ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 729
  • 719
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 288
Цвете, мерси за инфото за АМ и аз не го знаех това.
И нас пак ни мъчат зъбчета. От няколко дни е много нервен, лигите пак се утроиха и ръцете все в устата, и дърпа ушетата. И аз наблюдавам все горните зъбчета дали се показват, добре че ММ видя, че отдолу са подути венците и избеляли. Пак ли отдолу да ни изникнат..  Thinking Ама ще започваме с хапчетата и да видим дали ще се поуспокои.  Thinking
Вие вашите бебчовци слагате ли ги седнали? Аз още не го слагам, но се набира малкият във всеки подходящ за него момент.
А проходилка мислите ли да използвате? Аз почетох малко на тази тема и клоня към това да караме без.  Peace
Лека от нас. Simple Smile

# 451
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Цвете, мерси за инфото за АМ и аз не го знаех това.
И нас пак ни мъчат зъбчета. От няколко дни е много нервен, лигите пак се утроиха и ръцете все в устата, и дърпа ушетата. И аз наблюдавам все горните зъбчета дали се показват, добре че ММ видя, че отдолу са подути венците и избеляли. Пак ли отдолу да ни изникнат..  Thinking Ама ще започваме с хапчетата и да видим дали ще се поуспокои.  Thinking
Вие вашите бебчовци слагате ли ги седнали? Аз още не го слагам, но се набира малкият във всеки подходящ за него момент.
А проходилка мислите ли да използвате? Аз почетох малко на тази тема и клоня към това да караме без.  Peace
Лека от нас. Simple Smile

Никакви проходилки,всички ортопеди ги отричат.
Джо прекарва доста време седнала в мен, обкрачила един крак, иначе самостоятелно не седи.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 175
Проходилка и аз няма да ползвам.Най-добре е детето да се научи да ходи,държейки се за шкафове и други такива,защото от проходилката почват да ходят на пръсти и тя им създава усещане за сигурност,а после без нея им е трудно да се ориентират защо изведнъж започват да падат.
За АМ педи каза,че е нормално бебето на 6тия месец да е удвоило теглото си от раждането,а не годинката да го е утроило.Та,ако изостава в килата,тогава да минаваме на двойка,иначе да си пие това първото.
Мона Лиза,кърмата толкова намаля,че на ядене има около 60-70гр,и после дохранвам с ам.Засега няма да се отказвам,ще цедя до последната капка,но вече определено не ми е такава драма,дори и да спре.Все пак 6 месеца съм го кърмила,а и ще почва вече да яде и каши,и пюрета,та не ми е фатално и да спре.Тъкмо се надявам да се нормализират хормоните и да сваля няколко кила,че направо не мога да се понасям вече!
Мери,момичетата,за които питаш,не пишат вече тук,активни са в темата във Фейсбук-по-удобно е там. Simple Smile

# 453
  • Лондон
  • Мнения: 839
Cvete,ясно,разбрах Peace
Аз също не мисля да ползвам проходилка,мисля,че детето ще се научи по-бързо да ходи без нея.Усещам,че Миши ще си утрои теглото около 6тия месец,а не около годинката Laughing

# 454
  • Мнения: 408
Здравейте, момичета!
Мислех, че ще имам време да изчета всичко, но ми останаха още 2-3 страници.

Ние другата седмица сме на ортопед, да я погледне на ехограф и да каже дали да минем пак на 2 капки витамин Д. (в момента са ни увеличени на 4 капки).

Захранване не ни даде педи още да правим. Каза след навършени 6 месеца.

Измъчих се с това цедене. Онзи ден ми дойде за 3ти път след раждането. Хормоните ми почнаха да се наместват, шкембето ми поспадна и кърмата ми намаля осезаемо от около 3 дена.
Вече сме 50 % кърма и 50 % АМ, но ще продължавам и аз, докато има.

До последната капка, както пише Цвети.

Бебка много се върти, шава, издава звуци, когато никой не я притеснява, много дълго си говори разни неща.
Това основно сутрин и вечер.

През деня мърмори доста. Някои дни съм нон стоп с нея, т.е не се занимава сама, ами аз й пея, показвам, играя с нея и така нататък.
Вече почна да мърмори и като я разхождам в количката.
Реве, тръшка се, взимам я в раницата и спира.

Омръзва й да стои на едно място.


Допълвам, че и на мен вече изобщо не ми е такава драма за кърмата, защото наистина дадох 100 % от себе си по този въпрос, а и бебка е на 5 месеца и седмица.

# 455
  • Мнения: 288
Здравейте, мами.
Ние днес бяхме на ортопед. Каза в 6-я месец да започнем да го слагамв седнал, на възглавница на 30-35 градуса. Може единствено бънджи на Fisher Price да използваме като започне да седи стабилно сам. За проходилките и той е против. Витамин Д да продължаваме по 1 капка. Юли и Август може да спрем, Септемри се подновява даването, а Октомври, Ноември и Декември може и по 2 капки. На 8-9 месец пак се прави контролен преглед, ама забравих кое се гледа тогава.
Каза да се набира на моите ръце (ние това го правим) и за обувките да са с твърда подметка без ципове отстрани и подобни понеже, ако имат ципове и т.н. бебчовците не са стабилни и си кривят крачетата.

