За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 084 765
  • 20 572
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 5 992
Благодаря за пояснението Peace
Не знам за руската рентиерка, но при мен лично важи правилото "когато съм на работа искам да почивам, а когато съм вкъщи и си почивам искам да съм на работа"  Grinning
Радвам се на хора, които се пенсионират (примерно) и започват да оползотворяват свободното си време максимално. Пишат стихове, записват се на йога, пътуват с приятели. Ще ми се и на все повече хора да им се предоставя тази възможност, а не да са принудени дори и след пенсионирането да доработват допълнително, за да закрепят финансовото положение. Други пък, се плащат може би от перспективата да останат сами вкъщи и си продължават работа

# 301
  • Мнения: X
А, тука цели градове са така, около Бургас. Лятото се дава под наем, есента се тръгва по екскурзии. В курортните градмчета няма какво да се работи зимата, пък и явно си разпределят парите от лятото по месеци и им стигат да изкарат, знам ли.

# 302
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Аз пък нямам нищо против да съм рентиерка, ама съм изтеглила късата клечка и няма Simple Smile
Е, ти пък, няма! Не бъди черногледа, може в някой друг живот! Joy
А дано, ама...

# 303
  • Мнения: X
За мен животът е съзидание, а не просто живеене от някакви пари от някакви имоти. Как другояче да е.

Как ще е съзидание? Животът си е живот и общо взето минава бъpзо. Единственият добъp начин да го изживееш в съвpеменния свят е с паpи. За съжаление pядко начините за печелене на паpи носят 100% удоволствие. Пpи почти всички случаи става въпpос за компpомиси, за да си спечелиш паpите, за да си живееш добpе или ноpмално живота.

Не че се заяждам по стар навик, но в името на обективността, ти кога работи, кога съзидава, плаща данъци и ти остана време да прегориш, че се възмущаваш от тези, на които наистина им се случва? Може да не ти разбрах мисълта, но звучи като че ли тепърва ще съзидаваш нещо. Това е за 25 годишните.

Последна редакция: сб, 04 мар 2017, 00:00 от Анонимен

# 304
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбиррасе, защо ли се учудвам - нищо, освен ходенето на работа, пък ако ще и улиците да се метат, не се смята за съзидание! Отглеждането на деца нищо не е, те сами си растат, катто гъбите в гората! А и не е като да не съм в трудовия процес, така че в името на обективността си гледай работата! Опитваш се да ме уязвиш, но няма как да стане, защото не ми дреме!  Дори професията ми е съзидателна, заащото пряко влияе на човека, работейки много често със самия човек.

# 305
  • Мнения: 2 674
Мисля си за Владислав:-)

# 306
  • Мнения: 4 940
Мисля си за Владислав:-)
Момче, в което си влюбена? newsm78
Аз мисля за баба си, тя не е в добро състояние.Притеснявам се,а нищо не мога да направя... Cry Cry Cry

# 307
# 308
  • София
  • Мнения: 19 143
Аз се чувствам вече уморена от работа, но то е по-скоро от системно недоспиване. А имам още точно 18 години до пенсия по сегашните правила. Винаги съм искала да работя, а сега си мечтая за богат мъж, който да ме издържа  Joy
Мислила съм си точно над западния модел - луда работа като млад и разпускане на "стари" години.
Добре де, ама не е същото, да му се не види. Като си започнал да се бориш на 20 и нещо, как на 60 ще имаш същия ентусиазъм към света, същото безгрижие и т.н.? Не може ли да караш докъм 30 по-лежерно, а после да натиснеш педала? Едно време в България се казваше "Поживей си, докато си млад". Сега кой вече казва така? И дали това е добре?
Размишлявам си...

# 309
  • Мнения: 4 706
Винаги съм искала да работя, а сега си мечтая за богат мъж, който да ме издържа  Joy

И аз  Laughing, но пък не случих на богат, та ще ми се размине тази работа  Mr. Green

# 310
  • Мнения: X
Аз и май всички, за които се сещам около мен, точно на младини я карахме лежерно и сега трябва да натискаме педала.
За богатия мъж и аз си мечтая, но да сме разведени и да съм го осъдила за голяма издръжка плюс процент от бъдещите му печалби, щото нали съм го подкрепяла и т.н.  Mr. Green

# 311
  • Мнения: X
Ох, аз както и да настъпвам педала, разбрах, че до пенсия няма да се добера според новите условия, та отпуснах крачето малко.Гледам да изкарвам някакви пари, с които да живея сега, пък след 30 години...кой знае как ще е. Много ме е яд като виждам какви пари отиват за осигуровки, а хората около мен падат като круши, без време, от инсулти и инфаркти. С този безумен стрес и с постоянно увеличаващата се възраст за пенсия, ми се виждат толкова безсмислени тези удръжки, ама..

# 312
  • София
  • Мнения: 19 143
Този богат мъж сигурно няма да го издържа 5 минути, защото много вероятно да е властен и да взема всякакви решения еднолично. По-скоро исках да кажа, че мечтая да мога да си позволя да не работя, най-често го мечтая в петък сутрин.
Има жени, които все "попадат" на заможни мъже (както казваха родителите на някоя известна медийна хубавица.)

Хаха, Чек, голяма уста отваряш - и издръжка, и % от печалбите, а може би и собствен разработен бизнес да ти даде??   Joy

# 313
  • Мнения: 4 706
Този богат мъж сигурно няма да го издържа 5 минути, защото много вероятно да е властен и да взема всякакви решения еднолично.
Не е задължително, може да е и красив, млад и да си ме слуша  Rolling Eyes

# 314
  • Мнения: 22 036
чек, и аз за това мечтая, ама окъснях Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт