Любители на кучета - тема 70!

  • 37 646
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 695
Благодаря за новата тема  bouquet

Страхо президент  dance Peace Hug

Стискаме лапи и палчета за Еди  Hug

# 16
  • Мнения: 2 920
Благодаря за новата темичка!  bouquet
Страхо наистина е всеобщ любимец, ама с тези стойки и ушаци няма как да е друго. Иначе и аз не съм фен на малките породи и особено на пинчерите, но този Страхо ми влезе под кожата.  Crazy
Моето прасе вчера се подреди до мен за да чака да му дам не какво да е ами спанак.  ooooh! Просто няма нещо, което да не яде. И в този ред на мисли, вчера племенника е трябвало да напише в час съчинение в няколко реда "Какво обича да хапва вашият домашен любимец" и цялото съчинение му се е изчерпало с една дума - "Всичко".  Joy

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Да се запиша и аз в новата тема, без актуален снимков материал за съжаление, но ще наваксам тези дни  Laughing, че тук се показа слънце най-после.

# 18
  • Мнения: 2 702
Пристигам и аз в новата тема. Пожелавам само положителни новини в нея!

# 19
  • София
  • Мнения: 9 850
В предишната тема имаше въпрос към мен дали не е нормално да се пращат изследванията по имейла. Отговорът е "не не е нормално". С Еди бяхме при доктора в петък (10.02.2017) и изследванията трябваше да са готови в събота, но те не бяха. Сега като погледнах имейла и видях, че кръвта е пристигнала в лабораторията в понеделник, а не в петък  ooooh!

На мен ми ги пращат по мейла също (но и звънят да ми кажат, че са добри, или че еди какво си е проблем), дори моите кръвни изследвания мога да ги видя онлайн. Но това толкова време да стои кръвта... Пуснете нови кръвни, за всеки случай. Обикновено излизат до края на деня или максимум следващия ден.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 7 801
И от мен гол запис но довечера ще дам отчет със снимка  Hug

# 21
  • Мнения: 3 675
Малко Сладко Коте, аз не съм в България и до сега не съм забелязала такава практика да има. Естествено резултатите могат да бъдат изпратени и по имейл, но аз не съм лекар и какъв е смисълът да ми  ги пращат? Когато аз съм си правила изследвания винаги са ми казвали кога ще бъдат готови за да отида до лекарката. След като отида са ми давали резултатите и лекарката ги е коментирала. С ветеринара се разбрахме веднага да ми ги прати по имейла, но преди това съм му се обаждала по телефона за да го питам какво става. Резултатите трябваше да са готови в събота. По телефона гадината ми обясняваше, че той не бил виновен и точно сега били подменяли някакви апарати в лабораторията и затова резултатите се бавили  ooooh! Обясняваше ми също така, че сме могли да изчакаме до понеделник и да съм вземела да се успокоя понеже моето безпокойство се отразявало негативно на кучето  Twisted Evil Когато му казах, че кучето може да умре до понеделник, той ме каза да съм ходила в болницата. Тогава наистина побеснях и му казах, че не смятам за редно да се взима толкова често кръв от кучето ми и ако така продължаваме накрая кучето ми ще умре от кръвозагуба. Гадината ми взе 148 евро, причини болка на Еди и накрая ми прати резултати по имейла на който не може да се разчита че са верни.  Twisted Evil На резултата пише черно на бяло, че кръвта е постъпила в лабораторията чак в понеделник, а не в петък, както твърди ветеринарът.
В България сме попадали на големи некадърници, но австрийците се конкурират много успешно с некадърните си колеги от България и дори имам чувството, че са ги задминали.  Sick
Много е трудно да се намери читав ветеринар  Tired

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 12:27 от B & C

# 22
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Момичета, колко време кучето може да не се храни и да пие вода (или в минимални количества), без да му навреди и да се налага да се води на лекар?

# 23
  • София
  • Мнения: 12 011
Момичета, колко време кучето може да не се храни и да пие вода (или в минимални количества), без да му навреди и да се налага да се води на лекар?

Когато моята бе много болна, 5 дни не беше пила вода не беше яла нищо и все още нямаше признаци за обезводняване.
Но беше много зле и сама не искаше да пие.

# 24
  • Мнения: 3 675
Момичета, колко време кучето може да не се храни и да пие вода (или в минимални количества), без да му навреди и да се налага да се води на лекар?
Нямам представа. Ако на кучето му се даде консерва е напълно възможно да не пие много вода заради консервата, но ако не яде и не пие вода ми се струва, че е хубаво да се потърси причината.
Моят днес е изял само 20 грама пуешко, но пие вода.
Аз продължавам да не съм убедена, че кучето ми има епилепсия и започвам да се съмнявам за диабет.  Thinking
До гуша ми дойде от ветеринарите и затова съм решила да поръчам лентички и да му тествам урината.

Въпрос: как давате черупките от яйце, ако въобще давате?
Интересува ме дали ги слагате във фурната преди да ги натрошите?

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 12:50 от B & C

# 25
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Не съм давала черупки от яйца.

Макс не яде консерви или гранули, готвим му. Питах, защото се наложи да пътувам. Откакто сме разделени, почти не е ял или пил вода, даже първия ден е отказвал и до тоалетна да ходи. Седял до входната врата и ме чакал.

# 26
  • Мнения: 2 695
Аз съм давала черупки. Първо ги изсушавам или на котлона, или във фурна, след това ги стривам на прах в хаванче и поръсвам върху храната.

# 27
  • Мнения: 2 702
Не съм давала черупки от яйца.

Макс не яде консерви или гранули, готвим му. Питах, защото се наложи да пътувам. Откакто сме разделени, почти не е ял или пил вода, даже първия ден е отказвал и до тоалетна да ходи. Седял до входната врата и ме чакал.

Джу също не яде, когато е далеч от семейството. До близо 4 дни е издържал. След това го захранвахме. Животинките страдат също като нас.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 779
Ети ни и нас със Бери, малко уплашена и скрита: https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16473086_1021150 … 1&oe=593AE409

Миналата седмица ходихме на доктор да и сложи ампула за бълхи, премери я - 4 кила! Какъв стана тоя йоркшир - кон! А иначе е слабичка, ребрата и се усещат.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 2 498
Седял до входната врата и ме чакал.

Оооо, милата душа!  Hug Hug Heart Eyes

Какъв стана тоя йоркшир - кон!

 hahaha hahaha Кон, кон, ама прекрасен!  Heart Eyes Такава е смешка изпод дивана Simple Smile И Страхо на пинчер-гигант ще го докара, ама аз не протестирам, по-удобен ми е за мачкане.

Аз черупки не съм давала специално, малкият крадльо си ги гепи от масата. Бяха варени, обаче. Сега, като варя яйца, му давам и той ги хрупа щастливо под някоя маса  Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт