Отговори
# 120
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Леле, ние вече ги похарчихме, а във Варна още не са получили.Scream

Аз да попитам, актуална ли е помощта за първи клас (тоест има ли я още) и на каква сума възлиза?

# 121
  • Мнения: 133
Варна вече има.

# 122
  • София
  • Мнения: 6 141
Леле, ние вече ги похарчихме, а във Варна още не са получили.Scream

Аз да попитам, актуална ли е помощта за първи клас (тоест има ли я още) и на каква сума възлиза?

Мисля, че да. Поне за 2016/ 2017 беше. 250лв.

# 123
  • Мнения: 70
Габрово ДСК има детски.

# 124
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
София-Дружба-Пощенска също има

# 125
  • Мнения: 155
за Варна накакво инфо?

# 126
  • Мнения: 223
Здравейте.Имам въпрос...С термин през септември съм,но не съм наясно..Ние ще имйме ли право на детски при положение,че моето майчинство през 1вата година надхвърля 600лв...?
С бащата нямаме брак ..незнам това дали има значение...

# 127
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
за Варна накакво инфо?

За Варна казаха, че ще има днес след 17 часа по всички сметки.

# 128
  • Мнения: X
Здравейте.Имам въпрос...С термин през септември съм,но не съм наясно..Ние ще имйме ли право на детски при положение,че моето майчинство през 1вата година надхвърля 600лв...?
С бащата нямаме брак ..незнам това дали има значение...
Гледат се доходите 12 месеца назад. Ако Ви е първо дете, след като се роди и вземете удостоверението за раждане, от работодателите искате бележки за брутния доход /за вашите доходи и тези на бащата/. Сумирате ги и ако средномесечно /разделено на три/е под 400 лева имате право на детски надбавки.
Разбира се имате право и на еднократна помощ за раждане на дете. За нея няма изискване за доход.

# 129
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Велико Търново-Уникредит-Булбанк-има детски.

# 130
  • Мнения: 365
Здравейте !Не знам дали постът ми е за тук,но моля някой ако е на ясно да сподели. През месец август си подадох документите за детски надбавки и получих отказ. Не подавам документите за първа този и съм на ясно,но служителката твърди ,че на мъжа ми допада  за юли 2016 който е изплатен през август трябва да влезе в периода за който подавам- август 2016÷юли 2017. Но аз смятам ,че не е така,защото тогава месец юли 2017 не трябва да влиза в отчетния период тъй като е изплатен през август и не влиза в моя период за подаване на Детски! Оф стана дълго,но дано се разбира. Моля кажете кой е прав? Благодаря.

# 131
  • София
  • Мнения: 1 223
Доходите се декларират в месеца на получаването им. Служителката е права в този случай.

# 132
  • Мнения: 365
Доходите се декларират в месеца на получаването им. Служителката е права в този случай.
             В такъв случай доходът за юли 2017 не влиза ,защото се получава през август!? Иначе разглежданите месеци стават 13.

# 133
  • София-Младост
  • Мнения: 23 348
Доходите се декларират в месеца на получаването им. Служителката е права в този случай.
             В такъв случай доходът за юли 2017 не влиза ,защото се получава през август!? Иначе разглежданите месеци стават 13.
Точно така е. Подайте сега през м.09 и опишете доходите в месеца на получаване, без значение за кой месец се отнасят!

# 134
  • sofia
  • Мнения: 405
Здравейте! Имам въпрос : Имам развод от 18.07.2017г. и ако сега подавам документи за детски надбавки/ до момента не сме ползвали/ , трябва ли бащата / вече бившият ми съпруг/да подава декларация за доходи / той от 07.2016г. няма доходи/. Просто ако трябва и той да декларира , аз няма да мога да го накарам и ще е по добре да изчакам една година....Disappointed

Общи условия

Активация на акаунт