# 456
  • Мнения: 101
Здравейте Simple Smile Това с удвояването на теглото и при нас стана доста преди 6м Simple Smile Роди се 3,400кф, а на 4м беше 7,350. Похапва си детето. За сметка на това имаме проблем с изхождането. То са едни напъни, един зор и е твърдо. От днес ще дам малко тиква с пащърнак, утре само тиква. Дано й помогне малко. Имам чувство, че и витамин Д я запича( давам го като е гадно времето и сме си вкъщи цял ден)

Проходилка смятам да ползвам аз, даже ни подариха вече. След 6м, като започне да стига земята Simple Smile Не смятам, че от това зависи кога ще проходи, тъй като мен майка ми ме е слагала от 3м ( голяма глупост по моя преценка, цяло чудо е, че нямам изкривявания и т.н. ) и съм проходила на 9м Simple Smile

Кърмещите мами, браво на вас, че сте удържали фронта до сега.   bouquet

# 457
  • Мнения: 116
Хей Сvete na venera И ние сме с каравана с моя мъж и се чудех къв купон ще е на Гърция с бебешора:) Иначе съм си запазила и на сигурно за септември на Олимпияската ревиера в голям резорт за 5 дни.Но истинския кеф ми е с караваната!Трпбва другата седмица да му изкараме паспорт.
Аз със захранването сме стигнали до тиквата.Имем замразена от миналата реколта на свеки,тя има градина с био зеленчуци .Размразявам и сварявам.Минахме вече през картоф-морков .Куила съм пащърнак и от утре сме на него .
Понякога като не иска да яде на обяд го кърмя.Давам пюрето следобяда .
мОМИЧЕТА ЗА УВЕЛИЧАВАНЕ НА КЪРМАТА СЕМЕНА ОТ СМИНДУХ
НА МЕН МНОГО МИ ПОМОГНАХА!!!!ИМАМ МНОГО КЪРМА .
Цикъла си ми е редовен от февруари и кърмата само първите месеци наистина намаляваше около датата.

За проходилката ,още миналата година наши приятели ни споделиха за и против проходилките и ние си знаем да не взимаме за нашето бебе.Но мъж ми наскоро ми припомни за този разговор,но каза,че много иска да му вземем защото мечтае да го види как тича с нея  хахахаахаха Казах му ,че ще уважа това негово странно желание:)))

# 458
  • Мнения: 116
още нещо се сетих .И аз съм на мнение,че и да спре кърмата вече не е голяма работа.Кърмени бебета са !
Но просто това откритие със семената много ме зарадва и ще продължа докато имам,но имам чувството ,че с тези чудни семена няма никога да спре.Още 3 месеца максимум ще кърмя.Като останат две кърмения 0сутрин и вечер ще мина на адаптирано най-вероятно.Не знам,аз още в началото си давам едни срокове и все ми остават още 3 месеца /:)))))))

# 459
  • Мнения: 116
Надежда Адреева аз май те срещнах и във фейсбук групата,но аз там не пиша.Тук ми е мнго по -интимно и приятно Rolling Eyes Embarassed тАМ Е по бързо и лесно ,но тук се чувствам по-добре.Simple Smile

# 460
  • Мнения: 1 269
И ние си стягаме караваната за Гърция. Септември и ще ходим евентуално . Сигурно ще е голям екшън и мисля да си взема куп лекарства и за алергия. Май параноя ме гони

# 461
  • Мнения: 1 269
Fatamorganakat как ги приготвяш тия семена от сминдух

# 462
  • Мнения: 237
По случай захранването.Не че не искам най- доброто за бебето си. Мн ми е странно да ви кажа честно да давам на бебето елда, амарант, био кокосово масло...
Всички тези супер храни може и да не ги опита цял живот  ама на сега с това също се захранват децата. Чак на моменти се дразня от хилядите идеи и вманиачени бмайки. ...

# 463
  • София
  • Мнения: 1 175
Fatamorganakat , аз сминдух пия от раждането почти и благодарение на него кърмя вече 6 месеца,но явно вече и той спря да ми действа,а може и заради цикъла ми да ми е намаляла кърмата.Ама каквото-такова! Simple Smile
С кемпер и бебе си е супер купон,на мен ми е много по-спокойно в кемпера,от колкото ако сме в хотел.Вече открихме сезона,та всеки месец имаме запланувано пътуване с кемпера и с децата.

# 464
  • Мнения: 145
Здравейте, мамчета.  Не съм влизала скоро, че малката не ме оставя. Все ми е в ръцете, иска да гледа само , легнала по случайност изкарва 10 минути и после рев. Седнала съвсем не я слагам. На моите крака е, гледам да е по-облегната, но тя усърдно се клатушка напред. За сметка на това на баба ѝ ѝ е явно идеята, че детето трябва да стои. По мое мнение си я тренира .Омръзна ми вече да правя забележки.
Бяхме два дни на гости в Белгия. Това беше първото по-дълго пътуване с кола на малката. Не обича много в колата. Вече спи малко и недоволства.Иначе  Бебка много послушна се показа  Joy  после ходи обяснявай, че вкъщи само мрънка ..
За проходилка и на мен много ми се иска да я видя как се засилва. То ще е голяма радост. Не знам колко е полезно или не. Но за бънджито четох , че много го отричат. А и на него се бях навила доста . Laughing В крайна сметка не знам какво ще купим. Нека почне да седи стабилна пък ще решим.
С пюретата сме много НЕ ящни! Не обича. Яде по няколко лъжички и това е. Но продължаваме. Все ще свикне.
И накрая:
Честит международен ден на майката! Бъдете винаги обичани и обичащи мамчета! bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт