Стомашни проблеми

  • 26 780
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 255
Гастрит.През 2012 беше много зле,ходих на гастроентеролог даже-диета+медикаменти,и се оправих.Сега пак му се "подигравам"-ям подправки,пържено,сладки неща,ям бързо-не дъвча много,и само чакам да стане страшно #Crazy
Вечер пия Ранитидин,понякога сменям с Квамател,ям си като прасе,какво ще се прави не знам,трябва да спирам!Сега съм в търсене на добри фибри за червата,мисля да опитам пробиотика с кокиче  Heart Eyes
Пели,ще споделите ли какъв е бил хранителния ви режим

# 31
  • Мнения: X
7дни бях на обикновени бисквити и вода,на млечни продукти-обаче безсолни,може варени зеленчуци,печени ябълки много помагат Hug
Пиех Нексиум,някакви пробиотици,както и Дуспаталин,сега като пийна Нексиум и получавам адски спазми на стомаха ooooh! В момента съм на Квамател по 1табл. вечер и ми е добре.
В последствие разбрах,че точно млякото и млечните продукти стоят ужасно дълго в стомаха,заради гадния протеин Казеин,и го възпаляват и разболяват още повече!Сега ми стана ясно,защо повечето лекари в Италия при проблеми със стомаха веднага ви спират млечните продукти Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 044

А личната ме наплаши, че може и да е диафрагмална херния- същите симптоми.


Това май най-добре се диагностицира с бариева каша.

Рефлуксът подлежи ли на пълно излекуване?

Последна редакция: пн, 17 апр 2017, 23:55 от Prizma

# 33
  • Мнения: 9
Реших и аз да се включа. Проблемите започнаха декември 2022. Ходих при GP-то  и му обясних симптомите (болка в горна част на корема, киселини, гадене понакога повръщане, редуване запек и диария), сметна, че ще опита да оправи проблема и ми изписа Еманера. Пих 10 дена, но без ефект, отново отидох при него и вече даде направление за гастро. След седмица посетих доктор в Плевен, прегледа ме, но ехографски нищо не откри. Изписа пулсет, 2 седмици по 2, една по 1. Имаше леко подобрение, но през Януари болката се засили, стана кризисна, имаше моменти в, които седмица не ме боли, после седмица боли. Отидох отново в Плевен, но при друг гастроентеролог, направих рентген с бариева каша и се установи: гастро-дуодунитни изменения и лека каскада в кардията. Ехографски - хипоехогенен панкреас. Изследването за хеликобактер пилори - отрицателно. Изписа улкамед, пих 8 дена, но нищо. Вече сме 24 година, болките са все там, чай бих и нищо. Дайде ми съвет, какво да правя?

Общи условия

Активация на акаунт