Отговори
# 390
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Скрит текст:
Привет ! Имам следния въпрос : когато таткото е със свободна професия, непостоянен доход оттук-оттам, не е регистриран като фирма и сам си внася осигуровки (само здравни мисля) как се декларира неговия доход 12 мес. назад ?
Нали ти отговорих в вдругата тема;)
Фирмите, които му изплащат доход дават служебни бележки. Тях прилагате към декларацията, а сумата я декларирате в месеца на получаване.
Ами отговора беше : „Бележка за него няма да е нужна...дохода, който получава от някъде...сметка за изплатени суми...с това ще декларирате неговата част. “ и не ми стана много ясно как няма да е нужна бележка и какво заместват многоточията. Искаше ми се и някой друг да ми отговори Simple Smile

Не издава фактури, не ползваме счетоводител. Има доста месеци без доход, после примерно 2 с минимален, върху които плаща данък, после пак няколко без и т.н.

# 391
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ми тогава така, пишете ги към съответния месец и прилагате служебните бележки.

# 392
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
София, Дружба 1 , Пощенска банка има детски

# 393
  • Мнения: 143
Асет банк ,дали има превод ?

# 394
  • Мнения: X
Има в ЦКБ Пловдив

# 395
  • Мнения: 6 184
Ще подавам документи за детски през септември.Мога ли да взема от сега бележки за ваксините на децата и да отметна това задължение или трябва да изчакам да влезе септември месец?

# 396
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Приятна изненада за именния ден: София, ПИБ, има детски от обяд.

Относно бележката от ОПЛ, според мен може да се вземе сега и да важи до септември.

# 397
  • Мнения: X
Мен са ме връщали, заради бележка от предходния месец. Но има значение и възрастта на детето/децата. Малкото беше бебе и почти всеки месец имаше ваксина за поставяне. Тъй като бележките се плащат вече, по-добре изчакай и ги вземи в месеца на подаване.

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Пловдив ОББ има превод.

# 399
  • Мнения: 11 568
Дск- Търново- има.

Аз този месец ще подавам за детски, взех бележка за ваксините, и за уч- ще трябвало бележка- даде ми и за там- нищо не съм плащала. Но си мисля, че за детските трябва да е изкарана в самия месец на подаване, такъв спомен имам.

# 400
  • Мнения: X
Дари, само ако имаш първолак и ще взимаш еднократната помощ ти трябва бележка от училище. По служебен път върви проверката дали посещава редовно занятия детето.

# 401
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз изрично съм питала за бележката от ОПЛ (при нас, София, община Сердика) - отговориха ми, че просто трябва да бъде скорошна (да не е от преди 6 м., да речем), особено за по-големите деца (над 1 г.), които нямат необходимост от ежемесечни прегледи и консултации. Така че, от август за септември е напълно приемливо. Може да рискувате и ако откажат да Ви я приемат, ще си извадите „актуална“. Или пък да питате конкретно за Вашия район какво искат. Не мисля, че тези бележки се плащат, плащат се извинителните бележки за училище (ако училището не приема от „безплатните“).

# 402
  • Варна
  • Мнения: 70
Здравейте, някой от Варна има ли преведени детски?

# 403
  • Мнения: 70
Габрово ДСК има детски.

# 404
  • Варна
  • Мнения: 1 361
За Варна има вече сега получих смс

Последна редакция: чт, 16 авг 2018, 15:51 от n0richka

Общи условия

Активация на акаунт