За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 084 743
  • 20 572
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 12 473
От една седмица ме изяжда нещо - поставена съм в ситуация,  в която трябва да преценя кой лъже.
И не мога. И двете версии са логични, правдоподобни. А истината е толкова важна. Praynig

# 706
  • Мнения: 14 394
Може би никой не лъже-всеки си има субективна истина.Трудното е да се прецени обективно кое как е точно,без това да определи неточно отношение към някоя от страните.
По-лесният вариант е ,че е истината е  по-облагодетелственият ни вариант.

# 707
  • Мнения: 5 819
От една седмица ме изяжда нещо - поставена съм в ситуация,  в която трябва да преценя кой лъже.
И не мога. И двете версии са логични, правдоподобни. А истината е толкова важна. Praynig

   Не ви е лесно. Това да хванете кой казва истината е трудна задача. Трябва много да наблюдавате и да се вслушвате. Този, който лъже, винаги се оплита в лъжите си.

   Не смятам, че има субективна истина. Истината за мене е само една!

# 708
  • Мнения: 12 473
Джени,
така е.
Но имам възможност да наблюдавам само едната страна, а това ме прави пристрастна.

# 709
  • Мнения: 2 506
Цял месец карам смени на график, който е написан на хартия, но с молив, на снимка го имам само. От 15 дежурства имах 13 нощни и само 2 дневни. Наскоро открих друг график за същия месец, в който съм писана с 8 дневни и 7 нощни - този е напечатан и омастилен. Много сериозно си мисля от няколко дни, че ще направят работодателите ми някаква размяна, но не ми остава нищо друго освен да чакам. Ако наистина нещо се случи мога ли да докажа, че в действителност е било по друг начин? Само с една снимка има ли вариант?

# 710
  • Мнения: 1 091
В последно време постоянно мисля,какво да направя с живота си за да съм в хармония със себе си?Но май няма скоро да стигна до отговора,защото постоянно се оплитам в мислите си.

# 711
  • Мнения: 4 303
Цял месец карам смени на график, който е написан на хартия, но с молив, на снимка го имам само. От 15 дежурства имах 13 нощни и само 2 дневни. Наскоро открих друг график за същия месец, в който съм писана с 8 дневни и 7 нощни - този е напечатан и омастилен. Много сериозно си мисля от няколко дни, че ще направят работодателите ми някаква размяна, но не ми остава нищо друго освен да чакам. Ако наистина нещо се случи мога ли да докажа, че в действителност е било по друг начин? Само с една снимка има ли вариант?
Най вероятно е заради проверяващите от ИТ. Как ще докажеш, че си била толкова дни нощна, ако не ти платят? А за да ти платят нали трябва да приложат и графика? Не виждам начин. Сигурно си прецакана, ако не ви дават нещо под масата.
При нас няма, ни под маса, ни над нея.
Скрит текст:
В интерес на истината, когато започнах работа и ми се наложи спешна операция, шефът ми доплати болничния до заплатата по ведомост. И аз мисля, че постъпих коректно и не взех излишни болнични/каза ми лекуващият лекар, че може до 6м да ползвам/. Работата ми позволяваше и не взех втори болничен преди да получа още заплата си за предния месец.т.е не това е причината да ми доплати.

# 712
  • Мнения: 2 506
Точно това си мисля, дали само със снимката на реалния график ще успея да докажа, че в действителност нещата да били по друг начин? (Почесващо се по главата човече)

# 713
  • Мнения: 5 819
В последно време постоянно мисля,какво да направя с живота си за да съм в хармония със себе си?Но май няма скоро да стигна до отговора,защото постоянно се оплитам в мислите си.

   Няма човек, който да не мисли върху този проблем.

# 714
  • София
  • Мнения: 62 595
Наскоро чух една приказка, която много ми хареса - когато не знаеш какво да правиш, направИ крачка напред.

# 715
# 716
  • Мнения: 1 091
Наскоро чух една приказка, която много ми хареса - когато не знаеш какво да правиш, направИ крачка напред.
И на мен много ми хареса това.Наскоро още един човек ме посъветва точно това,да направя крачка напред и всичко ще си дойде на мястото.Много са индивидуални и сложни тези житейски въпроси и аз специално много се натоварвам да ги мисля.Не обичам да се примирявам и искам всичко да стане сега,но няма как да се получи.Иска си време и малко повече решителност.

# 717
  • Мнения: 4 940
Как да не мисля за работата и колежката ми, като тя постоянно ме занимава, минали са няколко дни, а тя само прави проблеми и ингриги. Започвам да си тровя нервите още от сега.

# 718
  • Мнения: 1 656
Където и да отидеш такива колеги винаги ще се намерят . С течение на времето ще свикнеш и няма да ти прави впечатление . Първите месеци са най-трудни , това е времето , в което трябва да се адаптираш   и да опознаеш колектива и естеството на работа . Аз на такива колежки им давам пълен игнор , не ме интересуват комплексите на хората , не мога да се разбирам с всички , стоя далеч от интриги и се справям някак . Успех , Тинти , не слагай нещата толкова близо до сърцето си , има далеч по-важни неща в живота Kissing Heart

# 719
  • Мнения: 4 940
Където и да отидеш такива кокеги винаги ще се намерят . С течение на времето ще свикнеш и няма да ти прави впечатление . Първите месеци са най-трудни , това е времето , в което трябва да се адаптираш   и да опознаеш колектива и естеството на работа . Аз на такива килежки им давам пълен игнор , не ме интересуват комплексите на хората , не мога да се разбирам с всички , стоя далеч от интриги и се справям някак . Успех , Тинти , не слагай нещата толкова близо до сърцето си , има далеч по-важни неща в живота Kissing Heart
Знам, че е така. Но тя ме изкарва извън нерви още от сега, работим само двете, има и още една колежка, с която се разбирам. По цял ден да си мълчим и да се гледаме накриво ли, как да я караме, не знам...? Аз по принцип съм много чувствителен човек, опитвам се да не си го слагам, ама рядко ми се получава. Явно трябва да свиквам с нейните интриги и лъжи, защото постоянно лъже. Да не ти говоря, че като съм в почивка постоянно ми звъни и ме занимава с някакви филми относно работата. А сме още в началото...Disappointed

Общи условия

Активация на акаунт