Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 712
  • 197
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 359

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green


Чакай бе, AbsurT, къде бързаш с такива кардинални безумни съвети. Ако мъжът ѝ е на място ще се отделят. А ако още не му е дошъл акълът може да дойде след като види, че срещу себе си има стабилна жена, обича я и да я последва. И едва, ако и тогава не дойде може да се говори за раздяла.
Ти би ли стояла с човек, който не желае да те последва, за да си щастлива? Аз не.
Второто ти изречение пък е тотално неадекватно. Сума-ти мъже може да не са добри партньори, но прекрасни бащи. А майката на детето щастлива, макар и сама. А кой знае, хиляди жени са и щастливи с 2-ри, 3-ти мъж до себе си. А децата с щастливи родители са щастливи деца. Simple Smile



Стоиш до детето, когато тя е там. Ти си го храниш сама, ти си го обличаш. Тя си играе само с детето и играчките. Лека полека ще свикне, но се иска дисциплина.
 



Ъ?
Винаги. Значи да не мога да си отдъхна и да оставя баба и внуче да си общуват пълноценно, щото трябва да  да я наблюдавам. Т.е. да си имам 2 деца накуп, даже по-зле. Не, мерси. Поне аз.
Когато оставя детето на която и да е от бабите съм спокойна, защото знам, че ще се съобразяват с моите изисквания (с част от които знам, че не са съгласни и 4-мата). Мисля, че това е най-важното и така всичко е спокойно за всички.

# 31
  • Мнения: X
Понякога свекървата може да дойде на гости и когато синът го няма. Жената да стои само и да мълчи и после да пили на мъжът си ли? Казва се твърдо и любезно и веднага, когато се види нещо, а не след дъжд качулка.
Това е така, но е съвсем различно от ситуацията на авторката.

# 32
  • Мнения: 1 701
Ъ?
Винаги. Значи да не мога да си отдъхна и да оставя баба и внуче да си общуват пълноценно, щото трябва да  да я наблюдавам. Т.е. да си имам 2 деца накуп, даже по-зле. Не, мерси. Поне аз.
Когато оставя детето на която и да е от бабите съм спокойна, защото знам, че ще се съобразяват с моите изисквания (с част от които знам, че не са съгласни и 4-мата). Мисля, че това е най-важното и така всичко е спокойно за всички.

Тогава ти изискваш от свекърва си и се нуждаеш от нейната помощ.
По принцип като искаме помощ се съобразяваме.

Аз не съм искала помощ от свекърва, гледала съм си сама децата, но и никога не съм отказвала, когато свекърите са искали да идват да си видят внучетата. Ето тук е разликата.

Снахите ако покажат, че са самостоятелни, ще бъдат и приети по различен начин.  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако е като майка ми- забрави!
Няма случай, в който да е приела забележка и да е признала, че е сбъркала.

# 34
  • Мнения: 1 701
Ако е като майка ми- забрави!
Няма случай, в който да е приела забележка и да е признала, че е сбъркала.
Ами тогава няма начин да и оставя детето насаме с нея. Може да го вижда колкото често си иска, но и аз да съм там.  Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 754
А мъжът ти как реагира в цялата ситуация. Най-добре е да определиш точни граници на свекито, да и кажеш кое ти разрешаваш и кое не. Но ако имаш подкрепа от мъжа си, иначе ще ти е много трудно.

Доколкото схванах от предишни постове май живеят в дома на свеки. Като не им стиска да излязат навън и да си поемат отговорността и разходите за собствен дом, ще си мълчи и ще реве. Още от първия пост ми прозвуча много зле, като някоя безхарактерна лигла, извинявам се. Пишела със сълзи на очи. Някой да й е избирал мъжа, дето сега не ще да се изнесе /някой по-напред така написа, че било обяснено в друга тема/? Някой да я е карал с пистолет на челото да се нанася при свеки? Нали знаете приказката кой каквото сам си направи... Граници се поставят на своя територия. На чужда мълчиш и се съобразяваш с границите на собствениците.

# 36
  • Мнения: X
Доколкото схванах от предишни постове май живеят в дома на свеки.
Тя първо писа в темата за отделяне от свекърите и там сподели, че мъжът ѝ не искал да се отделят. Там ѝ зададох въпроса дали, преди да се съберат да живеят заедно, не са ли обсъждали къде, как и с кого ще живеят. Нито тук, нито там има отговор.

# 37
  • Мнения: 19 170
Айде, сега. Като е в чужд дом с много неща трябва да се съобразява със стопаните на дома, но гледането на собственото дете (стига да не му нанася смъртоносни вреди, разбира се) не би трябвало да е сред тези неща. Щях да кажа, че се потресох, че е възможно все още да се практикува храненето на детето със сдъвкана от възрастен човек храна, привнасяйки му вируса на херпеса, бактерии, причиняващи кариес, дори и хеликобактер пилори - причинителят на язвата се смята, че се пренася по този начин и какви ли не още щамове, обаче не се изненадвам, след като вчера по телевизията видях нетолкова възрастна жена, която обясняваше жизнерадостно за потапяне на бибероната (така го каза) на бебето в мед, а репортерката кимаше одобрително.

# 38
  • София
  • Мнения: 24 839

Ами тогава няма начин да и оставя детето насаме с нея. Може да го вижда колкото често си иска, но и аз да съм там.  Peace

Аз разсъждавах така- тя ни е отгледала и не е допуснала гафове.
Не е идиот, за да даде нещо, ако знае че детето е алергично.
Освен това, не беше от лигавещите, които ще изкупят сергията с боклуци, за да се хареса на внучето.
И главното- аз съм имала нужда да оставя децата при нея като помощ.
Наказва се малко дете, не възрастен човек.

# 39
  • Мнения: X
Айде, сега. Като е в чужд дом с много неща трябва да се съобразява със стопаните на дома, но гледането на собственото дете (стига да не му нанася смъртоносни вреди, разбира се) не би трябвало да е сред тези неща.
Никой не твърди, че като е в чужд дом, би трябвало да се съобразява със стопаните за гледането на собственото си дете. Твърдя, че като е в чужд дом, сама предоставя терен стопаните да ѝ се бъркат в живота, включително и в гледането на собственото ѝ дете.

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Много пъти съм го казвала- дори и ангели да са всички, събрани под един покрив, няма как да не си навлизат в личното пространство и да не се бъркат едните в работите на другите.

# 41
  • Мнения: X
Много пъти съм го казвала- дори и ангели да са всички, събрани под един покрив, няма как да не си навлизат в личното пространство и да не се бъркат едните в работите на другите.
А какво остава, ако някой е по-нахален и несъобразителен...

# 42
  • София
  • Мнения: 24 839
На мен ли го казваш? Mr. Green

# 43
  • Мнения: X
Дано 78 не е набора на авторката, защото би било срамно жена на тези години да не може да тропне по масата. Детето си е на родителите и всяко решение за отглеждането му е само тяхно. Майки, баби и прочие може да дават съвети, ако толкова не могат да се възпрат, но до там. Да дъвчеш храната на дете и след това да му я даваш е гнусно и опасно- в слюнката на възрастния човек има микроби, които не обитават детската уста.
Авторке, свекърва ти се меси, защото не си поставила граници навреме. Възползва се, защото жвеете в дома и и докато сте там няма да спре. Да гледаш дете не е лесно, дори и в нормални условия, а сред дразнители положението е повече от тежко. Ако не се изрепчиш и то сериозно с времето ще се изнервяш все повече, може да си докараш и депресия. Връзката ти с мъжа ти също ще пострада. На твое място най-важната ми задача щеше да бъде да се изнеса от този дом възможно най-бързо. На мъжа ти маминка сигурно не му пречи, вероятно я вижда само вечер, но трябва да го убедиш, че ако иска да има семейство е задължително да живеете сами.

# 44
  • Мнения: 19 170
Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.

Общи условия

Активация на акаунт