Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 701
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 133
Оооо това беше и при нас като се роди детето. Беше за 1 седмица вкъщи и си скъсах нервите.....скарахме се и с ММ и той и казваше, но никаква файда. Сега вече не си говорим толкова, но пак като дойде и направо ми скъсва нервите. А като я бяхме оставили един път при нея беше нещо страшно. Какви ли не глупости и беше купувала и давала да яде и я беше надумкала яко......сега отбягвам изпращането на детето при нея.

Но пък и детето сега е доста по голямо и всичко може да си каже.

Вашето дете на колко е?

Според мен наистина "тресни" по масата и и обясни, че не искаш да ти се меси в отглеждането на детето, че то е твои и ти си му родител и преценяваш кое е добре за него и т.н. Недей да се натъжаваш и всичко да ти минава от едното през другото ухо. И не и оставяй детето и тя да си прави каквото иска с него и да го храни както тя иска. Ти най добре знаеш какво и как за детето ти.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 300
Аз съм майката и аз решавам кое е най-добре за детето ми.
Ама свеки веднага ми обясни,че не било така,защото нямам опит Twisted Evil
А пък тя двама сина отгледала.Колко ги е гледала е друг въпрос.
И тогава пробвах с педиатъра и подейства.

# 17
  • Мнения: X
Оооо това беше и при нас като се роди детето. Беше за 1 седмица вкъщи и си скъсах нервите.....

Според мен наистина "тресни" по масата и и обясни, че не искаш да ти се меси в отглеждането на детето,
При вас е било много различно. Вие не сте живели в дома на свекървата. Една седмица гостуване на свекървата у вас е много, много различно от живеене в нейния дом. Една седмица ще се изтърпи, а при авторката е ежедневие. А относно трясването по масата, трудно ще си го позволи в чужда дом. Ако се изнесе, живее в техен дом с мъжа си и не зависи финансово от някого, много по-лесно и с по-голямо самочувствие ще тресне по масата.

# 18
  • Мнения: 919
Решенията на общо взето всички проблеми са доста прости и ясни за всички. Проблемът е в това, че на голяма част от хората не им стиска да платят цената. И така попадат в капана на "нерешимите драми", ревове и сополи в стил "Аз - героинята от турска сапунка".

# 19
  • Мнения: X
Решенията на общо взето всички проблеми са доста прости и ясни за всички. Проблемът е в това, че на голяма част от хората не им стиска да платят цената. И така попадат в капана на "нерешимите драми", ревове и сополи в стил "Аз - героинята от турска сапунка".
Точно!

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 300
Тази свекърва минава всякакви граници.Как така ще дъвче храна и ще я дава на бебето,ами то това освен нехигиенично е и много гнусно Sick
Като животно се държи....
Тегли и една майна,ако друго не помага.

# 21
  • Мнения: 1 701
Казваш на свекърва ти, че ти си майката и каквото ти кажеш, това ще става, защото ти носиш отговорността за това дете.
Стоиш до детето, когато тя е там. Ти си го храниш сама, ти си го обличаш. Тя си играе само с детето и играчките. Лека полека ще свикне, но се иска дисциплина.
И аз в началото имах определени забележки към свекърва ми, например да яде с една лъжица с децата. Не разрешавам двама човека да облизват един прибор. Тя се опита да се оплаче на мъжът ми, но и той по същият начин реагира като мен.
Казах и, че много искам да се разбирам с нея и да и оставям децата, винаги когато поиска, но трябва и тя да се съобрази. Въпреки, че нещата на които държа се броят на пръстите на едната ръка, понеже свекърва ми много добре може да се грижи за нашите деца.
За храни съм държала според това както детският лекар ни е казал- например до една годинка никакви ядки, до три годинки никакъв мед и захар и т.н. Фъстъци пак след 3 годинки, но децата и сега не могат да ги ядат и забранявам понеже се задавиха веднъж и се уплаших.
Всичко което свекърва ми сама е готвила, пекла или правила като сладкиши, се разрешава да се дава в неограничено количество, защото нейните ястия са любимите на моите деца.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 701

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green
Силната жена поема отговорност, не е жертва. Отива директно при свекървата и се оправят между две жени, без да намесват мъже и т.н.
И майката си стои плътно до детето, ако иска да е по нейната. Ако иска хем помощ от свекървата, хем да е по нейната, не винаги се получава това с компромисите.
А веднага да се започне с тежката артилерия и скандали, разтрогване на брак и т.н. говори за абсолютна незрялост и неспособност да се даде стабилност на едно дете.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 006

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green
абсутд, много плосък опит за провокация, изтърка се нещо Thinking.

# 25
  • Мнения: X
Силната жена поема отговорност, не е жертва. Отива директно при свекървата и се оправят между две жени, без да намесват мъже и т.н.
Хм, а аз си мислех, че силната жена си избира мъж, а не мунчо. Също така мислех, че силната жена обсъжда съвместния си живот и взема решения за него със своя мъж, а не с Мама Му.

# 26
  • Мнения: 1 701
Силната жена поема отговорност, не е жертва. Отива директно при свекървата и се оправят между две жени, без да намесват мъже и т.н.
Хм, а аз си мислех, че силната жена си избира мъж, а не мунчо. Също така мислех, че силната жена обсъжда съвместния си живот и взема решения за него със своя мъж, а не с Мама Му.
Понякога свекървата може да дойде на гости и когато синът го няма. Жената да стои само и да мълчи и после да пили на мъжът си ли? Казва се твърдо и любезно и веднага, когато се види нещо, а не след дъжд качулка.

# 27
  • София
  • Мнения: 24 839
Тук съм съгласна напълно.
Не съм живяла при свекървата, но когато съм имала нещо- и хубаво, и неприятно, отнасящо се до нея, съм ѝ го казвала.
Не си падам по делегирането.

# 28
  • Мнения: 394
А мъжът ти как реагира в цялата ситуация. Най-добре е да определиш точни граници на свекито, да и кажеш кое ти разрешаваш и кое не. Но ако имаш подкрепа от мъжа си, иначе ще ти е много трудно.

# 29
  • Мнения: 3 228
Тук съм съгласна напълно.
Не съм живяла при свекървата, но когато съм имала нещо- и хубаво, и неприятно, отнасящо се до нея, съм ѝ го казвала.
Не си падам по делегирането.
Вариантът е добър, но неприложим за всеки. Има един тип хора/свекърви, които просто не приемат забележки и не могат да приемат, че има и друга гледна точка. Особено пък ако е казано от чужд" човек, какъвто е снахата. Много по-лесно би приела забележка от своето дете.

Общи условия

Активация на акаунт