Отговори
# 405
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Бургас - има вече

# 406
  • Мнения: 15
Варна Райфайзен има превод

# 407
  • Мнения: 13 082
Момичета, за първи път ще подавам документи за детски, чета в интернет за някаква бележка от градината, но тя не работи. Голямата ми е на 5, каква в тази бешежка? Ще ме върнат ли заради нея?

# 408
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тези бележки отпаднаха вече.

# 409
  • Мнения: 13 082
Благодаря! А уж четох от тази година изискванията.

# 410
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В първото мнение на темата са изброени документите.

# 411
  • Мнения: X
Ариа, хвърли едно око в първия пост на тази тема. Актуални са към 2018 г. нещата, с последните изменения в закона.

# 412
  • Мнения: 13 082
Благодаря, Тони!  Уж съм подготвила всичко старателно, но сега си гледам служебната бележка и за месеците, в които съм била болничен през бременноста са ми написали 0.00 🤔 Така ли трябва да бъде? Ако да, аз какво да пиша в декларацията?

# 413
  • Мнения: X
Така трябва да пише в бележката от работодателя. Сумите са ти изплатени от НОИ. Трябва обаче да ги впишеш в месеците на получаване задължително. Имаш няколко варианта.
С ПИК от НОИ.
С банкирането
Като отидеш да подаваш ти правят справка в системата и социалните ти казват за кои месеци какво да пишеш. Тогава си дописваш декларацията и подаваш.

# 414
  • Мнения: 13 082
Мерси, Тони! 🌺 Не съм мислела, че има толкова бумащина за тези детски.

# 415
  • Мнения: X
Разправия си е, аз не бях получавала от времето, в което бях в майчинство. Но с новите правила и вдигането на прага до 500 лв. се класирах, макар и за %от детските. Обаче нямам шанс за помощта за първокласници. Последно като изчислявах миналия месец бяхме 2-3 лв. над прага.

# 416
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
...миналия месец бяхме 2-3 лв. над прага.
Ако е за 2-3 лв. наистина, подайте. Мит е, че издребняват толкова. Не бих се учудила хич, ако Ви отпуснат.

# 417
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
...миналия месец бяхме 2-3 лв. над прага.
Ако е за 2-3 лв. наистина, подайте. Мит е, че издребняват толкова. Не бих се учудила хич, ако Ви отпуснат.
Хе, това са държавни пари...и за стотинки не отпускат помощите...имаш ли представа колко хора са с лев-два над прага?

# 418
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Не, нямам и не мога да предположа дори, нито има как да проверя (но мисля, че и ти нямаш). Това, което аз знам, е, че комисията разглежда всяка молба поотделно и в гранични случаи като гореспоменатия, взима решението си не само въз основа на доходите. Затова ако на майката й се разправя с бумащина предвид риска да й откажат, най-добре да подаде. Да не говорим, че при променливи доходи 2-3 лв. плюс този месец, следващия месец може да бъдат 2-3 минус.

На мен винаги когато съм се колебала и съм питала служителите дали да подам, са ми отговаряли "Подайте си". Досега нямам отказ. Ние, разбира се, сме с повече от 2-3 лв. под долния праг (400 лв.). Надявам се да надскочим в пъти и горния и да не подавам вече за тия 135 лв. един тон бумаги, ама с тия вечно падащи хонорари и с това денонощие само от 24 часа... Сори за офтопика.Blush

# 419
  • Мнения: X
По закон, за 2018 година прагът за социални помощи е 450 лв. Иначе пълен размер за детски се дава под 400 лв., а до 500 е 80% от размера. Изчислението е на средна годишна база, така че... няма начин. Наистина не ми се занимава, за да получа отказ.

Общи условия

Активация на акаунт