За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 104 977
  • 20 990
  •   4
Отговори
# 20 760
  • Мнения: 3 336
Помня едно време имаше голям брой храмове и църкви, известни като места, на които жени ходят да се молят за бебе.
Стар като света проблем, но ще е интересно да се дадат статистики за проблемното забременяване като цяло.

Защото едно време една жена роди 7, друга 5, трета - 3 деца и прираста не се усеща. А това, че на 100 жени 20 ще имат проблем не е било и отчитано като статистики.

Защо жени??? Според толкова презираната статистика, проблема е 50:50. 50% от репродуктивните проблеми се дължат на проблеми при мъжете.

# 20 761
  • Мнения: 1 702
Аа, моля те, преди 100 години никой не е вярвал на това Grinning

Сакън мъж виновен

Иначе, естествено и това е част от проблема

# 20 762
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
И освен всичко друго - не е все едно дали ще се опитваш да забременяваш на 18 или след 30, или както сега е модерно - 40 е новото 20. До преди век  повечето хора са започвали на да речем 16, до 26 са родили 3-4-5 деца и готово. Сега чакаме до 30, 35, 40.

# 20 763
  • France
  • Мнения: 12 734
Когато ми откриха СПК-то гинеколожката каза, че и преди момичета са имали кисти, просто са нямали видеозони. Или с лошо качество.

# 20 764
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Аа, моля те, преди 100 години никой не е вярвал на това Grinning

Сакън мъж виновен

Иначе, естествено и това е част от проблема
А, 100, само преди 30-35 години, братовчедка на баща ми се раздели с мъжа си, заради тормоз че не можела да има деца. Е, вече има и внуци, ама сменила мъжа овреме.

# 20 765
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
В народната традиция има Спасовден, "Те ти булка, Спасводен". Винаги са били наясно, че може да има мъжки фактор в безплодието.

# 20 766
  • Мнения: 15 243
И аз имам познати, които се разделиха по тази причина - нямаха деца. После имаха втори бракове и двамата имат по две деца, вече и внуци.
Има много случаи на осиновявания, след които семейството се сдобива със собствено дете.
Божа работа, казват хората.

# 20 767
  • Португалия
  • Мнения: 4 042
е, аз го казах за Спасовден по- рано , но явно не са запознати по- младите
тая работа си е ставала и преди да се разбере мъжкия фактор ли е, женския ли...имало си е лели, стрини разбиращи

# 20 768
  • Мнения: 1 416
А защо непременно трябва да имаш биологични деца, малко ли деца има без родители, те не заслужават ли да им се даде шанс? Мен ме ядосва понякога колко пари и време трошат някои хора, на всяка цена да имат свое дете. Човек все някога трябва да се смири и да се задоволи с каквото може. Не е краят на света да не можеш да имаш биологични деца. То бива мъка и копнеж, но при някои стига до вредни обсесии, и нищо друго не ги интересува, само да се възпроизведат. Не ме интересува кой ще се засегне, а и истината винаги боли. Толкова дечица да има, сираци, бездомни, страдащи, а най-голямата грижа да ти е дали детето ти ще носи твоята кръв и чак да се поболееш от това. Ако се случи, чудесно, ако не, опитваш може би още малко и в един момент си казваш, стига. Но за това човек трябва да е трезв и разумен, което рядко се среща в днешно време.

# 20 769
  • Бургас
  • Мнения: 16 217
Мисля си за нещата,които имаме и които нямаме!

# 20 770
  • София
  • Мнения: 2 240
Мисля си за хората, които си мислят, че носят вселенската истина. И искрено вярват, че това е така, истината, пътят и животът.

# 20 771
  • Португалия
  • Мнения: 4 042
А защо непременно трябва да имаш биологични деца, малко ли деца има без родители, те не заслужават ли да им се даде шанс? Мен ме ядосва понякога колко пари и време трошат някои хора, на всяка цена да имат свое дете. Човек все някога трябва да се смири и да се задоволи с каквото може. Не е краят на света да не можеш да имаш биологични деца. То бива мъка и копнеж, но при някои стига до вредни обсесии, и нищо друго не ги интересува, само да се възпроизведат. Не ме интересува кой ще се засегне, а и истината винаги боли. Толкова дечица да има, сираци, бездомни, страдащи, а най-голямата грижа да ти е дали детето ти ще носи твоята кръв и чак да се поболееш от това. Ако се случи, чудесно, ако не, опитваш може би още малко и в един момент си казваш, стига. Но за това човек трябва да е трезв и разумен, което рядко се среща в днешно време.
поне информативно , за обща култура- знаеш ли как се осиновява? колко време отнема? какви са основните принципи?

Мисля си за хората, които си мислят, че носят вселенската истина.
съвсем за същото ,и аз!

# 20 772
  • Мнения: 7 330
Най- естественото нещо е да искаш да имаш биологични деца. Осиновяването е друга тема, много хора не биха го направили и аз това напълно го разбирам.

# 20 773
  • Португалия
  • Мнения: 4 042
Осиновяването е друга тема, много хора не биха го направили и аз това напълно го разбирам.
и по- добре!
от морална( в двупосочен аспект), езотерична и философска гледна точка

# 20 774
  • France
  • Мнения: 12 734
Колко е трудно да си замълчиш рано сутрин пред такава глупава и празна арогантност с претенции. Омммм

Общи условия

Активация на акаунт