МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 56 327
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 377
Снощи пак бяхме много активни и ние. Едвам заспах, после ме събуди към два, но аз упорито пак заспах и за капак ме събуди в 6:30. Голямо шаване, голямо наместване. Иначе и аз мисля че движенията са повече като протягания, изпъвания и наместване. Вече не се върти като пумпъл. Аз съм в 29+3 г.с. Здрави да сме и да сме добре, пък каквото иска да прави дребния. Да си седи още 2 месеца на топличко  Laughing Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 118
Аз да ви кажа си спинкам...даже повече отколкото трябва,моята принцеса май е много съобразителна...когато спа и тя спи... възпитана е  Joy
Исках да ви кажа,че 2ра вечер сънувам,че не ми стигат памперсите хаха...и хода бягам да купувам, и тооо пуфис ха-ха  (даже още незнам дали такива ще използвам)... нооо за пореден път ми свършиха памперсите незнам какво ще значи това хаха. hahaha hahaha
Да ви питам...вие говорите ли на корема си? Някак не мога...да пречупя езика и да го питам 'какво прави' и 'как се чувства'. Незнам лошо ли е? Галяяя си го и по попипвам,но да водя разговор,май не ми се получава,колкото и гадно да звучи. А знам,че е хубаво да се говори,много приятелки го правят...но какво да се превземам като не мога. Като си излезе живот  и здраве...ще си говорим даже няма да я оставам да спинка.... baby_neutral

# 77
  • Мнения: 146
rosegreen, и на мен ми е много странно. Но някой път като си се возя в колата си говоря като лудите Simple Smile Разказвам му за деня ми, за баща му и разни такива неща, каквото се сетя.

И моето бебче май е възпитано не ме буди, но на няколко пъти се будя, и аз не знам от какво, но като се събудя, се буди и той и ритка, после заспиваме заедно ахах. Някой път реагира на погалване и щом го погаля, започва да ритка, но не винаги е така.

Мами, някой поръчвал ли си е дрешки от Mothercare, дали размерите им си отговарят? Голяма дилема е за мен от кое какъв размер и по колко да поръчам. Мислих си да поръчам 5 бр. бодита с дълъг ръкав, размер 56, 5 бр. с къс ръкав (но дали 56 или 62, не знам). И 2 комплекта (6 бр.) гащеризончета. По-скоро няма да има кой да ми дава дрешки и не знам това стига ли ми. А как се обличат бебоците през първите три месеца? Аз мисля първия месец с боди и гащеризонче, а след това ще стане топличко не знам дали не трябва да си е само с боди? Отделно блузки и панталончета за над бодито трябва ли да взимам?

# 78
  • Мнения: 125
И моята мома много шава, но не ми пречи на съня въпреки това пак не мога да спя спокойно и се будя по 100 пъти на нощ.
rosegreen, аз говоря на корема си, но не мисля, че е странно, че ти не можеш. Всеки е различен и не мисля, че има нещо лошо.  Само внимавай с галенето на корема, защото на мен докторката ми каза, да не го галя, защото може да предизвика контракции.
Имам и един въпрос...  в 27г.с. съм и последните дни вечер започна пак да ме боли леко корема, все едно ще ми дойде. Чудех се дали е нормално на този етап ?

# 79
  • Мнения: 2 269

Мами, някой поръчвал ли си е дрешки от Mothercare, дали размерите им си отговарят? Голяма дилема е за мен от кое какъв размер и по колко да поръчам. Мислих си да поръчам 5 бр. бодита с дълъг ръкав, размер 56, 5 бр. с къс ръкав (но дали 56 или 62, не знам). И 2 комплекта (6 бр.) гащеризончета. По-скоро няма да има кой да ми дава дрешки и не знам това стига ли ми. А как се обличат бебоците през първите три месеца? Аз мисля първия месец с боди и гащеризонче, а след това ще стане топличко не знам дали не трябва да си е само с боди? Отделно блузки и панталончета за над бодито трябва ли да взимам?

