Сладкарничка за книги-тема 68

  • 41 479
  • 747
  •   1
Отговори
# 345
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
Добро утро!
Аз се опитвам да се събудя, Анди си играе на земята, а кака му спи в спалнята. Тя направо забрави да се събуди, поспаланка си е по принцип.
Събудих се с мисълта да правя питка, та сега преглеждам рецептата и чакам Кати да стане за да наглежда малкия /иначе ще дойде в кухнята и ще изяде всички круши, които съм им купила  Laughing/ Не съм по тестата, не съм месила освен един път преди сто години - крайно неуспешен. Но сега съм оптимист...
Иначе когато ми остане време си чета "Пилето". На четеца също се мотая между няколко книги, никоя от тях не ме е грабнала напълно. "Пилето" ми харесва, но успявам по няколко страници на няколко дни. Явно още не мога съвсем да се организирам откак свекървата си тръгна, а мина доста време.
Пожелавам ви слънчев ден, и още по-слънчева седмица. Тук от сега е напекло едно хубаво слънчице...

# 346
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добро утро!

Алекс, и тук пече, но и щипе. Доста студена сутрин е, аз рано правих пържени филийки на терасата, но измръзнах. Дано се повишат температурите, ча така никак не ми харесва.

 Имам си и аз спящо момче, иначе и двама, които отидоха на работа. Аз днес ще съм работна вкъщи, нали почиваме заради изборите. Добре ще ми дойде този ден, чак ми се иска скоро още едни избори да има, да намажем пак с почивен ден след тях.  Joy

 За питка - хубаво решение си взела, то и аз имах желание вчера да направя, но се отказах. Правих бисквитена торта и готвих, готвих. На пакетите брашно София мел /Екстра/ има рецепта за питка. Скоро гледах в една тема, че Лаленцето е пробвала рецептата и я похвали. Точно тази питка мислех да направя и аз, че ми е грабнала погледа от известно време. И това ще стане.

 Започвам да върша една неприятна служебна работа, естествено, пак с проекта свързана, и получавам нервни изблици. Дотегна ми... Даваш, даваш, не е ли редно и да получиш най-сетне, мамка му.  Tired

 Ich_Will_, леко започнах да се оплитам в обясненията ти.  Mr. Green

Деси, бански ли?  Sunglasses Айде де, де ги тез температури.  Crossing Arms

 Хубав ден на всички!  bouquet

# 347
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
А, Нели, не съм си показвала носа на терасата, та не знам това слънце колко напича. Пък и доста облаци има, та едва ли много ще се затопли днес. Май ще си изкараме деня вкъщи, че цяла нощ валя, а излезем ли навън, Анди иска да пълзи, няма как да го оставя все пак но мокро и влажно да пълзи...
Започнах питката, да видим каква ще я свърша. Ако не се похваля, значи ще съм на диета и без тестени днес Simple Smile

# 348
  • Мнения: 811
Тук съм и аз
Добро слънчево ,но хапещо утро Simple Smile
Дойдох в университета и се бях приготвила за много дълго упражнение, но на асистента ни роднина е в болницата и горкия го извикаха спешно Simple Smile Дано не е нещо сериозно.Много е готин асистента и мен си ме запомни първа покрай името и на шега си ме нарича Валерианке Simple Smile

Десии , винаги съм ти се чудила как изкарваш нощните смени:)

Нелии , супер пържени филийки :*
любимото ми Simple Smile
Използвай почивния ден за почивка ; не се презорвай служебно :*

