За вкуса на миналото

  • 178 478
  • 2 221
  •   1
Отговори
# 510
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Навсякъде в Македония има качествени и евтини продукти.
Наскоро ни донесоха козе и овче сирене и кашкавал за смешни пари/7-8лв.кг/,а вкусът е уникален.

# 511
  • Мнения: 4 303
Навсякъде в Македония има качествени и евтини продукти.
Наскоро ни донесоха козе и овче сирене и кашкавал за смешни пари/7-8лв.кг/,а вкусът е уникален.
Купувайте докато още не са влезли в ЕС, че после ще ги развалят и там сигурно.

# 512
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да, за съжаление Sad Макар че това не се отнася за развитите държави. Донесоха ми да опитам колбаси от Италия, защото ми беше трудно да си представя как се готви паста с наденица Laughing  Иначе и аз , ако искам истински салам, ходя в Берьозка. Sad
Минах преди няколко дни през Лидъл, направили са щанд Родна стряха - продуктите там са с опаковките от едно време - локум, халва.... Но се съмнявам, че вкусът е същия.

# 513
  • Мнения: 54 474
Скоро видях халва в метални кутии, едно време беше много хубава.
Дали и сега ще е така?

# 514
  • Мнения: 8 526
Наскоро такава ни донесоха ,но от Македония ,много вкусна и сурова и печена.В Бг не купувам малотрайни колбаси,нямам им вяра Crossing Arms
От руските магазини Берьозка съм взимала по малко за проба,вкусни са,но доста скъпи.
Когато сме в Бг отиваме на пазар в Македония-наденици,ориз,сирене ,кашкавал,всичко е супер

Къде точно? Може и на ЛС
Където и да отидеш в Македония сиренето е Здравjе,кашкавал също -мешан,овче и краве-невероятен,на малки питки удобен за консумация,да не изсъхва и мухлясва.А от скоро си взимам и урда пак на същата фирма страхотна.

# 515
  • Deutschland
  • Мнения: 5 430
Извара?
Много благодаря. Като си идем лятото в България, ще посетим Македония и без това, че сме обещали на детето да го водим на Охрид.

# 516
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Малей, купих си кекс, гледам правен в Македония.Още не съм го отворила, но ми вдъхнахте кураж😄, ще споделя скоро!

# 517
  • Мнения: 8 526
Извара?
Много благодаря. Като си идем лятото в България, ще посетим Македония и без това, че сме обещали на детето да го водим на Охрид.
Да извара,но те го наричат урда и за това така го написах.Бих ти снимала да видиш как изглеждат,но не знам как се качват снимки

# 518
  • Мнения: 8 526
Малей, купих си кекс, гледам правен в Македония.Още не съм го отворила, но ми вдъхнахте кураж😄, ще споделя скоро!
Да ти кажа ,май не са добри в сладкарството😁,аз дето съм такава любителка на сладките неща ,не съм впечетлена😁.За малкия взимаме бисквити с шоколад  ,и се оказаха добри

# 519
  • София
  • Мнения: 19 253
Македонците са добри в тестените, за сладкиши и аз не съм убедена.
Като чета рецептата за великата Охридска торта, не се впечатлявам особено.

# 520
  • Мнения: 1 610
Май ...май... тъжните и не осъществени глобалистки отново са се активирали с подобни теми за анти комунизъм... Много жалка картинка... Tired
Вкусове от миналото ...   ми то космическа разлика във всяка храна след "революцията"....
Салам правят без месо с изрезки, вътрешности и пилешка кожа, то само като го кажа и ми се повдига...
Не отдавна на един салам прочетох 3%месо   Shocked  
Обясних на детето така, за да разбере какви неща нетрябва да яде!!!
Мило дете 3% са като вземеш това саламище и го разделиш на 100 резенчета и три от фините като вестник резенчета-  стават за ядене.... Детето щеше да повърне в магазина....  Mr. Green
Повече пред тази витрина не застава /заобикаля я всеки път  Peace/
----------------------------------------
За 45години беше ликвидирана неграмотността, бедността, мизерията, просията и ГЛАДА.
 Всичко друго е тинтири - минтири...  така било , онака било....
За почти толкова години върнахме не столетие .... епоха върнахме назад.... на ниво сме колониално съществуване....

Хайде "честити" ни нови колониални цени..... от утре!!!
 
Дано останат парички за  новите  "вкусове" и банани...на беззъбите пенсионери, дето строиха обществени сгради, язовири, градове, жп линии, болници, театри-културни домове, библиотеки, училища, стадиони,  заводи, паркове, магистрала ....  

# 521
  • Мнения: 19 493
Попадна ми рецептура на едни и същи бисквити в миналото и сега. Значи първоначално - масло, брашно, захар, цели яйца, аромати, набухватели. Сега....да не ви описвам, включително няма яйца, а яйчен прах, хидрогенирани мазнини вместо масло, е-та.....как няма да сме болни, като ядем това, че и на децата си го даваме.

# 522
  • Мнения: 8 526
Някъде прочетах,че захарта и солта в храните не са вредни,вредни са именно тези химии в храните.Аз съм на мнение,че всяко нещо с мярка е добре,прекалиш ли става вредно.Но в днешно време всичко е толкова изкуствено,направо се плаша.Аз например обичам черен хляб,но тук в Бг когато го ям ,ме боли стомаха.

# 523
  • Мнения: 19 493
МГ, веднъж да съм съгласна с теб. В Русия има страхотен черен хляб - ароматен и засищащ. Тук такъв не съм срещала, даже и в руските магазини. То кой ги знае колко са руски и те де...

# 524
  • Мнения: 13 191
Защото е черен, но само по цвят.

Общи условия

Активация на акаунт