Проблем с явяване на държавен изпит по вина на университета.

  • 1 945
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23 173
Имам проблем,  ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна, защото не знам какво да правя в тази ситуация.

Заради преподавател, който повече от година не се е разписал срещу неговия предмет в основната книга има голяма вероятност да не мога да си подам молбата за държавен изпит ( подаването започва след 2 дни). Аз съм говорила с преподавателя, ръководителката на програмата е говорила с нея, от " Отдел Студенти" са говорили с нея... Обещания повече от месец и едно голямо нищо... Мога ли да си търся правата по някакъв начин, жалба до декана ли трябва да подам. Не мога да повярвам как може да съществуват толкова безотговорни хора...

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Според мен подай жалба до декана. Ако не се отзове се обърни към ректора.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 213
за кой университет става дума?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 959
Намери я в университета и я помоли да отидете заедно или нещо подобно, обясни ѝ, че имаш срокове. Но е добре като каже "да", работата да се свърши на момента, че или забравя, или я мързи. Ако не, наистина говори с декан/ректор.

# 4
  • Мнения: 23
Здравейте, аз имах подобен проблем с втората си специалност, по която един преподавател го нямаше около година и половина - съответно за някакъв тъп изпит от 2-ри курс ВО не можех да се явя на държавните си изпити по Право... Отидох във факултета с индивидуален протокол, намерих шефа на катедрата и му обясних случая, човекът ме "изпита" (бях подготвила някаква курсова работа и му я занесох), писа ми оценка и с инд протокол успях да се оправя. Дано това да е приложимо във Вашия случай - ако не стане - искане до декана, но той може да Ви назначи комисия, която да Ви изпита.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 173
С малко дете съм и нямам възможност да я ходя до университета и да я издирвам. Благодаря ви за отговорите и идеите. За сега съм предвидила другият понеделник да отида до университета. Като ще отида с молба за държавен и с жалба, да видим кое ще трябва да подам.  ooooh! А иначе оценки има, подпис няма...

За "великия" Софийски университет става въпрос...

# 6
  • Мнения: 6 627
не е нужно да пишеш точно жалба до декана, още повече ако има вероятност този преподавател да ти се падне като изпитващ на държавния. може малко по-така да го завоалираш, например молба до декана да ти съдейства, нещо от типа на “моля за вашето съдействие за ....“, да не излезе, че съвсем топиш бавния преподавател.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 173
не е нужно да пишеш точно жалба до декана, още повече ако има вероятност този преподавател да ти се падне като изпитващ на държавния. може малко по-така да го завоалираш, например молба до декана да ти съдейства, нещо от типа на “моля за вашето съдействие за ....“, да не излезе, че съвсем топиш бавния преподавател.


Комисията е ясна, преподавателката не участва, а  и изпитът ще е тест, общо взето няма как да ме прецакат, но ще помисля как да го оформя, благодаря.  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 627
оф, сега се сетих, че имах подобен проблем в су - не ме допускаха до държавен, защото по един предмет не бях набрала брой часове на упражнения. писах молба до декана - “моля да бъда допусната до държавен изпит по....“. и декана разреши. успех!  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 23 173
Благодаря ти отново, ще докладвам как са се развили нещата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт