Щъркелите долетяха и МАРТенчета заваляха! - тема 12

  • 49 484
  • 700
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 1 408
Браво, Миа, честито бебче! Бъдете живи и здрави и всичко най-хубаво ви пожелавам!

Тео,стискам палци всичко да мине добре! Успех!!!

Ох и аз много се вълнувам като прочета, 'че се е родило бебче! Все по-малко и по-малко остава на всички очакващи! ☺
 
Момичета, предложиха ми преди малко едни семейни приятели в събота и неделя да направим една разходка до Пловдив. С кола ни е по-малко от два часа път.  Аз добре се чувствам, досега никакви проблеми не съм имала, но все чета, че в напреднала бременност хич не е хубаво да се пътува. Какво мислите за това и някоя от вас наскоро да е пътувала така нанякъде? 

# 331
  • Мнения: 557
Честито Мия  Hug Hug Hug Hug и бързо възстановяване

# 332
  • Мнения: 18 562
Тео, много ти благодаря, че обясни  bouquet извинявай, аз мислех, че си родила вече, не разбрах, че чакаш още, сега ми стана тъпо,задето те разпитвам  Embarassed
Дано всичко мине по вода и скоро да ни се похвалиш  Praynig
Аз ей за туй съм в чуденка с това нормлано раждане, че много се притесняам,пребледнявам,почва да се изпотявам,и ставам леко неадекватна, а и предия път в спешното като ми биха инжекции подскочих чак.
 И жената очудена-ама на вас не са ли ви били никога инжекция в кръста? Еми, не са,какво да правиш.  Simple Smile
: Nia_192 силно бих се изкушила, но не бех пътувала. Ами ако тръгне раждане, какво правим?
Не си спомням кога ти е термина, но не изключено. По-добре не.

# 333
  • София
  • Мнения: 855
И аз не бих пътувала но аз съм с термин 05ти и вече след половин час в изправено положение имам нужда от един час почивка  Mr. Green
Тео, много ми беше полезна информацията за епидуралната, аз също я имам като опция и няма да се церемоня ако видя зор.

# 334
  • София
  • Мнения: 1 408
На мен термина ми е чак на 15.03 и затова се чудя ;/

# 335
  • Мнения: 509
Честито на Пингвинчето и Миа!!! Бързо възстановяване и много здраве за вас и дечицата ви! bouquet (Миа, планирано ли беше секциото, мислех, че си за малко по напред във времето?)
Тео, кураж и чакаме хубави новини!
Ниа, аз би отишла, ако наистина си заслужава компанията, мястото и се чувстваш във форма. Аз всяка седмица пътувам по час и половина (в едната посока) до Варна на преглед, та не мисля, че има разлика с твоето до Пловдив Wink

Да ви се оплача аз - какъв ужасен ден! #Puppy dog Пак бях на преглед във Варна. Уж миналия петък нещата бяха в норма. Малкият беше наддал до към 2670гр (35г.с.+7д.), една седмица по-късно го изкарва 2550гр (36г.с.+7д.). Същото положение като при Маги, че и по-зле понеже при мен дори го изкарват по-малко Tired Плацентата все така 3 степен, но не е фатално, водите на долна граница, но в норма, доплера показва, че кръвотока е добър. Доктораът смята, че миналия път е била грешката, а не сега и.. не е добре положението. На този етап бебчето трябва да е около 2800-3000гр. Доста голяма разлика. Сега трябва да ходя през ден на тонове и да следя движенията. Ако има нещо необичайно - бързо към Варна Sad  Това изоставане в грамовете ме притеснява най-много, защото според мен има причина за това и ме е страх да не му има нещо на малкия или да се мъчи сега там. Пффф много гадно, не знам какво да мисля, на кого да вярвам Confused
Бях и на фотосесия във Варна, мисля, че направихме много хубави снимки, но беше много изморително. За капак - връщам се вкъщи и скъпият ни газов котел (който е на 3 год. и почти не е ползван, т.к. не сме живяли в БГ) не работи! Няма парно, няма топла вода, сервиза и части чак понеделник! Чувствам се толкова безсилна и смазана, не мога дори да се ядосам като хората! Sad

# 336
  • Мнения: 574
Честито на Миа. Да и е живо и здраво бебенцето и да има много късмет. Успех на всички чакащи.

# 337
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Мис, няма проблем аз нали ти казах, че чакам. То си е скучно като не можеш нищо да правиш освен да лежиш. А аз точно от 5 часа само няколко пъти са завъртях ту на ляво, ту на дясно.

И аз не обичам инжекции, но те на фона на всичко останало май са най-малкия проблем.

Добре че сте вие да се поразсея малко, така времето минава по-бързо  Simple Smile

# 338
  • Мнения: 296
Честито на Пингвинчето и Миа!!! Бързо възстановяване и много здраве за вас и дечицата ви! bouquet (Миа, планирано ли беше секциото, мислех, че си за малко по напред във времето?)
Тео, кураж и чакаме хубави новини!
Ниа, аз би отишла, ако наистина си заслужава компанията, мястото и се чувстваш във форма. Аз всяка седмица пътувам по час и половина (в едната посока) до Варна на преглед, та не мисля, че има разлика с твоето до Пловдив Wink

Да ви се оплача аз - какъв ужасен ден! #Puppy dog Пак бях на преглед във Варна. Уж миналия петък нещата бяха в норма. Малкият беше наддал до към 2670гр (35г.с.+7д.), една седмица по-късно го изкарва 2550гр (36г.с.+7д.). Същото положение като при Маги, че и по-зле понеже при мен дори го изкарват по-малко Tired Плацентата все така 3 степен, но не е фатално, водите на долна граница, но в норма, доплера показва, че кръвотока е добър. Доктораът смята, че миналия път е била грешката, а не сега и.. не е добре положението. На този етап бебчето трябва да е около 2800-3000гр. Доста голяма разлика. Сега трябва да ходя през ден на тонове и да следя движенията. Ако има нещо необичайно - бързо към Варна Sad  Това изоставане в грамовете ме притеснява най-много, защото според мен има причина за това и ме е страх да не му има нещо на малкия или да се мъчи сега там. Пффф много гадно, не знам какво да мисля, на кого да вярвам Confused
Бях и на фотосесия във Варна, мисля, че направихме много хубави снимки, но беше много изморително. За капак - връщам се вкъщи и скъпият ни газов котел (който е на 3 год. и почти не е ползван, т.к. не сме живяли в БГ) не работи! Няма парно, няма топла вода, сервиза и части чак понеделник! Чувствам се толкова безсилна и смазана, не мога дори да се ядосам като хората! Sad
И аз се чувствам така, точно защото казват, че последните седмици е възможно наддаване към 200гр на седмица и все си мисля, че колкото и отклонения да дават машините все нещо в плюс трябва да отчете.  Sad по тоновете се разбираше дали бебчо се мъчи, нали, а не по ехограф? Ще си ходим често на тонове и ако има проблем да вадят бебчетата. Вече поне сме минали критичните 2.5 кг. А ти доколкото си спомням термина си вече в девети, така че се надяваме и вътрешно да се е развило бебчо. Аз влизам в девети в сряда.  baby_neutral
Всичко ще е наред.  bouquet
Ния, а ти нямаш ли вече дата за секцио за близначетата или се шашкаш да пътуваш да не решат самички, че искат по- рано?

# 339
  • Мнения: 60
Момичета, преди малко изпитах срязваща болка на свивката на левия крак. Остра и непоносима болка. Обадих се на АГ- то и тя каза, че е неврелогична болка, но ако има нещо да звънна. Притесних се. В 34 + съм.  Случвало ли ви се е?

# 340
  • Мнения: 796
 Миа, честито бебче. Да расте здраво и щастливо. Ако е удобно и когато е удобно може ли да споделиш как мина?
 Сис, дано всичко да е наред, но ако бебчо страда след толкова редовни прегледи ще се види, искрено се надявам всичко да е наред. А пък и ти се насъбрало и покрай котела, ама всичко ще се нареди  Hug
 Ниа, като да си влезнала в 9ти месец с близнаци, смело е да пътуваш, но зависи как се чувстваш ти самата.
 Тео, успех, всичко да мине по вода и много скоро да гушкаш бебенцето Peace

# 341
  • Мнения: 509
Маги, в 9я съм, да (термин 11 март). И все пак не мога да повярвам, че е такова малко мишле и питам ли питам каква е причината, какво да променя, какви могат да са последствията - нищо не ми отговарят! Дори и да е малък на кг. моля се само да е здрав Praynig Питам не е ли по-добре да го вадим, ако му липсва нещо вътре и не му е добре, но докторът каза, че според него наддава все още, макар и малко, иии да се пробваме за още седмица-две. До колкото знам доплерът дава най-голяма сигурност, т.к. показва какъв е кръвотока и може ли да се правят прогнози за следващите дни (нещото такова). Тоновете са другото нещо, но според мен каква е гаранцията, че днес сутринта ако са добре в рамките на 20-30 мин. когато съм в кабинета, вечерта няма да се влошат? И ей така, все да има за какво да се тревожи човек... мисля, че ме очакват много дълги дни Cry Но, да, Маги, да мислим позитивно, кураж и на теб!
Благодаря ти, Жеран Hug

# 342
  • Мнения: 899
айде честито на всички нови мами!  Hug явно всички тръгнахме да раждаме, кои ни държат на системи кои вече си могат да раждат:love: мен. утре ше ме изпишат ....пак.... и се надявам да не се връщам близката седмица.  Joy ма ме съмнява хаха откакто тръгна да излиза оттогава махат системата пак тръгва пак слагат  Joy hahaha дано този път не ми се наложи да се връщам поне седмица. акооо не май няма да ме слагат пак

# 343
  • София
  • Мнения: 855
kauca случвало ми се е, неврологично е, от притискане от бебето на неврите в малкия таз... много е неприятно, при мен отмина като полегнах и като се изправях на крака и бебето притисне- пак ме заболяваше. Отделно, самите връзки (лигаменти), които поддържат матката могат да се опънат много по време на преместване (много често по време на местене от лежане наляво-надясно) или движения с усукване, и това да доведе до остра болка от опъването им...
Аз тази неделя влизам в 38ма седмица, вече нямам търпение, и аз съм ох и ах отвсякъде.  Rolling Eyes

# 344
  • София
  • Мнения: 1 408
Сис и Маги, спокойно. Нали знаете, че не винаги се измерва точно. Възможни са и такива разлики в килограмите, а всъщност всичко да си е наред. Моята приятелка роди миналата година. През цялата бременност и бяха казали, че нейното момченце върви много назад с килограмите (ден преди раждането го измериха 2400!!!), а се роди 3.500. Въобще често се допускат такива грешки при измерванията!  Сис, щом ще гледкат бебчо през ден, ще се види ако пък наистина има проблем и ще го извадят. Аз не знам дали всички са като мен, много се доверявам на лекарите и се оставям напълно в техни ръце. Особено в последни дни. Каквото ми казват - това правя.

Та, Маги, за секциото мен много ме въртят с тия дати. Имам чувството, че моят случай с датата за секцио е много рядък Grinning Заради безпроблемната бременност, първо ме бяха написали за термин, след това за 2 дни преди термин, а миналата седмица "Ще те приемем една седмица преди термин, пък тук ще решим какво и кога да правим". (разбира се ако до тогава не стане нещо непредвидено и не стане секциото спешно...) И общо взето, нищо не знам. Те си знаят работата, срам ме е да се бъркам..  и затова мен седмицата преди 15.03 ми се вижда далече от сега и затова искам така да си направим като за последно един забавен уикенд с приятели и затова този ми се вижда перфектната възможност. Чувствам се идеално и не мисля, че може нещо да се случи.. ама пък в крайна сметка, знае ли човек. То като нищо всеки един момент могат да поискат самички да тръгнат... И така.. до час-два трябва да го измисля дали ще се ходи или не.

Общи условия

Активация на акаунт