Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 409
  • 933
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 577
Момичета,

Направих корекция на първа страница с новите критерии въведени от миналата година +  добавих линк към Закона за предучилищното образование обновен миналата година август.
Екстра Simple Smile

Здравейте!

Моята дъщеря беше приета миналата година в ясла чрез системата, но яслата се намира в друг квартал /гр. София/. Иска ми се тази година, когато започне първа група, да почне в детската градина в нашия квартал. Мисля да кандидатствам отново през системата, но въпросът ми е:

Ако не ни приемат в новото детско заведение, дали ще си загуби мястото в това, което ходи в момента? Има ли някакъв риск да кандидатстваме?


Не, няма да се загуби мястото. Кандидатствайте за по-удобна градина. След като излезе класирането и запишете детето в новата градина, тогава ще оправяте нещата с отписването.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 641
Дезидерия много благодаря!  bouquet

п.п.
Влизайки на информацията за градините уж за две от тях има места за набор 2016, а избирайки градина като желание, на едната пише, че няма места.
Дали е грешка и ще се коригира?

# 32
  • Мнения: 502
v_spasova, много ти благодаря за бързия отговор  bouquet! Понеже местата, за които се кандидатства са много малко - само осем, има голяма вероятност да не ни приемат, та затова се притесних да не си изпуснем сигурното място  ooooh!

# 33
  • София
  • Мнения: 4 577
Малкото дете е набор 2016 (февруари).
...
Трудно е за деца, които няма предимство. Вие имате допълнителни точки, което изобщо не е малко.
Все пак разгледайте какво е положението в градините във вашия район.
Ако става дума за Младост - там са одз-та и е зор за 1-ва група като гледам.

Но пък в нашият район положението е прилично с градинските групи.
В одз-то, където са моите деца, има пуснато 1 място за 1-ва група за новата кампания. А в съседната градина има обявени 25 места и принципно, ако реша да местя малката кифла, на 99% ще се получи местенето.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 143
Дезидерия много благодаря!  bouquet

п.п.
Влизайки на информацията за градините уж за две от тях има места за набор 2016, а избирайки градина като желание, на едната пише, че няма места.
Дали е грешка и ще се коригира?


Явно сте избрали градина, която не е обявила места или е обявила нулев прием. Дайте линк към конкретната градина за да видим къде е проблема.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 641
Ето това е градината и исках да е първо желание, защото е точно до нашия блок.
http://kg.sofia.bg/isodz/dz/115 - ДГ №64 Първи юни (с яслени групи)

По неже пише, че е с почасова опция, мен и това ме устройва. Как се кандидатства за почасово гледане?

# 36
  • София
  • Мнения: 8 678
Моят племенник е в 64-а, сега сестра ми кандидатства с малката за яслени групи. Даже сега ми пише, че реди желания  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 14
И аз искам да попитам има ли някой идея, защо няма свободни места в https://kg.sofia.bg/isodz/dz/68 за набор 2014 1-ва група при положение, че има само 29 посещаващи деца.

# 38
  • София
  • Мнения: 11 779
Ето това е градината и исках да е първо желание, защото е точно до нашия блок.
http://kg.sofia.bg/isodz/dz/115 - ДГ №64 Първи юни (с яслени групи)

По неже пише, че е с почасова опция, мен и това ме устройва. Как се кандидатства за почасово гледане?


има си места

Цитат
И аз искам да попитам има ли някой идея, защо няма свободни места в https://kg.sofia.bg/isodz/dz/68 за набор 2014 1-ва група при положение, че има само 29 посещаващи деца.

това е решение на директорката, можете на място да попитате

# 39
  • Мнения: 423
Видях вече местата, даже наредих кандидатури.
Кога се връщат точките за желание?  Моят син беше приет миналата година в самостоятелна ясла, затова сме използвали 3-те за първо желание.
СЕга наредих желанията, но първото желание ми го смята с +2 точки, не с три и ми седи червен надпис Вече сте използвали 3 точки по реда на желанията от предходни класирания!

И ние сме по същия начин, писах на обратна връзка. Чакам отговор.

Оправиха точките. Ето и отговора на обратна връзка: "20.02.2017 Свободните места за групите с прием от м. септември 2017 г. са публикувани в ИСОДЗ и вече сте заявили кандидатури с възстановени точки."

# 40
  • София
  • Мнения: 4 577
И аз искам да попитам има ли някой идея, защо няма свободни места в https://kg.sofia.bg/isodz/dz/68 за набор 2014 1-ва група при положение, че има само 29 посещаващи деца.
От 2010 набор изписват една група (28 деца).
Т.е. освобождава се място за една нова градинска група от 2014 набор.
Но в яслените групи има вече 29 деца от 2014. Тези деца продължават в градината и реално няма как да се приемат още деца от 2014.

# 41
  • Мнения: 14
И аз искам да попитам има ли някой идея, защо няма свободни места в https://kg.sofia.bg/isodz/dz/68 за набор 2014 1-ва група при положение, че има само 29 посещаващи деца.
От 2010 набор изписват една група (28 деца).
Т.е. освобождава се място за една нова градинска група от 2014 набор.
Но в яслените групи има вече 29 деца от 2014. Тези деца продължават в градината и реално няма как да се приемат още деца от 2014.
Не трябва ли да са две 1-ви групи? 

# 42
  • София
  • Мнения: 1 641
Добре де и аз така го разбирам, а опитвайки се да я избера ми дава - Избрали сте градина, в която няма подходяща група за Вашето дете.   newsm78

Това го пише при самия списък с градини:
 ДГ №64 Първи юни - почасова организация    няма група за набор 2016

# 43
  • София
  • Мнения: 2 645
Здравейте, успех на всички дечица!
Аз да повдигна пак темата Laughing Формата за кандидатстване не е променена и според нея, за да получим 3 точки за постояннен адрес + 1 точка за постоянен/настоящ адрес в административния район на детското заведение трябва двата адреса да съвпадат: Забележка: Избира се видът (постоянен или настоящ) на адреса, попълнен като адрес на местоживеене на семейството. Видът е определящ при изчисляване на точките по основни критерии К1 и К2. Излиза, че софиянци, които не живеят на постоянния си адрес ще получат 1 точка по-малко.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 318
Момичета,

Направих корекция на първа страница с новите критерии въведени от миналата година +  добавих линк към Закона за предучилищното образование обновен миналата година август.
Благодаря за темата и корекцията, че снощи за известно време доста се притесних.

Общи условия

Активация на акаунт