За вкуса на миналото

  • 178 499
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 54 482
На слепените бисквити с фъстъчен крем в къщи им казвахме Олимпиадки, но дали така са се казвали....

Те така се казваха, но изобщо не помня нещо специално за тях.
Не съм по бисквитите.

# 496
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз съм на солена вълна и вчера пред колбасарския щанд се сетих за ловджийската наденица- на вид като кренвирш, вътре с по-едри парченца сланина, и лек аромат на чесън.

# 497
  • Sofia
  • Мнения: 26 405
Наскоро такава ни донесоха ,но от Македония ,много вкусна и сурова и печена.В Бг не купувам малотрайни колбаси,нямам им вяра Crossing Arms
От руските магазини Берьозка съм взимала по малко за проба,вкусни са,но доста скъпи.

# 498
  • Мнения: 5 178

Това беше любимата ми бонбониера, защото имаше различни вкусове и имаше бонбони обвити в станиол

# 499
  • София
  • Мнения: 17 592

Да, различни бяха. По-вкусни. Няма как разтвор на нишесте, червена боя, подобрители и овкусители да постигне вкусът на лютеницата на баба. И няма как домат, дето е расал нейде из Полша и слунце не е видял в живота си да има вкуса на домата от градината на баба. Просто... няма как да се случи. Ама полският домат е евтин, а българските слънчеви домати не са конкурентноспособни. По цена, не по вкус и по качество. Няма как да се конкурира държавното субсидиране, което получават Полските или Френските фермери... и така местното производство загива - и вкусът се забравя. И идва някой да ми каже, че то е понеже съм била гладна. Ми не, не съм била И да ви кажа, никой салам няма вкусът на суджука на дядо, пък ако ще не Стара, а Древна планина да е. И какво толкова ми ги хвалите тези стандарти? Някой случайно чел ли ги е от тук списващите? Не - понеже за да ги прочете човек трябва да се изръси с 50лв/стандарт. А там може спокойно да пише, че е абсолютно задължително да се влага минимум 50% соя в салама. Или 70% сухо мляко в млякото. Докато не е свободен за четене стандарта няма как някой да ме убеди в противното. Като се замисля, БДС се публикуваше - "едно време" - в ДВ. И всеки, който желае, можеше да се занесе до НБ и да го прочете. Напълно безплатно.

# 500
  • Sofia
  • Мнения: 26 405
Не е нужно да се изръсва с 50лв човек за да разбере,че и в скъпите и по бдс продукти се слагат подобрители и консерванти.
Попадна ми една брошура от някакво изложение в експо център за храни и там има всички позволени гадории които влагат в храни,напитки и т.н. Sick

# 501
  • Мнения: 11 550
БДС поне от 15 години не е задължителен нормативен документ, така че производителите са свободни да слагат каквото си поискат в продукта който произвеждат стига да са го отбелязали в технологичната му спецификация.

# 502
  • Мнения: 13 191
Троен лешник ми бяха най-любими и на мен.
И сега ги има/ в метро ги имаше допреди 2-3 години и са много вкусни .
Онези от едно време , не помня на вкус как бяха.
Бонбоните изглеждат ето така
https://www.edna.bg/vkusno/deserti/bonboni-troen-leshnik-4627158
 , а кутията е в зелено.
Опитах сегашните, същия вид, но вкуса няма общо със старите.

# 503
  • Мнения: 644
Троен лешник ми бяха най-любими и на мен.
И сега ги има/ в метро ги имаше допреди 2-3 години и са много вкусни .
Онези от едно време , не помня на вкус как бяха.
Бонбоните изглеждат ето така
https://www.edna.bg/vkusno/deserti/bonboni-troen-leshnik-4627158
 , а кутията е в зелено.
Опитах сегашните, същия вид, но вкуса няма общо със старите.

До преди някоя година ги докарваха и на вкус, но смениха суровините ............. и резултата е налице

# 504
  • София
  • Мнения: 19 253
Как се очакват храни за продажба без консерванти? Само ако си сигурен, че има кой да ги купи веднага.

# 505
  • Sofia
  • Мнения: 26 405
Аууу,преди малко опитах чайка и байкалче,няма такава гняс Sick нищо общо с вкуса от мин.век ooooh!

# 506
  • Мнения: 54 482
На кое казваш байкалче? На родопчетата ли?
На мен ми харесват! Heart Eyes
Чайки никога не съм обичала, не знам сега какви са. Но родопчето е супер!

# 507
  • Мнения: 8 531
Наскоро такава ни донесоха ,но от Македония ,много вкусна и сурова и печена.В Бг не купувам малотрайни колбаси,нямам им вяра Crossing Arms
От руските магазини Берьозка съм взимала по малко за проба,вкусни са,но доста скъпи.
Когато сме в Бг отиваме на пазар в Македония-наденици,ориз,сирене ,кашкавал,всичко е супер

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 26 405
На кое казваш байкалче? На родопчетата ли?
На мен ми харесват! Heart Eyes
Чайки никога не съм обичала, не знам сега какви са. Но родопчето е супер!
може и родопче да беше...,но беше гадно...лепкава каша ,много далеч от шоколадово Sick

# 509
  • Deutschland
  • Мнения: 5 432
Наскоро такава ни донесоха ,но от Македония ,много вкусна и сурова и печена.В Бг не купувам малотрайни колбаси,нямам им вяра Crossing Arms
От руските магазини Берьозка съм взимала по малко за проба,вкусни са,но доста скъпи.
Когато сме в Бг отиваме на пазар в Македония-наденици,ориз,сирене ,кашкавал,всичко е супер

Къде точно? Може и на ЛС

Общи условия

Активация на акаунт