Отговори
# 375
  • Мнения: 1 291
В месеца, в който ще подаваш документи за детски, си взимаш бележка от счетоводството. Ако ще подаваш през юли, бележката е от юли 2017 до юни 2018. И ще ти я издадат около 15 юли.

# 376
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Момичета, някой знае ли колко е срока на бележката с доходите? Месец ли е?...
Това става за смешките 😁

# 377
  • Мнения: 403
Еми слагай го и си се хили.

# 378
  • София
  • Мнения: 613
Здравейте.
Получавам детски надбавки, но след няколко месеца започвам нова работа пак със същия доход.
В социалните какъв документ трябва да им представя?

# 379
  • Мнения: X
Когато дойде време да подаваш отново документи, тогава ще представиш бележки за брутния ти доход и от двете местоработи за 12 месеца назад. Сега не правиш нещо.

# 380
  • Мнения: 345
Плевен, пощенска банка има детски надбавки. Хубав ден!

# 381
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Невероятно, но и аз имам превод.
ПИБ, София, община Сердика.

# 382
  • Мнения: 155
Варна- Експресбанк има също превод

# 383
  • Мнения: X
Пловдив, ЦКБ също.

# 384
  • София
  • Мнения: 227
Люлин,пощенска банка също има превод Simple Smile

# 385
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Бургас - също са пуснати.

# 386
  • При децата ми
  • Мнения: 5 986
Велико Търново- УникредитБулбанк - има детски от вчера следобед.

# 387
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Привет ! Имам следния въпрос : когато таткото е със свободна професия, непостоянен доход оттук-оттам, не е регистриран като фирма и сам си внася осигуровки (само здравни мисля) как се декларира неговия доход 12 мес. назад ?

# 388
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Привет ! Имам следния въпрос : когато таткото е със свободна професия, непостоянен доход оттук-оттам, не е регистриран като фирма и сам си внася осигуровки (само здравни мисля) как се декларира неговия доход 12 мес. назад ?
Нали ти отговорих в вдругата тема;)
Фирмите, които му изплащат доход дават служебни бележки. Тях прилагате към декларацията, а сумата я декларирате в месеца на получаване.

# 389
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Привет ! Имам следния въпрос : когато таткото е със свободна професия, непостоянен доход оттук-оттам, не е регистриран като фирма и сам си внася осигуровки (само здравни мисля) как се декларира неговия доход 12 мес. назад ?
Ако издава фактури, декларира дохода от фактурите по месеци (може по дата на издаване, а може и по датата на получаване на плащането, но би било по-сложно). И така за всичките 12 месеца назад, месец по месец.
Ако за хонорарите си сключва граждански договори, то трябва да се действа както е посочила Ала-Бала.
Ако използвате услугите на счетоводител, уточнете с него/нея.

Общи условия

Активация на акаунт