За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 108 592
  • 21 089
  •   1
Отговори
# 10 020
  • Мнения: 18 589
Там е работата, че много хора искат само да получават, да ползват, да консумират. Смятат, че другите са им длъжни. Наскоро и аз мислих за тези неща.

# 10 021
  • Мнения: 41 165
Мисля, че Черна станция използва думата длъжница в смисъл, че е важно доброто което си получил да направиш и ти, като във филма Предай нататък. Ако беше така с всички хора, много повече добро би имало в света.

А то да не би да има друг начин да се разбере казаното от мен? Hushed
Аз затова и много се учудих на коментара за поста ми, ама нейсе.

# 10 022
  • Мнения: 36
Нали имаше една мидъл:"Направи добро и го забрави. Направят ли ти добро, го разкажи".
Усещам, че с годините намалих хората, за които бих се раздавал. Нямам нужда от познати, а от приятели. И то доказани.
На работа... Нерви. На фона на Кризата,чак не смея да се оплача. Имам хубава(за мен) работа, добре заплатена, аванс и заплата не са били никога забавяни. Обаче.... Колежките, ах колежките....трудно се сработва с две, три от тях. По цял ден коментират хората, все те най-работни.... Черногледи жени. Не виждат плюсовете от новото, а все скептични. А, това натоварва...

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 20:37 от Ivanela1234

# 10 023
  • Мнения: 24 423
Така е. Всичко си има цена! Много често си го мисля

# 10 024
  • Мнения: 5 262
Черна станция с последното обезмисляш думата човещина и думата благодетелство и пр. думи.
Напротив. Чудесно е изразила есенцията на човещината. И тя не е размяна, както ти изтълкува поста ѝ, а взаимност.

взаимността не натоварва,
докато задължението напротив.
т.е не е изразила нищо друго освен размяна и задължение. Ако иска да и се тълкува поста като взаимност да го опише по друг начин. Като например цитираната мисъл Нарави добро и го забрави, ....
Там е работата, че много хора искат само да получават, да ползват, да консумират. Смятат, че другите са им длъжни. Наскоро и аз мислих за тези неща.

Там е работата, че ние все не сме от тщх ... който и да попиташ все такива мисли го спохождат. Да се неначуди човек кои са @другите@ и @много хора@ и @някои@ ... след като всеки си мисли така.

# 10 025
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубаво да се помогне, но в един момент се вижда, че е чисто използвачество и дотам с помощта.

# 10 026
  • Мнения: 18 589
Там е работата, че много хора искат само да получават, да ползват, да консумират. Смятат, че другите са им длъжни. Наскоро и аз мислих за тези неща.

Там е работата, че ние все не сме от тщх ... който и да попиташ все такива мисли го спохождат. Да се неначуди човек кои са @другите@ и @много хора@ и @някои@ ... след като всеки си мисли така.




Simple Smile Вас не ви знам от кои сте, че така светкавично се припознавате.
Паразитирането не е кой знае колко ново и ограничено явление, нормално да е направило впчатление на повечко хора.

# 10 027
  • Португалия
  • Мнения: 4 098
Я кажете момичета, Девите ли са най-критичната зодия?
Имах едно гадже, не го издържах... Че беше прав в по-голяма част от случайте, беше, но то просто не се издържаше. Но си имаше и други утежняващи обстоятелствата фактори.
не знам,дали сме най-критични, а и не всички Деви са такива-познавам доста
ама и ние не искаме да сме вечно прави-да знаете как тежи !

# 10 028
  • Мнения: 5 262
Какво разбирате под критичен ? Не понася критика не значи критичен и иска да е прав. Нещо друго сигурно?
Аз познавам една дама рак и такава махнаджийка като нея е само сестра и една риба Stuck Out Tongue
И един лъв знам , голям критикар .
Какво разбирате под девите са критични?

# 10 029
  • Португалия
  • Мнения: 4 098
мисля,че критикари се има предвид

тъкмо се сетих,че не съм се приготвила психически ,че утре е понеделник ...

# 10 030
  • Мнения: 5 262
ясно. ами аз имам в къщи един на 22 август . т.е. някаква лъво-дева . ами никакъв критикар не е . много е тих . по-скоро не търпи критика.

# 10 031
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Мисля как никак не обичам да чета за зодии и как всяка тема неминуемо стига до там. Някакви наложени стереотипи, някакви фантасмагории не могат да определят един човек.

# 10 032
  • Мнения: 1 000
Мисля как никак не обичам да чета за зодии и как всяка тема неминуемо стига до там. Някакви наложени стереотипи, някакви фантасмагории не могат да определят един човек.
М, да. Да не говорим как няма начин всички да сме еднакви и на всички да ни се случва едно и също. А пък хората и от гаджета се отказват, че няма съвместимост.

# 10 033
  • Мнения: 15 262
Мисля как никак не обичам да чета за зодии и как всяка тема неминуемо стига до там. Някакви наложени стереотипи, някакви фантасмагории не могат да определят един човек.
Сигурно подреждането на планетите оказва някакво влияние върху хората, но чак да очертава бъдещето, характера и куп още неща, ми идва малко в повече.
А и имам близнаци, заченати по естествен начин, с 5 минути разлика, ами те са коренно различни, като характер, като силни и слаби страни и т.н. Как за 5 минути се пренаредиха тези планети!

# 10 034
  • Мнения: 3 732
Мисля си колко ми е слаба волята. Определям се като егоист, егоцентрик. Обичам нещата да се случват по моя начин. Самодостатъчна съм си.
И съм зависима от определен човек поради несподелено влюбване. Хубавото е че рядко го виждам.
Но днес ми се случи пак да го видя.. Треперех ...
Защо ми е толкова слаба волята? Мразя се за това!

Общи условия

Активация на акаунт