Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 756
  • 197
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 24 839
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.
Що, бебето имаше проблем с глутена или възмутата беше профилактична? newsm78

# 76
  • Мнения: 12 690
Беше на 2 месеца.

# 77
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми, не е отговор, който ми изяснява..........

# 78
  • Мнения: 12 690
Сега въвеждат глутена към 7ия месец.

# 79
  • Мнения: 4 292
Не, че е родила принца, Трещерица, но ако си забравила, след раждането майката става друг човек. Животът й се променя, емоциите също. Едва ли и ти щеше да си много хепи, да ти се вменява постоянно, че не се справяш и да се критикува всяко твое действие.
 С моята свекърва бяхме почти дружки преди да се роди детето и нейното вмешателство ме побърка. Типажът, който знае всичко, защото е гледала деца, а аз идея си нямам как да сложа памперс. Изострихме се, защото бяхме заедно известно време, после си заминах и нещата поутихнаха, не обаче без моята твърда позиция, че аз съм родителя.
 Глутен се въвежда към седмият месец, съдържа се в овесената вода и не е препоръчително. Не е драма, нормално е баба да не знае, тук просто трябва да се каже, не да се фръцкат фасони.

# 80
  • Мнения: 5 653
Защото може бебето да развие цьолиакия, ако се въведе прекалено рано.

# 81
  • София
  • Мнения: 24 839
Така и си мислех- превантивно, щото имало вероятност, нищо че

-  Страдащите от целиакия са 95% генетически предразположени

- Диагнозата се прави чрез вземане на кръвна проба за антитела, наречени антигландини и антиендомицини. Те се намират в кръвта на хора, страдащи от целиакия. Най-често срещаната грешка в Европа е, че лекарите съветват пациентите си да започнат безглутенова диета на хранене преди да бъдат изследвани. Това е много неправилно. Антителата ще изчезнат бързо и по този начин болният няма да бъде диагностициран като страдащ от целиакия или ще му се постави грешна диагноза, като например лениви черва.

# 82
  • Мнения: 30 802
Моята стратегия беше на "супермайката". Понеже имам уникалния талант да съм всезнайка, се бях подковала много стабилно със знания. След това, понеже си гледах детето сама, придобих и опит и увереност. За всяка фаза, въпрос и проблем имах готови отговори и стратегии. Само да чуех някоя вметка и бях готова с цяла лекция и примери.

Това с първото.

С другите вече просто никой не смее да ми дава акъл.

И не че съм родила принцове или принцеси, ами има едно поколение, което са били хем неинформирани, хем са позабравили, хем са имали по-лежерни стандарти за гледане на деца...и са просто неадекватни. И не четат бе, Гугъл не Гугъл, не щат да проверят какво е новото.

# 83
  • Мнения: 635
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.

В овеса няма глутен, а в овесената вода хептен. Друг е въпроса че на 2 месеца вода НЕ СЕ ДАВА! Никаква.

# 84
  • Мнения: 1 701
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.

В овеса няма глутен, а в овесената вода хептен. Друг е въпроса че на 2 месеца вода НЕ СЕ ДАВА! Никаква.
АМ се разрежда с вода. Не всяка майка може да кърми.  Peace

# 85
  • Мнения: 1 463
В овеса има глутен,както и в ръжта.
 Няма глутен в царевицата, ориза, елдата.

# 86
  • Мнения: 12 690
Има, има. А от такива многознаещи свекърви като теб си патят снахите.  

# 87
  • Мнения: 635
В овеса има глутен,както и в ръжта.
 Няма глутен в царевицата, ориза, елдата.

Твърди се че само някои сортове овес съдържат минимални количества глутен (вероятно опрашван от пшенични полета). А също така  при "замърсен" овес. Расъл на полета на които преди това е расла пшеница, обработван в места в които се обработва пшеница и т.н. В овеса се съдържа глутеноподобно вещество авенин.
При всички положения глутенът в овеса е толкова минимален, че в профилактични цели не може да се взима предвид, още повече във вид на овесена вода.

# 88
  • София
  • Мнения: 12 006
В овеса има глутен,както и в ръжта.
 Няма глутен в царевицата, ориза, елдата.

Твърди се че само някои сортове овес съдържат минимални количества глутен (вероятно опрашван от пшенични полета). А също така  при "замърсен" овес. Расъл на полета на които преди това е расла пшеница, обработван в места в които се обработва пшеница и т.н. В овеса се съдържа глутеноподобно вещество авенин.
При всички положения глутенът в овеса е толкова минимален, че в профилактични цели не може да се взима предвид, още повече във вид на овесена вода.
Овеса си има глутен. А недаването на вода на бебетата е нещо, което някои педиатри препоръчват, други не. В крайна сметка нищо им няма на бебетата на които се дава вода и са на кърма в същото време. Освен това, както вече казаха, АМ се разтваря с вода. Така че това да не се дава вода е въпрос на личен избор, ако е на кърма, ако е на АМ даже няма избор.

# 89
  • Мнения: 635

Овеса си има глутен. А недаването на вода на бебетата е нещо, което някои педиатри препоръчват, други не. В крайна сметка нищо им няма на бебетата на които се дава вода и са на кърма в същото време. Освен това, както вече казаха, АМ се разтваря с вода. Така че това да не се дава вода е въпрос на личен избор, ако е на кърма, ако е на АМ даже няма избор.

Нищо им няма ама друг път.
Смъртни случаи и реанимация на бебета с водна интоксикация- колкото щеш.
Водата с която се разтваря АМ е в такова съотношение със сухата част, каквото е съотношението на вода и частици в кърмата. Така че това не е вода, която може да предизвика интоксикация, но ако е повече от указаната на опаковката, това е смъртно опасно. Това би трябвало да е написано на всички опаковки АМ.

Цитат
Проведенный ряд клинических исследований о применении «чистого» овса в рационе больных целиакией подтверждают его безопасность.

В Финляндии употребление овса больным целиакией было разрешено вскоре после первых исследований: для взрослых в 1997 году, а для детей – в 2000 году. С 2001 года Финское общество рекомендует употребление овса больным целиакией. Той же линии придерживаются Союзы борьбы с целиакией Швеции, Норвегии, Англии и франкоговорящей Швейцарии.

В Соединенных Штатах все еще обсуждается вопрос, можно ли разрешить употребление овса больным целиакией. Во многих европейских странах употребление овса до сих пор не рекомендуется. Многие европейские центры рекомендуют включать «чистый» овес в рацион больных целиакией, но очень осторожно, начиная с небольших количеств. А у вновь диагностированных больных целиакией «чистый» овес можно включать в рацион только после достижения ремиссии, через 6 месяцев.

Основная проблема состоит в том, что нельзя гарантировать именно «чистоту» овса. Всего несколько зерен пшеницы или ячменя приводят к контаминации килограмма овса настолько, что у наиболее чувствительных больных целиакией могут возникнуть повреждения слизистой оболочки тонкой кишки. Однако продукты, изготовленные из овса, чистота которого может быть гарантирована, могут подходить больным целиакией, если у них нет его индивидуальной непереносимости.

Общи условия

Активация на акаунт