За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 097 479
  • 20 767
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 820
   Мисля къде е проблемът, че не мога да си намеря работа толкова време. Също така че имам огромна нужда от финансови средства и искам да живея сама, тъй като моите родители много ме напредват и ме докарват до лудост. Мисля какви са злобни и коварни хората. Всеки се прави на интересен и изчезва безследно. Мисля също за моята най-добра приятелка и през това, което преминава. Страх ме е да й се обаждам, тъй като знам колко съм безпомощна. Яд ме е, че живеем в различни градове и не мога да бъда физически до нея.

# 571
  • Мнения: 4 941
  Мисля къде е проблемът, че не мога да си намеря работа толкова време. Също така че имам огромна нужда от финансови средства и искам да живея сама, тъй като моите родители много ме напредват и ме докарват до лудост. Мисля какви са злобни и коварни хората. Всеки се прави на интересен и изчезва безследно. Мисля също за моята най-добра приятелка и през това, което преминава. Страх ме е да й се обаждам, тъй като знам колко съм безпомощна. Яд ме е, че живеем в различни градове и не мога да бъда физически до нея.
Джени, и аз като теб не мога да си намеря работа, а ми трябват пари. Чувствам се кофти.PerseverePensive

А за най-добрата ти приятелка, не знам през какво минава, но й се обаждай, пиши й, щом не можеш да си до нея. Сигурно има нужда от подкрепа в този момент, дори да не ти го показва.

Специлано за хората, и аз съм на това мнение, че са злобни, в днешно време остават все по-малко добри хора.

# 572
  • София
  • Мнения: 12 374
За море. За второ дете. За щерката, която тази година ще е 1 клас. Последното ме натъжава ужасно много.

# 573
  • Мнения: 5 820
  Мисля къде е проблемът, че не мога да си намеря работа толкова време. Също така че имам огромна нужда от финансови средства и искам да живея сама, тъй като моите родители много ме напредват и ме докарват до лудост. Мисля какви са злобни и коварни хората. Всеки се прави на интересен и изчезва безследно. Мисля също за моята най-добра приятелка и през това, което преминава. Страх ме е да й се обаждам, тъй като знам колко съм безпомощна. Яд ме е, че живеем в различни градове и не мога да бъда физически до нея.
Джени, и аз като теб не мога да си намеря работа, а ми трябват пари. Чувствам се кофти.PerseverePensive

А за най-добрата ти приятелка, не знам през какво минава, но й се обаждай, пиши й, щом не можеш да си до нея. Сигурно има нужда от подкрепа в този момент, дори да не ти го показва.

Специлано за хората, и аз съм на това мнение, че са злобни, в днешно време остават все по-малко добри хора.

   Благодаря за подкрепата и хубавите думи. Малко останаха хората, които биха показали подкрепа на някого вече. Имах нужда да чуя тези думи от някого.  Hug Hug Hug

# 574
  • Мнения: 12 015
За море. За второ дете. За щерката, която тази година ще е 1 клас. Последното ме натъжава ужасно много.

Защо те натъжава, Таис?
И аз ще имам първокласничка и се вълнувам много, и се радвам. Момиченцето ми пораства, научава нови неща, развива се. По-скоро е ново предизвикателство пред нас двете. Малко се страхувам - как ще се впише, как ще се справя.

# 575
  • София
  • Мнения: 12 374
Мама Ру, принципно си права. Не знам как да го обясня..може би защото порасва, издължава се като тревичка, става все по-самостоятелна и това хем ме прави горда, хем ми липсва предишното момиченце. Не бебешкият период, аз бебета не обичам, но онова сладкото пухкаво нейно ''Аз'' когато беше на 3-4, говореше смешно и можех да я вдигна с една ръка.
Училището изцяло го свързвам с това порасване, това постепенно отдалечаване от нас. Остава ни много, много малко време в което да сме 3/4 от света й. И уж съм корава, ама като се сетя, мога и ей сега да ревна. Те такива работи, щуротии. Всеки родител изпитва нещо подобно, предполагам. Прегръдки за твоята бъдеща ученичка  Hug

# 576
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Таис, разбирам те, въпреки че моето е само на 3 месеца  Grinning Аз от сега си знам, че първото водене на градина и училище, ще е съпроводено от много рев от моя страна.

# 577
  • Мнения: X
И аз се вкарах във филми с приема в училищата за първи клас, сякаш си нямам други грижи (детето ми ще е ученик след 2 години  Rolling Eyes ). И аз лудата, седя и се ядосвам от сега, че кварталното училище не става за нищо и се чудя къде ще ми учи детето.

# 578
  • Мнения: 8 939
И аз се вкарах във филми с приема в училищата за първи клас, сякаш си нямам други грижи (детето ми ще е ученик след 2 години  Rolling Eyes ). И аз лудата, седя и се ядосвам от сега, че кварталното училище не става за нищо и се чудя къде ще ми учи детето.

От първи до четвърти клас не е важно толкова училището, колкото учителката, която ще поеме класа. От всичко, което прочетох и от моят опит за две години е най-добре да запишете детето в най-близкото училище (спестявате часовете пътуване на отиване и връщане) при добър учител.
 Hug

# 579
  • Мнения: 2 502
И аз се вкарах във филми с приема в училищата за първи клас, сякаш си нямам други грижи (детето ми ще е ученик след 2 години  Rolling Eyes ). И аз лудата, седя и се ядосвам от сега, че кварталното училище не става за нищо и се чудя къде ще ми учи детето.

От първи до четвърти клас не е важно толкова училището, колкото учителката, която ще поеме класа. От всичко, което прочетох и от моят опит за две години е най-добре да запишете детето в най-близкото училище (спестявате часовете пътуване на отиване и връщане) при добър учител.
 Hug

Абсолютно последвах тази логика и не съжалявам. Grinning

# 580
  • Мнения: X
За съжаление училището наистина е много зле, само циганчета учат там, а напоследък и бежанци. А аз работя в центъра, в района на едно от най-желаните училища и наплива за там е страшен. Нито кварталното училище е опция, нито това до работата ми.

# 581
  • Мнения: 2 502
За съжаление училището наистина е много зле, само циганчета учат там, а напоследък и бежанци. А аз работя в центъра, в района на едно от най-желаните училища и наплива за там е страшен. Нито кварталното училище е опция, нито това до работата ми.

Наистина си изправена пред трудничка ситуация. Можеш да пробваш в някое от другите централни училища, ако случайно няма чак такава истерия около тях и по път за работа ще го оставяш.
Хубавото е, че имаш доста време да събереш идеи и информация. Grinning

# 582
  • Мнения: X
За съжаление училището наистина е много зле, само циганчета учат там, а напоследък и бежанци. А аз работя в центъра, в района на едно от най-желаните училища и наплива за там е страшен. Нито кварталното училище е опция, нито това до работата ми.

Наистина си изправена пред трудничка ситуация. Можеш да пробваш в някое от другите централни училища, ако случайно няма чак такава истерия около тях и по път за работа ще го оставяш.
Хубавото е, че имаш доста време да събереш идеи и информация. Grinning
Точно това правя, не знам дали не е рано, ама Simple Smile... Ще го измисля до 2019 г.  Crazy .

# 583
  • Мнения: 12 015
Не, не е рано. Провери и за другите възможности - адресна регистрация в района (смяна на жилището), има ли предучилищна група в това училище, това също носи точки, брат/сестра в това училище... + точките за месторабота в района на училището.

Личен опит - бях в подобна ситуация - продадох и купих веднага, смених регистрацията и детето влезе от първо класиране в училището и при учителката, при която исках. Голям бонус при нас се оказа и, че блокът е точно до училището (буквално). Сега чакам за второ класиране малкият да го приемат в най-близките градина или в краен случай поне в квартала.

# 584
  • Мнения: X
Всички от изброените възможности съм обмислила. Лошото е че си харесваме много квартала, тих и спокоен, с много къщи и зеленина. Училището е такова не заради съседите (учениците идват от други райони, дори не знам кои), просто доскоро е нямало много желаещи и явно за да запълнят дупки. Обмисляме закупуване на друго жилище, но не знам ще се случи ли до година и половина. Надеждата ми е в това, че децата намаляват и се надявам това да даде шанс за друго близко училище в съседен район.

Общи условия

Активация на акаунт