Нива на TSH и още нещо

  • 14 991
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 51
Има ли някой с отзиви от приемане на Протеолитични ензими + NAC / N-acetyl cysteine / за смъкване на ТСХ.  В темите за Лечение с протеолитични ензими попаднах на тази комбинация  за смъкване на ТСХ , като отзивите за стопени възли бяха в пъти повече.

# 61
  • Мнения: X
Здравейте  Peace Тъй като посетих еднокринолог и ми изписаха добавки келп и селен за около 2 месеца,след което трябва да проверя стойностите на тсх (които последно бяха около тсх 6) и след това искат да ме гледат на ехограф ,ако стойността не е се е променика,както и да е .Въпросът ми е по скоро друг.При такава стойност ,възможно ли е да чувствам напрежение и избухливост,даже има моменти в който мога да го определя като паника,която доста влияе на социалния ми живот,избягване на дадени ситуации основно стомашно неразположение т.н нервен стомах ,който се появява от нищото за секунди.Преди 1 и половина почна това напрежение и преди 2 месеца реших да си пусна изследвания за щитовидна жлеза.Малко съм объркана.Ако може да споделите вие как се чувствате и при някой има ли подобни неща.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте  Peace Тъй като посетих еднокринолог и ми изписаха добавки келп и селен за около 2 месеца,след което трябва да проверя стойностите на тсх (които последно бяха около тсх 6) и след това искат да ме гледат на ехограф ,ако стойността не е се е променика,както и да е .Въпросът ми е по скоро друг.При такава стойност ,възможно ли е да чувствам напрежение и избухливост,даже има моменти в който мога да го определя като паника,която доста влияе на социалния ми живот,избягване на дадени ситуации основно стомашно неразположение т.н нервен стомах ,който се появява от нищото за секунди.Преди 1 и половина почна това напрежение и преди 2 месеца реших да си пусна изследвания за щитовидна жлеза.Малко съм объркана.Ако може да споделите вие как се чувствате и при някой има ли подобни неща.

За стомашните неразположения не знам,но депресивните състояния са типични за болна щитовидна жлеза  Peace

# 63
  • Мнения: X
Ммм за психическото състояние съм чувала , даже казах на ендокриноложката ,че вече мислех да отида на психолог ,а тя просто ми се засмя и ми каза няма нужда Grinning . Обаче само човек ,който го е изпитал може да те разбере,затова и писах в тази група.А близките ми просто не ме разбират,че тези като паник атаки ме побъркват.Много изведнъж се промени,като цяло всичко ,а бях толкова спокоен и положителен човек.  Whistling bouquet

# 64
  • Мнения: 3 186
При такава стойност ,възможно ли е да чувствам напрежение и избухливост,даже има моменти в който мога да го определя като паника,която доста влияе на социалния ми живот,избягване на дадени ситуации основно стомашно неразположение т.н нервен стомах ,който се появява от нищото за секунди.Преди 1 и половина почна това напрежение и преди 2 месеца реших да си пусна изследвания за щитовидна жлеза.Малко съм объркана.Ако може да споделите вие как се чувствате и при някой има ли подобни неща.

От много години имам вътрешно напрежение, нервен стомах също. Моят ТСХ е 10, може да има някаква косвена връзка.


Ммм за психическото състояние съм чувала , даже казах на ендокриноложката ,че вече мислех да отида на психолог ,а тя просто ми се засмя и ми каза няма нужда Grinning .

 Shocked След тонове изписана хартия тия доктори още не виждат взаимовръзката между психо- и физически баланс?!!

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 11:22 от tainichka

# 65
  • Мнения: X
При вас стойността  не е ли падала до нормални граници?Иначе и аз си мисля,че би тр като нормализирам малко този хормони да изчесне всичко,в крайна сметка нали целият организъм работи заедно,би тр нещо като не е наред да повлияе и на друго.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 10 493




От много години имам вътрешно напрежение, нервен стомах също. Моят ТСХ е 10, може да има някаква косвена връзка.

А вие не пиете ли Ел тироксин.Трябва да го свалите това ТСХ,вреди в дългосрочен план.

# 67
  • Мнения: 3 186
А вие не пиете ли Ел тироксин.Трябва да го свалите това ТСХ,вреди в дългосрочен план.

Пия, но от 10 дни, и ми е рано още за проверка на резултата от него.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А вие не пиете ли Ел тироксин.Трябва да го свалите това ТСХ,вреди в дългосрочен план.

