За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 114 096
  • 21 203
  •   5
Отговори
# 4 335
  • Мнения: 6 010
Аз сигурно ставам банална, но виж си хормоните на щитовидната жлеза. Това относно косопада, от опит го казвам. Желая всичко да е наред там!

# 4 336
  • Мнения: 973
И аз си мисля за това дете.Много тъжно. И много ужасно да продължават да повтарят как била напълно здрава. Ами тогава защо живеем и планираме,раждаме деца .Предпочитам 0 информация пред половинчата. А ако криеха нещо все някое от децата щеше да каже,защо мълчат.
За такива като мен малко хипохондрици не са хубави тези работи.
Да почива в мир малката душичка!

# 4 337
  • Мнения: 4 622
Напоследък си мисля, че има много неща, за които трябва да съм благодарна.

# 4 338
  • Мнения: 7 986
Мисля си как утре трябва да се видя с хора, които ме презират и да бъда позитивна в същото време. Такива изпитания ме напрагят.

# 4 339
  • Мнения: 5 262
ами презри ги и ти. и ще застанете на равна нога

# 4 340
  • София
  • Мнения: 5 390
Мисля си как утре трябва да се видя с хора, които ме презират и да бъда позитивна в същото време. Такива изпитания ме напрагят.

Я си сложи една усмивка, една червена рокля и си ги премести “у лево” и да видиш как напрегнати ще бъдат те, а не ти.
Два дена посещавам семинар, служебен на тема “ Как да се справим със стреса на работното място и сега тренирам “ как да слагам у лево “ стресорите”. Много добре ми се получава😀

# 4 341
  • Мнения: 9 152
Игривата слива, сподели какво учите. Някоя концепция за справяне на стреса.

# 4 342
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Мисля си как утре трябва да се видя с хора, които ме презират и да бъда позитивна в същото време. Такива изпитания ме напрагят.
Защо смяташ,че те презират? И защо трябва да бъдеш позитивна? И защо изобщо се налага да се гледате?
Напрягащо е да комуникираш с някого на когото смяташ,че си неприятен,а още повече се очаква от теб позитивизъм

# 4 343
  • София
  • Мнения: 5 390
Игривата слива, сподели какво учите. Някоя концепция за справяне на стреса.

Без да съм подробна...
В основата е да осъзнаем кой е стресора- човек, ситуация и т.н. и да го елиминираме. Начини да се отпускаме и релаксираме всеки има, шопинг,масажи, социален живот, но когато имаме някой, нещо което създава или умишлено предизвиква стрес, тогава трябва  да го избягваме. Напр. ако колежка, която те побърква излиза да почива в твоето време, просто излизаш
след нея. Снижаваш до минимум личната информация, достъпа до служебните ангажираности и просто се отдалечаваш от всичко, което те среща със стресора.

# 4 344
  • Мнения: 35 148
Напоследък си мисля, че има много неща, за които трябва да съм благодарна.
И аз така...а толкова ме е срам, че забравям да съм!
Имаше период , в който беше много трудно, не се знаеше какво ще стане с мен, преминах го с помощта на мъжът ми и родителите ми. Адски съм им благодарна. Имам син. За който също съм благодарна. А показвам тази благодарност толкова, толкова рядко. Затрупана от битовизми и други маловажни неща..

# 4 345
  • Мнения: 7 986
Скрит текст:
Защо смяташ,че те презират? И защо трябва да бъдеш позитивна? И защо изобщо се налага да се гледате?
Напрягащо е да комуникираш с някого на когото смяташ,че си неприятен,а още повече се очаква от теб позитивизъм
Кактусче, знам, че ме презират защото са ми го казвали и показвали неведнъж. За другите ти въпроси отговорът е един - заради детето се налага.

# 4 346
  • софия
  • Мнения: 4 180
Напоследък си мисля много за две неща -как трябва да съм благодарна, че имам майка си и сестра си и най-близката си приятелка,които винаги ги е грижа за мен, а аз някак си го приемам за даденост. А второто е че трябва да започна да пестя и събирам пари. Всеси мисля, че понеже съм млада нищо лошо няма да ми се случи и харча всичко за глезотийки, но сега когато ще съм няколко месеца в болничен осъзнавам, че е трябвало да помисля и залошите неща,които могаъ да се слупат и придвидливо да заделя пари. Щом се върна на работа това ще направя.

# 4 347
  • Мнения: 861
Игривата слива, сподели какво учите. Някоя концепция за справяне на стреса.

Без да съм подробна...
В основата е да осъзнаем кой е стресора- човек, ситуация и т.н. и да го елиминираме. Начини да се отпускаме и релаксираме всеки има, шопинг,масажи, социален живот, но когато имаме някой, нещо което създава или умишлено предизвиква стрес, тогава трябва  да го избягваме. Напр. ако колежка, която те побърква излиза да почива в твоето време, просто излизаш
след нея. Снижаваш до минимум личната информация, достъпа до служебните ангажираности и просто се отдалечаваш от всичко, което те среща със стресора.

Как да ги елиминирам тези моите шефове, това се питам от година насам. Докарват ми неимоверен стрес, опитвам да не общувам с тях, но е невъзможно, професията го изисква. Тъкмо съм на финалната права да се оттърва от едни задължения, които някой нов човек ще поеме, и те вчера ме питат искам ли през 2020 да се заема с един друг проект, който освен, че е много трудна задача, включва пак постоянна комуникация с тях....Няма ли спокойствие за мен, да си кютам там нещо административно, защо вечно трябва аз да съм между шамарите. Всъщност знам защо, защото потенциала ми е висок и те го знаят, но някакси не умеят да се отблагодаряват, нито финансово, нито емоционално.

# 4 348
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ainmo, а не можеш ли щом са те питали да кажеш, че не искаш да се занимаваш с този проект? Или ако откажеш ще ти направят проблем? И моите шефове ми възлагат повече и по-сложни задачи от на другите в офиса, но поне винаги оценяват какво правя а и те самите много ми съдействат. В твоя случай щом те товари комуникацията с тях не си заслужава да се захващаш с допълнителни и сложни задачи, ако имаш право на избор разбира се.

# 4 349
  • Мнения: 861
Ainmo, а не можеш ли щом са те питали да кажеш, че не искаш да се занимаваш с този проект? Или ако откажеш ще ти направят проблем? И моите шефове ми възлагат повече и по-сложни задачи от на другите в офиса, но поне винаги оценяват какво правя а и те самите много ми съдействат. В твоя случай щом те товари комуникацията с тях не си заслужава да се захващаш с допълнителни и сложни задачи, ако имаш право на избор разбира се.
Аз че мога да откажа - мога, но остава под въпрос какво ще правя през 2020, след като друг човек ще поеме част от досегашните ми гадни задължения. Намекнах аз, че не подскачам от радост. Това е все едно да се впусна в една страшна битка в материя, която не познавам добре, и то при наличие на силна ожесточена и опитна конкуренция.
Чак ми призлява. Чувставам се като жертвен агнец на заколение.

Общи условия

Активация на акаунт