Алекс , чакаме да се похвалиш с прелкрасна питка Simple Smile

Отивам да хапвам :*

# 349
  • Мнения: 5 367
За Нели обяснявам по друг начин. Всеки работник е задължен да излиза в обедна почивка, независимо дали иска или не. Тя трае средно около 30 минути. Понеже сме много персонал, всеки излиза когато си иска стига да не е прекалено рано или прекалено късно. След горе-долу 4 часа работа е нормално. За целта има стая за отдих, където има маси, столове, малка кухня, два автомата(един за кафе и един за газирани напитки) и задължително часовник, с който можеш да погледнеш колко време от почивката ти е минала. Напълно естествено е да се засечеш с даден колега веднъж седмично, може и по-рядко. А това, което се случи миналата седмица с мен и моите обедни почивки е следното:
1. Вторник: Влизам в стаята за отдих, вътре е празно. 10-15 минути по-късно се появява колегата американец, а две минути след него колегата от отдел електротехника.
2. Четвъртък: Влизам в стаята за отдих, две минути след ме пристига колегата американец.
3. Петък: Влизам в стаята за отдих, колегата американец вече е вътре. 10-15 минути по-късно влиза колегата от отдел електротехника.
4. Събота: Влизам в стаята за отдих, колегата от отдел електротехника вече е вътре. 10-15 минути по-късно се появява колегата американец.
Или казано на по-прост език: с колегата от отдел електротехника се засякох 3 пъти в стаята за отдих, а с колегата американец цели 4. Миналата седмица бях първа смяна и изчаквах първо да дойдат колегите от втора смяна в 13:00 часа и чак тогава отивах в обедна почивка. Във втора смяна е малко по-сложно, защото колегите от първата смяна си тръгват в 15:00 или най-късно в 16:00 часа, а тогава за мен е прекалено рано. Затова излизам час-час и половина по-късно. Лошото е, че още не мога да им свикна на тези обедни почивки, откакто съм в Германия свикнах да не ползвам обедна почивка, а в новата работа тя е задължителна и в началото си навличах доста проблеми като я правех или прекалено късно, или прекалено кратка. Истината е, че когато има някой колега в стаята за отдих е доста по-добре, защото така ще се разприказвате и времето ще мине по-неусетно, но ако няма никой, започват да ме тресат нервите и постоянно поглеждам часовника и чакам да свършат тези 30 минути, но един ден не можах да издържа и толкова и след 15 минути вече се върнах на работното си място Mr. Green Сигурно съм единственият човек на Земята, който няма никакво желание да излиза в обедна почивка, но се налага да се жертвам, защото после си навличам големи неприятности.

# 350
  • Мнения: 5 405
Их, нямаше нужда от още обяснения.  Mr. Green Не че го прочетох, ама да си кажа.  Whistling

# 351
  • Мнения: 10 874
На пакетите брашно София мел /Екстра/ има рецепта за питка. Скоро гледах в една тема, че Лаленцето е пробвала рецептата и я похвали. Точно тази питка мислех да направя и аз, че ми е грабнала погледа от известно време. И това ще стане.
Дааа, горещо препоръчвам тази рецепта. Hug А питката иначе първо на вас я показах във Фейсбук, но май не писах по коя рецепта.

Алекс, аз също чакам да се похвалиш с питката. eat Ако нещо не ти хареса сега, опитвай пак и ще видиш как с времето ще стават все по-вкусни. Моите първи опити с тесто бяха катастрофални, а сега, смея да кажа, че се справям добре. Много обичам да меся! Heart Eyes Като цяло много обичам да готвя, но месенето ми е на първо място. chef
Впрочем ММ за първи път в живота си меси питка за миналата Бъдни вечер. Според него не ставаше за нищо, но на мен много ми хареса. И бързам да уточня, че не е заради пръстена, който беше скрил в нея, понеже той и досега ме „обвинява“, че само заради това ми е харесала. Ами не е така! Аз още като я опитах се възхитих, защото си спомних моя пръв опит за питка (който хем беше с мая и хем не стана като хората Confused), а той едва след това каза, че имало още някое късметче в питката. Да, със сигурност след това ми е харесала още повече (Mr. Green), но обективното мнение го дадох още преди да разбера за изненадата.

# 352
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Лаленце, домеси ми се докато те четох.  Simple Smile И аз чакам Алекс да сподели за питката си, знам, че се е получила. Понякога печивата нямат външен вид, но се чудни на вкус.

Ich_Will_, не знам защо държиш толкова да ме запознаеш с тези подробности, но щом си го постнала, прочетох го.  ooooh! Трябваше ли да се впечатля от нещо, не разбрах. Съвсем в друг стил беше коментарът ми онзи ден, ама айде, да не изпадам в подробности. Иначе е нормално да се почива, да, само дето аз като застъпя още в седем сутринта, до онзи ден до два следобед, изкарвах без почивка. Яла ли съм, не съм ли...Понякога ходя и до тоалетна.  Joy

 Понеже питка нямам, ви каня на омлети, пържоли и таратор. Това е обедното меню. За довечера ще направя кюфтаци.  chef

# 353
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
Питката /памук пита/ стана прекрасно. Късмет на начинащия ли бе, що бе, обаче стана майсторска /въх, че съм скромна. / Мекичка, пухкава, вкусничка... Почти цялата я няма вече, пратих Кати да занесе  на две приятелки. Пак ще се прави скоро, то се е видяло...
И тук да я покажа, макар че се похвалих на стената ми във фейсбука
Скрит текст:
Черпя и вас виртуално

# 354
  • Мнения: 10 874
Ехааа, браво, Алекс, истинска разкошотия е!!! Heart Eyes eat

# 355
  • Мнения: 811
Прекрасна е Алекс Wink

Ихх ,много подробно обяснение Simple Smile Simple Smile

Лаленце , какво си правите с еличка :*

Нели :*

# 356
  • Мнения: 10 874
Лаленце , какво си правите с еличка :*
Еличка спинка сладко-сладко, а аз в момента мързелувам. Mr. Green

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 13 500
Дадка, в началото ми бяха тегави нощните /работила съм в заведение и там не се усеща, но хора, живот, купон/ тук сама като кукувица. Не смеех да се лакирам, чета или някаква извън работна дейност...свикнах с работата, разпределям си времето правилно и вече си позволявам и лични дейности. Кофтито на нощните смени е, че ти крадат от почивните дни.
Ето и маникюрът ми от тази вечер
Скрит текст:

Аз сега много повече си ценя почивките, през дневните нямам възможност да си ползвам обедната ям на бюрото между бумащината, понякога и не ям. От време на време докато върша нещо на двора поспирам да се порадвам на времето. До тоалетна ходя като идва време за памперс работата  Laughing Нощните дежурства са сравнително леки с изключение на изминалото лято, когато транспортирахме служители от един от обслужваните обекти /поне мен ме изморяваше - нощно шофиране, малките часове на нощта, движение нулево, където се казва асфалта те унася, като се връщах в офиса си чувствах очите изпити/. Като цяло ми харесва работата и пак казвам в пъти е по-предпочитана от това да работя с клиенти  Sick ooooh!

Алекс, питката ти е разкошна, ще примлясквам тук  Mr. Green

# 358
  • Мнения: 5 405
Деси, цветенцето как го направи?  Heart Eyes

Останаха ми очите в питката на Алекс. Аз не обичам да се занимавам с тесто и брашна. Ако ми направят, ще ям. Но аз да тръгна да меся, още повече пък да точа... забрави!  Crazy Laughing Само бъркам аз.  Mr. Green

# 359
  • София
  • Мнения: 3 269
Добро утро, деца! Heart
Идвам за кратко кафе с прегръдки Heart Ето го и него Wink

Добре, че в неделя отидох да работя на изборите, за да си почета малко книжжка  Mr. Green Искам да ви кажа, че това "отивам на работа, за да си почина" изобщо не е майтап  Mr. Green Другата ми новина е, че съм -2 за първия месец на свалянето. Мисля, че можеше повече, но около рожденния ден малко оплесках нещата  Blush Не бързам обаче  Flutter  Знам, че ще успея. Не за друго, ами съм от хората, на които им писва, а сега ми е писнало да ги нося тия килца и знам, че ще си отидат.  hahaha Трябваше по-рано, ноооо.... както и да е.
Мисля си за повечето от вас по нещо, но не мога да изброявам, защото беб всеи момент ще се събиди. Баткото го пуснах на компа за малко  Crazy
Вкъщи времената са много весели и сладки  Heart Eyes но не мога да не спомня и думите на Господарката на Лотлориен "... по всички земи любовта е примесена с тъга..." Опитвам се да нося и двете....
Ще си правим ли великденска размяна от типа на "книга на сляпо"? Simple Smile Не помня кой беше предложил  Hug Аз съм за, веднага мога да лепна списък от 15 книги, та изненадата да е съвсем пълна  Mr. Green Пък за 24-ти да си напраивм игра  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт