За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 159
  • 20 732
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Не съм съгласна с последното. Може би важи за малките градове, но моите наблюдения и опит не са такива.
Иначе винаги е трудно с намиране на първата работа и при мен беше така. Продължавай да търсиш, а междувременно задължително наблягай на английския език. Хем ще си запълваш времето, хем ще го понаучиш, за самочувствие най-малкото.

# 631
  • Мнения: 5 998
И аз не съм на мнение, че за да намериш хубава работа е въпрос единствено на връзки. В повечето случаи е въпрос и на късмет.

# 632
  • София
  • Мнения: 62 595
Хипермаркетите вечно търсят персонал, така че може да опиташ. Колкото и да е кофти, поне ще минеш някакво обучение (гледам, че в Била има стажанти или както там ги водят) и ще започнеш отнякъде. Важното е да се закачиш

# 633
  • Мнения: 4 941
   Работодателите дори изискват вече да се знаят поне 2 езика. Вече знаенето на английски език не се счита за предимство. Според тях английският език трябва да се знае толкова добре, както знаем родния език. Това много ме дразни. Все пак живеем в България. Когато живеем и работим в европейска държава, изискват да се знае техния роден език. Защо в България не е така?! Тука не се уважава българския език.

   Да се работи на морето е един ужас. Там те използват като роб. Работиш по 11-12 часа за някакви мизерни пари. Не се заслужава човек да съсипе здравето си.

   Намирането на работа в България е трудна работа, ако човек няма връзки.

Джени, точно това мисля и аз.

# 634
  • Мнения: 4 303
Може би в 90% от случаите намирането на работа е с връзки. Все някой трябва да ти даде едно рамо.
Преди години ходих на интервю, на което бях сигурна коя ще изберат. Тя просто си знаеше и без да иска си го показа. Изборът беше предрешен, просто интервюто беше формалност.
Успех, тинити! То е ясно, че няма да станеш с първата си работа главен мениджър, но  пък младши специалист, защо пък не!?

# 635
  • Мнения: X
Почти не познавам човек, който да си е намерил работа с връзки. Странни наблюдения имате...

# 636
  • София
  • Мнения: 12 374
Почти не познавам човек, който да си е намерил работа с връзки. Странни наблюдения имате...
И аз не познавам  Rolling Eyes

Вече мисля за морето, утре заминаваме  Heart Eyes

# 637
  • Мнения: 5 998
Приятна почивка! Да се върнете заредени с много положителни емоции Flutter

# 638
  • София
  • Мнения: 12 374
Приятна почивка! Да се върнете заредени с много положителни емоции Flutter

Благодаря! Връщам пожеланието  bouquet

# 639
  • Мнения: 8 933
Има много професии, за които не е нужен английски език и никакъв друг чужд.

# 640
  • Мнения: 4 941
Може би в 90% от случаите намирането на работа е с връзки. Все някой трябва да ти даде едно рамо.
Преди години ходих на интервю, на което бях сигурна коя ще изберат. Тя просто си знаеше и без да иска си го показа. Изборът беше предрешен, просто интервюто беше формалност.
Успех, тинити! То е ясно, че няма да станеш с първата си работа главен мениджър, но  пък младши специалист, защо пък не!?

Благодаря, Васе!
Таис, приятна почивка ти пожелавам.
Алина, сигурно има много професии, които не искат английски език, но в тези, които аз отварям изискват. Може да се дължи на това, че е на морето и има много чужденци.

# 641
  • Мнения: 24 467
Ми за каквото си мисля постоянно и не-напоследък:





Баш- напоследък обаче е затова:

# 642
  • Мнения: 548
Ми за каквото си мисля постоянно и не-напоследък:





Баш- напоследък обаче е затова:





Страхотно! Buen Kamino!

# 643
  • Мнения: 11 967
Почти не познавам човек, който да си е намерил работа с връзки. Странни наблюдения имате...
За София може би, но в провинцията хубавата работа ( нормално работно време, прилична заплата, осигуровки, отпуск, болничен, навременно изплащане на заплатата ) наистина става с връзки, защото е рядкост. Другото са шивашките фирми, търговията, производството (където е останало такова), химията с отровите си... За там може и без връзки, напливът по обясними причини не е толкова голям.

# 644
  • Мнения: X
Аз уточних по-нагоре, че за малките градове вероятно е така. Даже, не и вероятно, със сигурност е зле положението. Освен за София имам наблюдения и над други големи градове, който търси, в крайна сметка намира. Вече какво ще намери е отделен въпрос, но то и аз работех за без пари на първата си работа. Но така се трупа стаж, опит, завързват се контакти и прочие.

Общи условия

Активация на акаунт