За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 084 828
  • 20 572
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 468
За това,какво искам да променя в живота си.
Зная какво искам,не е особено трудно,но защо по дяволите се превърнах в човек,страхуващ се от промените?!
А така ги обичах..

# 346
  • Мнения: X
Екатерина, същата съм станала Sad
Откога си мисля за една важна, но обръщаща живота ми промяна, която въпреки сътресенията, които ще предизвика,трябва да се случи.
Е, не и не, намирам си всеки ден ново оправдание, да не мръдна и крачка напред. Хем ми и дискомфортно, хем знам, че не може повече така, обаче като трябва да взема решение си казвам- "какво толкова, не ми е толкова зле, свикнала съм си, де да знам какво ще е, ако...".  Дали с годините се натрупва страх от промени,от разочарования, или мислим излишно задълбочено, не знам.

# 347
  • Мнения: 468
Нямам идея..но все си мисля,че на 15 год. Ни бе простено.Сега,големи жени да се държат така,а с претенции за помъдрели,си е малко.. Laughing

# 348
  • Мнения: 9 052
Тайна немците бяха писали една статия, че новите електромери надчитат и то доста . В случаи даже двойно и тройно. Мога да потърся статията. Съветите бяха да се опиташ сама да го провериш, като изкл. вси4ки уреди и наблюдаваш. После вкл. един, на който му знаеш потреблението ( пише на инструкцията) и наблюдаваш. Малки отклонения се толерират, при големи викаш електрото да си проверят електромера и ако не мери добре да си го сменят , но първо да си проверят новия дали мери добре (преди да го монтират.
Ние много намалихме потреблението на ел. енергия, като изключваме всички стендбай уреди. Най-лесно е ако ползваш разклонители с превключвател . Уредите на групи ползване към един разклонител. Например дневните : радио, телевизор и пр. към един. Кухненските кана за вода, кафемашина, микровълнова ... към друг ... В никой момент не трябва да свети ненужно лампичка. Хаби доста.
Сменихме кришките с ЛЕД , разкарахме допълнителния фризер. Надявам е да се да се пребориш с преразхода.

# 349
  • София
  • Мнения: 19 143
Bandiera rossa, спомням си оттук прочетен разказ как на тръгване за почивка мъжът за по-лесно отвъртял някакъв бушон, и размразил фризера с месо... През лятото, за 1 седмица  Mr. Green
Имаше ужасно студени дни, сега ги отчитат. Освен това, когато човек не е на работа - готви повече и изобщо ползва ток.
Как да не си потиснеш, като вече сме извадили пролетните дрехи и прибрали ботушите. Така е Баба Марта

# 350
  • Мнения: 6 356
...
Как да не си потиснеш, като вече сме извадили пролетните дрехи и прибрали ботушите. Така е Баба Марта

Извадила съм пролетни, но нищо не съм прибрала, щото ... Но най-много мразя преходните сезони - гардеробите са пълна каша.  Mr. Green

# 351
  • Мнения: 9 052
 
Bandiera rossa, спомням си оттук прочетен разказ как на тръгване за почивка мъжът за по-лесно отвъртял някакъв бушон, и размразил фризера с месо... 

Аз пък винаги съм се чудила на фризерите, които гълтат толкова ток , при толкова много стоки в супермаркети и магазини. Не знам дали надценката от сметките за ток си струва.

# 352
  • Мнения: X
Струва си, ако имаш чисти, особено домашни зеленчуци и плодове, даже много си струва.

# 353
  • Мнения: 615
За бебе. Побърква ме тази мисъл. Абсолютна бебеманка съм Simple Smile

# 354
  • София
  • Мнения: 15 435
Bandiera rossa, благодаря за съветите, но ще трябва да намеря начин да взема ключа за таблото от домоуправителя, че много трудно го дава.А октомври смениха новите 6 -годишни електромери с още по-нови и от тогава е ад.Като питах защо сменят нови електомери, казаха, че са по-икономични, точни и добри.

# 355
  • Мнения: 9 052
Не са. Какви са условията да поискате инспекция на електромерите?

# 356
  • София
  • Мнения: 15 435
Не са. Какви са условията да поискате инспекция на електромерите?
Първо искат нотариален акт,че съм собственик, а аз нямам.Имам само договор за покупко-продажба, ама едно време това си беше като нотариален акт.Трябва да се смени и името на партидата, защото се води още на съпругът ми.После искат да се плати сметката и имаше някаква, не помня точно колко , сума (60 ли беше, 80 ли беше), за сваляне и проверка.

# 357
  • Мнения: 9 052
Оф, ужас. На много неща не може да се реагира .

# 358
  • Мнения: X
Не са. Какви са условията да поискате инспекция на електромерите?
Първо искат нотариален акт,че съм собственик, а аз нямам.Имам само договор за покупко-продажба, ама едно време това си беше като нотариален акт.Трябва да се смени и името на партидата, защото се води още на съпругът ми.После искат да се плати сметката и имаше някаква, не помня точно колко , сума (60 ли беше, 80 ли беше), за сваляне и проверка.
Това от ЧЕЗ ли? Нищо такова не искаха, когато пуснах жалба за сметка в имот, в който от няколко месеца не е стъпвано и главният бушон е изключен. Приеха жалбата, направиха проверка. А, още нещо, преди 1-2 месеца КЗП прие, че не си длъжен да платиш сметка, която оспорваш, докато не дойде резултат от проверката.

# 359
  • София
  • Мнения: 15 435
Не са. Какви са условията да поискате инспекция на електромерите?
Първо искат нотариален акт,че съм собственик, а аз нямам.Имам само договор за покупко-продажба, ама едно време това си беше като нотариален акт.Трябва да се смени и името на партидата, защото се води още на съпругът ми.После искат да се плати сметката и имаше някаква, не помня точно колко , сума (60 ли беше, 80 ли беше), за сваляне и проверка.
Това от ЧЕЗ ли? Нищо такова не искаха, когато пуснах жалба за сметка в имот, в който от няколко месеца не е стъпвано и главният бушон е изключен. Приеха жалбата, направиха проверка. А, още нещо, преди 1-2 месеца КЗП прие, че не си длъжен да платиш сметка, която оспорваш, докато не дойде резултат от проверката.
Предишния път това ми казха, но тогава сметката беше 160 лева и предпочетох да я платя и да не се занимавам.

Общи условия

Активация на акаунт