведат и честито !

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 15:08 от bubanka

# 753
  • София
  • Мнения: 4 493
А защо четете статии във вестници??? Има си наредба, да бяхте отворили нея - всичко е описано там. Пратки на стойност /без транспорт/ под 30 лв не се облагат с ДДС и Мито. Пратки на стойност над 30 лв са облагат с ДДС, като  с ДДС се облага цялата сума /транспорт и стойност на продукта/. Пратки на стойност над 150 Евро се облагат с ДДС и мито /с изключение на стоките които не подлежат на мито - за тях само ДДС/. ДДС се изчислява като 20 % от валутната стойност на продукта умножена по курса за митнически цели за съответната валута. Много често този курс е по-нисък от банковият

# 754
  • Мнения: 2 368
И явно са го приели и до 2 години ще го въведат и честито !
Тук можем да кажем добрутро Минке. Обсъждано е отдавна и ползата за тези дето не крадат пратки и си плащат коректно е очевидна. За пощенските служби също. Кучето е заровено както винаги в подробностите. За да работи системата трябва да бъде дотирана с !!!! 2 милиарда !!!! евро годишно. При тези проблеми с бюджета на ЕС дали някой ще се навие да ги дава тези пари? Много ме съмнява, но няма страшно имат 2-3 години да го измислят. Както на всякъде има и умни и тъпи чиновници. Въпросът е на кои чиновници ще го възложат.

# 755
  • Бургас
  • Мнения: 1 678
необлагаем минимум според мен трябва да има, неможе за 20 цента да ми искат хатрия за левче - тъпо е

# 756
  • Мнения: 2 368
необлагаем минимум според мен трябва да има, неможе за 20 цента да ми искат хатрия за левче - тъпо е
Не Ви питат нито мен нито Вас. Като не искате да плащате 15.50 за 20 цента няма да поръчвате за толкова малко пари.

# 757
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
Момичета и момчета, пуснах нова тема, защото в момента няма кой друг, а минахме 50 стр. и ще ни заключат.

Заповядайте в новата темичка!

www.bg-mamma.com/?topic=1051311

Общи условия

Активация на акаунт