Парламентарни избори 2017

  • 124 820
  • 2 650
  •   1
Отговори
# 1 965
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, винаги имат нужда от някой, който да им чисти тоалетните и мие чиниите. В краен случай да им гледа възрастните хора за без пари.

# 1 966
  • Мнения: 14 809
Нали?Защо да не го направи честният,отруден българин докато едни други етноси раждат по един отбор деца,отглеждат ги на помощи,не знаят какво е да се работи,пък после всички дружно да се оплакват,че мощни икономически държави изнемогват от даване на помощи на българи и румънци.Колко удобно!Иначе трябва да сме солидарни,когато се разпределя боклука. Naughty

# 1 967
  • Мнения: 2 843
Много изцепки в последните дни: като се започне от възгледа "Демокрацията много ни отне" (което, впрегнато в целта да събуди соцносталгии, все пак показва езикова некомпетентност - К. Нинова можеше да каже, ако такава е идеята, "лошото управление след 1989 ни отне много" и пр., тя обаче направи глуповат лексикален/семантичен гаф - явно толкова ѝ е културата) и се стигне до "ДПС е удобен партньор" (казано по-разтеглено, но в този смисъл) на Вл. Горанов, след като Б. Борисов преди това е заявил, че с ДПС и с ДОСТ няма да се коалират.

# 1 968
  • Мнения: 12 416
Много изцепки в последните дни: като се започне от възгледа "Демокрацията много ни отне" (което, впрегнато в целта да събуди соцносталгии, все пак показва езикова некомпетентност - К. Нинова можеше да каже, ако такава е идеята, "лошото управление след 1989 ни отне много" и пр., тя обаче направи глуповат лексикален/семантичен гаф - явно толкова ѝ е културата).

Е, нямаше как да каже "лошото управление след 1989 ни отне много, но ни даде свободата да мислим и да се борим за правата си, която този човек ни отне" /което беше акцентът, според мен/. Но наистина можеха да измислят друга формулировка, доста е неудачна.

# 1 969
  • Мнения: 4 479
Какво е това нагнетяване с Турция последните дни?
Не им обръщах много внимание защото смятах, че са предизборни игрички, но като видях кой е единия от изгонените започна да ми става неспокойно.
http://www.segabg.com/article.php?id=847141

# 1 970
  • Мнения: 12 416
Не им обръщах много внимание защото смятах, че са предизборни игрички, но като видях кой е единия от изгонените започна да ми става неспокойно.
http://www.segabg.com/article.php?id=847141

Дали няма нещо общо? http://www.focus-news.net/news/0000/00/00/2376256/

# 1 971
  • Мнения: 19 149
 това не е нищо. Гледахте ли предизобрите клипове на ДОСТ?

1371 г - някакви  хора с фесове, на коне с ятагани, презмеат София
2017 . същите хора с фесове, пътяват с автобус, надул мощно музика и носят бюлетина с номер 13

Също така на тези хора им се внушава, че България ги е изгонила от  родината им, но не е могла да скъса пъпната им връв с Кърджали, разгради и т.н. затова те трябва да се върнат и мощно да гласуват, за да има ДОСТ голямо влияние в българската политика - това са дословни цитати.  Нито дума не се споменава, че след отварянето на границата, напускането бе изцяло доброволен избор и че много български турци останаха в България. Освен това не стаав ясно, ако България е толкова лоша държава, що ще чиният в нея-

https://vesti.bg/izbori2017/kampania/kandidat-na-dost-s-post-za- … -invaziia-6066867 - вижте този материал.

# 1 972
  • Мнения: 4 479
Не им обръщах много внимание защото смятах, че са предизборни игрички, но като видях кой е единия от изгонените започна да ми става неспокойно.
http://www.segabg.com/article.php?id=847141

Дали няма нещо общо? http://www.focus-news.net/news/0000/00/00/2376256/

Част от картинката е.
Не ми е спокойно, да минават по-бързо изборите.

# 1 973
  • Мнения: 19 149
 тепърва ще се засилват тази ситуация през цялата година. Европа бавно започва да проумява, че между ЕРдоган и Хитлер няма особена разлика. И започва да обмисля да спира евросубсидиите. той пък плаши да ни залее с потоп от имигранти. За УНгария и сърбия не ме е страх - те и сега имат здрава граница - ние обаче ще го отнесем защото сме разграден двор.
Освен това с наближаването на референдума за повееч президентсик пълномощия, Ердоган започав вес повече да играе на  струната на ислямизма и неосманизма. Отсреща пък се засилват ксенофобските настроение, така че попадаме все повече в едно противопоставяне, което ще се нажежава. И ако някой си мисли, че след изборите ще спаден напрежението - значи не е в час. та нали предстоят избори във Франция, а там Льо пен е основен кандидат. После пък  има  референдум в Турция, а още по-после - избори в Германия през октомври.....


Турция: Колкото повече гласове за вота в България, толкова повече шанс за влияние

Копирано от https://utroruse.com/article/732154/
© www.utroruse.com

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 17:04 от Джон Сняг

# 1 974
  • Мнения: 2 843
това не е нищо. Гледахте ли предизобрите клипове на ДОСТ?

1371 г - някакви  хора с фесове, на коне с ятагани, презмеат София
2017 . същите хора с фесове, пътяват с автобус, надул мощно музика и носят бюлетина с номер 13

Също така на тези хора им се внушава, че България ги е изгонила от  родината им, но не е могла да скъса пъпната им връв с Кърджали, разгради и т.н. затова те трябва да се върнат и мощно да гласуват, за да има ДОСТ голямо влияние в българската политика - това са дословни цитати.  Нито дума не се споменава, че след отварянето на границата, напускането бе изцяло доброволен избор и че много български турци останаха в България. Освен това не стаав ясно, ако България е толкова лоша държава, що ще чиният в нея-

https://vesti.bg/izbori2017/kampania/kandidat-na-dost-s-post-za- … -invaziia-6066867 - вижте този материал.

Възродителният процес е голямо престъпление и да се каже, че турците доброволно са си напуснали страната е малко нагло: да ти сменят името, да си подложен на куп рестрикции и тормоз - без да си престъпник, неработещ или нещо подобно - е голяма жестокост. А следствията от всичко това - етническо напрежение, раждане на ДПС и пр. - се отразяват и днес.
Между другото има много хубава поезия от автори, пострадали в тези събития. Като Мехмед Карахюсеинов, който се самозапалва, а в болничната стая ДС сменя името му на Методи Караханов. Няколко години по-късно поетът умира от усложнения; в скрития текст помествам едно много хубаво негово стихотворение - там горенето не е метафора, истина е:
Скрит текст:
„Горят гърдите ми! Горя, горя...
Това не е насън, а е наистина.
Като дърво, откъснато
от своята гора
след мълния,
сред пламъци увисвам.

Горят гърдите ми! Горя, горя ...
Изгарят баберките на търпежа.
Водата бистра оголя,
а в мътната вода се хвърлят мрежи.

Горят гърдите ми! Гори вода.
Изтляват допотопни демагози.
Убива ли се вик за свобода!

Сложете ми на гроба
бяла роза...”


С това искам да кажа, че страданието е еднакво за всички, съпротивлявали се на режима. На този фон изказването "демокрацията ни отне много" звучи кощунствено.

Клипът на ДОСТ, който споменаваш - ако действително изглежда така - е скандален - особено в частта с османското завладяване. Чак ми е трудно да повярвам. Би ли дал връзка, за да го видя?

# 1 975
  • Мнения: 19 149
Възродителен процес са си направили ИСпанците по времето на кралица Изабела, а после германците по времето на Хитлер и никой не е казал копче. самите Османци 1923 организират клане над един милион албанци, а преди това през Бълканската война масово изселват българи и има гонения, убийства, изнасилвания, конфискации. но когато ние си връщаме 7-8 десетилитетия нашето -  ние сме варвари. Това ми се струва голямо лицемерие. ОСвен това в крайна сметак се извинихме за Възродителния процес. веднъ, втори път, трети път, десети път, двадесети пъ.... допуснахем съществуването на две турски партии. Кога турциет ще ни се извинят за атентатите на Буново и Каолиново и за убитите войници?
моите родители са били във влака с мен - малок дете - когато влакът е спрял и четири час не е пътувал нито напред -нито назад заради събитият в Бунов. кой ще ни се извини заради стреса? Ахмед Доган?

Постоянно се натяква че във всичок турците очакват реципрочност от нас. Ние се извинихме за възродителният процес, нека и те се извнят за кланетата над българи през 1913 година. но те не дават дума да се издума, че е имало кланета.
А като се заговори за арменския геноцид ДПС и ДОСТ подскачат.

И тук е редно да попитаме. моите деди са изселници  от Тракия. Трябва ли аз да ида и да  правя атентантат във влака в Гюморджина  или в Одрин по подобие на атената в Буново?

* Между другото много любопитен факт е, че турците които отидоха 90-те години там са се чувствали повееч българи отколкото турци и са се женели само за европейци, българи и ендогамно в своята общност но не и за турци от самата Турция. 80 милионна население не е приемало 500 000 души - давам конкретен пример - Идват българските турци и започват да си простират отвън бельото,  отвън както у нас. Не само турците от Турция, но и тези които за се изселили 70-те години били шокирани.

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 17:28 от Джон Сняг

# 1 976
  • Мнения: 2 843
Насилието си е насилие във всички измерения и географски граници: ако го има, аз не мога да го омаловажа, защото и Хитлер бил правил зло, преди това испанците и пр. Не ние трябва да се извиняваме за възродителния процес, защото - аз, ти не сме отговорни за него. БКП обаче е. И пак казвам - следствието от този процес роди чудовища - атентати като ответна реакция, напрежение, ДПС и производни партии. Защото ДПС е комунистическа инкарнация - сформира се, уж за да защитава правата на тези хора, а лидерът се оказа поставено лице - агент на ДС.

# 1 977
  • Мнения: 12 416
Не ние трябва да се извиняваме за възродителния процес, защото - аз, ти не сме отговорни за него. БКП обаче е.

Аз съм почти убедена, че Ердоган лично не е клал арменци, но геноцидът тежи на държавата Турция. Така и за възродителния процес сме виновни като държава. Винаги ми е било чудно защо не са форсирали закон за имената на новородените - още повече, че този проблем си е стар, доста отпреди "режима". Може би след 1944 национализмът не е бил на мода. Има една организация Дружба "Родина" няколко години преди ВСВ, ориентирана най-вече към помаците - промяна на имената, богослужение на български, махане на фереджетата и пр. Това което съм чела, ми звучи доста разумно, но са били заклеймени след 9-ти.

# 1 978
  • Мнения: 2 843
Да, права си - "Дружба Родина" действа през 30-40-те, когато има националистически подем; тоест, опитите за конверсия са познати и преди социалистическия режим. Това, което се интензифицира през 80-те години на 20. век обаче, пак да повторя, роди най-неприемливи следствия, а и мащабът му беше по-голям от предишните действия в тази насока. Тук отговорността на БКП и ДС е най-голяма.

Още една изцепка на Нинова:
"Тя уточни, че управляващи, които изтриват романа „Под игото“ от учебниците и го заменят с „Робинзон Крузо“, изтриват и българската памет."

Тук тя откровено лъже, защото "Под игото" не е свалено от програмата, никога не е имало замисъл за това - и се изучава поне 2 пъти - отделни глави в 6. клас и цялостно в 10. клас.
За сметка на това в новите програми вече "Робинзон Крузо" го няма и епохата на Просвещението се илюстрира с "Гъливер" на Суифт. Програмите могат да се видят на сайта на МОН.

# 1 979
  • Мнения: 12 416
Да, права си - "Дружба Родина" действа през 30-40-те, когато има националистически подем; тоест, опитите за конверсия са познати и преди социалистическия режим.

Не познати, ами доста практикувани с доказано не дотам добър резултат. Вземи масовото /насилствено/ покръстване от 1912/1913. Затова не мога да проумея защо на практика никой не се е погрижил за имената на новородените.
 
ПП. За литературата -  аз даже не разбирам защо трябва да има задължителни за изучаване произведения, вместо преподавателят да си избира с кое да илюстрира дадена епоха или направление. Но иначе съм склонна да мисля, че идеята за един учебник е добра.

Общи условия

Активация на акаунт