За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 639
  • 20 736
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 62 595
Наскоро срещнах едно клише някъде из мрежата, някой го беше постнал, че нямало никакъв смисъл да си споделяш проблемите с други хора - 80 процента не ги интересува, а 20 процента ще те изслушат само, за да злорадстват.  Или беше обратното за процентите За много хора чуждите проблеми са като балсам за собствените и усещане за превъзходство, особено ако споделящият е бил обект на дори лека завист.

# 616
  • Мнения: 4 941
Може и така да е. Трябва да се споделя, аз го правя само с най-близките. Инчае е много тежко да таиш мъка в себе си...Така че аз ви съветвам да споделяте, улеква!  bouquet

# 617
  • Мнения: 11 566
Не знаеш какво е под повърхността. Cry
И аз се шокирах скоро от една позната. Хубав дом, семейство, страхотни дечица, абе перфектна във всяко отношение. Избяга с циганин в чужбина и остави тук децата си. Дали е била принудена от него някак си, не знам. Другото за което си мислих е домашно насилие, ама пусто- изглеждаха идеалното семейство.

Мисля си че направих грешка като напуснах старата си работа и започнах новата. Уж за повече пари. Да, ама не. Моя грешка че като говорихме за заплатата не попитах с удръжките /така ли се пише/ ли е сумата, която ми казват че ще вземам. Няма регламентирани почивки и все бързаш, за 9 часа работа се събират 40 минути почивка.
Яд ме е че тук са почти навсякъде еднакви заплатите, ама никой не надига вой- колкото- толкова. Ако кажа колко е и за каква работа, ще се изхилите, то е срамота.

По казуса с училището- имаш време, не се ядосвай отсега.

# 618
  • Мнения: 548
Напоследък обмислям да се разделя със съпруга си. Женени сме от 20 г. От почти десет  живеем като приятели. Но той много пие, уж само вечер. Не мога да излизам спокойно с компании, дори и семейно . Там той винаги е най-пияния. Имаме едно дете, но то вече не е при нас. Учи и изгледите са да не се върне.Това му поведение много ме дразни и аз почти съм го решила.. Единствените ми страхове са материални. Имаме заеми и са на мое име. Самотата също е фактор,но с пияния все едно пак си сам.

# 619
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
И моето положение е почти същото,с малки изключения...самотно ми е,чувствам се неразбрана,нереализирана,живея в постоянен стрес и притеснения,в психически тормоз... Cry

# 620
  • Мнения: 4 941
Просто бягайте надалеч от такива мъже. Самотата не е вечна. А нещата няма да се оправят към по-добро. Късмет и на двете. :*

И за да е по темата - мисля си, защо не мога да си намеря все още работа? Защото нямам стаж? Защото съм млада? Защото не знам английски език (това го има като изискване на почти всяка обява)?
Младо и способно момиче съм, а не намирам работа...къде е проблема? Sad

# 621
  • Мнения: 5 998
Работила ли си нещо до момента? Знаеш ли друг език, има позиции, изискващи и други език, не английски. Може би трябва да насочиш усилията си в друга сфера.

# 622
  • Мнения: 5 820
Напоследък обмислям да се разделя със съпруга си. Женени сме от 20 г. От почти десет  живеем като приятели. Но той много пие, уж само вечер. Не мога да излизам спокойно с компании, дори и семейно . Там той винаги е най-пияния. Имаме едно дете, но то вече не е при нас. Учи и изгледите са да не се върне.Това му поведение много ме дразни и аз почти съм го решила.. Единствените ми страхове са материални. Имаме заеми и са на мое име. Самотата също е фактор,но с пияния все едно пак си сам.

   Не знам изобщо как сте изтърпяла да живеете толкова години с такъв мъж, който пие и вдига скандали. Бягайте надалеч от такъв мъж. Знам какво е мъж да пие.

# 623
  • Мнения: 548
Напоследък обмислям да се разделя със съпруга си. Женени сме от 20 г. От почти десет  живеем като приятели. Но той много пие, уж само вечер. Не мога да излизам спокойно с компании, дори и семейно . Там той винаги е най-пияния. Имаме едно дете, но то вече не е при нас. Учи и изгледите са да не се върне.Това му поведение много ме дразни и аз почти съм го решила.. Единствените ми страхове са материални. Имаме заеми и са на мое име. Самотата също е фактор,но с пияния все едно пак си сам.

   Не знам изобщо как сте изтърпяла да живеете толкова години с такъв мъж, който пие и вдига скандали. Бягайте надалеч от такъв мъж. Знам какво е мъж да пие.
Напоследък обмислям да се разделя със съпруга си. Женени сме от 20 г. От почти десет  живеем като приятели. Но той много пие, уж само вечер. Не мога да излизам спокойно с компании, дори и семейно . Там той винаги е най-пияния. Имаме едно дете, но то вече не е при нас. Учи и изгледите са да не се върне.Това му поведение много ме дразни и аз почти съм го решила.. Единствените ми страхове са материални. Имаме заеми и са на мое име. Самотата също е фактор,но с пияния все едно пак си сам.

   Не знам изобщо как сте изтърпяла да живеете толкова години с такъв мъж, който пие и вдига скандали. Бягайте надалеч от такъв мъж. Знам какво е мъж да пие.


Не, не вдига скандали, но това не значи, че не е гадно. Просто не е адекватен и не става разговорът или веселбата. И аз съм общителна, имах много приятели. Сега семейни сбирки имам рядко.

# 624
  • Мнения: 4 941
Работила ли си нещо до момента? Знаеш ли друг език, има позиции, изискващи и други език, не английски. Може би трябва да насочиш усилията си в друга сфера.
Мира, работила съм само няколко лета - сезонно.
Разбирам  се с руснаците само (колкото да продам нещо). Други езици не знам. Много често срещам изискване - английски език, затова го споменах.
Кандидатствам на различни позиции, но явно нещо не им се нрави.

# 625
  • Мнения: 442
За моренце.

# 626
  • Мнения: 6 381
Работила ли си нещо до момента? Знаеш ли друг език, има позиции, изискващи и други език, не английски. Може би трябва да насочиш усилията си в друга сфера.
Мира, работила съм само няколко лета - сезонно.
Разбирам  се с руснаците само (колкото да продам нещо). Други езици не знам. Много често срещам изискване - английски език, затова го споменах.
Кандидатствам на различни позиции, но явно нещо не им се нрави.

Давай с английския, Тинити! Млада си, ще ти трябва определено.

Иначе и аз си мисля за море, почивки, но няма да е чак толкова скоро, колкото ми се иска.

ingi, мислила ли си да му поставиш въпроса за пиенето? Или не вярваш, че може да се промени това? Или пък не е само това за промяна? Щото пък на мъжа ти (не го защитавам, просто си разсъждавам) това няма ли да му дойде като гръм от ясно небе? Между другото никак не е лесно да се бориш, но ако любовта още я има ... Да, знам, отстрани съвети лесно се дават.

# 627
  • Мнения: 5 998
Какво си завършила?
И, да, не знам към каква сфера си се насочила, но, ако имаш възможност запиши курс по английски.

# 628
  • Мнения: 4 941
Какво си завършила?
И, да, не знам към каква сфера си се насочила, но, ако имаш възможност запиши курс по английски.
Да не можеш да си намериш работа в БЪЛГАРИЯ, защото не знаеш АНГЛИЙСКИ ЕЗИК е абсурдно. По принцип говоря. Иначе трудно уча езици, дори не ми се учи английски, а е толкова "важен". Но може и да ми се наложи, искам - не искам. Ще видим какво ще стане.
Ходила съм на няколко интервюта, разбира се, но дават мизерни пари за много часове. То е ясно, че сме на морето и има работа и хора, ама...Neutral Face

# 629
  • Мнения: 5 820
   Работодателите дори изискват вече да се знаят поне 2 езика. Вече знаенето на английски език не се счита за предимство. Според тях английският език трябва да се знае толкова добре, както знаем родния език. Това много ме дразни. Все пак живеем в България. Когато живеем и работим в европейска държава, изискват да се знае техния роден език. Защо в България не е така?! Тука не се уважава българския език.

   Да се работи на морето е един ужас. Там те използват като роб. Работиш по 11-12 часа за някакви мизерни пари. Не се заслужава човек да съсипе здравето си.

   Намирането на работа в България е трудна работа, ако човек няма връзки.

Общи условия

Активация на акаунт