Отговори
# 75
  • Мнения: 9
Здравейте,
Предстои ми да поддавам скоро документи за детски надбавки. Не ми е за първи път, но ми се губи дали трябва пак бележка за имунизациите от педиатърката? Интересувам се тъй като тя ще излиза отпуска.  Благодаря Ви!

# 76
  • Мнения: X
Здравейте,
Предстои ми да поддавам скоро документи за детски надбавки. Не ми е за първи път, но ми се губи дали трябва пак бележка за имунизациите от педиатърката? Интересувам се тъй като тя ще излиза отпуска.  Благодаря Ви!
Трябва да представиш бележка от ЛЛ на детето, издадена в месеца, в който подаваш документи.

# 77
  • Мнения: 8 939
Да, винаги трябва бележка за имунизациите.

# 78
  • Мнения: 536
Не знам дали бележката за имунизациите трябва да е издадена в същия месец, защото тя важи цяла година-  цитирам нашата педиатърка.

# 79
  • Мнения: 13 545
Аз взимам бележка от ЛЛ през септември, тогава ходи на годишен преглед, попълва му и картона за училище, подавам покументи през ноември и никога не съм имала проблеми.

# 80
  • Мнения: X
Не искам да настоявам, но мен ме върнаха заради това и затова го писах, мисля вече няколко пъти в темата. Бележката ми беше от януари, аз подадох през март. Приеха ми декларацията, но искаха нова бележка от ЛЛ.

# 81
  • sofia
  • Мнения: 405
Привет!

За първи път ще подавам документи за детски август месец и се питам от училището на детето какво ще мога като документ да взема, при положение, че ще е завършил вече 7 клас, или още сега да поискам удостоверение че е записан в училището?

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
През август, когато ще подаваш документите ще вземеш бележка от старото у-ще (през август), че е посещавал редовно у-ще (те знаят какво се пише), а когато започне учебната година, ще занесеш бележка от новото у-ще, че е записан (до края на октомври трябва да занесеш бележката).

# 83
  • София-Младост
  • Мнения: 23 347
Бележките от училище и детска градина вече не се представят. АСП си прави проверка.

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
От кога е това? Никакви бележки ли не се представят: нито при подаване на документи, нито след започване на учебната година?

# 85
  • София-Младост
  • Мнения: 23 347
ППЗСПД
чл.2
(2) (Изм. - ДВ, бр. 34 от 2017 г.) Заявлението декларация се подава от посочените в Закона за семейни помощи за деца лица в дирекция "Социално подпомагане" по настоящия им адрес.
(3) В случаите, когато бременната жена или майката е малолетна, заявлението декларация по ал. 1 се подава от законния ? представител.
Чл. 14. (Изм. - ДВ, бр. 71 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 80 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) (1) Еднократна помощ при осиновяване на дете се отпуска въз основа на подадено заявление декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика.
(2) Към заявлението декларация се прилагат следните документи:
1. удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта (за справка);
2. (отм. - ДВ, бр. 34 от 2017 г.)

# 86
  • sofia
  • Мнения: 405
Много благодаря за информацията! bouquet

# 87
  • Мнения: 536
Не искам да настоявам, но мен ме върнаха заради това и затова го писах, мисля вече няколко пъти в темата. Бележката ми беше от януари, аз подадох през март. Приеха ми декларацията, но искаха нова бележка от ЛЛ.
Нищо чудно Sad
При нас е имало служителки, които са ме връщали за какво ли не. Искрено се надявам да ги сменят. Имунизациите са си едни и същи и важат цялата година.
На мен са ми излизали с няколко доказано по-късно невалидни причини, но по друг повод. Включително и че не си живея на постоянния адрес (да, не настоящия). Затова, може би, всеки си знае на какви ще попадне в неговия район.

# 88
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Тя бележката не е само за имунизациите, а гласи, че детето е редовно следено от своя опл (прегледи, изследвания, имунизации и всичко необхоидмо). На мен са ми казвали, че трябва да е скорошна, по смътен спомен това означаваше около 3 месеца, нещо такова.

По принцип тези неща имат своята логика в една социална, развита държава. Не и у нас, където често (но невинаги) се превръщат в коз в ръцете на малкия голям човек от администрацията.

# 89
  • Мнения: 345
Плевен, пощенска банка има детски надбавки.Успешен ден Laughing

Общи условия

Активация на акаунт