Деси, аз поръчвах от Джордж, и се ориентирах по таблицата с размери на сайта им. Със сигурност и Модъркеър имат - виж там. Тези дрешки, които си изброила мисля, че на първо време са напълно достатъчни. Бодитата по-добре да са 62 според мен, те се различават само по дължината, така че е не проблем.
В началото и аз ще слагам боди-потник или къс ръкав и отгоре цяло гащеризонче, но после в големите жеги мисля да е само по къси ръкави. Не мисля, че ще ти трябват допълнително блузки и патналончета. Евентуално за есента, но дотогава има много време. Роднини и приятели също ще подарят, и те растат мн бързо в началото. Не давай излишни пари. Peace

# 80
  • Мнения: 53
И аз започнах да си приказвам на юнака  Joy и стана от както АГ-то ми забрани да си галя корема,понеже ми се втвърдява и като не мога да го галя започнах да му говора  Joy за баща му,за майка му,даже му се и карам понякога като ми шибне някой здрав ритник  hahaha Laughing

# 81
  • Мнения: 120
И моята мома много шава, но не ми пречи на съня въпреки това пак не мога да спя спокойно и се будя по 100 пъти на нощ.
rosegreen, аз говоря на корема си, но не мисля, че е странно, че ти не можеш. Всеки е различен и не мисля, че има нещо лошо.  Само внимавай с галенето на корема, защото на мен докторката ми каза, да не го галя, защото може да предизвика контракции.
Имам и един въпрос...  в 27г.с. съм и последните дни вечер започна пак да ме боли леко корема, все едно ще ми дойде. Чудех се дали е нормално на този етап ?
Ани, по прицип знам, че болките като при цикъл да вид контракции, така че е хубаво да се посъветваш с лекар. Аз пия за тях магнезий и от време на врмее но шпа.

# 82
  • Мнения: 581
red_balloon, супер са ви килцата  Hug Нека да има бебешорски бузки в повече  Simple Smile

Аз си говоря на корема от време на време като съм сама или само в присъствието на близки. Мен по-скоро ме притеснява това как като се роди бебчето какво ще е. Всичките ми приятелки се правят на "маймуни" (в добрия смисъл) и се лигавят нещо на бебчетата, че да ги забавляват, без да имат скрупули, че са навън примерно  Laughing ....  Ей това вече не знам дали ще ми се получи на мен  Laughing Сигурно ще ми дойде от вътре само и само да видя някоя друга бебешка усмивка, кой знае  Rolling Eyes

Ние също си спим през нощта (май само 1-2 пъти ме е будил малкия). Иначе като се събудя сутрин го усещам как лекичко и той се размърдва.

# 83
  • Мнения: 307
и ние цял ден такова шаване, такова чудо Simple Smile и преди малко цъкам си в сайта на енергото да си проверя тока и лошо ми стана направо...и бебка и тя се спря сякаш усещаа  Thinking 300лв тоок, направоо ме сразиха тоя път, никога не сме имали толкова  #2gunfire

# 84
  • Мнения: 24
Здравейте момичета  Simple Smile
За стрийте ,при първата ми бременност точно 2 месеца преди да родя се нацепих зверски от пъпа надолу,въпреки мазането.Бебето, беше голямо и корема също и си мисля,че нямаше как да не се нацепя...вечерта си легнах без стрий,а на сутринта изненада #Crazy
Започнах да си подготвям зърната с крем Гармастан, доволна съм много от него,ползвах го и при 1та бременност.Мажат се зърната 2 месеца преди раждането за да се подготвят за кърменето,не съм имала една раничка.Боляло ме е 1те 10 дена ,но раничка кръв и тн...не! Вчера бях на преглед в 28г.с.бебчо тежи 1500кг.още не се е обърнал.За дрешките синът ми се роди 4кг.53см.и размера за новородени не ни ставаха,56 размер ни бяха добре.За кг.съм качила 15/16кг.на корема си не мога да говоря,не съм го правила и с 1то..просто не ми идва отвътре,но не мисля ,че е голям проблем Wink

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 09:42 от desitka_nikitka

# 85
  • Мнения: 377
и ние цял ден такова шаване, такова чудо Simple Smile и преди малко цъкам си в сайта на енергото да си проверя тока и лошо ми стана направо...и бебка и тя се спря сякаш усещаа  Thinking 300лв тоок, направоо ме сразиха тоя път, никога не сме имали толкова  #2gunfire
Всички сме закърфичени с по едни 100 лв на домакинство, независимо какво си хабил и какво не. И ние сме така, а сестра ми са с 400 лв сметка при положение, че топлят само две стаи и коридор между тях, а другите две стаи са необитаеми и не ги отоплят. Направо се ококорих и аз  #Crazy #2gunfire Не ми се говори направо.

# 86
  • Мнения: 307
Здравейте момичета  Simple Smile
За стрийте ,при първата ми бременност точно 2 месеца преди да родя се нацепих зверски от пъпа надолу,въпреки мазането.Бебето, беше голямо и корема също и си мисля,че нямаше как да не се нацепя...вечерта си легнах без стрий,а на сутринта изненада #Crazy
Започнах да си подготвям зърната с крем Гермастан, доволна съм много от него,ползвах го и при 1та бременност.Мажат се зърната 2 месеца преди раждането за да се подготвят за кърменето,не съм имала една раничка.Боляло ме е 1те 10 дена ,но раничка кръв и тн...не! Вчера бях на преглед в 28г.с.бебчо тежи 1500кг.още не се е обърнал.За дрешките синът ми се роди 4кг.53см.и размера за новородени не ни ставаха,56 размер ни бяха добре.За кг.съм качила 15/16кг.на корема си не мога да говоря,не съм го правила и с 1то..просто не ми идва отвътре,но не мисля ,че е голям проблем Wink
това мазило онзи ден една приятелка ми го даде, че й е останало, и гледам, че пише на опаковката от 8мия месец да се мажат, аз съм 26г.с.+4 ама значи скоро мога да почвам да се мажа, пък като свърши мисля Лансинох да си взема, че бил без отмиване, ама дотам да стигнааа  Wink
иначе за говоренето..и аз кога говоря, кога нее, не ми е чак толкова странно, защото постоянно си говоря на котката Simple Smile милата ако можеше да говори, досега 100пъти да ми беше казала да млъкна хахаха Simple Smile
що се отнася до тока, аз без бебе имам по 300лв. пък с бебе догодина не ми се мисли... #2gunfire #Crazy

# 87
  • Мнения: 24
Да и аз сега подготвям зърната с Гармастан,след това ще използвам крем без отбиване,защото този трябва де измива задължително.
http://apteka.framar.bg/30007206/%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8% … C-10-%D0%B3%D1%80
Този ще ползвам за след раждането,ако имате раничка Гармастан а и помага за заздравяване то и,но ако се почне употребата му чак след раждането ефект няма кой знае какъв.

# 88
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен Мами. Нова съм и с интерес чета постовете в темичката. В 27 седмица съм, термин 26 май - момиченце  Heart Eyes Това ми е първо бебенце и нищо не разбирам, само чета и от всичко възможно се притеснявам  Rolling Eyes Бебето започна да рита чак към 24 седмица (според прочетеното това е късно). Сега я усещам, но рядко - веднъж-два на ден. Ходих на ФМ в 22 седмица в център Фемина, казаха че всичко е наред. Започнах да се оглеждам за дрешки, но нямам представа как трябва да я обличам. Вече ще ви следя по-често с надеждата за по голяма яснота на нещата...
Хубав ден от мен! Hug

# 89
  • Мнения: 581
haftelino, добре дошла  bouquet Сезона, в който ще раждаме е малко особен...хайде ти си в края на май, ама... май може да е много топъл, може и да си е по-хладен, зависи си и от мястото, на което живееш. Ще трябва да се снабдим по малко от всичко...както с дълги ръкавчета, така и с къси. Аз за момента ще взема по няколко бройки различни дрешки, за да видя кое ще ми свърши работа и кое няма да ми е удобно. Пък и проблем са ми размерите...една приятелка ми каза, че дъщеричката й първия месец е порастнала с 6 см  Shocked То и това трябва да се съобрази...абе сложна работа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт