Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 709
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами! Как се справяте със свекървините опити за намеса в отглеждането на бебето. При мен положението вече е без контрол колко сме се карали карали (отделно се карам с мъжа ми) и никаква полза няма всякъш още повече започна да се меси където не и е работа. Защо било облечено така а не така, ама защо го храня така а не
така   постоянно се мъчи да командва да се налага започна да му дъвче от яденено си и да му дава като цяло се стреми да наложи бебето трябвало да минава на обща храна и темподобни глупости и най-вече че аз съм правела всичко през пръсти и не съм била добра майка това ми скъсва сърцето и очите ми се насълзяват просто аз немога да се уредя от гледачи и нахалници които ми отнемат правото аз да решавам и да казвам кое е най добре за детето ми пиша ви в пресълзи моля ви дайте ми съвет! Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 3 285
Не бива да търсиш одобрението й. Не се опитвай да заслужиш признание от нея или да й се харесаш. Няма нужда да коментираш начина на отглеждане на бебето с нея. Не влизай в излишни спорове, дръж се винаги възпитано и спазвай добрия тон. Никакви интриги. И твърдо. Ако опита да коментира "защо?" - зашото аз така съм казала! или без да отговаряш, или с някакъв дипломатичен отговор, любезно отклоняваш Simple Smile Но си правиш това, което прецениш.
Надявам се, че не живеете заедно.

# 2
  • Мнения: 19 168
Нямаш чак безброй опции, но да речем, че това са няколко от тях:

1. Обясняваш на свекървата, че не си съгласна да ти се меси в отглеждането на бебето. В зависимост от твоя и на свекървата темперамент, това може да стане чрез културен разговор или лют скандал, завършил със скубане на косите между снаха и свекърва. *

2. Караш мъжа си да обясни на майка си, че не искаш да се меси - пак може манипулативно и със сълзи да го накараш или да му спретнеш скандал. *

3. Изнасяш се от свекървата в самостоятелно жилище сама или с мъжа ти и спираш ежедневния достъп на свекървата до жилището и детето. **

4. Изнасяш се от свекървата и отиваш при майка ти, спираш достъпа на свекървата до детето. ***

5. Убиваш свекървата и си решаваш проблема. ****
_____________________

* Не гарантира задължително решение на проблема.
** Почти сигурен успех, стига да си твърда.
*** Почти сигурен успех, стига да си твърда и майка ти да не е като свекървата.
**** Напълно сигурен успех, обаче има известни дребни законови/съдебни последствия, ако те хванат.

# 3
  • Мнения: 5 259
Не живеем заедно и не е виждала нито как обличам, нито как храня детето, нито какво друго правя, че да ми дава акъл.
Иначе имаме разногласия по много въпроси и ми намеква, как не се справям на нужната висота, но имаме пълната яснота, че това са моите деца и аз решавам. Тя за нейното си е решавала навремето.

Мисля, че дистанцията е много важна и необходима при вас.

# 4
  • Мнения: X
Не живеем заедно и не е виждала нито как обличам, нито как храня детето, нито какво друго правя, че да ми дава акъл.
Иначе имаме разногласия по много въпроси и ми намеква, как не се справям на нужната висота, но имаме пълната яснота, че това са моите деца и аз решавам. Тя за нейното си е решавала навремето.

Мисля, че дистанцията е много важна и необходима при вас.
Болднатото чудесно отговаря на въпроса на авторката. Но тя писа и в една друга тема, от която стана ясно, че на мъжа ѝ и през ум не му минава да се отделят. При това положение, не виждам начин за справяне с нейния проблем. Все още никой не е измислил как хем душата да е в рая, хем оная работа да е докрая.

# 5
  • Мнения: 12 675
започна да му дъвче от яденено си и да му дава

Ти как реагираш на това?

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Казваш ,че педиатъра определя как ще се гледа бебето и свеки няма думата.
Обясняваш,че ти като майка правиш това,което ти казва педиатъра и никой няма право да се бърка.
Не сме живяли заедно със свеки,но и тя се пробва да се бърка ,особено за захранването.
Но като кажа,че педиатъра не позволява и тя мирясваше.

# 7
  • Мнения: 6 011
Ох, милата, само мога да си представям какво ти е  Confused Истината е, че каквото и да говориш или не говориш със свекървата, мъжът ти е най-важната част в тази ситуация - ако имаш неговата подкрепа, тогава е много по-лесно. Но ако той слуша маминка за всичко, никакъв шанс няма май. Трябва да сте тандем с него и ако майка му се намесва в неща, които не са ѝ работа, той е човекът, който да постави граници.
Иначе рискуваш проблемът да се задълбочи и свеки да го заиграе първа цигулка по всички въпроси, касаещи детето, а и не само.
Успех  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 4 359
Казваш ,че педиатъра определя как ще се гледа бебето и свеки няма думата.
Обясняваш,че ти като майка правиш това,което ти казва педиатъра и никой няма право да се бърка.
Не сме живяли заедно със свеки,но и тя се пробва да се бърка ,особено за захранването.
Но като кажа,че педиатъра не позволява и тя мирясваше.


Ъ-ъ-ъ?
Никакъв педиатър не може да определя как да си гледам моето бебе. Може да ми дава насоки, които да одобря и да спазвам, но да ми каже как, къде и какво, няма да стане. Аз захраних моята на 7м и ако някой се опиташе да ми казва да я захранвам по-рано просто щях да му посоча вратата. Имам решение за теб, но едва ли ще събереш смелост - отделяте се от свекървата и заживявате сами с ММ. Ако той не иска се отделяш сама. Ако те обича - ще те последва. И поставяш ясни правила - това го решавам аз, като искаш роди си едно дете си си го обличай, храни и къпи както и когато искаш. При неспазване - ограничаване. Аз собствената си майка ограничих, когато беше нужно, при положение, че бях съвсем сама с бебето и то за съвсем-съвсем по-леки неща, та... Между другото писала съм и в друго теми - разведена съм със сина на свеки, но още я наричам "майко" и с удоволствие пращам детето при нея, ходя там, общуваме, постоянно. Защо ли? Защото уважението се печели. Защото нямам никакво съмнение, че аз съм най-добрата майка на моето дете и никой не може да ми каже копче. Разбира се, правила съм компромиси, изслушвам други мнения, но ако някой перманентно не слуша какво говоря му давам да разбере. И той разбира, хората не са глупави. Просто се правят на такива с по-слабите, за да се налагат.

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?

# 9
  • Мнения: 6
започна да му дъвче от яденено си и да му дава

Ти как реагираш на това?
Останах с отворени без думи уста ....

# 10
  • Мнения: 12 675
Няма нужда от думи, грабваш бебето .

# 11
  • София
  • Мнения: 4 359
Няма нужда от думи, грабваш бебето .

Точно това щях да кажа, Трещи мне е изпреварила. Просто...

# 12
  • Мнения: 24 513
Защо било облечено така а не така, ама защо го храня така а не
"Защото АЗ съм майката!" Така и кажи на свекърва си! Ти си майка, ти решаваш как да си гледаш детето! Тя е имала дете, за него е вземала решения как да го гледа.....
А в момента, в който видиш, че не се съобразява с твоите решения, хващаш си детето и Чао!
Не мога да повярвам, че бабата дъвче храната на бебето Shocked Къде живеете бе хора Tired

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Светулка,много си права.И аз така мисля.
Но при моята свеки това с педиатъра действаше и не смееше да направи нищо.

# 14
  • Мнения: X
"Защото АЗ съм майката!" и кажи в този случай! Ти си майка, ти решаваш как да си гледаш детето! Тя е имала дете, за него е вземала решения как да го гледа.....
А в момента, в който видиш, че не се съобразява с твоите решения, хващаш си детето и Чао!
Може да го каже, ако има нужното самочувствие. Може да го каже, ако има подкрепата на мъжа си. Може да го каже, ако има нужната смелост да посрещне последиците от думите си, което включва и изнасяне от дома на свекърите. Иначе, ще поразтоватри малко нерви и емоции тук, а животът ѝ ще си продължи по старому.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 143
Оооо това беше и при нас като се роди детето. Беше за 1 седмица вкъщи и си скъсах нервите.....скарахме се и с ММ и той и казваше, но никаква файда. Сега вече не си говорим толкова, но пак като дойде и направо ми скъсва нервите. А като я бяхме оставили един път при нея беше нещо страшно. Какви ли не глупости и беше купувала и давала да яде и я беше надумкала яко......сега отбягвам изпращането на детето при нея.

Но пък и детето сега е доста по голямо и всичко може да си каже.

Вашето дете на колко е?

Според мен наистина "тресни" по масата и и обясни, че не искаш да ти се меси в отглеждането на детето, че то е твои и ти си му родител и преценяваш кое е добре за него и т.н. Недей да се натъжаваш и всичко да ти минава от едното през другото ухо. И не и оставяй детето и тя да си прави каквото иска с него и да го храни както тя иска. Ти най добре знаеш какво и как за детето ти.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Аз съм майката и аз решавам кое е най-добре за детето ми.
Ама свеки веднага ми обясни,че не било така,защото нямам опит Twisted Evil
А пък тя двама сина отгледала.Колко ги е гледала е друг въпрос.
И тогава пробвах с педиатъра и подейства.

# 17
  • Мнения: X
Оооо това беше и при нас като се роди детето. Беше за 1 седмица вкъщи и си скъсах нервите.....

Според мен наистина "тресни" по масата и и обясни, че не искаш да ти се меси в отглеждането на детето,
При вас е било много различно. Вие не сте живели в дома на свекървата. Една седмица гостуване на свекървата у вас е много, много различно от живеене в нейния дом. Една седмица ще се изтърпи, а при авторката е ежедневие. А относно трясването по масата, трудно ще си го позволи в чужда дом. Ако се изнесе, живее в техен дом с мъжа си и не зависи финансово от някого, много по-лесно и с по-голямо самочувствие ще тресне по масата.

# 18
  • Мнения: 919
Решенията на общо взето всички проблеми са доста прости и ясни за всички. Проблемът е в това, че на голяма част от хората не им стиска да платят цената. И така попадат в капана на "нерешимите драми", ревове и сополи в стил "Аз - героинята от турска сапунка".

# 19
  • Мнения: X
Решенията на общо взето всички проблеми са доста прости и ясни за всички. Проблемът е в това, че на голяма част от хората не им стиска да платят цената. И така попадат в капана на "нерешимите драми", ревове и сополи в стил "Аз - героинята от турска сапунка".
Точно!

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Тази свекърва минава всякакви граници.Как така ще дъвче храна и ще я дава на бебето,ами то това освен нехигиенично е и много гнусно Sick
Като животно се държи....
Тегли и една майна,ако друго не помага.

# 21
  • Мнения: 1 701
Казваш на свекърва ти, че ти си майката и каквото ти кажеш, това ще става, защото ти носиш отговорността за това дете.
Стоиш до детето, когато тя е там. Ти си го храниш сама, ти си го обличаш. Тя си играе само с детето и играчките. Лека полека ще свикне, но се иска дисциплина.
И аз в началото имах определени забележки към свекърва ми, например да яде с една лъжица с децата. Не разрешавам двама човека да облизват един прибор. Тя се опита да се оплаче на мъжът ми, но и той по същият начин реагира като мен.
Казах и, че много искам да се разбирам с нея и да и оставям децата, винаги когато поиска, но трябва и тя да се съобрази. Въпреки, че нещата на които държа се броят на пръстите на едната ръка, понеже свекърва ми много добре може да се грижи за нашите деца.
За храни съм държала според това както детският лекар ни е казал- например до една годинка никакви ядки, до три годинки никакъв мед и захар и т.н. Фъстъци пак след 3 годинки, но децата и сега не могат да ги ядат и забранявам понеже се задавиха веднъж и се уплаших.
Всичко което свекърва ми сама е готвила, пекла или правила като сладкиши, се разрешава да се дава в неограничено количество, защото нейните ястия са любимите на моите деца.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 701

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green
Силната жена поема отговорност, не е жертва. Отива директно при свекървата и се оправят между две жени, без да намесват мъже и т.н.
И майката си стои плътно до детето, ако иска да е по нейната. Ако иска хем помощ от свекървата, хем да е по нейната, не винаги се получава това с компромисите.
А веднага да се започне с тежката артилерия и скандали, разтрогване на брак и т.н. говори за абсолютна незрялост и неспособност да се даде стабилност на едно дете.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 006

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green
абсутд, много плосък опит за провокация, изтърка се нещо Thinking.

# 25
  • Мнения: X
Силната жена поема отговорност, не е жертва. Отива директно при свекървата и се оправят между две жени, без да намесват мъже и т.н.
Хм, а аз си мислех, че силната жена си избира мъж, а не мунчо. Също така мислех, че силната жена обсъжда съвместния си живот и взема решения за него със своя мъж, а не с Мама Му.

# 26
  • Мнения: 1 701
Силната жена поема отговорност, не е жертва. Отива директно при свекървата и се оправят между две жени, без да намесват мъже и т.н.
Хм, а аз си мислех, че силната жена си избира мъж, а не мунчо. Също така мислех, че силната жена обсъжда съвместния си живот и взема решения за него със своя мъж, а не с Мама Му.
Понякога свекървата може да дойде на гости и когато синът го няма. Жената да стои само и да мълчи и после да пили на мъжът си ли? Казва се твърдо и любезно и веднага, когато се види нещо, а не след дъжд качулка.

# 27
  • София
  • Мнения: 24 839
Тук съм съгласна напълно.
Не съм живяла при свекървата, но когато съм имала нещо- и хубаво, и неприятно, отнасящо се до нея, съм ѝ го казвала.
Не си падам по делегирането.

# 28
  • Мнения: 394
А мъжът ти как реагира в цялата ситуация. Най-добре е да определиш точни граници на свекито, да и кажеш кое ти разрешаваш и кое не. Но ако имаш подкрепа от мъжа си, иначе ще ти е много трудно.

# 29
  • Мнения: 3 228
Тук съм съгласна напълно.
Не съм живяла при свекървата, но когато съм имала нещо- и хубаво, и неприятно, отнасящо се до нея, съм ѝ го казвала.
Не си падам по делегирането.
Вариантът е добър, но неприложим за всеки. Има един тип хора/свекърви, които просто не приемат забележки и не могат да приемат, че има и друга гледна точка. Особено пък ако е казано от чужд" човек, какъвто е снахата. Много по-лесно би приела забележка от своето дете.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 359

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?[/color]

Накратко, разведи се и не му давай да вижда детето. #2gunfire
Силните и не смачкани майки така правят! Mr. Green


Чакай бе, AbsurT, къде бързаш с такива кардинални безумни съвети. Ако мъжът ѝ е на място ще се отделят. А ако още не му е дошъл акълът може да дойде след като види, че срещу себе си има стабилна жена, обича я и да я последва. И едва, ако и тогава не дойде може да се говори за раздяла.
Ти би ли стояла с човек, който не желае да те последва, за да си щастлива? Аз не.
Второто ти изречение пък е тотално неадекватно. Сума-ти мъже може да не са добри партньори, но прекрасни бащи. А майката на детето щастлива, макар и сама. А кой знае, хиляди жени са и щастливи с 2-ри, 3-ти мъж до себе си. А децата с щастливи родители са щастливи деца. Simple Smile



Стоиш до детето, когато тя е там. Ти си го храниш сама, ти си го обличаш. Тя си играе само с детето и играчките. Лека полека ще свикне, но се иска дисциплина.
 



Ъ?
Винаги. Значи да не мога да си отдъхна и да оставя баба и внуче да си общуват пълноценно, щото трябва да  да я наблюдавам. Т.е. да си имам 2 деца накуп, даже по-зле. Не, мерси. Поне аз.
Когато оставя детето на която и да е от бабите съм спокойна, защото знам, че ще се съобразяват с моите изисквания (с част от които знам, че не са съгласни и 4-мата). Мисля, че това е най-важното и така всичко е спокойно за всички.

# 31
  • Мнения: X
Понякога свекървата може да дойде на гости и когато синът го няма. Жената да стои само и да мълчи и после да пили на мъжът си ли? Казва се твърдо и любезно и веднага, когато се види нещо, а не след дъжд качулка.
Това е така, но е съвсем различно от ситуацията на авторката.

# 32
  • Мнения: 1 701
Ъ?
Винаги. Значи да не мога да си отдъхна и да оставя баба и внуче да си общуват пълноценно, щото трябва да  да я наблюдавам. Т.е. да си имам 2 деца накуп, даже по-зле. Не, мерси. Поне аз.
Когато оставя детето на която и да е от бабите съм спокойна, защото знам, че ще се съобразяват с моите изисквания (с част от които знам, че не са съгласни и 4-мата). Мисля, че това е най-важното и така всичко е спокойно за всички.

Тогава ти изискваш от свекърва си и се нуждаеш от нейната помощ.
По принцип като искаме помощ се съобразяваме.

Аз не съм искала помощ от свекърва, гледала съм си сама децата, но и никога не съм отказвала, когато свекърите са искали да идват да си видят внучетата. Ето тук е разликата.

Снахите ако покажат, че са самостоятелни, ще бъдат и приети по различен начин.  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако е като майка ми- забрави!
Няма случай, в който да е приела забележка и да е признала, че е сбъркала.

# 34
  • Мнения: 1 701
Ако е като майка ми- забрави!
Няма случай, в който да е приела забележка и да е признала, че е сбъркала.
Ами тогава няма начин да и оставя детето насаме с нея. Може да го вижда колкото често си иска, но и аз да съм там.  Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 754
А мъжът ти как реагира в цялата ситуация. Най-добре е да определиш точни граници на свекито, да и кажеш кое ти разрешаваш и кое не. Но ако имаш подкрепа от мъжа си, иначе ще ти е много трудно.

Доколкото схванах от предишни постове май живеят в дома на свеки. Като не им стиска да излязат навън и да си поемат отговорността и разходите за собствен дом, ще си мълчи и ще реве. Още от първия пост ми прозвуча много зле, като някоя безхарактерна лигла, извинявам се. Пишела със сълзи на очи. Някой да й е избирал мъжа, дето сега не ще да се изнесе /някой по-напред така написа, че било обяснено в друга тема/? Някой да я е карал с пистолет на челото да се нанася при свеки? Нали знаете приказката кой каквото сам си направи... Граници се поставят на своя територия. На чужда мълчиш и се съобразяваш с границите на собствениците.

# 36
  • Мнения: X
Доколкото схванах от предишни постове май живеят в дома на свеки.
Тя първо писа в темата за отделяне от свекърите и там сподели, че мъжът ѝ не искал да се отделят. Там ѝ зададох въпроса дали, преди да се съберат да живеят заедно, не са ли обсъждали къде, как и с кого ще живеят. Нито тук, нито там има отговор.

# 37
  • Мнения: 19 168
Айде, сега. Като е в чужд дом с много неща трябва да се съобразява със стопаните на дома, но гледането на собственото дете (стига да не му нанася смъртоносни вреди, разбира се) не би трябвало да е сред тези неща. Щях да кажа, че се потресох, че е възможно все още да се практикува храненето на детето със сдъвкана от възрастен човек храна, привнасяйки му вируса на херпеса, бактерии, причиняващи кариес, дори и хеликобактер пилори - причинителят на язвата се смята, че се пренася по този начин и какви ли не още щамове, обаче не се изненадвам, след като вчера по телевизията видях нетолкова възрастна жена, която обясняваше жизнерадостно за потапяне на бибероната (така го каза) на бебето в мед, а репортерката кимаше одобрително.

# 38
  • София
  • Мнения: 24 839

Ами тогава няма начин да и оставя детето насаме с нея. Може да го вижда колкото често си иска, но и аз да съм там.  Peace

Аз разсъждавах така- тя ни е отгледала и не е допуснала гафове.
Не е идиот, за да даде нещо, ако знае че детето е алергично.
Освен това, не беше от лигавещите, които ще изкупят сергията с боклуци, за да се хареса на внучето.
И главното- аз съм имала нужда да оставя децата при нея като помощ.
Наказва се малко дете, не възрастен човек.

# 39
  • Мнения: X
Айде, сега. Като е в чужд дом с много неща трябва да се съобразява със стопаните на дома, но гледането на собственото дете (стига да не му нанася смъртоносни вреди, разбира се) не би трябвало да е сред тези неща.
Никой не твърди, че като е в чужд дом, би трябвало да се съобразява със стопаните за гледането на собственото си дете. Твърдя, че като е в чужд дом, сама предоставя терен стопаните да ѝ се бъркат в живота, включително и в гледането на собственото ѝ дете.

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Много пъти съм го казвала- дори и ангели да са всички, събрани под един покрив, няма как да не си навлизат в личното пространство и да не се бъркат едните в работите на другите.

# 41
  • Мнения: X
Много пъти съм го казвала- дори и ангели да са всички, събрани под един покрив, няма как да не си навлизат в личното пространство и да не се бъркат едните в работите на другите.
А какво остава, ако някой е по-нахален и несъобразителен...

# 42
  • София
  • Мнения: 24 839
На мен ли го казваш? Mr. Green

# 43
  • Мнения: X
Дано 78 не е набора на авторката, защото би било срамно жена на тези години да не може да тропне по масата. Детето си е на родителите и всяко решение за отглеждането му е само тяхно. Майки, баби и прочие може да дават съвети, ако толкова не могат да се възпрат, но до там. Да дъвчеш храната на дете и след това да му я даваш е гнусно и опасно- в слюнката на възрастния човек има микроби, които не обитават детската уста.
Авторке, свекърва ти се меси, защото не си поставила граници навреме. Възползва се, защото жвеете в дома и и докато сте там няма да спре. Да гледаш дете не е лесно, дори и в нормални условия, а сред дразнители положението е повече от тежко. Ако не се изрепчиш и то сериозно с времето ще се изнервяш все повече, може да си докараш и депресия. Връзката ти с мъжа ти също ще пострада. На твое място най-важната ми задача щеше да бъде да се изнеса от този дом възможно най-бързо. На мъжа ти маминка сигурно не му пречи, вероятно я вижда само вечер, но трябва да го убедиш, че ако иска да има семейство е задължително да живеете сами.

# 44
  • Мнения: 19 168
Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.

# 45
  • Мнения: 24 513
Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.
Според теб тази властна жена дали е способна да се върне на село?! Абсурд!

# 46
  • Мнения: X
Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.
Предполагам написаното е опит за сарказъм Laughing Никой не е длъжен да си напуска дома, за да създаде удобства на някой друг, пък било то и децата.

# 47
  • Мнения: 19 168
Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.
Според теб тази властна жена дали е способна да се върне на село?! Абсурд!

Е, какво да кажа - на авторката ѝ е пределно ясно какви са вариантите в нейното положение и преди да пусне тема, в която да пита как се справят останалите в подобно положение. Истината е, че при такива тривиални казуси и решенията са тривиални. Но поне се надявам, че ѝ е олекнало с пускането на темата и като е претеглила последствията от различните варианти, да си е дала сметка кое е по-малкото зло в нейния случай - да стои и да търпи, или да предприеме нещо. Ако търпенето е най-приемливият вариант за нея, значи, обективно погледнато, проблемът ѝ не е толкова голям, колкото си мисли.

# 48
  • Мнения: 1 701
Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.
Предполагам написаното е опит за сарказъм Laughing Никой не е длъжен да си напуска дома, за да създаде удобства на някой друг, пък било то и децата.
Свекървата като не е възпитала синът си да използва предпазни средства при секс, докато не е достатъчно финансово независим, за да създава и издържа сам семейство, нека си чупи главата сега и да се изнася на село.  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839
Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.
Майка му стара, веднъж няма ли да подсетите тъщата да се изнесе? Mr. Green Joy

Мадам Пеперудова, ти така ли ще възпиташ щерката- да чака на мъжа само да я пази?
Или, дотогава мъжеще забременяват, та той да му мисли, като хване.

# 50
  • Мнения: 1 701
Мадам Пеперудова, ти така ли ще възпиташ щерката- да чака на мъжа само да я пази?
Или, дотогава мъжеще забременяват, та той да му мисли, като хване.
Всеки си носи отговорността за себе си. Имам и син и дъщеря, бих ги посъветвала и двамата да се пазят, докато не срещнат точният човек за семейство, който е и финансово независим и по възможност с добър социален статус и образование.
Ако един мъж не иска да има деца, той би трябвало сам да поеме отговорността и да използва презерватив, а не само да се доверява на жената, че уж взима хапчета.
За жените се отнася абсолютно същото, ако не искат деца, трябва да носят отговорност и да се съгласяват на секс само с презерватив.

# 51
  • Мнения: X
Анонимен, човек може да се репчи успешно на собствен терен. На чужд терен е, хм, леко смешен

Сетих се и за още една опция - ако свекървата има село и, респективно, къща в него, да се изнесе там и да остави младите сами в градското ѝ жилище.
Мисля, че е още по-добре младите да измислят добро алиби, след което да утрепят свеки и да я заровят някъде.

Мадам по Джакомо Пучини, колко жалко, че свекървата не си е направила труда лично да надене презерватива на нейния Златен и Безценен, а? BTW, недей пак да влизаш в роля.

# 52
  • Мнения: 1 701
Мадам по Джакомо Пучини, колко жалко, че свекървата не си е направила труда лично да надене презерватива на нейния Златен и Безценен, а? BTW, недей пак да влизаш в роля.
България има много ниска сексуална култура в сравнение например с Германия, където се говори открито за тези неща.
И да, смятам че родителите са тези, които трябва да научат децата си на отговорност- финансова, сексуална, междучовеша, дано не съм измислила нова дума и т.н.
В Западните страни много малко родители дондуркат децата си толкова дълго, както в Балканските.

Като се чудиш как да опонираш и започваш да питаш за роли. Какъв е смисълът да ме питаш, във всяка тема в която напиша нещо?  Peace

# 53
  • Мнения: 12 675
Чуди се коя роля ще наденеш, да ти отговори подобаващо.

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839

България има много ниска сексуална култура в сравнение например с Германия, където се говори открито за тези неща.


Ще се изненадаш, явно, но и тук от години се говори открито за секс и предпазни средства.
Дори и в малките градчета, че и де що българин е останал по селата.
За циганите не знам- там идеята е друга.

# 55
  • Мнения: X
Бътерфлайче, отлично знаеш какво казвам. И двете сме наясно, че последното, което аз правя, е да се чудя как да опонирам на когото и да било.

Зарежи сексуалната култура. В конкретния казус, тя е последна грижа.

# 56
  • Мнения: 630
Абе откъде ги намират тези свекърви тип Султана Глаушица. Все си мисля, че такива свекърви вече НЯМА.
А и друго ми направи впечатление - вечните съвети за изнасяне. В нашата държава надали всеки има възможността да е така финансово подплатен, че да купува жилище, да тегли кредит, да има ипотека и т. н.
Съветът съпругът да се намеси според мен не е уместен, човекът се поставя между чука и наковалнята. Майката трябва да отговаря на въпросите на свекървата "защо". И не е нужно да се оправдава с педиатър и тем подобни. Облича го с каквото има и както реши, храни го както е нужно да се храни едно бебе на съответните месеци. Какво толкова сложно има?

# 57
  • Мнения: X
А и друго ми направи впечатление - вечните съвети за изнасяне.
Ако трябва да избирам между съжителство с идиоти и мизерстване, с радост ще избера мизерията. Поради тази причина давам такъв съвет. Разбира се, никой не е длъжен да го последва. Също така, разбира се, никой на когото не му стиска, не може да очаква съчувствие.

# 58
  • Мнения: 12 675
Аз пък се чудя откъде се намират тези снахи - тип Раца , даже не Ния. Не смеят нищо да кажат.

# 59
  • Мнения: 630
Извинявам се, ще уточня. Имах предвид самата невъзможност да се направи това. Има хора, които не могат да теглят кредит. Иначе сте напълно права.

Аз пък се чудя откъде се намират тези снахи - тип Раца , даже не Ния. Не смеят нищо да кажат.
Има резон и този въпрос.

# 60
  • Мнения: 2 751
А какви са тези мъже питам аз...И маминка си го котка, и жената подръка. Ама, че ще си избодат очите голяма работа. Те мачовците са над такива неща и не вземат отношение Sick
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!

Живеем повече от 10 години с родителите на мъжа ми и не винаги е било цветя и рози, но когато има взаимно уважение и зачитане на личното пространство нещата вървят.

# 61
  • Мнения: 12 675
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!

Точно този модел се стараем да избегнем.  Дори и Ния се бореше за собствен дом.

# 62
  • Мнения: 1 701
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
А преди да го заведеш и да направиш бебето, питаш родителите си дали са съгласни още хора да живеят в домът им.  Peace

# 63
  • Мнения: X
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
Точно така. Само че домът на маминка не е точно "твоят дом", в който да водиш да живеят други хора. Малко-по-друго нещо е "твоят дом".

# 64
  • Мнения: 2 751
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
Точно така. Само че домът на маминка не е точно "твоят дом", в който да водиш да живеят други хора. Малко-по-друго нещо е "твоят дом".
Съгласна съм, но всяка ситуация е различна все пак. Или можеш да живееш с други хора, или не. Винаги има изход от ситуацията.  Е, понякога трябва да си напънеш задника и да минеш по трудния път, но по него вървят двама.

# 65
  • Мнения: X
Да, това е така.

# 66
  • Мнения: 4 292
С такава свекърва да се скараш е единственият начин за справяне със ситуацията, друго няма.

# 67
  • Мнения: X
С такава свекърва да се скараш е единственият начин за справяне със ситуацията, друго няма.
Събирането на куфара и изнасянето надалеч, според мен, е по-добър начин.

# 68
  • Мнения: 12 675
Защо, може да се опита да говори. Аз, преди да се роди внучката, не знаех нищо. И предложих овесена вода.

# 69
  • Мнения: X
Защо, може да се опита да говори. Аз, преди да се роди внучката, не знаех нищо. И предложих овесена вода.
А сдъвка ли предварително овесените ядки? Laughing

# 70
  • Мнения: 12 675
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.

# 71
  • Мнения: 4 292
Защото мисля е от този типаж свекърви, с които не може да се говори. Те винаги знаят повече, ти никога не се справяш добре. Доколкото разбрах няма опция за изнасяне, затова не я предложих, естествено, че е най- доброто за всички. Освен, ако авторката наистина не е правила опит да разговаря, а само мълчи и събира, тогава може и да пробва.

# 72
  • Мнения: X
Zoi, в другата тема авторката писа, че мъжът ѝ не иска да чуе за изнасяне. Затова я попитах преди да се съберат не са ли говорили къде, как и с кого ще живеят. Отговор все още няма. А въпросът е важен. Ако са говорили по въпроса, тя би следвало да знае при какви хора отива да живее и какво може да очаква от тях. Вероятно и тогава е била наясно, че мъжът ѝ иска да си стои при маминка. Какво си е представяла като е отивала там?

# 73
  • Мнения: 2 751
Е, ние може много неща да предложим, докато авторката не реши да сподели още някой детайл от картинката. Макар, че тука мъжът май си е ОК с жилищния въпрос и жената ще си остане с помрънкването у форума.

Факт е, че доста свекърви изтрещЕват яко след появата на внуче, а преди това е имало нормална комуникация.

# 74
  • Мнения: 12 675
Доста снахи също доста изтрещяват - родила тя принца, да не го пипне някой.

# 75
  • София
  • Мнения: 24 839
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.
Що, бебето имаше проблем с глутена или възмутата беше профилактична? newsm78

# 76
  • Мнения: 12 675
Беше на 2 месеца.

# 77
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми, не е отговор, който ми изяснява..........

# 78
  • Мнения: 12 675
Сега въвеждат глутена към 7ия месец.

# 79
  • Мнения: 4 292
Не, че е родила принца, Трещерица, но ако си забравила, след раждането майката става друг човек. Животът й се променя, емоциите също. Едва ли и ти щеше да си много хепи, да ти се вменява постоянно, че не се справяш и да се критикува всяко твое действие.
 С моята свекърва бяхме почти дружки преди да се роди детето и нейното вмешателство ме побърка. Типажът, който знае всичко, защото е гледала деца, а аз идея си нямам как да сложа памперс. Изострихме се, защото бяхме заедно известно време, после си заминах и нещата поутихнаха, не обаче без моята твърда позиция, че аз съм родителя.
 Глутен се въвежда към седмият месец, съдържа се в овесената вода и не е препоръчително. Не е драма, нормално е баба да не знае, тук просто трябва да се каже, не да се фръцкат фасони.

# 80
  • Мнения: 5 643
Защото може бебето да развие цьолиакия, ако се въведе прекалено рано.

# 81
  • София
  • Мнения: 24 839
Така и си мислех- превантивно, щото имало вероятност, нищо че

-  Страдащите от целиакия са 95% генетически предразположени

- Диагнозата се прави чрез вземане на кръвна проба за антитела, наречени антигландини и антиендомицини. Те се намират в кръвта на хора, страдащи от целиакия. Най-често срещаната грешка в Европа е, че лекарите съветват пациентите си да започнат безглутенова диета на хранене преди да бъдат изследвани. Това е много неправилно. Антителата ще изчезнат бързо и по този начин болният няма да бъде диагностициран като страдащ от целиакия или ще му се постави грешна диагноза, като например лениви черва.

# 82
  • Мнения: 30 802
Моята стратегия беше на "супермайката". Понеже имам уникалния талант да съм всезнайка, се бях подковала много стабилно със знания. След това, понеже си гледах детето сама, придобих и опит и увереност. За всяка фаза, въпрос и проблем имах готови отговори и стратегии. Само да чуех някоя вметка и бях готова с цяла лекция и примери.

Това с първото.

С другите вече просто никой не смее да ми дава акъл.

И не че съм родила принцове или принцеси, ами има едно поколение, което са били хем неинформирани, хем са позабравили, хем са имали по-лежерни стандарти за гледане на деца...и са просто неадекватни. И не четат бе, Гугъл не Гугъл, не щат да проверят какво е новото.

# 83
  • Мнения: 635
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.

В овеса няма глутен, а в овесената вода хептен. Друг е въпроса че на 2 месеца вода НЕ СЕ ДАВА! Никаква.

# 84
  • Мнения: 1 701
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.

В овеса няма глутен, а в овесената вода хептен. Друг е въпроса че на 2 месеца вода НЕ СЕ ДАВА! Никаква.
АМ се разрежда с вода. Не всяка майка може да кърми.  Peace

# 85
  • Мнения: 1 463
В овеса има глутен,както и в ръжта.
 Няма глутен в царевицата, ориза, елдата.

# 86
  • Мнения: 12 675
Има, има. А от такива многознаещи свекърви като теб си патят снахите.  

# 87
  • Мнения: 635
В овеса има глутен,както и в ръжта.
 Няма глутен в царевицата, ориза, елдата.

Твърди се че само някои сортове овес съдържат минимални количества глутен (вероятно опрашван от пшенични полета). А също така  при "замърсен" овес. Расъл на полета на които преди това е расла пшеница, обработван в места в които се обработва пшеница и т.н. В овеса се съдържа глутеноподобно вещество авенин.
При всички положения глутенът в овеса е толкова минимален, че в профилактични цели не може да се взима предвид, още повече във вид на овесена вода.

# 88
  • София
  • Мнения: 12 006
В овеса има глутен,както и в ръжта.
 Няма глутен в царевицата, ориза, елдата.

Твърди се че само някои сортове овес съдържат минимални количества глутен (вероятно опрашван от пшенични полета). А също така  при "замърсен" овес. Расъл на полета на които преди това е расла пшеница, обработван в места в които се обработва пшеница и т.н. В овеса се съдържа глутеноподобно вещество авенин.
При всички положения глутенът в овеса е толкова минимален, че в профилактични цели не може да се взима предвид, още повече във вид на овесена вода.
Овеса си има глутен. А недаването на вода на бебетата е нещо, което някои педиатри препоръчват, други не. В крайна сметка нищо им няма на бебетата на които се дава вода и са на кърма в същото време. Освен това, както вече казаха, АМ се разтваря с вода. Така че това да не се дава вода е въпрос на личен избор, ако е на кърма, ако е на АМ даже няма избор.

# 89
  • Мнения: 635

Овеса си има глутен. А недаването на вода на бебетата е нещо, което някои педиатри препоръчват, други не. В крайна сметка нищо им няма на бебетата на които се дава вода и са на кърма в същото време. Освен това, както вече казаха, АМ се разтваря с вода. Така че това да не се дава вода е въпрос на личен избор, ако е на кърма, ако е на АМ даже няма избор.

Нищо им няма ама друг път.
Смъртни случаи и реанимация на бебета с водна интоксикация- колкото щеш.
Водата с която се разтваря АМ е в такова съотношение със сухата част, каквото е съотношението на вода и частици в кърмата. Така че това не е вода, която може да предизвика интоксикация, но ако е повече от указаната на опаковката, това е смъртно опасно. Това би трябвало да е написано на всички опаковки АМ.

Цитат
Проведенный ряд клинических исследований о применении «чистого» овса в рационе больных целиакией подтверждают его безопасность.

В Финляндии употребление овса больным целиакией было разрешено вскоре после первых исследований: для взрослых в 1997 году, а для детей – в 2000 году. С 2001 года Финское общество рекомендует употребление овса больным целиакией. Той же линии придерживаются Союзы борьбы с целиакией Швеции, Норвегии, Англии и франкоговорящей Швейцарии.

В Соединенных Штатах все еще обсуждается вопрос, можно ли разрешить употребление овса больным целиакией. Во многих европейских странах употребление овса до сих пор не рекомендуется. Многие европейские центры рекомендуют включать «чистый» овес в рацион больных целиакией, но очень осторожно, начиная с небольших количеств. А у вновь диагностированных больных целиакией «чистый» овес можно включать в рацион только после достижения ремиссии, через 6 месяцев.

Основная проблема состоит в том, что нельзя гарантировать именно «чистоту» овса. Всего несколько зерен пшеницы или ячменя приводят к контаминации килограмма овса настолько, что у наиболее чувствительных больных целиакией могут возникнуть повреждения слизистой оболочки тонкой кишки. Однако продукты, изготовленные из овса, чистота которого может быть гарантирована, могут подходить больным целиакией, если у них нет его индивидуальной непереносимости.

# 90
  • Мнения: X
Последният цитат от научна разработка на Магаданския университет ли е ?

# 91
  • София
  • Мнения: 12 006
Как ли оцеляват и са оцелели бебетата на които им е давана вода?

# 92
  • София
  • Мнения: 28 799

Овеса си има глутен. А недаването на вода на бебетата е нещо, което някои педиатри препоръчват, други не. В крайна сметка нищо им няма на бебетата на които се дава вода и са на кърма в същото време. Освен това, както вече казаха, АМ се разтваря с вода. Така че това да не се дава вода е въпрос на личен избор, ако е на кърма, ако е на АМ даже няма избор.

Нищо им няма ама друг път.
Смъртни случаи и реанимация на бебета с водна интоксикация- колкото щеш.
Водата с която се разтваря АМ е в такова съотношение със сухата част, каквото е съотношението на вода и частици в кърмата. Така че това не е вода, която може да предизвика интоксикация, но ако е повече от указаната на опаковката, това е смъртно опасно. Това би трябвало да е написано на всички опаковки АМ.

Цитат
Проведенный ряд клинических исследований о применении «чистого» овса в рационе больных целиакией подтверждают его безопасность.

В Финляндии употребление овса больным целиакией было разрешено вскоре после первых исследований: для взрослых в 1997 году, а для детей – в 2000 году. С 2001 года Финское общество рекомендует употребление овса больным целиакией. Той же линии придерживаются Союзы борьбы с целиакией Швеции, Норвегии, Англии и франкоговорящей Швейцарии.

В Соединенных Штатах все еще обсуждается вопрос, можно ли разрешить употребление овса больным целиакией. Во многих европейских странах употребление овса до сих пор не рекомендуется. Многие европейские центры рекомендуют включать «чистый» овес в рацион больных целиакией, но очень осторожно, начиная с небольших количеств. А у вновь диагностированных больных целиакией «чистый» овес можно включать в рацион только после достижения ремиссии, через 6 месяцев.

Основная проблема состоит в том, что нельзя гарантировать именно «чистоту» овса. Всего несколько зерен пшеницы или ячменя приводят к контаминации килограмма овса настолько, что у наиболее чувствительных больных целиакией могут возникнуть повреждения слизистой оболочки тонкой кишки. Однако продукты, изготовленные из овса, чистота которого может быть гарантирована, могут подходить больным целиакией, если у них нет его индивидуальной непереносимости.
Някакъв съвременен достоверен медицински източник в подкрепа на това твърдение, може ли? С линк. Не като долния в стил Една Жена Каза неизвестно къде, неизвестно кога.

# 93
  • Мнения: 635
Последният цитат от научна разработка на Магаданския университет ли е ?

Иронията ти е неуместна. Има овес, който се сертифицира като "глутен-фри". Т.е. чист овес.

# 94
  • Мнения: 635
Как ли оцеляват и са оцелели бебетата на които им е давана вода?

Не всички оцеляват. Оцеляват до голяма степен поради вродения защитен механизъм на бебетата да не пият вода. Но ако водата е маскирана (примерно разредено АМ с по-голямо количество вода от указаната на опаковката), най-вероятно няма да оцелее.

https://www.youtube.com/watch?v=DyYmtlAb6A8&t=4s

# 95
  • София
  • Мнения: 28 799
Дано това не прозвучи като шок за теб, но Youtube не е медицински източник. Ако искаш писаниците ти да престанат да звучат като подигравка и да започнат да изглеждат малко по-нормални и достоверни, би било добре да си "цедиш" източниците, от които се информираш.

# 96
  • Мнения: 635
Дано това не прозвучи като шок за теб, но Youtube не е медицински източник.

Това е написано във всички нормални учебници по педиатрия и се изучава във всеки западен университет. Но ти не си медицинско лице за да отваряш медицински източници, така че ще четеш и слушаш медицински експерти на ютюб.

https://www.youtube.com/watch?v=g3F8YitJClE

# 97
  • Мнения: X
Но ти не си медицинско лице за да отваряш медицински източници, така че ще четеш и слушаш медицински експерти на ютюб.
А ти самата педиатър ли си?

# 98
  • Мнения: 635
Но ти не си медицинско лице за да отваряш медицински източници, така че ще четеш и слушаш медицински експерти на ютюб.
А ти самата педиатър ли си?

Представи си.

# 99
  • София
  • Мнения: 28 799
Дано това не прозвучи като шок за теб, но Youtube не е медицински източник.

Това е написано във всички нормални учебници по педиатрия и се изучава във всеки западен университет. Но ти не си медицинско лице за да отваряш медицински източници, така че ще четеш и слушаш медицински експерти на ютюб.

https://www.youtube.com/watch?v=g3F8YitJClE

Много се притеснявам следващите ми думи да не задълбочат шока ти, но в Youtube няма медицински експерти.

# 100
  • Мнения: X
Чак толкова развинтена фантазия нямам. Съвсем сериозно, нямаш дори изказа на човек, боравил някога с научни източници.

# 101
  • Мнения: 635
Дано това не прозвучи като шок за теб, но Youtube не е медицински източник.

Това е написано във всички нормални учебници по педиатрия и се изучава във всеки западен университет. Но ти не си медицинско лице за да отваряш медицински източници, така че ще четеш и слушаш медицински експерти на ютюб.

https://www.youtube.com/watch?v=g3F8YitJClE

Много се притеснявам следващите ми думи да не задълбочат шока ти, но в Youtube няма медицински експерти.

Добре че Американската педиатрична асоциация не е експерт.
За българската простотия по принцип експерти не съществуват.

# 102
  • София
  • Мнения: 28 799
И все пак... съвременен достоверен медицински източник на твърдението ти, че "Смъртни случаи и реанимация на бебета с водна интоксикация- колкото щеш.", може ли? Иначе думите ти увисват като поредното ти глупаво изявление.

# 103
  • Мнения: 635
И все пак... съвременен достоверен медицински източник на твърдението ти, че "Смъртни случаи и реанимация на бебета с водна интоксикация- колкото щеш.", може ли? Иначе думите ти увисват като поредното ти глупаво изявление.

Цял интернет с източници.

https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&am … ater+intoxication

# 104
  • Мнения: 4 292
Как ли оцеляват и са оцелели бебетата на които им е давана вода?

Не всички оцеляват. Оцеляват до голяма степен поради вродения защитен механизъм на бебетата да не пият вода. Но ако водата е маскирана (примерно разредено АМ с по-голямо количество вода от указаната на опаковката), най-вероятно няма да оцелее.

https://www.youtube.com/watch?v=DyYmtlAb6A8&t=4s
По-голяма глупост, скоро не бях чела Simple Smile Моля те спри вече, защото се излагаш! Няма как вода да убие бебе. Дори ми се струва излишно да разсъждавам по темата!
Магаданският ще да е, да  Laughing

# 105
  • София
  • Мнения: 12 006
 Pollux спри да плашиш мамите с бебета, които в момента четат и си спомнят как до преди малко са давали вода на детето си Stop!

# 106
  • Мнения: X
И все пак... съвременен достоверен медицински източник на твърдението ти, че "Смъртни случаи и реанимация на бебета с водна интоксикация- колкото щеш.", може ли? Иначе думите ти увисват като поредното ти глупаво изявление.

Цял интернет с източници.

https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&am … ater+intoxication
Хм, дали случайно си чувала, че научните източници са в Google Scholar?

# 107
  • Мнения: 635
Как ли оцеляват и са оцелели бебетата на които им е давана вода?

Не всички оцеляват. Оцеляват до голяма степен поради вродения защитен механизъм на бебетата да не пият вода. Но ако водата е маскирана (примерно разредено АМ с по-голямо количество вода от указаната на опаковката), най-вероятно няма да оцелее.

https://www.youtube.com/watch?v=DyYmtlAb6A8&t=4s
По-голяма глупост, скоро не бях чела Simple Smile Моля те спри вече, защото се излагаш! Няма как вода да убие бебе. Дори ми се струва излишно да разсъждавам по темата!
Магаданският ще да е, да  Laughing

Сигурно тези родители са осъдени несправедливо защото ти си казала.

http://www.wsbtv.com/news/local/parents-charged-with-murder-afte … s-of-wat/53849534

# 108
  • Мнения: 4 292
Никой с малко мозък няма да се уплаши Simple Smile
Масово на бебетата преди, а и сега още в родилно вечер им дават вода, за да ги отучат от нощно хранене ( което е погрешно, де). Как пък за един интоксикиран случай на бебе не сме чули?
 Темата се измести с глупости.

# 109
  • Мнения: 635
Pollux спри да плашиш мамите с бебета, които в момента четат и си спомнят как до преди малко са давали вода на детето си Stop!

Като са невежи и глупави та не могат да четат и да се вслушват, това си е за тяхна сметка.

# 110
  • Мнения: 635
Никой с малко мозък няма да се уплаши Simple Smile
Масово на бебетата преди, а и сега още в родилно вечер им дават вода, за да ги отучат от нощно хранене ( което е погрешно, де). Как пък за един интоксикиран случай на бебе не сме чули?
 Темата се измести с глупости.

В нашите болници бебетата попадащи в реанимация вследствие на нарушен електролитен баланс не са диагностицирани като следствие на давана вода. От лекарска некомпетентност в голяма степен. Но едното е следствие на другото. Можем да предположим че в покъртителната българска статистика на бебешка смъртност, голяма част са и тези случаи.

# 111
  • Мнения: 25 744
Ох, като знам синът ми колко литри преварена вода изпи като бебе, направо се чудя как ли е оживял от такава брутална интоксикация.
Жалко, че не е вкъщи, да отида да проверя дали диша.  Laughing

# 112
  • Мнения: 4 292
Спри да се излагаш с простотии, моля те! Размяташ някакви измислени линкове и тук трябва да се поклоним на просветлението. Сега ще вляза в моят сайт и ще напиша как слънцето убива, ще ме цитираш ли? Simple Smile

# 113
  • Мнения: 25 744
Ама ти не знаеш ли? В Африка детската смъртност е толкова висока само заради слънцето, нищо друго.  Naughty

# 114
  • София
  • Мнения: 28 799
И все пак... съвременен достоверен медицински източник на твърдението ти, че "Смъртни случаи и реанимация на бебета с водна интоксикация- колкото щеш.", може ли? Иначе думите ти увисват като поредното ти глупаво изявление.

Цял интернет с източници.

https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&am … ater+intoxication

 Laughing

Отворих първия – даже не е медицински. Но виж си твоето писание, виж и какво пише в твоя източник:"Infant water intoxication is rare..."

Я пак да пробвам, този път на български и с по-малко думи.
Съвременен и достоверен медицински източник.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 006
Pollux спри да плашиш мамите с бебета, които в момента четат и си спомнят как до преди малко са давали вода на детето си Stop!

Като са невежи и глупави та не могат да четат и да се вслушват, това си е за тяхна сметка.
#Crazy Stop Stop Stop
За това някои педатри препоръчват след кърмене/АМ да се дава лъжичка вода за да отмие млякото и да не се появат разни гъби и т.н.

# 116
  • София
  • Мнения: 24 839

Като са невежи и глупави та не могат да четат и да се вслушват, това си е за тяхна сметка.

Тук е редно да се поспреш, за да не станеш смешна.

Когато родих щерката, 1971г., вода се даваше задължително след всяко хранене, за да се изплакне устната кухина, като превенция против млечницата.

Майка ми беше силно възмутена, защото при моето раждане, водата е била забранена.

Когато родих сина, " новите" изследвания пак забраниха водата.
Добре, че не бяха измислили останалите " превантивни" забрани, та си го гледах спокойно.
И тъй като беше времето на спиране на какво ли не, го " тровех" с минерална Горнобанска вода.

# 117
  • Мнения: 25 744
Като се замисля, сещам се за един случай, когато бебе умря от вода в едно нашенско село. Оказа се, че му разреждали млякото с вода от кладенеца – уж да е по-чиста. Да, ама водата била пълна с нитрати и друга селскостопанска химия, просмукала се в подпочвените води, та горкото буквално се отровило. Голямо нещастие за родителите...
Та да не се окаже, че прословутата интоксикация е нещо такова и че компютрите са всъщност компоти?  Simple Smile

# 118
  • Мнения: 12 675
АЗ съм чела, че това изследване е правено точно в Африка, където така пиели вода от реката.  И за всеки случай го натресли на цял свят.

# 119
  • Мнения: X
Съвременен и достоверен медицински източник.
Аз по-горе ѝ подсказах, че научните източници са в Гугъл Сколар, но тя явно не го е чувала.

# 120
  • София
  • Мнения: 28 799
Съвременен и достоверен медицински източник.
Аз по-горе ѝ подсказах, че научните източници са в Гугъл Сколар, но тя явно не го е чувала.
Оф, Уиш, на мен ми е смешна, обаче току-виж някое дете ѝ се върже.  По-добре да ходи да си заработва рублите в политическите теми. Като я чета, мога само да кажа:
...
Что за глупости са това?
...

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 11:33 от milenaka

# 121
  • Мнения: X
Оф, Уиш, на мен ми е смешна, обаче току-виж някое дете ѝ се върже.  По-добре да ходи да си заработва рублите в политическите теми.
Това вече може да се окаже опасно.

# 122
  • Мнения: 12 675
А да е нечия свекърва?!

# 123
  • Мнения: X
Пази, Боже! А, ако е купила на младите диван, съвсем отиде конят у реката! Laughing

# 124
  • Мнения: 12 675
Тя ли беше с дивана? Сега ми се изясняват нещата.

# 125
  • София
  • Мнения: 28 799
На пръв поглед не е тя, но само на пръв. И аз, без да искам, все ги бъркам двете.

# 126
  • Мнения: 25 744
На мен повече ми напомня на един друг образ, на когото светиите му говореха.  Laughing

# 127
  • София
  • Мнения: 12 006
Пази, Боже! А, ако е купила на младите диван, съвсем отиде конят у реката! Laughing
Ами - бебето на дивана и никаква вода Naughty. Laughing

# 128
  • Мнения: 5 364
При нас драми при гледане на внучетата не и мало. Казват ми какво, кога и как за съответната възраст. Правя го и досега проблеми не е имало.
Моите синове са родени през 1978 и 1983 г.   При големия не даваха биберон, при другия даваха. Така беше и с киселото мляко. На периоди препоръките на педиатрите се сменят, връщат стари и т. н. За вода си спомням, че малкият беше на мляко на прах /не помня марката/ и не искаше той самият да пие. Големият го кърмих до 10 м. и  пак си пиеше преварена вода. А пък що чай пиеше! И синът му е същия. С него ни е сериозен проблем това, че освен банан и краставица, друг плод и друг зеленчук не иска дори да опита. Вече е на 8 и се чудим как да го накараме.

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 11:59 от K.A.G.

# 129
  • Мнения: 635
Ето ви го научното изследване.


https://bsj.berkeley.edu/wp-content/uploads/2013/11/hos.pdf

Статия в Ню Йорк Таймс

https://consults.blogs.nytimes.com/2009/08/19/is-it-safe-for-bab … drink-water/?_r=0

Ройтерс

http://www.reuters.com/article/us-water-babies-idUSCOL16728820080521


News Medicals Life Sciences

http://www.news-medical.net/news/2008/05/15/38378.aspx

L.A. Times - Science / Medicine : Water Intoxication in Babies

http://articles.latimes.com/1991-09-16/local/me-1739_1_water-intoxication

Смърт при бебе на 10 седмици.

http://www.stuff.co.nz/life-style/parenting/68719687/drinking-wa … ed-fatal-for-baby

И в статията се отбелязва и друг случай

An Australian medical journal last year reported on the case of a six-month-old NSW girl who was hospitalised with life-threatening seizures from consuming too much water after her mother fed her cordial because she could not afford infant formula

Последна редакция: нд, 12 фев 2017, 12:23 от Pollux

# 130
# 131
  • София
  • Мнения: 28 799
Значението на думата "UNDERGRADUATE" познато ли ти е?

# 132
  • Варна
  • Мнения: 736
Въх пробвала съм да си уморя децата. Как пък не няма да му дам вода юли месец при 40 градуса. Спрете се бе, като е толкова вредни спрете вие да пиете.

# 133
  • Мнения: 635
ehealthstar
Our articles are based on reliable scientific and clinical sources.

http://www.ehealthstar.com/conditions/water-intoxication/in-infants

Frequently Asked Questions
1. Do breastfed infants need additional water?
According to US Department of Agriculture, Linkages Project and one 1990 study in India, healthy breastfed infants 0-12 months of age, including those living in hot climates with temperatures as high as 104 °F or 40 °C, can get all the water they need from breast milk (which contains 88% of water), so they do not need any additional water (1,14,16,17).

The same way, formula prepared according to instructions, should meet the infant’s need for water. Do NOT dilute the formula from any reason.

# 134
  • Мнения: 635
Въх пробвала съм да си уморя децата. Как пък не няма да му дам вода юли месец при 40 градуса. Спрете се бе, като е толкова вредни спрете вие да пиете.

Колкото е по-дехидратирано бебето, толкова е по-голям риска от водата.
В жегите- САМО мляко. За бебета до 6 мес. то е И вода И ядене.

# 135
  • Мнения: 12 675
Ама само за кърмачета. Другите могат да си пият вода.

# 136
  • София
  • Мнения: 12 006
ehealthstar
Our articles are based on reliable scientific and clinical sources.

http://www.ehealthstar.com/conditions/water-intoxication/in-infants

Frequently Asked Questions
1. Do breastfed infants need additional water?
According to US Department of Agriculture, Linkages Project and one 1990 study in India, healthy breastfed infants 0-12 months of age, including those living in hot climates with temperatures as high as 104 °F or 40 °C, can get all the water they need from breast milk (which contains 88% of water), so they do not need any additional water (1,14,16,17).

The same way, formula prepared according to instructions, should meet the infant’s need for water. Do NOT dilute the formula from any reason.
това вече е като вица ... а в кваставицата има 95% вода!

# 137
  • Мнения: 635
Ама само за кърмачета. Другите могат да си пият вода.

Ако си прочела изследването, там ясно е казано че токсичното количество вода зависи от възрастта и теглото. И възрастен човек може да умре от голямо количество изпита вода.  Но за бебета и минимално количество може да е фатално, не само заради малкото тегло, но и клетъчния механизъм за поддържане на електролитен баланс е недоразвит.

# 138
  • София
  • Мнения: 12 006
Ама само за кърмачета. Другите могат да си пият вода.

Ако си прочела изследването, там ясно е казано че токсичното количество вода зависи от възрастта и теглото. И възрастен човек може да умре от голямо количество изпита вода.  Но за бебета и минимално количество може да е фатално, не само заради малкото тегло, но и клетъчния механизъм за поддържане на електролитен баланс е недоразвит.
Брей Thinking, явно доста бебета се раждат с ...кхм... развит клетъчен механизъм и си поддържат електролитния баланс в норма bowuu ?!? / Joy как го написах само/ щото са им давали вода, пък са оцелели.

Сега сериозно: Pollux  спри да се излагаш вече Peace.

# 139
  • Мнения: 635
Ама само за кърмачета. Другите могат да си пият вода.

Ако си прочела изследването, там ясно е казано че токсичното количество вода зависи от възрастта и теглото. И възрастен човек може да умре от голямо количество изпита вода.  Но за бебета и минимално количество може да е фатално, не само заради малкото тегло, но и клетъчния механизъм за поддържане на електролитен баланс е недоразвит.
Брей Thinking, явно доста бебета се раждат с ...кхм... развит клетъчен механизъм и си поддържат електролитния баланс в норма bowuu ?!? / Joy как го написах само/ щото са им давали вода, пък са оцелели.

Сега сериозно: Pollux  спри да се излагаш вече Peace.

Злобата си изливай на купищата сериозни авторитетни източници, а не на мен ако обичаш!

# 140
  • Мнения: X
Интересна представа имаш за сериозни авторитетни източници.

# 141
  • Мнения: 7 006
Ми дай линк да прочетем инфо за тези "изследвания", инак думите ти са от типа: "една жена каза",нормално е да те вземат на подбив,няма кво да подскачаш..
Когато се отправят подобни твърдения,е редно да бъдат "подплатени" с линк към източника на инфото.
Разбира се,ако целта е сериозна диакусия,не само чесане на клавиатурата в стил " аз съм последна инстанция"

# 142
  • София
  • Мнения: 24 839

Ако си прочела изследването, там ясно е казано че токсичното количество вода зависи от възрастта и теглото. И възрастен човек може да умре от голямо количество изпита вода.  Но за бебета и минимално количество може да е фатално, не само заради малкото тегло, но и клетъчния механизъм за поддържане на електролитен баланс е недоразвит.
Това и без прочитането на кой знае колко изследвания, за всеки средноинтелигентен човек, е ясно.
Затова и не се препоръчва на бегачите на дълги разстояния да пият само вода, нито да се прави гладолечение на гола вода.
Но, болднатото, просто не е вярно.
Дали ще бъде лекарство или отрова, зависи от количеството.

# 143
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ама само за кърмачета. Другите могат да си пият вода.

Ако си прочела изследването, там ясно е казано че токсичното количество вода зависи от възрастта и теглото. И възрастен човек може да умре от голямо количество изпита вода.  Но за бебета и минимално количество може да е фатално, не само заради малкото тегло, но и клетъчния механизъм за поддържане на електролитен баланс е недоразвит.
Брей Thinking, явно доста бебета се раждат с ...кхм... развит клетъчен механизъм и си поддържат електролитния баланс в норма bowuu ?!? / Joy как го написах само/ щото са им давали вода, пък са оцелели.

Сега сериозно: Pollux  спри да се излагаш вече Peace.
Злобата си изливай на купищата сериозни авторитетни източници, а не на мен ако обичаш!
Чак пък злоба, къде я видя не знам. И кои са тез' купища сериозни авторитетни източници, до сега не видях такива да си посочила Thinking?

# 144
  • Мнения: 635
Ми дай линк да прочетем инфо за тези "изследвания", инак думите ти са от типа: "една жена каза",нормално е да те вземат на подбив,няма кво да подскачаш..
Когато се отправят подобни твърдения,е редно да бъдат "подплатени" с линк към източника на инфото.
Разбира се,ако целта е сериозна диакусия,не само чесане на клавиатурата в стил " аз съм последна инстанция"

Малко ли са ти дадените по-горе?

Ето ти колкото искаш

https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&am … ientific+research

И целия форум да зарина с линкове, пак няма да ви стигнат за да си признаете собствената неграмотност.

# 145
  • Мнения: 635
Скрит текст:
Ама само за кърмачета. Другите могат да си пият вода.

Ако си прочела изследването, там ясно е казано че токсичното количество вода зависи от възрастта и теглото. И възрастен човек може да умре от голямо количество изпита вода.  Но за бебета и минимално количество може да е фатално, не само заради малкото тегло, но и клетъчния механизъм за поддържане на електролитен баланс е недоразвит.
Брей Thinking, явно доста бебета се раждат с ...кхм... развит клетъчен механизъм и си поддържат електролитния баланс в норма bowuu ?!? / Joy как го написах само/ щото са им давали вода, пък са оцелели.

Сега сериозно: Pollux  спри да се излагаш вече Peace.
Злобата си изливай на купищата сериозни авторитетни източници, а не на мен ако обичаш!
Чак пък злоба, къде я видя не знам. И кои са тез' купища сериозни авторитетни източници, до сега не видях такива да си посочила Thinking?

Иди на очен!  Laughing Laughing Laughing

# 146
  • Мнения: X
И целия форум да зарина с линкове, пак няма да ви стигнат за да си признаете собствената неграмотност.
За трети път ти обръщам внимание, че линковете с научни изследвания НЕ СА тези, които пускаш. Научните изследвания са тук: https://www.lib.ncsu.edu/articles/google-scholar/ Удивително е, че човек с претенции за грамотност не е наясно какво е научно изследване и къде да го намери.

# 147
  • Мнения: 4 292
Грамотните слагат запетайка пред -за да-.
Кога ще спре тоя спам?!

# 148
  • София
  • Мнения: 28 799
Pollux, педиатър ли си или не си?

# 149
  • Мнения: X
Pollux, педиатър ли си или не си?
Ако съдя по критериите ѝ за сериозни научни изследвания, по-скоро е санитарка в педиатрията.

# 150
  • Мнения: 4 292
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile

# 151
  • Мнения: X
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile
Само, ако има два акаунта. Май по-скоро Лизет се е реинкарнирала.

# 152
  • Мнения: 7 006
И целия форум да зарина с линкове, пак няма да ви стигнат за да си признаете собствената неграмотност.
За трети път ти обръщам внимание, че линковете с научни изследвания НЕ СА тези, които пускаш. Научните изследвания са тук: https://www.lib.ncsu.edu/articles/google-scholar/ Удивително е, че човек с претенции за грамотност не е наясно какво е научно изследване и къде да го намери.

Именно...
Популе ,ти не правиш разлика между публикациите в сайтове от типа "здраве.ком"и сериозните научни източници,какъвто би бил цънтъра за изследвания към някой институт,за това е и цялото мазало. .

# 153
  • Мнения: 4 292
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile
Само, ако има два акаунта. Май по-скоро Лизет се е реинкарнирала.
Точно Популето и нейният магарешки инат и познания по всевъзможни теми. Натъртването на статии на английски, също.

# 154
  • София
  • Мнения: 28 799
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile
Само, ако има два акаунта. Май по-скоро Лизет се е реинкарнирала.

Мда, ей сега погледнах. Като време има съвпадение на активността и при двата профила. А може и да не са я хванали.

# 155
  • Мнения: 18 603
Имам учебник по педиатрия от този век, с авторски състав преподаватели от МУ - София. Не са запознати явно с водното интоксикиране. Всъщност, в "урока" за водно електролитна обмяна пише едни други интересни неща - като например, че бебета имат нужда от повече мл на кг тегло от възрастните и че случаите на дехидратация са много повече от случаите на прекомерна хидратация (хиперхидратация). Последното най-често е проява на неадекватно инфузионно лечение. Не са описали случаи на препили с вода бебета. Laughing

# 156
  • Мнения: 25 744
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing

# 157
  • Мнения: 18 603
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing
В моя учебник не пише. Може би в някой от източниците на Lizet/Popule/Pollux става ясно. Mr. Green

# 158
  • Мнения: 7 006
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing

А тва пък съвсем...
Моя получи гъби в устата от млякото,беше на около месец..Педито каза,след хранене задължително вода,да си плакнело устата..И аз патката реших,че ще стане..Да,ама не.Категорично плюеше и вода пропи към 4-5 месец чак...

# 159
  • Мнения: 559
Развитието на темата косвено подсказва една от причините за търканията /меко казано/ между майките и бабите при отглеждането на децата. Колкото по-бързо и двете страни разберат, че няма един единствен правилен начин за гледане на дете, толкова по-безболезнени ще са контактите. От една страна това би трябвало да засили самоувереността на майките, че няма да навредят на детето си ако направят нещо "неправилно". От друга страна - по същата причина би трябвало да успокои и бабите, че скъпоценните им внучета ще оцелеят, макар и отглеждани по странен начин  Laughing.

Всичко това, от позицията на баба, която с изненада научи, че на бебетата не се дава вода /давахме, и то подсладена - поради което те я харесваха/, не се дава прясно изцеден сок след навършване на 3 м, че не е необходимо бебето да се къпе всяка вечер, че дрехите му не се гладят кажи речи до годинка. И, разбира се, универсалното ни лечение срещу разстройство или запек беше оризова или, съответно, овесена вода. Да не зачеквам темата за възпитанието....

Та, след като на стари години узрях за идеята, че може "и така и инак" /като майка бях болезнено педантична, особено в началото/ ми беше много по-спокойно на душата да оставя дъщеря ми да си гледа детето по нейния си начин. Защото аз убеждението, че децата са отговорност на родителите си и те трябва да решават за тях  го имам, но сега с леко сърце мога да наблюдавам "погрешно" отглеждане. В интерес на истината-  не живеем заедно и  нямам проблеми да споделям опасения, информация и др. /Но съм майката на момичето, и определено комуникацията е по-лесна  Laughing/.

# 160
  • Мнения: 2 718
въх! Аз пък си направих труда да прочета въпросния студентски реферат, статиите за осъдените, убили с вода отрочетата си и трябва да отбележа, че става дума за смърт на бебета, които са били хранени с много разредена с вода кърма, защото родителите нямали пари за АМ. Заключението на съда е, че бебето е умряло от глад. Трябва да се съглася, че даването на вода вместо храна е определено смъртоносно за живи организми на несамостойно хранене- т.е. всички, освен растенията. Не знам защо радетелката за признаване смъртоносността на водата не е обърнала внимание на следното изречение: Water intoxication can occur when a person, adult or child, consumes too much water with too few nutrients. За знаещите английски на нивото на Полукс- водна интоксикация може да настъпи, когато дете или възрастен, консумира твърде много вода с твърде малко хранителни вещества. Глад +  вода- може би водна интоксикация. Изключвам случаите на страдащи от хипонатриемия, вследствие заболявания.
Освен гореизложеното има едно нещо, наречено febris transitoria neonatorum, което се дължи на дехидратация и се изразява във висока температура с гърчове и се лекува с хидратиране на бебето. Най-добре е бебето да се хидратира с изотоничен разтвор- повечето формули за гранулирани чайчета са изотонични- с балансирано електролитно съдържание

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 23 786
Въх пробвала съм да си уморя децата. Как пък не няма да му дам вода юли месец при 40 градуса. Спрете се бе, като е толкова вредни спрете вие да пиете.
Е стига де, аз пък не че не съм давала, давах, ама не близваха. И тримата. Пък ей на, доживяха до по-зряла възраст. Някъде от 8месец нататък почваха по малко да пият.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 736
И двамата пиеха по малко, но си искаха.

# 163
  • София
  • Мнения: 24 839
Голяма драма с тая вода! Mr. Green
Всички знаем, че различните хора изпитват различна нужда от вода.
Като чуя доктор с апломб да ми обяснява, как трябвало да пия по 2 литра на ден, щото иначе ще хвърля топа, едва ли не, се чудя тоя злото ли ми мисли?
От дете не мога повече от чаша да изпия на ден, пък от здраве не мога да се оплача.
Но, имам кошия- жаба, който не пада под 4 литра, ма и на него здравето му не страда.

# 164
  • Мнения: X
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing
Четейки последните страници, и аз това се питах....    Joy
Може би да му се държи устичката отворена с клещи и да се налива с маркуча....    Mr. Green
Моите и двамата "хубавци" пиеха вода, когато бяха жадни.В първите месеци дори пиеха "чай", а не чиста вода, т.е., анасонова отвара против колики.Е, нямаха колики.    Laughing
И са живи и здрави, пу да не им е уроки, на по 28 и 21 лазарника са вече, на мама мъжете.    Laughing

Нямам внуци все още, на като една съвременна толерантна кандидат-свекърва давам пълното право на бъдещите си снахи, майки на внуците ми (да ги проимам живот и здраве) сами да определят правилата за отглеждане на децата си и съответно сами да си ги гледат.
А аз, пак като една съвременна баба, само ще им се радвам отвреме-навреме.    Laughing

# 165
  • Мнения: 25 744
И моята жабка пиеше много чай, само че от семена на копър. Не е плакал от колики.
Освен това много добре правеше разлика между кърма/мляко и вода. Даже с баща му се смеехме, че има два стомаха – един за млякото и втори за водата.  Laughing

# 166
  • София
  • Мнения: 4 359
Развитието на темата косвено подсказва една от причините за търканията /меко казано/ между майките и бабите при отглеждането на децата. Колкото по-бързо и двете страни разберат, че няма един единствен правилен начин за гледане на дете, толкова по-безболезнени ще са контактите. От една страна това би трябвало да засили самоувереността на майките, че няма да навредят на детето си ако направят нещо "неправилно". От друга страна - по същата причина би трябвало да успокои и бабите, че скъпоценните им внучета ще оцелеят, макар и отглеждани по странен начин  Laughing.

Всичко това, от позицията на баба, която с изненада научи, че на бебетата не се дава вода /давахме, и то подсладена - поради което те я харесваха/, не се дава прясно изцеден сок след навършване на 3 м, че не е необходимо бебето да се къпе всяка вечер, че дрехите му не се гладят кажи речи до годинка. И, разбира се, универсалното ни лечение срещу разстройство или запек беше оризова или, съответно, овесена вода. Да не зачеквам темата за възпитанието....

Та, след като на стари години узрях за идеята, че може "и така и инак" /като майка бях болезнено педантична, особено в началото/ ми беше много по-спокойно на душата да оставя дъщеря ми да си гледа детето по нейния си начин. Защото аз убеждението, че децата са отговорност на родителите си и те трябва да решават за тях  го имам, но сега с леко сърце мога да наблюдавам "погрешно" отглеждане. В интерес на истината-  не живеем заедно и  нямам проблеми да споделям опасения, информация и др. /Но съм майката на момичето, и определено комуникацията е по-лесна
Laughing/.


Много добър пост! Heart
Pipelot, що не си свекърва на толкова млади майки... А, щото те така няма как да си научат урока Wink

# 167
  • София
  • Мнения: 24 839
И моята жабка пиеше много чай, само че от семена на копър. Не е плакал от колики.
Освен това много добре правеше разлика между кърма/мляко и вода. Даже с баща му се смеехме, че има два стомаха – един за млякото и втори за водата.  Laughing
Така си е, ама има доктори, които искат да си получат парите от " откритията" Mr. Green
Помня книгата на доктор Спок- за ужасТ на всичко, което ни бяха учили, той препоръчваше да се водим единствено от реакциите на детето.
Пробваш с мед, с подсладена вода, с копър, с анасон, с оризова вода..............с всичко, което докторите сега, без да ги интересува конкретното бебе, " по принцип" забраняват, че да не се било отключило едикакво си.
И да- пишлеметата много добре различават вода от кърма и докато не ги заситиш с първото, не ти щат заместителя.

# 168
  • Мнения: 12 675
Д-р Спок е променил много неща в книгите си.

# 169
  • София
  • Мнения: 24 839
Може, тя конюнктурата, какво ли не прави?
Аз съм му благодарна, защото ме спаси от паниката и обвиненията на майка ми, че не правя нищо както трябва......

# 170
  • Мнения: 9
Едно време нямаше нет , само книгата на доктор Спок и баби с препоръките си "след третия месец се дава прясно изцеден сок,  бебето се къпе всяка вечер, дрехите му се гладят до годинка и повече.
Имам четири внучета, не се меся, родителите си решават.

# 171
  • София
  • Мнения: 24 839
То не е и за месене, но някои неща са ми доволно необясними.
Ако някой каже, че не си взима душ всяка вечер поне, го обвиняват в нечистоплътност, но бебето не било нужно да го къпеш всяка вечер. Не знам какво е обяснението.
Не било нужно да му гладиш дрешките, за дезинфекция, но пък е редно да ги сушиш в сушилна. newsm78

# 172
  • Мнения: 12 675
Някои неща и аз не си обяснявам . И недаването на вода е едно от тях.

# 173
  • София
  • Мнения: 24 839
А, изумява ме номера с кърменето на 3 годишни- бетер Крали Марко.
И тая гордост- да вадиш цица в МОЛ- а, за да увековечиш фигурата на майката- героиня....... Mr. Green
По този повод, чух виц от сина на Катето Евро:
Блондинка седи в кафенето пред чаша кафе, с извадена цица.
Влиза орган на властта и пита, защо?
Русокоската стреснато опипва атрибута и възкликва:
- Боже, забравила съм бебето в МОЛ- а!

# 174
  • Мнения: 9
Някои неща и аз не си обяснявам . И недаването на вода е едно от тях.
Майките си решават....като не се дава вода,не се дава

# 175
  • Мнения: 4 292
Има си разумно обяснения тая вода, Трещерица, не знам какво има да си обясняваш. Едно новородено увеличава теглото си около 30 процента първия месец, всеки следващ също качва значително, толкова колкото през никой друг етап от живота му. Затова му е нужна храна, а не вода, още повече, че кърмата и АМ са 90 % вода. Ето ти едно семпло и разумно обяснение.
 Къпането всеки си преценя, там ала бала прочити много. Сушилнята измества гладенето, защото то е предимно дезинфекция, после естетика, а тя развива високи градуси. Та така, аз се водя от логиката, дори и в съвети от  свекърва ми Simple Smile

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 23 786
Някои неща и аз не си обяснявам . И недаването на вода е едно от тях.
Моите не са умрели, пък за другите не знам.



С втория и третия не съм гладила съвсем нищо, от мързел. Сушилня ползвам от раждането на първия, пак от мързел. И бебешките шишета миех в миялна, познахте - от мързел.

# 177
  • Мнения: 12 675
Чудесни свекърви сте - особено доводът "моите не са умрели" е любим на всяка свекърва.

# 178
  • Мнения: 3 228
Някои неща и аз не си обяснявам . И недаването на вода е едно от тях.

И аз това с водата не го разбирам. За гладенето, къпането и т.н според мен си е въпрос на лично усещане. Но недаването на вода според мен наистина може да навреди

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 23 786
Чудесни свекърви сте - особено доводът "моите не са умрели" е любим на всяка свекърва.
А ти щото голям довод извади.


Някои неща и аз не си обяснявам . И недаването на вода е едно от тях.
И аз това с водата не го разбирам. За гладенето, къпането и т.н според мен си е въпрос на лично усещане. Но недаването на вода според мен наистина може да навреди.
Кърмата е основно вода. Ако бебето се налива с вода, тя заема мястото на кърмата без да носи хранителните вещества. Повечето бебета не обичат чиста вода, природата се е погрижила.

# 180
  • Мнения: 4 420
Нищо не им става на непиещите вода бебета.

Янтра, тя природата добре се е погрижила, но пък хората са измислили захарта и започнали да я слагат във водата на бебетата, само и само да я пият. За съжаление все още се дава този съвет и има майки, които слагат захар във водата, само и само бебето да я пие.

Относно гладенето и майка ми беше в шок - ама как така няма да гладиш дрехите на бебето? Ами минават сушилня, излизат по-меки от всякога, дезинфекцирани и т.н. Не са стояли на простор да съхнат и да съберат целия прахоляк на града.  Гладех само това, което има нужда от гладене, заради естетиката. Нищо друго.

# 181
  • София
  • Мнения: 28 799
Аз също не съм давала вода на сина ми преди да навърши 6 месеца, когато започнах захранването. Предложих му 1-2 пъти в големите жеги, изплю я и дотам с водата. Реагирах на малоумното твърдение, че водата убивала и даже имало много случаи.

# 182
  • Deutschland
  • Мнения: 5 471
Моето бебе не обича вода. Пие сокове и чай, макар днешните лекари да не препоръчват сокове. За протокола - на 7 месеца е

# 183
  • Мнения: 4 292
А като не препоръчват ти защо даваш? Аз лично нищо смислено не ви дам в сока, освен да дразни стомаха. Плодове на блендера и готово.

# 184
  • Deutschland
  • Мнения: 5 471
Става въпрос за домашни сокове. Давам, защото има нужда от течности. Пие АМ сутрин и вечер, през останалото време е на пюрета и каши.

# 185
  • Мнения: 18 603
Ще преместят темата след малко в подфорум "Кърмене и захранване" ми се струва. Wink

# 186
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Тя авторката отдавна се уплаши и никаква я няма.

# 187
  • София
  • Мнения: 24 839
Има си разумно обяснения тая вода, Трещерица, не знам какво има да си обясняваш. Едно новородено увеличава теглото си около 30 процента първия месец, всеки следващ също качва значително, толкова колкото през никой друг етап от живота му. Затова му е нужна храна, а не вода, още повече, че кърмата и АМ са 90 % вода. Ето ти едно семпло и разумно обяснение.
 Къпането всеки си преценя, там ала бала прочити много. Сушилнята измества гладенето, защото то е предимно дезинфекция, после естетика, а тя развива високи градуси. Та така, аз се водя от логиката, дори и в съвети от  свекърва ми Simple Smile

И за мен има разумно,  обяснение  пиенето на вода.
Първото е, че в много случаи, кърмата е доста гъста, сладка и лепкава ако щеш, та е съвсем нормално детето да има нужда от чиста вода.
Не е нормално, голям човек да трябва да изпива по едиколкоси вода, независимо от течностите които поема, а за детето да не се отнася.
Това бях сейфнала преди известно време, защото рядко съм срещала толкова компактно и достъпно обяснение, затова си позволявам да го споделя.
http://nwcb.eu/2011/07/22/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BA%D1%8A% … %B0-%D0%B1%D0%B5/
Организмът на бебето е 80% вода, то диша 40- 60 пъти в минута, така че дехидратацията при него настъпва бързо.
И не виждам начин, само от кърмата, която е около 150- 200 мл. да може да си набави нужното количество.
Вярно, че има доволни майки, че памперса стои почти сух от едно ядене до друго, но ако си направят труда да прочетат колко течности на кг. тегло са нужни, за да се поддържат тези 80%- 70%- 65% проценти, ще видят се сметката само с мляко не излиза.

За сушилната писах, защото бях решила да си купувам, но като се разрових и видях, че трябват химикали, за да премахват мухъли и миризми, ме изгубиха.........

# 188
  • Мнения: 4 420
absurT, 6 години ползвам сушилня. Не купувам никакви химикали и препарати, нямам мухъл, нямам миризми. Ароматните кърпички за сушилня ги броя към графа глезотии, също както и омекотителите, защото след сушилнята не ползвам такива.  Peace

# 189
  • Мнения: 4 292
Аз също не купувам нищо за сушилнята, спасява ме с децата, нямам идея как щях да суша в това време, още повече всички около нас се отопляват на дърва и пелети и мирише навън.
 За водата не ми се спори, някой по-умен от мен е стигнал до този извод, просто аз подкрепям обясненията. Кърмено на поискване бебе, суче доволно много и няма начин да се дехидратира. Отделно, че предното мляко е за утоляване на жаждата, задното за нахранване. Ако пък е на АМ, през 3 часа по около 150 мл. минава литър за денонощие. Майките знаят, че пълният памперс е показател, че храната му стига, не знам някоя да се радва на сух такъв. Тъй де, отече темата. Simple Smile

# 190
  • Мнения: X
Чувала съм/чела съм за много случаи, за деца приети в спешното поради дехидратация.
Нито един случай не съм чула за дете, прието поради "натравяне с много вода".    Laughing
Мисля, показателно е.

Скрит текст:
Има си разумно обяснения тая вода, Трещерица, не знам какво има да си обясняваш.
Едно новородено увеличава теглото си около 30 процента първия месец, всеки следващ също качва значително, толкова колкото през никой друг етап от живота му. Затова му е нужна храна, а не вода,
Скрит текст:
още повече, че кърмата и АМ са 90 % вода. Ето ти едно семпло и разумно обяснение.
 Къпането всеки си преценя, там ала бала прочити много. Сушилнята измества гладенето, защото то е предимно дезинфекция, после естетика, а тя развива високи градуси. Та така, аз се водя от логиката, дори и в съвети от  свекърва ми Simple Smile
Съмнявам се, че тези, които дават вода на бебетата си, не им дават кърма, а ги "изхранват" основно с вода.    Laughing
Скрит текст:
Моите поне, си ядяха млякото на 2,5-3 часа, ама и вода си пийваха между другото.Не отказваха.Не са плакали от глад, бяха си спокойни, усмихнати бебешоци, колики нямаха, както писах, никакъв проблем със захраване, никакъв проблем с кг, със здраве и т.н.Станаха страхотни млади мъже.





# 191
  • Мнения: 12 675
Интересно ми е тези надъхани майки как ще реагират, ако снахата дава вода на внучето.

# 192
  • Мнения: 559
За водата - дъщеря ми нямаше нищо против да дава /по-съвета на братовчедка си, която се беше видяла в чудо в болница с непиещо вода бебе, дехидратирано поради стомашен вирус/. Е да, ама внучка ми вода  не искаше - нито с биберон, нито с лъжичка! "Нашите" бебета явно са пиели, защото им подслаждахме водата, което пък според мен е  било излишно, особено за по-пухкавките такива. Лошото е, че малката и досега не е фен на водата, урината й е доста жълта, и когато е с висока температура и/или стомашни проблеми трябва да бъде лъгана с разреден сок или айран.

Гладенето - без всякакви сушилни, при пране на 60 градуса дрешките са й гладени веднъж - първия път. Зачервяване е имала епизодично и се е оправяла за 1-2 дни.  При моите перях на 95 градуса, гладех до годинка с първата, до 6 м с втората Laughing, и да ме пита човек защо. Дупетата им бяха все червени! Предполагам, че разковничето се крие в наличието на памперси сега.

Къпането - ако щете вярвайте, при наличие на акушерка, която посещаваше редовно бебето, след родилния дом то беше изкъпано за пръв път, когато му падна пъпчето! И то без препарати. И продължиха така, понякога с добавка на излишна кърма към водата. Обяснението - че при редовен тоалет на дупето е даже вредно  да се изтрива защитния слой на кожата на пеленаче, което не се мърля.

Други странности /за мен/ на по-късен етап - едно от първите пюрета беше пюре от пъщърнак /аз това чудо само в супа съм слагала/; добавката на сериозно количество мазнина /в частност - рапично олио/ в пюретата, но пък доста късното въвеждане  на масло и сирене; изчакването детето да седне само /без поставянето му в седнало положение след 6 м/ и др., за които сега не се сещам.

Та на този фон наистина съм убедена, че днешните деца не са гледани по - зле от нашите  Laughing. Но също така съм убедена, че и нашите не са били гледани по - лошо  Laughing. Както вече писах, "може  и така и инак" и  излишното вторачване в норми и предписания само затруднява младите родители и им отнема  увереността, че се справят добре. В същото време кара бабите да се намесват, според мен в повечето случаи с най-добри намерения да "спасят" внучето  Wink. Ако си наблюдаваш /заедно с педиатъра, все пак/ детето, ако е здраво и се развива добре, значи всичко е ОК.

# 193
  • Мнения: 4 292
Ако имаш някоя чепата свекърва на главата, няма да признава ни доктори, ни никой. Simple Smile
 Педиатърът на моите деца е този на мъжа ми. Вече почти на 70 г., но постоянно ходи по разни семинари и си осъвременява знанията. Сам ми каза, че едно време грешно са предписвали рано сок, че тук дори от портокал. Сега е против водата, ранното захранване, проходилката, белтък и прясно мляко под годинка.

# 194
  • Варна
  • Мнения: 1 026
Извинете каква беше идеята на темата, че се Оляхте съм спама.

# 195
  • Мнения: 7 006
Докато не е минала метлата..
Моето бебе не искаше да пие вода и не се впечатлявах,ама направи гъби в устата и педито каза" След хранене да пие вода,да си плакнел устата"...Още малко и швепс..Бебе на месец ще си плакне устата?!? Не знам как не каза гаргара да си прави..
Обаче бе права де..
Ама как да стане?
Влачихме си гъби до 3-ти месец.. Crazy

# 196
  • София
  • Мнения: 12 006
Извинете каква беше идеята на темата, че се Оляхте съм спама.
Какво значение има, след като авторката отдавна си заряза темата. Важното е лаф да става Simple Smile.

# 197
  • Мнения: 14 967
Извинете каква беше идеята на темата, че се Оляхте съм спама.
Какво значение има, след като авторката отдавна си заряза темата. Важното е лаф да става Simple Smile.
Представих си как съвместно със свекито четат коментарите и понеже няма еднозначни мнения , пак са в спор Joy с репликите :  " аз казах ли ти " и насрещно -същия въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт