За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 562
  • 20 735
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: X
Не съм съгласна, че е важно да се чете каквото и да е. Твърдо съм точно на обратноето мнение. Не съм съгласна и че успеха в училище не е показателен, най-малкото показва трудолюбие. Отделно, че любовта към математиката (примерно) е много по-важна, от тази към книгите. Аз обичам и двете, но книгите повече. Толкоз по този въпрос и от мен!

Мисля си дали ще се справя с шофирането, няма мърдане вече....

# 766
  • Мнения: 24 467
Не съм съгласна, че е важно да се чете каквото и да е.
И аз не съм.
Затова писах:
Цитат
Но аз предпочитам да не са вестници все пак. Особено нашенски. Smile
Вкус се възпитава. Навици също.
Sunglasses
.... Отделно, че любовта към математиката (примерно) е много по-важна, от тази към книгите. .
Това е също една доста спорна хипотеза.
Хората имат различна предразположеност.
И няма най-добра наука за всички.

# 767
  • Мнения: X
Тя хипотезата ми е продължение на предишната, ама не ми се разпъваха чаршафи. Но лично аз като майка бих държала повече на математиката, отколкото на литературата.

# 768
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега се сетих на какво точно ми напомня задължителното четене - на яденето. Все едно някой е решил, че трябва непременно да ядеш и ти казва "за да не забравиш как се яде, трябва да ядеш, затова сам си избери какво да ядеш, но трябва всеки ден да сядаш на масата и да ядеш. Като в детската градина, когато за доброто на детето го тъпчат или уговарят, че трябва да си изяде супата. Ми, не обича детето супа точно в този период от живота си, няма да умре от глад без тъпата супа, ама да яде, та да яде, иначе няма да порасне голямо!

# 769
  • Мнения: 24 467
Тя хипотезата ми е продължение на предишната, ама не ми се разпъваха чаршафи. Но лично аз като майка бих държала повече на математиката, отколкото на литературата.
Аз - категорично не.
Поне не и повече от другите предмети.
В тази връзка наскоро гледах едно сладурско за умната и мъдрата жена - майтапчийско. По този въпрос, конкретно, има № 3:
http://www.danybon.com/interesno/8-razliki-umna-mudra-jena/
 Laughing

Скрит текст:
Задължителното четене и яденето пак са меко казано странни аналогии. Най-малкото не можеш да живееш, без да ядеш. Дали ще е задължително едно дете да решава задачи, да чете или да си научи думите по английски - тук вече аналогии могат да се търсят. Без всичко от това може да се живее. Но лично аз не бих го препоръчала.  Laughing А за малките си деца - не бих рискувала изобщо. Разбира се всеки е свободен да поеме такива рискове за своите.

# 770
  • Мнения: X
Нямам претенции да съм мъдра, но определено, ако някое от децата ми е зле по математика ще съм много разочарована. От себе си, най-вече.

# 771
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че разбра какво имам предвид със сравнението с яденето - точно тъпченето и карането на децата да ядат насила, защото възрастните са решили, че трябва да ядат. Както се казва, няма дете, което да е умряло от глад, ако не го караш да яде. По същия начин няма дете, което да не прочете и една книга до завършване на начална степен поне, дори да не го караш.

# 772
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво й е неподходящото на аналогията? Да знаеш за здраво и право дете, което е умряло от глад, защото никой не го кара да яде? А най-сигурният начин да направиш едно дете злоядо е да му висиш на главата и да му казваш "време е за ядене, сядай да ядеш, и докато не изядеш всичко, което съм ти сипал, няма да ставаш от масата".

# 773
  • Мнения: 6
Naposleduk mislq kak da spestqvam.kakvo bihte napravili ako vzimate 4000fr.zaplata a razhodite vi sa tolkova che vi ostavqt 1000.?Bihte spestqvali nai-veroqtno.Az nzn.kade kakvo stava kak se izparqvat tezi pari.Mislq kak da se discipliniram v tazi oblast.

# 774
  • Мнения: 1 091
Ще споделя още едно нещо,което ме изяжда тази седмица и постоянно мисля.Дано не възмутя повечето майки тук.За първи път пратих детето си само(без мен) при баба си за 1 седмица.Аз съответно си правя каквото искам и когато искам.Толкова ми е добре,че чак ми се ще да остане още малко.Признавам си в къщи ми е тихо и самотно,понеже таткото работи много и се прибира късно,но гледам да съм на вън и да върша неща,които с нея не мога да правя.Та ме мъчи това дали е нормално мислене?Прави ли ме лоша майка?Вместо да ми липсва до полуда,аз мисля да остане още.

# 775
  • София
  • Мнения: 62 595
Честито! Вместо да си губиш времето в размисли и страсти "аз лоша майка ли съм, защото ми е приятно, че съм сама и няма кой постоянно да ме дърпа за нещо", се наслаждавай на тази седмица. Ако можеш да се разбереш детето да остане още - възползвай се, имаш нужда от почивка, най-малкото кеф ти да спиш, кефти да ядеш, кеф ти каквото ти е кеф.

# 776
  • Мнения: 9 152
Понеже темата е "   за какво мислите напоследък ",
Да си кажа :
Мисля си за краткото време, което сме на Земята. От близо две години мисля много за Бог, за това, което трябва да свършим докато сме тук, да научим, да преодолеем...
Мисля си и ...........и за смъртта.

# 777
  • Мнения: 4 303
Катерица,напоследък и мен ме обземат такива мисли за смъртта.
Не зная дали е редно или не, но ме спохождат след като загубих двама близки тази година.

# 778
  • София
  • Мнения: 62 595
Нормално, така се случва при повечето хора, когато преживеят смъртта на някой близък. Минава. Страха от смъртта си го имаме вроден и го преживяваме съвсем спонтанно в някои периоди от живота си, също и при сблъсък с нечия смърт.

# 779
  • Мнения: 9 152
Ами мен не ме е страх от смъртта , ясно е, че е необходима част от развитието на Живота ни. Тя е преминаване към други форми на живот, други измерения.
 От други неща ме е страх.

Общи условия

Активация на акаунт