Искам да кажа ... (109)_13.02-19.02

  • 79 204
  • 865
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Хапнахме, доведох другарите у нас и и играят  Hug. Много добри младежи!  Peace

Последна редакция: сб, 18 фев 2017, 18:12 от GeNa

# 661
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Хаха, какво било Етажна гроздова! Joy JoyА моя милост - гладна кокошка просо сънува!

Аз моите кокичета ги видях - ама много дребнички таз година - с едни късички дръжчици, забити в земята са още. Минзухарите въобще не са се показали, игликите обаче са почнали да цъфтят. Но най-много ме зарадва, че излъганите през есента ириси, които бяха наболи и стигнали една педя, въобще не са се повредили от снега - същите са, като есента.
Такова хубаво слънчице грееше в Банкя, не ми се прибираше.
Накупих си от фермерсмаркета мляко, яйца и кашкавал - та досега се занимавах с квасене на млякото.
Има много хубав месарски магазин там, та си взех за през седмицата месо - бонфилета, плешка ми смляха на кайма - машината им там мели много ситно и много ми харесва как се получава каймата и тайно от ММ купих един телешки език, който сега тайно варя, че утре като дойде семейството на малкия ми син, те обичат и да си хапнат. А и ще занеса на майка, и тя обича, а и месо и други неща трябва да й занеса, купих днес всичко необходимо.

Даун, непременно иди на УНГ. ММ преживя абсолютно същото при полета една година, обаче за жалост в посоката към Корея и корейските лекари се мъчиха там, продухваха с едни тръбички, но успяха само едното ухо да оправят, а другото така си остана и недочува с него. Като се върнахме тук, нашите лекари казаха, че трябва веднага да се действа, закъснели сме и няма връщане назад. И така си остана, с едното ухо заглъхнало и намален слух.
Разбира се, при теб може да е друго нещо, по-невинно, но за всеки случай посети лекар, не подценявай нещата.

Гена, моят съвет е - остави хората да си направят жеста. Явно приятелят му е искал да го зарадва с нещо лично, все пак парите са доста неутрални и безлични. А майката пък може би иска да  спази правилото с 50-те лева, да й е спокойно на душата.  Мен на това преди години менаучи една моя доста по-голяма приятелка - когато някой направи жест, зарадвай се и благодари, остави го да се почувства добър и великодушен, недей непременно да искаш веднага да се реваншираш, за да не си длъжна. Всеки иска да бъде добър, просто му покажи, че си щастлив от жеста. - Това ми каза тя тогава при един подобен случай, аз доста размишлявах след това и смятам, че е права. Та спазвам този принцип до ден днешен.

Последна редакция: сб, 18 фев 2017, 16:35 от svetal4o27

# 662
  • Мнения: 18 051
И ние си имаме негласна уговорка за сума. За щастие по- малка  Mr. Green, те всяка седмица са на РД тия деца, значително разходно перо си е  Crazy Обикновено се комбинираме и купуваме нещо по- голямо.И аз като Гена се чувствам кофти от надлимитни подаръци и се реванширам на техните РД.

# 663
  • Мнения: 22 036
Гена, не се впрягайте. Така е решило детето, така е направило. Попитала си майката, тя дали от "кумова срама" дали искрено е казала, че няма проблем, така че остави младежа да се кефи на подаръка.

Като цяло и на мен ми се струва в повече, но след определена възраст спираш да контролираш подобни неща. До преди година и мие имахме фиксирани $50 за подарък, но напоследък дори и не знам кога ходи на рожден ден, кога просто излиза.

Светалчо, дано не е толкова страшно, защото пътувам във вторник и няма как до тогава да направя каквито и да е изследвания. Според мен е просто много гадна хрема със запушени синуси и от там останалата драма.

Ако стане драма ще ходя на лекар там.

# 664
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Дано всичко ти е наред, Даун, пожелавам ти го от сърце, защото знам колко е кофти датръгнеш на път със съмнения или неразположения!
И да си изкараш страхотно на Бали! Може и снимчици да ни отпуснеш. Joy

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря за изразеното мнение, момичета  Hug .Ще обясня на момчето какво смятам и според реакцията му, ще преценя  Peace. Ама ми е едно такова неловко  Embarassed, допускам моят да си е казал,че събира пари,а майката на детето да е купила предварително подаръка...та така.  Като се обадих каза,че е изненадана за парите...явно младежът е дал от своите си...сега пък да не го накажат,че прави каквото си науми. Божке,що не си мълча и аз. Ох...Бели кахъри, ама аз обичам да съм коректна и много ги мисля тия неща. Светалчо, сигурно си права, но аз така и не преодолях чувството на неудобство...дано не го вменя и на синковеца.
Даун-че, как се скопоса ти  Tired.Изпрати компанията и се разболя  ooooh!. И аз съм ЗА нагревки с морска сол  Peace. Сигурна съм,че ще те излекуват на Бали  Flutter  Peace.

# 666
  • Мнения: 22 036
Гена, най-вероятно така е станало. Дал е от събраните си, но не е драма, защото в компанията се "въртят едни пари"  Mr. Green. И нашите тук бяха така. Сега пораснаха и вече им е по-важно да излязат някъде заедно та не придирят за подаръци.

Не съм изпратила компанията още, заедно отиваме, а най-тъпото е, че и тя здаде багажа днес. Сега само Бали бели ни остава да гепим, но нали клин клин избива Simple Smile. Само Денга вирус да не хванем  ooooh!.

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 16 519
Мъжът ми и децата донесоха кученце у дома  Crossing Arms Naughty Praynig #Crazy #Cussing out

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Мъжът ми и децата донесоха кученце у дома  Crossing Arms Naughty Praynig #Crazy #Cussing out
Ще клекнеш пред всеобщия натиск, ами поне дай снимка да поохкаме и ние Simple Smile

# 669
  • Мнения: 12 013
Благодаря за изразеното мнение, момичета  Hug .Ще обясня на момчето какво смятам и според реакцията му, ще преценя  Peace. Ама ми е едно такова неловко  Embarassed, допускам моят да си е казал,че събира пари,а майката на детето да е купила предварително подаръка...та така.  Като се обадих каза,че е изненадана за парите...явно младежът е дал от своите си...сега пък да не го накажат,че прави каквото си науми. Божке,що не си мълча и аз. Ох...Бели кахъри, ама аз обичам да съм коректна и много ги мисля тия неща.
Честито ти пораснало момче! bouquet

 Малко късно се включвам, но да кажа, че и аз се чувствам неловко от прекалено щедрите подаръци- било към мен или към детето ми.Все пак зависи от кого са, но ако не са много близки хора ми е неудобно.

Но по-добре остави нещата както са, защото още повече се задълбочава неловкото усещане и за двете страни.

По темата за детските подаръци, мисля че сме прекалено разточителни, съдейки какво обикновено се подарява и получава за детски рождени дни, а и не само за тях.

# 670
  • Мнения: 6 021
Девойки, налагало ли се е на някое от децата ви да слагате апаратчета за изправяне на зъбките? ММ преди малко води дребната на ортодонт, че нашата стоматоложка каза, че има нужда, но тя не работи това, та сега като се върна ми съобщи цениете - два варианта имало - тъй като се налага и на двете челюсти, единият вариант е - плащаме по 260 лв. за аапаратче на челюст + по 15 лв. за всяко посещение, което можело да е един-два пъти в месеца, в продължение на ок. 5 години. Можело да се наложи и след две-три години да се вземат нови апаратчета предвид растежа. Другият предложен вариант е плащане на 1500 лв. еднократно, като това включва апаратчетата, прегледите, както и евентуални нови апаратчета ако се наложи във времето - до пълното оправяне на зъбите. И сега се двоумим кое да приемем. Преди това ще направим консултация и с друг ортодонт. Та какви са ви впечатленията - добра ли е цената и кой вариант ви се вижда по-разумен  Thinking Аз като че ли клоня към първия, защото паричките ще се разсрочат във времето, а и може да не потрябват втори комплект апаратчета все пак  Rolling Eyes

# 671
  • Мнения: 14 381
karzz  Hug ама аз съм на страната на децата и на мъжа  Mr. Green

Моите кокичета са нацъфтели, откъснах си малко, да им се радвам. И нарциси имам, и лалета, и зюмбюли и вероятно други работи, които ще открия като наизлязат  Laughing Поскубах малко трева за отпускане на нервите и мисля да се опъна вече с книжка. Мъжът ми е на работа, мама ми прати боб за вечеря, та съм айляк  Laughing

# 672
  • Мнения: 12 013
Девойки, налагало ли се е на някое от децата ви да слагате апаратчета за изправяне на зъбките?

Наскоро имах такъв проблем.
Предложиха ми три варианта, аз избрах да сложим силиконово апаратче, уж като най-щадящо.Струва 185лв, отделно пробата е 15лв.За съжаление, големи войни се водят с детето да носи това нещо, а то се слага само вечер и през дена 2-3 часа.Пак зависи от проблема, от възрастта.Скоро ще ходим на контролен преглед, ще видим накъде отиват нещата.

Май съжалявам, че не сложихме класическите шини, тях поне шеще да ги носи като се закачат, а сега това нещо непрестанно го изплюва.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 16 519
Нямам нищо против кученцето,но не и в апартамента. Достатъчно  ни е тясно. И на цялата дандания....мани,мани....
Ще видим как ще се развият нещата.
Ето ги и тях  Mr. Green


# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Оооо, готова си, виждам те Simple Smile Като ти ревнат в тон.... Ние защо имаме котка, а? Сигурно аз много копнея да го гледам.

Общи условия

Активация на акаунт