За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 104 520
  • 20 974
  •   1
Отговори
# 15 795
  • Мнения: 856
А има жени, които просто обичат да работят. И не трябва да се чувстват виновни за това. Децата на тази крехка възраст и без друго искат спокойствие, сигурност и сменени навреме памерси. Нямат претенции обаче това да се осигурява от майката.
Аз не твърдя, че някой трябва да се чувства виновен затова, че е решил да работи вместо да си гледа детето. Това си е личен избор. Всеки преценява кое му е по-важно. За мен работата не е по-важна от семейството и затова не бих приела предложението за проекта.
Според мен е редно жената да се откъсне от работата си поне за една година и да се посвети на детето си, но това си е мое мнение. Не държа някой да се съгласява с мен. Също така не мисля, че бебето “няма претенции” кой го гледа. Със сигурност има най-голяма нужда от майка си и с нея би се чувствало най-спокойно. Никой не може да замести майката.

# 15 796
  • Мнения: 35 129
Много добра идея е да се включи в проекта. Ще помогне на самочувствието ѝ и ще разнообрази дните ѝ.  Повреме на майчинството ми се включвах в занимания с хобито ми и това бяха дните , в които се чувствах много, много добре. И честно, не съм имала угризения , че съм се включила в представления или фестивали извън града. Беше ми глътка въздух, страхотна промяна и имах нужда да се откъснат и да съм сред свои. Което не означава , че не съм се интересувал как са детето/ децата ми . Много ме дразни това, че една жена като роди и край - вързана дОма. И само да мръдне и я почват " ама къде устай дятито?", ' как тъй си сама?" .

# 15 797
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
За два месеца е хубаво да се вземе гльтка вьздух от ежедневието и да се погрижиш и за себе си.

# 15 798
  • Мнения: 2 635
Ако сега с тоя акъл имам бебе на 10 месеца, не бих започнала работа, освен ако не наложащо от остра финансова нужда. Но всеки знае себе си, разбира се...

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 22:18 от мекичка*

# 15 799
  • France
  • Мнения: 12 728
Ох, да имаше на кой да ги оставя моите... чак се размечтах.

# 15 800
  • Мнения: 35 129
Ми на мен в един момент наистина ми беше додеяло! Хич не ме е срам да го кажа. Не се стремя към приза " майка на годината". То беше едно постоянно бърсанвена дупета, мъкнене на гърнета, манджи, обличания, събличания , въртележка. Ако имах възможност да кръшна , кръшках. Но мъжът ми и майка ми никога не са ми казвали, че това е лошо, дори ме подкрепяха и бях абсолютно спокойна , че ме заместват идеално.

# 15 801
  • Мнения: 12 044
Няма и от какво, да те е срам.
Това вменяване на вина ми е нездраво.

# 15 802
  • Мнения: 35 129
В този ред на мисли, си мисля дали това, че не съм си окичила цялото бюро, стая на работа, десктопа и скрийна на телефона със снимки на децата ме прави лоша майка .  Wink

# 15 803
  • France
  • Мнения: 12 728
Аз пък не слагам снимки на работното място. Нямам дори в портфейла си. Но пък искам някакъв медальон с трите буквички на мъжете ми. Но досега не съм намерила нито един да ми хареса.

# 15 804
  • Мнения: 10 537
Нямам снимки на сина ми на работното ми място и на десктопа на компютъра ми. Той все пак е служебен.
На телефона ми съм си го сложила естествено Simple Smile

# 15 805
  • Пловдив
  • Мнения: 14 515
"Аз не твърдя, че някой трябва да се чувства виновен", неее, аз съм добра душа, толерантна и не укорявам, ама все пак ако семейството ти е по-важно от работата, никога няма да избереш да работиш даже и за два месеца, чудиш ли се - ясно колко ти е важно детето. Grinning

Това до колко години на детето важи, да не смеем да започнем работа, ако то е по-важно за нас от работата? Една, три, пет, до първи клас...?

----
"Ама къде устай дятиту" - така във ФБ бях попитала една позната кой и гледа детето (десетинагодишно някъде тогава, бащата беше починал), докато прави неколкодневен поход с колело, като причината беше любопитство и подтекстът ми беше, че и аз бих тръгнала, стига да има на кого да го оставя. Една друга обаче скочи, че съм и държала сметка каква лоша майка е и аман от такива. Даже и през ум не ми беше минало. После май се разбрахме, де.

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 23:21 от Магдена

# 15 806
  • Мнения: 2 250
Аз като се познавам, само дето не ми се налага да правя опити за бебе на работа от ангажименти Grinning Grinning , но и няма да се чудя ако забременея и родя докато обслужвам клиенти. На някои хора може би им се налага да работят, не само от финансова гледна точка. Може би не могат да стоят твърде дълго извън сферата, в която се намират, работят за себе си или не искат да излязат перманентно от пазара на труда, да станат нерелевантни и незначаеми. Работата осигурява възможности, които на своя страна осигуряват много неща, от които едно дете ще има нужда и също така и разнообразието, от което родителите имат нужда. Моите родители работиха много, но винаги бяха там, когато имах нужда или дойде време за нещата, които наистина имат значение - възпитание, създаване на спомени и тн. Може би съм видяла това от тях и не го намирам за ненормално. Пелени почти всеки може да сменя.

# 15 807
  • Мнения: 3 777
Нямам снимки на сина ми на работното ми място и на десктопа на компютъра ми. Той все пак е служебен.
На телефона ми съм си го сложила естествено Simple Smile

Естествено ли? Ами че аз на телефона си имам снимка на котката ми, която почина преди два месеца и направо още не мога да го понеса и приема.

# 15 808
  • Мнения: 10 537
Естествено ли? Ами че аз на телефона си имам снимка на котката ми, която почина преди два месеца и направо още не мога да го понеса и приема.

Естествено е за мен. Ти си слагай каквото искаш на твоя, котка, кола, всеки е свободен да избира.

vondito, ти решаваш колко да бъде наранена душата ти. Според мен не трябва да го показваш, аз не бих.

# 15 809
  • София
  • Мнения: 2 583
Така е, затова си драскам тук от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт