Любители на Котки - Тема 112

  • 39 636
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 11 436
Лекувам гъбички около устата на моята красавица от седмица. Водих я на вет, взе проба и се оказаха гъбички. На външен вид изглеждат като черни точки по самите устни. Трябваше за 6 дни да са минали с мазило, забъркато от вета, но няма ефект. Някой да има опит?

# 676
  • София
  • Мнения: 7 174
Имали сме проблем с нещо, което изглежда точно така, но не са гъбички, а котешко акне.
Третира се 2-3 пъти на ден с Хибискръб - това е вид дезинфектант, който ни дадоха от ветеринарната клиника.
Колко е голямо котето - обикновено акнето се получава при млади животни.

# 677
  • София
  • Мнения: 11 436
И аз мислих, че е котешко акне, но ветът беше категоричен след проба, изпратена в лаборатория, че са гъбички. Самото място е много трудно за мазане, защото директно се маже и устата и трябва да я държа после по половин час, за да не го облизва.

Иначе не е толкова малка, на около 4 години е.


Докато мислих, че е акне, я мазах със сребърна вода, по съвет от нета. Ще ходим пак на преглед, но реших да споделя и тук.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 15:34 от Niya88

# 678
  • София
  • Мнения: 13 045
Лекувам гъбички около устата на моята красавица от седмица. Водих я на вет, взе проба и се оказаха гъбички. На външен вид изглеждат като черни точки по самите устни. Трябваше за 6 дни да са минали с мазило, забъркато от вета, но няма ефект. Някой да има опит?

Taкива ли са черните точки?



Освен тези на носа, има една точка на горния клепач на окото (при по-добро вглеждане се вижда на тази снимка) и една точка на устната. Ветеринарката, при която я кастрирахме каза, че е пигментация. Но тъй като си чеше брадата и там стават ранички и корички, даде за мазане точно Хибискръб. Много трудно я мажем, защото се дърпа. Но ако е това, може и нослето да мацаме.

Първоначално си мислехме, че точките са от машинно масло, защото цялата беше наклепана от криенето под капаците на колите, а точно там трудно може да се търка при къпане. Но вече 2 месеца е при нас и за това време трябваше да избледнеят. Само това, което е под нослето изчезна. И на снимката личи, че е нещо замазано.

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 23:27 от Тaня67

# 679
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
О, Таня, нямам думи  Hug

Ивекс, ние купихме всичко, което ни се мерна на пазара - и скъпо, и евтино. Установихме, че не яде пилешко.

# 680
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ние сме с ограничено пилешко, откакто преустановихме употребата му, вече не му излизат рани на устата, не знам, може и наистина да е от това, купувам му пастети с говеждо, риба, но не всички ги яде, или ако яде веднъж, втори път не повтаря.

# 681
  • Мнения: 5 508
И Сиси е много капризна. Без значение евтина или скъпа е храната - веднъж я яде, пет пъти не. Предпочита разни риби и морски дарове на паучове. Суха храна почти не яде. Пиле само сурово (давам й по някое малко парченце докато подготвям нашето), но не и варено, риба само скумрия до момента. Телешко и свинско много рядко и то само паучове. Консерви също рядко, дори и с риба. Пастет - още по-рядко.
За сметка на това вчера взехме един топъл хляб от Лидл и така жално ме гледаше, та й дадох. Изяде го, бута ме за още и накрая изяде половината ми филия, нищо че до нея имаше две купи с паучове  Mr. Green

# 682
  • Мнения: 623
Последните дни Бени пак се омърлуши. Не яде, не мърка, силно сърцебиене и задъхване, нослето му е побеляло. Вчера му взеха пак кръв. Резултатите му са по-лоши, от когато го заведохме преди 20 дни. Съветват ни да го приспим, за да не се мъчи. Как се прави такова нещо?! Чували ли сте за бъбречна трансплантация при котките? Има ли смисъл?

# 683
  • София
  • Мнения: 13 045
Последните дни Бени пак се омърлуши. Не яде, не мърка, силно сърцебиене и задъхване, нослето му е побеляло. Вчера му взеха пак кръв. Резултатите му са по-лоши, от когато го заведохме преди 20 дни. Съветват ни да го приспим, за да не се мъчи. Как се прави такова нещо?! Чували ли сте за бъбречна трансплантация при котките? Има ли смисъл?
Съжалявам, че се влошава!  Sad Решението можете да го вземете само вие. Само преди година и малко и ние минахме по този път, макар и с друга болест. Не можахме да го направим. Радвам се за всеки миг, прекаран с него, но без последните два часа. Ако знаех какво предстои, щях на секундата да изтичам в клиниката.  Sad Но дори и тогава все още се надявахме на чудо, каквото се беше случило 2-3 седмици преди това.  Cry Но все пак болестите са различни. Ако болката е голяма, спестете му я.  Hug

Не съм чула да правят трансплантации.  Sad

# 684
  • Мнения: 3 154
И аз мислих, че е котешко акне, но ветът беше категоричен след проба, изпратена в лаборатория, че са гъбички. Самото място е много трудно за мазане, защото директно се маже и устата и трябва да я държа после по половин час, за да не го облизва.

Иначе не е толкова малка, на около 4 години е.


Докато мислих, че е акне, я мазах със сребърна вода, по съвет от нета. Ще ходим пак на преглед, но реших да споделя и тук.

На нас един по-безкористен и откровен вет ни сподели, че тази пигментация е характерна за рижавите котки и се появява след определена възраст  (не си спомням как го нарече - нещо като луничките при хората). Нашата е рижава и има такива - тя няма проблем с тях, ако и вие чисто естетически също нямате проблем мисля, че не нужно да се тормози котето, ако то не изпитва дискомфорт. Предишното ни коте също беше рижка и имаше такива точици - тогава мислех, че с нещо се е оцапало и се бях вманиачила да ги махна и щях да му разкървавя нослето с търкане.  Peace

# 685
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 902
Последните дни Бени пак се омърлуши. Не яде, не мърка, силно сърцебиене и задъхване, нослето му е побеляло. Вчера му взеха пак кръв. Резултатите му са по-лоши, от когато го заведохме преди 20 дни. Съветват ни да го приспим, за да не се мъчи. Как се прави такова нещо?! Чували ли сте за бъбречна трансплантация при котките? Има ли смисъл?
Много съжалявам, че се влошавате.  Sad А резултатите ви бяха обнадеждаващи.  Rolling Eyes Не знам да правят бъбречни трансплантации на котки, нито пък хемодиализа. Когато и на нас ни предложиха да приспят Сиско, отказахме. Направихме всичко по силите си да бъде с нас колкото може повече и да си отиде когато оня отгоре реши. Никак не беше лесно, но нямаше да ни е лесно и ако бяхме дали да му отнемат живота. Всеки сам решава коя болка би могъл да влачи по-нататък със себе си.

Banshee, вярно че и Сиско, оранжево-бял, имаше такива петънца по венците и едно отстрани на нослето.

# 686
  • София
  • Мнения: 6 219
Здравейте момичета,
Не мога да се зарадвам на бебоците! Живи и здрави да са.
Влизам само да ви предупредя, че в София са измислили нов садизъм спрямо котките - подхвърлят филии, напоени с антифриз или купички с антифриз, за да ги тровят. Котето на моя близка бере душа в момента и се оказва,че не е единичен случай. Животните много се мъчат, когато се натровят така. Пазете си котетата. Аз нямам думи да коментирам подхвърлянето на отрови постоянно... За кучета и котки.

# 687
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Нещастници.

На такива им се връща и то много, познавам един такъв, що кучета уби нещастника, е върна му се, падна им от небето, неочаквано, удари ги на най-милото място. Карма.

# 688
  • Мнения: 4 711
Здравейте,
Нямах много време да чета и признавам си, проследих само снимките  Blush
Зизу, големи сладури. Как са малките? Трички гледам са останали (буквално гледам  Mr. Green)
Таня, ще го изям този Наско  Heart Eyes
Ивекс, какво станало с този?  newsm78

Сиете, къде си? Какво става при вас? Делхи държи ли се по-прилично? Аз пак предлагам да я метнеш насам, ако е лоша  Mr. Green

За болното коте не знам какво да кажа  Cry, дано да намерите най-доброто решение  Hug

# 689
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Много ме е жал за болното животинче, аз съм си такава, направо сърцето ми се къса.

Edеn, детето му намерило хляба с отровата и яло от него, едвам са го спасили, но след този случай започнал да храни кучетата, не да ги убива. Confused

Общи условия

Активация на акаунт