За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 100 562
  • 20 851
  •   1
Отговори
# 10 485
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Честно Stephy, мисля че се справяш добре и прекаляваш с критериите. Ти работиш ли почтена работа? Не крадеш, не убиваш? Грижиш ли се за семейството и близките си? за приятелите понякога? от време на време правиш ли добро за непознати хора? Значи си смислен, полезен човек.

А нямам кариера, работя скучна, обикновена работа.

# 10 486
  • София
  • Мнения: 62 595
Всеки иска да постигне нещо, което му е важно, независимо в чуждите очи как изглежда. За него то е велико, защото е негово.

# 10 487
  • BG
  • Мнения: 2 217
Честно Stephy, мисля че се справяш добре и прекаляваш с критериите. Ти работиш ли почтена работа? Не крадеш, не убиваш? Грижиш ли се за семейството и близките си? за приятелите понякога? от време на време правиш ли добро за непознати хора? Значи си смислен, полезен човек.

Да, Янтра, правя всички тези неща, които си изброила. Работата е в това, че си се представях по различен начин на тези години. Приемам, че не случайно животът ми е протекъл така, но ....... вътрешното неудовлетворение понякога ме преследва. Работя по въпроса .... Както често си казвам, "и това ще отмине"!

Да, Андариел, точно това имам предвид!

# 10 488
  • Мнения: 5 262
Аз пък си никога не съм била особено амбициозна или напориста или конфликтна на раб. място.
Но ... си мисля отдавна колко поумнях, като се научих да не се засягам ако някой напорист, амбициозен и много активен дойде и много иска да свърши моята задача. Аз казвам ... aber sehr gerne. bitte schön .
и веднага деля задачата на 2 етапа - свършен от мен и оставащ за свършване и си махам веднага името от оставащата задачата и си нанирам мног обързо друга, каквато и да е. И не си напраягам вече и едно нервче за подобна тъпотия. Както и за плюс , минус няколко евро, защото толкова много не е разликата след облагането. Но... пък свободното време е едно цяло богатство Yum
До там с амбициите . Много помъдрях нещо.

# 10 489
  • here and now
  • Мнения: 4 234
Всеки иска да постигне нещо, което му е важно, независимо в чуждите очи как изглежда. За него то е велико, защото е негово.
Постига го, удволетворен е от себе си и започва да иска нещо още по-велико и ако не го постигне пак не е удволетворен.

Ще се повторя, но с годините се научих да се радвам на това, което имам, докато го имам и да не страдам по това, което нямам.  Не можем да върнем времето назад. Каквото е станало е, каквото не е, ако мога боря се за него, ако не си поставям по-постижими цели. Понякога да не ти се случи нещо, което си искал е истински късмет.

# 10 490
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
При сходни условия някои от нас са удовлетворени, а други не.

# 10 491
  • София
  • Мнения: 62 595
Успехът винаги влече след себе си фаза на неудовлетворение и търсене на нещо ново и нещо повече.
Да, понякога скуката е най-хубавото, което може да се случи. Може да не е нещо положително, но не е и отрицателно. Спокойствие и предвидимост.

# 10 492
  • Мнения: 40 950
Повече от месец карам тежък Ковид и съм далеч от възстановяване. По едно време се бяха примирила с вероятността да си замина. Знаете ли колко по-философски гледам сега на нещата?

# 10 493
  • София
  • Мнения: 2 232
Дано бързо оздравяваш.

# 10 494
  • Мнения: X
Ще мине, Черна станция. Мен ме влачи 2 месеца, но сега няма и следа, колкото и да не ми се вярваше докато бях болна.

# 10 495
  • Мнения: 35 113
Скорошно възстановяване, станция!
Аз никога не съм била амбициозна. Единствено исках две деца и ги имам. От тук нататък си живуркам. Честно казано, примирила съм се и нямам грам амбиция за нищо... Да не кажа, че съм направо разочарована от себе си.
Мисля си колко ми писна това еднообразно ежедневие. Кухнята, метлата, пералнята и децата между това...

# 10 496
  • Мнения: 5 262
PeacockLove като имаш време имаш ли кола? и намират ли ти се малко пари за бензин? А знаеш ли колко е красива България и колко много неща можеш да покажеш на децата си . Като се започне от дневни разходки и се мине през дълги уикенди и ваканции. Има на всякакви дестинации.

Дори без кола . София има толкова музеи и има планини ...

# 10 497
  • Мнения: 35 113
Имам кола, но писах , че ме е страх да шофирам . А сама с две деца, съвсем.
И , за жалост, не съм от София..

# 10 498
  • София
  • Мнения: 62 595
В живота винаги се случва нещо, което вади от състоянието на доволство или примиренчество. Малко е страшничко, защото човек не знае дали ще е хубаво или лошо, но като цяло човек се връща това, което е характерът му.  Ние сами си слагаме границите на определяне дали сме амбициозни или неамбициозни. Не е нужно амбицията да е за чест и слава, нито живуркането да е живуркане. Някои хора си търсят спокойствието, те не могат да функционират под стрес и си го знаят. Други са като вършачки, хиперактивни направо, шило в торба не стои.

# 10 499
  • Мнения: 18 530
Аз за себе си знам, че съм постигнала повече, отколкото изобщо съм мислила, че е възможно. Даже и сама се учудвам на някои от нещата.  Не го казвам да се похваля, а просто може би понеже имах очаквания съвсем друг живот да имам (не по-лош, а просто различен), сега се изненадвам на някои от нещата, които съм постигнала. Разбира се, това не се е случило без трудни периоди.

Ако човек преживее истински удар и загуба в живота си, самото продължаване на живота след това за мен е успех.

Общи условия

Активация на акаунт