Пия, но от 10 дни, и ми е рано още за проверка на резултата от него.

Чудесно най-ранна проверка след 40 дни,за да се натрупа хормона Peace

# 69
  • Мнения: X
iai а елтироксин на теб предписаха ли ти освен келпа и селена?
Ако си живяла дълго време с високо ТСХ и сега вече то ти е намалено е възможно да се чувстваш малко по-различно и да имаш лека нервност. Тялото и метаболизмът и мозъкът и сърцето ти сега ще работят "на по-високи обороти" един вид. Обаче - не би трябвало да се чувстваш зле и много нервна и много неразположена и в никакъв случай не би трябвало да имаш паник атаки и 100% това не е предизвикано от щитовидната жлеза. Не се самоуспокоявайте, че всички проблеми са ви от жлезата и се грижете за себе си.
Казвам го като човек с кофти жлеза от 1987 година с железни нерви и железно здраве  Laughing Тогава ми изписаха и диазепам за нервите ooooh! (бях на 22години, с малко дете, голям съпруг, студентка и всички останали проблеми). Пих го само три дни и го изхвърлих. Научих се да плета и да си пазя нервите и да живея добре...  Wink Само веднъж оттогава съм имала депресия за около 2-3 седмици, която оправих с елементарен ремотив. Никога преди или след това не ми се е налагало да взимам каквито и да са антидепресанти.

# 70
  • Мнения: X
Не, не приемам нищо друго освен селен и келп. Първата ендокриноложка искаше да ми изпише таблетки,но първо реши някакви успокойтелни леки  стрезам мисля (което спрях малкослед това) изписа ми ги тъй като имам ускорен пулс и не искаше да рискува ,от таблетките можело да се получи още по -голямо сърцебиене и даже нещо за кардиолог ми говореше,но след това излезе в болнични за около 2 месеца  и посетих др лекар,който ми каза да си пия келпа и селена + мента ,глог и валериан течен поне 2 месеца и да отида да си пусна изследвания  в началото на юни и ако няма промяна да ме гледа на ехограф.До сега аз по лекари не съм ходила,не ми се е налагало и не съм на ясно ,затова и почнах да си разсъждама сама за причини и последствия и свързаността на едното с другото.Както казах от около 1 година и половина усетих някаква промяна от емоционална гледна точка ,станах по тревожна,разсеяна и малко след това започна подуване на стомаха и може би от самия страх от това подуване и това,че ще се случи в дадена ситуация идва и самата некомфотна ситуация и така един затворен кръг.Не отдавам всичко на жлезата естественно,ще проверя сега какво ще стане при новия тест и така.Аз съм на 27 ,малка ми е с хашимото и това беше и др причина поради ,която реших да я изследвам. В спокойствието му е работата ,поне това е ясно с едни най- обикновенни дребни и неприятни ситуации ,можем да си причиним доста здравосложни проблеми.

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 11:23 от Анонимен

# 71
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Iai, ако ще тонове успокоителни да изпиеш, докато не си оправиш жлезата, няма да ти секнат симптомите, каквито и врели-некипели да ти говорят лекарите.

# 72
  • Мнения: 11 876
Iai, ако ще тонове успокоителни да изпиеш, докато не си оправиш жлезата, няма да ти секнат симптомите, каквито и врели-некипели да ти говорят лекарите.

Съгласна  Peace

Да не говорим, че аз съм била в периоди с много спокойствие и никакви тревоги и при обикновена контрола ТСХ ме е изненадвал със стойности 6-8. Така, че спокойствието не е равнозначно на здрава жлеза.

# 73
  • Мнения: X
Добре де при ТСХ =6 защо не са ти изписали елтироксин, не трябва ли?

# 74
  • Мнения: 11 876
Добре де при ТСХ =6 защо не са ти изписали елтироксин, не трябва ли?

Към мен ли е това? Simple Smile
Ако да, изписали са ми разбира се.
Аз от 25г съм с болна жлеза , но не пия постоянно лекарства не съм с Хашимото а само с понижена функция. Та говоря за период в който съм била без лекарства и наистина без тревоги, но на 3-6 месеца се следя и при контролните изследвания излезе висок ТСХ, като се установи лош резултат си започвам лечение естествено.

Общи условия

Активация на акаунт