Отговори
# 210
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Моля за помощ относно доходите
С партньорът ми нямаме брак,постоянните и настоящите ни адреси са различни(но живеем заедно).Моят настоящ адрес по който ме задължават да пусна документи съвпада с неговия постоянен(но той е с др настоящ).Та трябва ли да давам бележка и за неговия доход.Звънях в 4 служби на социални и са 2-да и 2-не.В чудо се видях с тия хора.И всичко идва от ГРАО,защото са ме дерегистрирали по незнайни причини и без да ме уведомят още през 2012г Sad
Ако живеете заедно като едно семейство и се ползвате от общите си доходи за целите на това семейство, да, редно е да представите общите доходи (Вашите+тези на бащата), но, предполагам, можете да се възползвате от различните адреси и да представите само Вашите доходи като един вид самотна майка, отглеждаща детето си без участието на бащата. Последното се практикува, най-вече ако са ви нужни по-ниски доходи, за да се класирате за детските надбавки.

Последна редакция: пн, 11 дек 2017, 18:26 от Мяуче

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 146
Не са ми необходими по-ниски доходи,те са достатъчно малки.Проблема е че сме на квартира,като аз съм дерегистрирана от съответния адрес,а ММ си е още на него.Трябва със собственика да отидем за нова регистрация,но той е в чужбина.Вече изпуснах 2месеца в лутане.Затова ще подам документи по сегашния си адрес,но незнам дали и той трябва да вади пак бележка за дохода...както и да е.Обяснявам се като първолак,защото решихте,че се опитвам да лъжа,възползвам и т.н

# 212
  • Мнения: X
Трябва бележките за дохода на двама ви да бъдат за един и същи период. Няма как иначе.

# 213
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Съжалявам, но въпросът просто беше зададен некоректно. Щом живеете заедно, ясно е, че трябва да представите документи за доходите и на двама ви, защото дефакто сте семейна единица. А Вие попитахте, дали съпругът Ви трябва да представя бележка за доходи. Какво да си помислим?

Може би по-ясно щеше да бъде, ако бяхте попитали какъв адрес или какви адреси да впишете в декларацията. Защото в крайна сметка излиза, че именно адресът е проблемната точка, а не (бележката за) доходите.

Няма значение, предполагам, че можете да обясните ситуацията, да посочите различните адреси и да представите Вашата бележка и тази на бащата на детето/децата.

# 214
  • Мнения: 513
Да попитам относно декларацията, как се посочват правилно въпросите с ДА/НЕ. Ограждат ли се ? И също така там където има празни място на т.4- т.11 ?
Извинете ме за невежеството, но ме връщат няколко пъти вече и нищо не ми обесняват

# 215
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Навсякъде трябва да оградите ДА или НЕ.

За празното място не мога да отговоря, защото нямам пред себе си декларацията.

# 216
# 217
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
Пишеш да или не отстрани с/у всяко изречение...

# 218
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
На точка 4 само се подчертава вярното.
На точки 5 до 8, непосредствено след „детето ми/децата ми“, се попълват имената на детето/децата и после се подчертава или дописва вярната информация за детето/децата.
Точка 8 се попълва, само ако имате дете с ТЕЛК. Ако нямате - ограждате НЕ.
Точка 9 се попълва, само ако имате влязло в сила решение за допускане на развод.
На т. 11 се попълва таблицата, нищо друго не се пише.
В останалите случаи ограждате ДА или НЕ или пък пишете ДА или НЕ след въпроса.

Мисля, че общо взето е това. Ако съм пропуснала нещо, ще допълня.

# 219
  • Мнения: 70
Габрово ДСК току-що имам превод на детски.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 408
Да попитам: ако доходът на самотна майка надвишава 400 лв. /500лв. за 2018 г./ на член от семейството има ли смисъл да кандидатства за детски надбавки?

# 221
  • Мнения: X
Да попитам: ако доходът на самотна майка надвишава 400 лв. /500лв. за 2018 г./ на член от семейството има ли смисъл да кандидатства за детски надбавки?
Към настоящия момент няма смисъл. Даже и да подадеш ще ти дадат отказ.

# 222
  • София
  • Мнения: 1 408
Да попитам: ако доходът на самотна майка надвишава 400 лв. /500лв. за 2018 г./ на член от семейството има ли смисъл да кандидатства за детски надбавки?
Към настоящия момент няма смисъл. Даже и да подадеш ще ти дадат отказ.

Благодаря, tonynette

# 223
  • Варна
  • Мнения: 69
Варна, банка ДСК има детски.

# 224
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
София, община Сердика, FIBank - има превод.

Общи условия

Активация на акаунт