Изборите в Европа през 2017 и 2018 - Франция, Германия и Италия

  • 64 387
  • 1 049
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 275
защо във Франция ще останеш без телевизия,интернет,телефон?
направо Embarassedкато говоря по телефона с БГ и винаги близки/приятели казват:не говори за политика.
Аз им се смеех,обяснявах за свободата на словото,Франция и....
Но забелязах,че като гледаме друга телевизия(полска,немска,руска) по-дълго време,се появява съобщение "няма сигнал" ,но САМО за споменатите телевизии.Ако е през седмицата се обаждам по телефона  и "синхронизират"  Wink,но последната неделя И за втора последователна неделя си останахме следобедите без телевизия и за пръв път без интернет Confusedтелефона :аз чувам,но мен не ме чуват (също неделни дни и само за международни разговори) него разбрах как да "синхронизирам" сама Laughing(но само ако той е проблемен)
в понеделниците всичко е "синхронизирано" без да се обаждам
и това е от месец-два,а имам оптичен кабел от 3 години
първият път мислех "случайност",но се замислих след втория....
ще оставя телевизора цял ден да работи в неделя и ще докладвам в понеделник
все се надявам да е случайност

# 76
  • Мнения: 913
във Франция най-вероятно Макрон ще спечели като "най-малкото зло"
хич не мисля да е най-малкото зло,казват работи за Ротшилд (работил е Wink)

Според теориите на конспирацията, битката между Тръмп и Клинтън в САЩ, всъщност е било битка между Ротшилд и Рокфелер/Сорос. Двата клана били от много години в жестика схватка.
Неслучайно и в най-близкото обкръжение сега на Тръмп, имало цели 4 човека от Goldman Sachs, които пък са от страната на Ротшилд.
За МакАрон пък четох, че бил близък с Хилъри Клинтън, което в комбинация с мощната медийна пропаганда в негова полза, е в противоречие с това, че работил за Ротшилд. Според мен, по-скоро е от другата(кофтито) страна. Тази на Сорос и Клинтън.

Дано не спечели... Информирай ни, моля те, за новостите, както и какви са актуалните проучвания, въпреки, че и те се оказа, че се правят единствено с цел манипулация в полза на "правилните кандидати".

# 77
  • Мнения: 2 275
Макрон започва да работи в банката "Ротшилд и сие" септември 2008 г ,а 2010 става акционер,следователно има право да гласува,да получава дивиденти и други премии.
Не работи в банката от средата на 2012 г,но не вярвам да си е продал акциите Laughing

# 78
  • Мнения: X
Боже, боже, тия германци не спират да ме изумяват! Понеже били разочаровани от Меркел и бежанската й политика, сега Шулц я изпреварвал с 11% Shocked. Ами че тя Меркел е направо ултрадясна по отношение на "бежанците" в сравнение с Шулц. Плюс това Шулц няма да се коалира с АфД, ами със Зелените и с Левите - ясно е накъде ще кара крайцера.

Мирела, дано излезеш права и тия анкети нищо да не значат. Засега Германия ми изглежда в пълна безнадеждност. И това ще се влоши, когато новите няколко милиона вземат гражданство и се наплодят след десетина години.

# 79
  • Мнения: 1 701
Maри Льо Пен няма да спечели, защото обяви в програмата си, че ще направи работната седмица от 35 на 39 часа, което е абсурдно. Фаворитът е Емануел Макрон.

В Германия ще спечели Меркел. Мартин Шулц няма никакъв шанс. Той миналата седмица отвори Агендата на Шрьодер голяма грешка, защото името му се свързва главно с кризата. Сега разследват Мартин Шулц за измама и може да не успее дори и да се кандидатира. Плащал е на неговите чиновници между 1200-2500 евро допълнително премии на месец, при горна граница от 500 евро. Аз за това и се учудих, че той се отказа от ЕС заплатата, която му се полага от ЕС Парламента. Явно е знаел, че разследване е започнало.

АФД няма да спечели, защото Фрауке Петри и Мойтен не могат да изберът кандидат, не са излъчили още дори.

Меркел освен, че я свързват с бежанците, което е минус, свързват я и с икономически прогрес, което е плюс.

Левите Лафонтен не искам и да ги коментирам. В програмата им е включена опция за неплащане на данъ собственост на имоти до 500 000 евро, което ще намали цените на имотите в Германия. Но те и 10 процента не могат да съберат.

ФДП няма да ги коментирам. Откакто си отиде Гидо Вестервеле, партията замря.

Зелените и те са много зле, особено след коментарите на Бригите Хаселман, ненормалница. Е ако се беше кандидатирал Кретчмар може и да пстигнат нещ, но той не иска.

# 80
  • Мнения: 1 701
В заглавието липсва Холандия! Там избират на 15 март. И техният крайно десен се е отказал от кандидатура и е отменил всичко. Геерт Вилдерс.

# 81
  • Мнения: X
Maри Льо Пен няма да спечели, защото обяви в програмата си, че ще направи работната седмица от 35 на 39 часа, което е абсурдно. Фаворитът е Емануел Макрон.


И защо така категорично? Нали наскоро излязоха нови проучвания, че Фийон отново излизал пред Макрон? Не че социологическите анкети значат нещо сигурно.

# 82
  • Мнения: 4 479
И техният крайно десен се е отказал от кандидатура и е отменил всичко. Геерт Вилдерс.
Повече подробности може ли да напишеш?

# 83
  • Мнения: 1 701
Maри Льо Пен няма да спечели, защото обяви в програмата си, че ще направи работната седмица от 35 на 39 часа, което е абсурдно. Фаворитът е Емануел Макрон.


И защо така категорично? Нали наскоро излязоха нови проучвания, че Фийон отново излизал пред Макрон? Не че социологическите анкети значат нещо сигурно.
Франсоа Филон в момента го разследват, защото години наред е плащал на жена си Пенелопе и на две от децата си заплати с държавни пари, назначени са били само фиктивно. Голям скандал. 830 000 euro.

# 84
  • Мнения: X
И техният крайно десен се е отказал от кандидатура и е отменил всичко. Геерт Вилдерс.
Повече подробности може ли да напишеш?

Аз разбрах, че е спрял временно публичните си прояви, защото имало някакво изтичане на информация от негов охранител към мароканска групировка. Може да е вярно, а може и да си е чиста параноя. Факт е, че негов предшественик е убит от "мирен" еколог. Факт е също, че той обещава да се разправи с "мароканската измет", ако спечели изборите. Така че мотив, средство и възможност са налице.
Не знам нищо за оттегляне от надпреварата. Но може и това да е станало, ако някой има информация, да каже, плс.

Това за Фийон го знаем, знаем също, че е започнало разследване, което обаче няма да приключи преди изборите. Освен това изглежда взривната вълна от бомбата позатихна, хората свикнаха, че всички и без това са крадци, а очакването за компромати по адрес на Макрон и Льо Пен също витае във въздуха. Така че не бих предрешила избора с такава лека ръка. Според последните анкети, които гледах, Фийон отново е фаворит. Но това нищо не значи. Няма да ме учуди да спечели лудата Марина напук на всички сигурни социологически проучвания. След Тръмп и Брекзита нищо не изключвам.

# 85
  • Мнения: 2 420
Скрит текст:
Maри Льо Пен няма да спечели, защото обяви в програмата си, че ще направи работната седмица от 35 на 39 часа, което е абсурдно. Фаворитът е Емануел Макрон.

В Германия ще спечели Меркел. Мартин Шулц няма никакъв шанс. Той миналата седмица отвори Агендата на Шрьодер голяма грешка, защото името му се свързва главно с кризата. Сега разследват Мартин Шулц за измама и може да не успее дори и да се кандидатира. Плащал е на неговите чиновници между 1200-2500 евро допълнително премии на месец, при горна граница от 500 евро. Аз за това и се учудих, че той се отказа от ЕС заплатата, която му се полага от ЕС Парламента. Явно е знаел, че разследване е започнало.

АФД няма да спечели, защото Фрауке Петри и Мойтен не могат да изберът кандидат, не са излъчили още дори.

Меркел освен, че я свързват с бежанците, което е минус, свързват я и с икономически прогрес, което е плюс.

Левите Лафонтен не искам и да ги коментирам. В програмата им е включена опция за неплащане на данъ собственост на имоти до 500 000 евро, което ще намали цените на имотите в Германия. Но те и 10 процента не могат да съберат.

ФДП няма да ги коментирам. Откакто си отиде Гидо Вестервеле, партията замря.

Зелените и те са много зле, особено след коментарите на Бригите Хаселман, ненормалница. Е ако се беше кандидатирал Кретчмар може и да пстигнат нещ, но той не иска.




Любимо ми е някой като се втурне с категорични твърдения за процеси, чието развитие тепърва започва...
В държави, където не живее, но за които със сигурност задълбочено се осведомява...

# 86
  • Мнения: 8 860
Аз имам един въпрос, който е малко настрани от обсъжданото тук, но все пак в същността си е правилно да питам Simple Smile Мислите ли, че тези, които ще съставят правителство у нас/според мен няма да са гробарите и затова питам/ ще успеят да устоят на натиск срещу нашите интереси?/Питам ако евентуално спечелят възможно най-гадните и притискането продължи/

# 87
  • Мнения: 1 701
В момента текат горещите дебати преди изборите. Геерт Вилдерс е единственият, който е отказал всичките термини. А без участие няма как да бъде избран. Веднага е паднал по точки. В момента пуска само в Туитер по някое кратко съобщение.
Неговият проблем е, че няма да намери коалиция. Програмата му е неизпълнима- забрана на Исляма в Холандия, излизане от ЕС, намаляване на данъци, затваряне на границите.

Холандия е най-големият износител на лалета, домати, краставици, с огромни оранжерии, в които са вложени милиарди, точно за да покрият пазарни нужди. Без отворен пазар Холандия няма да може да управлява основният си бизнес. Ще изпадне в криза. Таксата, която плащат е нищожна пред пазара който получават за да си продават стоките.

# 88
  • Мнения: 4 479
Скрит текст:
И техният крайно десен се е отказал от кандидатура и е отменил всичко. Геерт Вилдерс.
Повече подробности може ли да напишеш?


Аз разбрах, че е спрял временно публичните си прояви, защото имало някакво изтичане на информация от негов охранител към мароканска групировка. Може да е вярно, а може и да си е чиста параноя. Факт е, че негов предшественик е убит от "мирен" еколог. Факт е също, че той обещава да се разправи с "мароканската измет", ако спечели изборите. Така че мотив, средство и възможност са налице.
Не знам нищо за оттегляне от надпреварата. Но може и това да е станало, ако някой има информация, да каже, плс.
Благодаря!

 Освен това изглежда взривната вълна от бомбата позатихна, хората свикнаха, че всички и без това са крадци, а очакването за компромати по адрес на Макрон и Льо Пен също витае във въздуха. Така че не бих предрешила избора с такава лека ръка. Според последните анкети, които гледах, Фийон отново е фаворит. Но това нищо не значи. Няма да ме учуди да спечели лудата Марина напук на всички сигурни социологически проучвания. След Тръмп и Брекзита нищо не изключвам.

Мое предположение от  началото на скандала с Фийон - Льо Пен няма да я закачат до първия тур, но преди втория ще влючат всичко на макс .
Целта е да добутат до втори тур Макрон и Льо Пен и да разиграят отново изборите с участието на баща и, т.е. да извият ръцете на французите да гласуват за другия кандидат - Макрон.

# 89
  • Мнения: X
Да, ясно е, че с всички сили се опитват да наложат Макрон, за да си продължат вечната дружба с Меркел. Но, пак повтарям, възможни са всякакви изненади.

Общи условия

Активация на акаунт