Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 734
  • 197
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 751
А какви са тези мъже питам аз...И маминка си го котка, и жената подръка. Ама, че ще си избодат очите голяма работа. Те мачовците са над такива неща и не вземат отношение Sick
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!

Живеем повече от 10 години с родителите на мъжа ми и не винаги е било цветя и рози, но когато има взаимно уважение и зачитане на личното пространство нещата вървят.

# 61
  • Мнения: 12 683
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!

Точно този модел се стараем да избегнем.  Дори и Ния се бореше за собствен дом.

# 62
  • Мнения: 1 701
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
А преди да го заведеш и да направиш бебето, питаш родителите си дали са съгласни още хора да живеят в домът им.  Peace

# 63
  • Мнения: X
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
Точно така. Само че домът на маминка не е точно "твоят дом", в който да водиш да живеят други хора. Малко-по-друго нещо е "твоят дом".

# 64
  • Мнения: 2 751
Щом водиш партньора си да живее в твоя дом, трябва да направиш така, че да го почувства и като свой!
Точно така. Само че домът на маминка не е точно "твоят дом", в който да водиш да живеят други хора. Малко-по-друго нещо е "твоят дом".
Съгласна съм, но всяка ситуация е различна все пак. Или можеш да живееш с други хора, или не. Винаги има изход от ситуацията.  Е, понякога трябва да си напънеш задника и да минеш по трудния път, но по него вървят двама.

# 65
  • Мнения: X
Да, това е така.

# 66
  • Мнения: 4 292
С такава свекърва да се скараш е единственият начин за справяне със ситуацията, друго няма.

# 67
  • Мнения: X
С такава свекърва да се скараш е единственият начин за справяне със ситуацията, друго няма.
Събирането на куфара и изнасянето надалеч, според мен, е по-добър начин.

# 68
  • Мнения: 12 683
Защо, може да се опита да говори. Аз, преди да се роди внучката, не знаех нищо. И предложих овесена вода.

# 69
  • Мнения: X
Защо, може да се опита да говори. Аз, преди да се роди внучката, не знаех нищо. И предложих овесена вода.
А сдъвка ли предварително овесените ядки? Laughing

# 70
  • Мнения: 12 683
Не, но дъщеря ми ме погледна възмутено и каза - ама то има глутен.

# 71
  • Мнения: 4 292
Защото мисля е от този типаж свекърви, с които не може да се говори. Те винаги знаят повече, ти никога не се справяш добре. Доколкото разбрах няма опция за изнасяне, затова не я предложих, естествено, че е най- доброто за всички. Освен, ако авторката наистина не е правила опит да разговаря, а само мълчи и събира, тогава може и да пробва.

# 72
  • Мнения: X
Zoi, в другата тема авторката писа, че мъжът ѝ не иска да чуе за изнасяне. Затова я попитах преди да се съберат не са ли говорили къде, как и с кого ще живеят. Отговор все още няма. А въпросът е важен. Ако са говорили по въпроса, тя би следвало да знае при какви хора отива да живее и какво може да очаква от тях. Вероятно и тогава е била наясно, че мъжът ѝ иска да си стои при маминка. Какво си е представяла като е отивала там?

# 73
  • Мнения: 2 751
Е, ние може много неща да предложим, докато авторката не реши да сподели още някой детайл от картинката. Макар, че тука мъжът май си е ОК с жилищния въпрос и жената ще си остане с помрънкването у форума.

Факт е, че доста свекърви изтрещЕват яко след появата на внуче, а преди това е имало нормална комуникация.

# 74
  • Мнения: 12 683
Доста снахи също доста изтрещяват - родила тя принца, да не го пипне някой.

Общи условия

Активация на акаунт