За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 138 402
  • 21 871
  •   1
Отговори
# 21 015
  • Мнения: 2 014
мисля си за това как съдим хората, защо ги съдим, на какво ги осъждаме, ...
Скрит текст:
бихте ли оставили детето си да се успи за матурата, само защото искате да го научите на отговорност?
Скрит текст:
Това трябва да остави травма у детето за цял живот, ако това не го научи на отговорност не знам какво. Тук е въпросът дали и детето го разбира по този начин или ще приеме,че родителят е гаден и отмъстителен или няма да му пука?
И на мен ми направи впечатление как хората съдят, напоследък попадам на такива из форума. На мнение съм, че всички имаме различен живот, развитие и натовареност, не е оправдание, когато правиш глупави грешки, но не е ничия работа да съди...

# 21 016
  • Португалия
  • Мнения: 4 405
т.е. би съсипала цяла година от живота на детето си, за да го накараш зорлем, с фунията да му сипеш, че трябва да е отговорно за действията си?
бездействието на родителя не е „нищо”

ето, и аз съдя...

# 21 017
  • Мнения: 2 014
Пак пиша -много действия не са за оправдаване, но със сигурност има причина да се стигне до там.

# 21 018
  • Мнения: 35 189
Мисля си, че съм разочарована от големия ми син. Уж ходеше с желание на плуване, а се оказва че въобще не си дава зор и му казала треньорката да не идва повече и да го отпиша. Няма грам амбиция, хъс и желание в това дете. Ако зависи от него ще зяпа един смотан телевизор с някакво детско, в което казват само " дабуди" и толкова.

# 21 019
  • Португалия
  • Мнения: 4 405
той ходи сам, ти не го съпровождаш?
не ти ли е казал,че няма желание?
може да иска нещо друго
не би трябвало да се разочароваш!
спортът възпитава, но не е казано,че всяко дете е за всеки спорт, нито,че непременно трябва да са шампиони децата

# 21 020
  • Мнения: 5 142
Явно не му харесва на детето, нищо не е станало, друго ще си  хареса.

# 21 021
  • Мнения: 2 674
Подход като този за матурата е извращение. Голям урок, голям пример, няма що. Да поставяш детето си нарочно в кофти ситуации, за да му гледаш сеира, за мен е върха на емоционалния садизъм. Между другото, много родители прикриват липсата на родителски капацитет под формата подобни житейски уроци.

# 21 022
  • Португалия
  • Мнения: 4 405
Подход като този за матурата е извращение. Голям урок, голям пример, няма що. Да поставяш детето си нарочно в кофти ситуации, за да му гледаш сеира, за мен е върха на емоционалния садизъм. Между другото, много родители прикриват липсата на родителски капацитет под формата подобни житейски уроци.
оф, не смеех да мигна даже, да не ме обвинят в критикарство
та, реших да си сверя часовника тук

# 21 023
  • Мнения: 41 859
Мисля си, че съм разочарована от големия ми син. Уж ходеше с желание на плуване, а се оказва че въобще не си дава зор и му казала треньорката да не идва повече и да го отпиша. Няма грам амбиция, хъс и желание в това дете. Ако зависи от него ще зяпа един смотан телевизор с някакво детско, в което казват само " дабуди" и толкова.

Плуването е много скучен спорт. И аз пищях от него, не е за всеки. Някак бутах, докато бях от най-добрите, но след дълга лятна ваканция без тренировки изостанах и това сложи край окончателно. та изберете друг спорт - футбол, карате, баскетбол...

# 21 024
  • Мнения: 3 566
Мисля си, че съм разочарована от големия ми син. Уж ходеше с желание на плуване, а се оказва че въобще не си дава зор и му казала треньорката да не идва повече и да го отпиша. Няма грам амбиция, хъс и желание в това дете. Ако зависи от него ще зяпа един смотан телевизор с някакво детско, в което казват само " дабуди" и толкова.

Плуването е много скучен спорт. И аз пищях от него, не е за всеки. Някак бутах, докато бях от най-добрите, но след дълга лятна ваканция без тренировки изостанах и това сложи край окончателно. та изберете друг спорт - футбол, карате, баскетбол...

На мен изобщо не ми е скучно плуването. Явно е до човек.

# 21 025
  • Мнения: 24 716
Детето е много малко т.е бързо губи интерес, но това не означава че няма да е амбициозен. А и трябва ли всички да са? Нека открие неговото нещо и го прави с удоволствие.

# 21 026
  • Мнения: 7 090
Мисля си, че съм разочарована от големия ми син. Уж ходеше с желание на плуване, а се оказва че въобще не си дава зор и му казала треньорката да не идва повече и да го отпиша. Няма грам амбиция, хъс и желание в това дете. Ако зависи от него ще зяпа един смотан телевизор с някакво детско, в което казват само " дабуди" и толкова.

Плуването е много скучен спорт. И аз пищях от него, не е за всеки. Някак бутах, докато бях от най-добрите, но след дълга лятна ваканция без тренировки изостанах и това сложи край окончателно. та изберете друг спорт - футбол, карате, баскетбол...

На мен изобщо не ми е скучно плуването. Явно е до човек.

и на мен не ми е скучно. даже е почти единствен спорт, който правя с удоволствие. Хем се натоварвам, хем се разтоварвам . И без усилие или напрежение.

# 21 027
  • Мнения: 41 859
На мен ми е много тягостно - дължина след дължина, все едно и също пред погледа (дъното на басейна). То и бягането на дълги разстояния ми е същото, де.

# 21 028
  • София
  • Мнения: 2 647
На колко е синът ти, не е ли е много малък? Моят е на 6 и през ума не ми минава да мисля дали има амбиции. Всеки ден след градина го водя да кара колело и да играе в парка. Нямам никаква възможност да го развозвам из града за организиран спорт.
Напоследък си мисля за бебенцето все повече и си я представям колко ще е мъничка. През деня от 5.30 сутринта до 10 вечерта нямам свободна минута и си мисля как това ще се промени с раждането. Върнах се на работа за няколко месеца, да не сливам майчинства, но съм от вкъщи, иначе щеше да е невъзможно.

# 21 029
  • France
  • Мнения: 13 214
Доколкото си спомням синът на Пийк е по-малък от моя. За какъв хъс и амбиция може да става дума на тяхната възраст. Това е малко дете! Трябва ли да се разочароваме, защото реагира като такова? Пийк, по-добре се хвани за раменете и се разтреси малко.
По ми е странна треньорката, но бг спортната култура е такава.

Общи условия

Активация на акаунт