Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 753
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 292
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile

# 151
  • Мнения: X
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile
Само, ако има два акаунта. Май по-скоро Лизет се е реинкарнирала.

# 152
  • Мнения: 7 006
И целия форум да зарина с линкове, пак няма да ви стигнат за да си признаете собствената неграмотност.
За трети път ти обръщам внимание, че линковете с научни изследвания НЕ СА тези, които пускаш. Научните изследвания са тук: https://www.lib.ncsu.edu/articles/google-scholar/ Удивително е, че човек с претенции за грамотност не е наясно какво е научно изследване и къде да го намери.

Именно...
Популе ,ти не правиш разлика между публикациите в сайтове от типа "здраве.ком"и сериозните научни източници,какъвто би бил цънтъра за изследвания към някой институт,за това е и цялото мазало. .

# 153
  • Мнения: 4 292
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile
Само, ако има два акаунта. Май по-скоро Лизет се е реинкарнирала.
Точно Популето и нейният магарешки инат и познания по всевъзможни теми. Натъртването на статии на английски, също.

# 154
  • София
  • Мнения: 29 046
За мен това несъмнено е Популе Simple Smile
Само, ако има два акаунта. Май по-скоро Лизет се е реинкарнирала.

Мда, ей сега погледнах. Като време има съвпадение на активността и при двата профила. А може и да не са я хванали.

# 155
  • Мнения: 18 708
Имам учебник по педиатрия от този век, с авторски състав преподаватели от МУ - София. Не са запознати явно с водното интоксикиране. Всъщност, в "урока" за водно електролитна обмяна пише едни други интересни неща - като например, че бебета имат нужда от повече мл на кг тегло от възрастните и че случаите на дехидратация са много повече от случаите на прекомерна хидратация (хиперхидратация). Последното най-често е проява на неадекватно инфузионно лечение. Не са описали случаи на препили с вода бебета. Laughing

# 156
  • Мнения: 25 887
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing

# 157
  • Мнения: 18 708
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing
В моя учебник не пише. Може би в някой от източниците на Lizet/Popule/Pollux става ясно. Mr. Green

# 158
  • Мнения: 7 006
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing

А тва пък съвсем...
Моя получи гъби в устата от млякото,беше на около месец..Педито каза,след хранене задължително вода,да си плакнело устата..И аз патката реших,че ще стане..Да,ама не.Категорично плюеше и вода пропи към 4-5 месец чак...

# 159
  • Мнения: 559
Развитието на темата косвено подсказва една от причините за търканията /меко казано/ между майките и бабите при отглеждането на децата. Колкото по-бързо и двете страни разберат, че няма един единствен правилен начин за гледане на дете, толкова по-безболезнени ще са контактите. От една страна това би трябвало да засили самоувереността на майките, че няма да навредят на детето си ако направят нещо "неправилно". От друга страна - по същата причина би трябвало да успокои и бабите, че скъпоценните им внучета ще оцелеят, макар и отглеждани по странен начин  Laughing.

Всичко това, от позицията на баба, която с изненада научи, че на бебетата не се дава вода /давахме, и то подсладена - поради което те я харесваха/, не се дава прясно изцеден сок след навършване на 3 м, че не е необходимо бебето да се къпе всяка вечер, че дрехите му не се гладят кажи речи до годинка. И, разбира се, универсалното ни лечение срещу разстройство или запек беше оризова или, съответно, овесена вода. Да не зачеквам темата за възпитанието....

Та, след като на стари години узрях за идеята, че може "и така и инак" /като майка бях болезнено педантична, особено в началото/ ми беше много по-спокойно на душата да оставя дъщеря ми да си гледа детето по нейния си начин. Защото аз убеждението, че децата са отговорност на родителите си и те трябва да решават за тях  го имам, но сега с леко сърце мога да наблюдавам "погрешно" отглеждане. В интерес на истината-  не живеем заедно и  нямам проблеми да споделям опасения, информация и др. /Но съм майката на момичето, и определено комуникацията е по-лесна  Laughing/.

# 160
  • Мнения: 2 718
въх! Аз пък си направих труда да прочета въпросния студентски реферат, статиите за осъдените, убили с вода отрочетата си и трябва да отбележа, че става дума за смърт на бебета, които са били хранени с много разредена с вода кърма, защото родителите нямали пари за АМ. Заключението на съда е, че бебето е умряло от глад. Трябва да се съглася, че даването на вода вместо храна е определено смъртоносно за живи организми на несамостойно хранене- т.е. всички, освен растенията. Не знам защо радетелката за признаване смъртоносността на водата не е обърнала внимание на следното изречение: Water intoxication can occur when a person, adult or child, consumes too much water with too few nutrients. За знаещите английски на нивото на Полукс- водна интоксикация може да настъпи, когато дете или възрастен, консумира твърде много вода с твърде малко хранителни вещества. Глад +  вода- може би водна интоксикация. Изключвам случаите на страдащи от хипонатриемия, вследствие заболявания.
Освен гореизложеното има едно нещо, наречено febris transitoria neonatorum, което се дължи на дехидратация и се изразява във висока температура с гърчове и се лекува с хидратиране на бебето. Най-добре е бебето да се хидратира с изотоничен разтвор- повечето формули за гранулирани чайчета са изотонични- с балансирано електролитно съдържание

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 23 930
Въх пробвала съм да си уморя децата. Как пък не няма да му дам вода юли месец при 40 градуса. Спрете се бе, като е толкова вредни спрете вие да пиете.
Е стига де, аз пък не че не съм давала, давах, ама не близваха. И тримата. Пък ей на, доживяха до по-зряла възраст. Някъде от 8месец нататък почваха по малко да пият.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 736
И двамата пиеха по малко, но си искаха.

# 163
  • София
  • Мнения: 24 839
Голяма драма с тая вода! Mr. Green
Всички знаем, че различните хора изпитват различна нужда от вода.
Като чуя доктор с апломб да ми обяснява, как трябвало да пия по 2 литра на ден, щото иначе ще хвърля топа, едва ли не, се чудя тоя злото ли ми мисли?
От дете не мога повече от чаша да изпия на ден, пък от здраве не мога да се оплача.
Но, имам кошия- жаба, който не пада под 4 литра, ма и на него здравето му не страда.

# 164
  • Мнения: X
На мен ми е любопитно как ще накараш бебето да препие с вода, ако не иска.  Laughing
Четейки последните страници, и аз това се питах....    Joy
Може би да му се държи устичката отворена с клещи и да се налива с маркуча....    Mr. Green
Моите и двамата "хубавци" пиеха вода, когато бяха жадни.В първите месеци дори пиеха "чай", а не чиста вода, т.е., анасонова отвара против колики.Е, нямаха колики.    Laughing
И са живи и здрави, пу да не им е уроки, на по 28 и 21 лазарника са вече, на мама мъжете.    Laughing

Нямам внуци все още, на като една съвременна толерантна кандидат-свекърва давам пълното право на бъдещите си снахи, майки на внуците ми (да ги проимам живот и здраве) сами да определят правилата за отглеждане на децата си и съответно сами да си ги гледат.
А аз, пак като една съвременна баба, само ще им се радвам отвреме-навреме.    Laughing

Общи условия

Активация на акаунт