Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 421
  • 933
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 411
Благодаря Isa_pisa, за да не вися залудо на компа  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 11 779
Да се запиша и аз да следя  bouquet
Маце, вас не ви ли приеха сега на междинни класирания или искаш да сменяш градината?

Следя темата за приятелки които не пишат тук иначе не, няма да сменяме засега, ама си е тръпка да следиш.  Wink

Успех на всички!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз ли не виждам добре, или в критериите има промяна. Това, което е дадено като общи критерии на стр. 1 е различно от проекта, който се внесе в Столична община. Излиза, че за постоянен и настоящ адрес на територията на Столична община ще се дават 3 точки, отпаднали са точките  за административен район и за  работещ родител в административния район. Изобщо някъде публикувана ли е новата наредба, която се прие.
редактирам се - вероятно просто не са актуализирани критериите, на страницата на ИСОДЗ стои сегашната Наредба, ако имаше промяна, предполагам щяха да я отразят.
Със сигурност линка за общите критерии не е много наред. Oт миналата година има разлика в точките за постоянен (3т) и настоящ адрес (2т).

Според мен тр. да се види дали ще пипат нещо по ръководството покрай новата кампания и после да се смени инфото на 1-ва страница.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 715
Айде на местата, топли- топли!

# 19
  • Мнения: 151
В 10 ч. на 20.02.

Децата, които не се записват от директора и не участват в класиранията (тези с телк и т.н.), преди 20.02. ли трябва да е запишат или до класирането май месец? Защото, ако сега се обявяват местата, по моята логика, те вече трябва да са записани. Някой има ли представа? За една приятелка питам.

По принцип децата с ТЕЛК се приемат по т.2.2.4 от правилата с подаване на молба до директора на съответната ясла/градина с приложен ТЕЛК. Никъде няма конкретно разписано какви документи се представят, в какъв срок. От моя опит искам да ви кажа, че никой директор не ми прие молбата оправдаваха се, че не знаели за приема по тази точка, не били наясно и да съм се обърнела към дирекция Образование към Столична община. Като не знаят правилата защо са на съответния пост тези хора?. В една градина директорката ми входира молбата и до там ни вест ни кост. Детето ми беше прието в същата тази градина през системата по общия ред след джуркане, тьй като попадна в гранична група. Извода: По т.2.2.4. се приемат единствено деца, чиито родители са дали подкуп или са изкарали здравите си деца болни чрез ЛКК, а не ТЕЛК. Така, че по добре да си кандидатстват по общия ред. За болните дечица с ТЕЛК няма предимство при кандидатстване. Решението за прием е оставено на директорките, което създава предпоставки за липса на прозрачност и обективност при този вид прием.

# 20
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте, записвам се да следя темата.
Малкото дете е набор 2016 (февруари). Бихме искали да тръгне направо на градина, но всички ме убеждават колко е трудно, направо невъзможно това, защото местата  ще са заети от яслените групи които се прехвърлят .  ooooh! Регистрирах го в системата. За момента има 11,2 точки (многодетно семейство и член на семейството с ТЕЛК). Не искам да заемаме място за дете в нужда от ясла, нито да се отлагаме по разни измислени причини. Ако кандидатстваме направо за градина, точките ни ще са 10 (аз няма да се водя "работещ родител"). Имаме ли реален шанс за прием тогава с тези 10 точки за единични места в района на Младост? Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 11 779
Здравейте, записвам се да следя темата.
Малкото дете е набор 2016 (февруари). Бихме искали да тръгне направо на градина, но всички ме убеждават колко е трудно, направо невъзможно това, защото местата  ще са заети от яслените групи които се прехвърлят .  ooooh! Регистрирах го в системата. За момента има 11,2 точки (многодетно семейство и член на семейството с ТЕЛК). Не искам да заемаме място за дете в нужда от ясла, нито да се отлагаме по разни измислени причини. Ако кандидатстваме направо за градина, точките ни ще са 10 (аз няма да се водя "работещ родител"). Имаме ли реален шанс за прием тогава с тези 10 точки за единични места в района на Младост? Thinking


с тези точки ще се класирате със сигурност. Малко трябва да си направите проучване :

за Младост за набор 2016 1ва ясла : 316 свободни места
за Младост за набор 2015 2ра ясла : 334 свободни места
За младост набор 2014 1ва група : 129 свободни места

Демек имате поне и другата година да го обмисляте, местата са на -50% за 1 ва група, но все пак има доста места.Миналата година ratio-то беше абсолютно същото, демек девиации няма да се получат в свободните места.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 678
Видях вече местата, даже наредих кандидатури.
Кога се връщат точките за желание?  Моят син беше приет миналата година в самостоятелна ясла, затова сме използвали 3-те за първо желание.
СЕга наредих желанията, но първото желание ми го смята с +2 точки, не с три и ми седи червен надпис Вече сте използвали 3 точки по реда на желанията от предходни класирания!

# 23
  • Мнения: 502
Здравейте!

Моята дъщеря беше приета миналата година в ясла чрез системата, но яслата се намира в друг квартал /гр. София/. Иска ми се тази година, когато започне първа група, да почне в детската градина в нашия квартал. Мисля да кандидатствам отново през системата, но въпросът ми е:

Ако не ни приемат в новото детско заведение, дали ще си загуби мястото в това, което ходи в момента? Има ли някакъв риск да кандидатстваме?

# 24
  • София
  • Мнения: 4 143
Момичета,

Направих корекция на първа страница с новите критерии въведени от миналата година +  добавих линк към Закона за предучилищното образование обновен миналата година август.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 186
има обявени места и за почасово посещение  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 1 641
Чувствам се идиот!
Е момичета, имам регистрация в сайта на ИСОДЗ, обаче къде точно се кандидатства в този сайт?

# 27
  • София
  • Мнения: 8 940
Видях вече местата, даже наредих кандидатури.
Кога се връщат точките за желание?  Моят син беше приет миналата година в самостоятелна ясла, затова сме използвали 3-те за първо желание.
СЕга наредих желанията, но първото желание ми го смята с +2 точки, не с три и ми седи червен надпис Вече сте използвали 3 точки по реда на желанията от предходни класирания!
И на мен ми пише така, но са ми сметнали всички точки, включително и тази за ясла (въпреки, че още не сме направили 6 месеца).

# 28
  • Мнения: 423
Видях вече местата, даже наредих кандидатури.
Кога се връщат точките за желание?  Моят син беше приет миналата година в самостоятелна ясла, затова сме използвали 3-те за първо желание.
СЕга наредих желанията, но първото желание ми го смята с +2 точки, не с три и ми седи червен надпис Вече сте използвали 3 точки по реда на желанията от предходни класирания!

И ние сме по същия начин, писах на обратна връзка. Чакам отговор.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 678
Frozy, влизаш на профила на детето и отстрани в ляво пише кандидатури, там си прибавяш яслите/градините.
Анна , не са ми ги сметнали.
С критериите имаме 6 точки, очаквам +1 точка за ходенето на ясла +3,2,1 за желание.
Т.е. за първо желание накрая трябва да имаме 10 точки, а сега имам 8.   6+ 2 точки за желание.
Във въпросите пише, че преди всяко класиране за нова учебна година, точките за желание се връщат, но при нас го няма.
Питах в темата за точката за ясла, казаха, че ще я сложат автоматично на 1.май, т.е. когато детето направи 6 месеца.Моят син тръгна на 1.11.

Общи условия

Активация на акаунт